Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
sice je trochu stižen dvojrázem i nepatrně nedoražením, přesto jeden z nejlepších Sm4 co jsem měl možnost vidět

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mooc hezký, na prodej asi není, že?
Registrovaný uživatel
Stejně je to zvláštní, čtverek moc není a jejich kvalita většinou nic moc. Zvlášť v porovnání s jedničkou nebo dvojkou... Teď jde o to, jestli máme smůlu a do dnes se zachovaly většinou ty kvalitativně horší nebo byly obecně raženy již v horší kvalitě....

otázkou samozřejmě je, jak moc reprezentativní vzorek jsou groše obíhající mezi sběrateli....
Registrovaný uživatel
... je tu ještě jedna, možná trošku zvláštní věc.... pošli sem váhu toho groše... co jsem měl pár Sm4 v ruce, tak vždy měly výrazně nižší váhu než ostatní typy... průměrně tak o 0.5 g .. což je hodně....
Moderátor
No - podle mne jak horší vzhled - tak jakost (viz kekuleho pozn.) je v souladu s tvrzením, že typ Sm4 je posledním typem Václavových grošů - resp. mohou to být ražby vznikající až po smrti Václava II. (v mezidobí než začal razit Jan)
Registrovaný uživatel
poslední bych viděl spíše variantu s dvojkroužkem, ale čtverka je určitě druhá nejmladší.. :)
Registrovaný uživatel
jinak moje čtverky mají 3,16g a 3,29g
Moderátor
pravda - dvojkroužek - na ten jsem zapomněl (asi proto, že ho nemám :D )
jak píše Topa dvojkroužek bude asi poslední a kroužek předposlední
Registrovaný uživatel
hmm... tak i ty Tvé Sm4 mají o dost nižší váhu.....
Moderátor
Kouknul jsem do zaznamu, moje ctyrka ma 3,798g.
Registrovaný uživatel
Tak si povinně vem pilník a naprav to... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ať tě to ani nenapadne!!! To mi ho raději věnuj..... ;) Dráček občas přehání a dneska má asi svůj den...co Dráčku? :P
Jinak zajímavá konverzace.....nasávám.....
Registrovaný uživatel
tady je moje Sm4 .... váha pouhých 3.05g !!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
abych Kekulemu přispěl svou troškou do mlýna, tak můj bývalý grošík Sm.4 měl váhu 3,8g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak mnou výše zveřejněný má váhu slušnou 3,72g

a tento, který mi také prošel rukama má 3,78g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hm... tady jich je, ze by clovek rek, ze cihaj na kazdym kroku... nicmene vysvetleni je jine - vy ste je vsechny zasyslili do svych sbirek, hanba vam... :'(
Registrovaný uživatel
Takže za prvé...proč nejsou všechny v naší databází? :x Je jich tam jenom pět :( ( pokud tam zrovna tyhle jsou, tak se omlouvám :) )

jinak dvojkroužek hned tak někdo mít nebude, pokud vím, našly se tři nebo kolik v Sedlci...pak o jednom mluvil patason, i když ho podezírám, že mně chtěl jen naštvat :) a o více jsem neslyšel....
Registrovaný uživatel
Ty moje čtverky mají tenčí kroužek, stejně jako kekuleho..... Ty těžší mají kroužek hrubší, s tluští čárou.... a jsou těžší... omlouvám se za ten popis, ale tady je třicet+ :(
Registrovaný uživatel
oliver napsal
hm... tady jich je, ze by clovek rek, ze cihaj na kazdym kroku... nicmene vysvetleni je jine - vy ste je vsechny zasyslili do svych sbirek, hanba vam... :'(


Znáš to, hamouni to dělají rubem, lícem a na výměnu... :twisted:
P.S. ty jej nemáš 3x??? :mrgreen:
Moderátor
Topa - ten níže už v databázi je W2_18 (bohužel už není u mně)
- ten výše v databázi brzy přibude
Registrovaný uživatel
... omlouvám se za špatné foto, mám opět rozbitý foťák. Váha mého kousku je cca 3,8g (váha ukázala dokonce 3,9g ale předpokládám, že zaokrohlila nahoru a taky možná pod vlivem vybitých baterek, snad to není padělek ) :mrgreen:
škoda dvojrázu, ale jsem ráda, že ho mám, tak se také pochlubím ;)

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, jak tak koukám, tak asi budu muset začít hodně rychle šetřit, abych si mohl nějaký podobný kus taky pořídit...... :'(
Registrovaný uživatel
Za 2500,- - 3000,- není problém.
Registrovaný uživatel
Tak to je mi jasné, že to nebude zadarmo....ale já to nějak vyřeším...jak se říká...kdo si počká...ten se dočká.... ;)
Registrovaný uživatel
Já to myslel spíš tak, že se objevují co chvíli a ceny nejsou moc vyšší než obyč. sm.2 ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1