Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dva nebo tři v jednom? To musela být rána jako z děla, možná i raziče štvou manželky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná zkoušel novou palici :D Musel příjít na to, jak ji chytit, aby mu správně sedla do ruky :D
Registrovaný uživatel
tady na ukázku jedna VI a /4 nebo 5.viditelný kroužek u hřívy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
listopad napsal
zdravím vespolek. znovu po pěti měsících jsem dávám tento groš. dneska jsem ho projížděl podle Hány a vyšla mě IX e/3,tak prosím mě opravte kdybych se trefil vedle.děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Přiznám se, že z tohoto groše jsem trošku na rozpacích. Hlava lva mi spíše připomíná čtrnáctky, to samé nespojená tlapa a hlavně, koruna na aversu- nezdá se ti, že má volné lilie uvnitř?? U té levé mi to tak připadá... Tedy můj tip je XIV.a s tím, že by to mohla být nová opisová varianta. Co na to ostatní?
Registrovaný uživatel
ted jsem nato koukal lupou a máš pravdu ty lilie jsou volné
Registrovaný uživatel
Mám tady jeden Václavův groš, podle prvního položeného měsíčku asi nejstarší typ.Zajímal by mě ten patvar pod pravou nohou jestli je to dvouráz nebo co to je.
dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten Václavův groš dneska přišel poštou zařadil bych ho jako Hána Ia/5 podle toho N. Nějaký dvou ráz tam je ale určitě neudělal ten tvar pod pravou nohou.Poradí někdo?dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ja myslim, ze ten utvar za ocasem by tam take byt nemel a je. snad zbytek z mesicku. patrny je mirny dvojraz, ale pred tim tam byl dvojraz jeste vyraznejsi (vetsi posunuti a otoceni). tady bych to svedl tedy na dvojraz, nekdy mohou byt podobne utvary spojeny i s poskozenim raznice.
Registrovaný uživatel
dík za vysvětlení a všem Šťastný Nový rok
Registrovaný uživatel
Máte někdo ve sbírce typ Hána XIV. k/1, na kterém je vidět, že N v PRAGENSES opravdu nemá šikmý dřík ve střední části písmene? Díky za případnou fotku takového kusu.
Registrovaný uživatel
mám na vás dotaz, mohla by to být XV .nevidím rozdělovací znaménka mezi Wenzeslavs Tercivs.děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je tam sice kapkovite oko (nektere XIV ho maji take, pro XV je pak bezne), ale listky malych lilii v korune smeruji dolu (ne nahoru). A to je rozdil, ktery alespon dle Hany tuto razbu umoznuje urcit jako typ XIV. uvidime, co na to zkusenejsi urcovaci W4 :)
Registrovaný uživatel
Určitě čtrnáct, patnáctky mají jiný typ koruny, ale i celkově ztvárnění lva je tipické pro čtrnáctky..
Registrovaný uživatel
jo dík ty lilie mě unikly.
Registrovaný uživatel
Chtěl bych poprosit kolegy, kteří mají ve sbírce groše typu Hána XIV., zda by mi mohli změřit vnitřní průměry vnitřních perlovců na líci (čím více, tím lépe :)). Potřeboval bych to pro porovnání s jednou novou variací lícní strany, o které má rozepsaný článek. Díky.
Registrovaný uživatel
..myslíš takto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ANO :D
Registrovaný uživatel
zkusil jsem to změřit všechny XIV mají vnitřní průměr perlovce 12mm jen jedna XIV d má 13mm.takhle stačí nebo chceš k tomu i typy.
Registrovaný uživatel
..mně vyšly od cca 11-12mm..
Registrovaný uživatel
Ne takto to stačí, díky. Budu rád, když se zapojí i další a změří také své kusy, aby to bylo více objektivní.

Korunka: naměřila jsi i 1 mm? Jsi si jistá? Záleží také na tom, čím se to měří, předpokládám, že to nikdo nedělá krejčovským metrem :D
Moderátor
kdyz Ti to nafotim s meritkem, zmeris si to s greggyho programkem sam?
Registrovaný uživatel
Ano, díky.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Korunka: naměřila jsi i 1 mm? Jsi si jistá?


Zmizela mi tam jednička, takže jsem se ptal samozřejmě na těch naměřených 11 mm, jsi si opravdu jistá? Měřilas vnitřní průměr vnitřního perlovce?
Registrovaný uživatel
Ano, přesně tak, jak jsem to nakreslila na tom obrázku- já to měřila od vnitřního kraje kružnice. Těch jedenáct tam bylo několikrát, ale také samozřejmě musíš brát v úvahu, ře ty kruhy nejsou vždy koncentrické- ne vždy je to pravidelný kruh
Registrovaný uživatel
..takto..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1