Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Také jsem jen sledoval :D Vystačím si s fotkou ...
Registrovaný uživatel
To by bylo za ten groš čajů, že? :D
Registrovaný uživatel
Čaj v Čechách za Vladislava II.? No nevím... :D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já psal čaj, ale myslel jsem na pivo :twisted:
Registrovaný uživatel
Fajn, tak ste sa vykecali :D ...a teraz by niekto mohol napísať, čím je taký vzácny.
Registrovaný uživatel
A proč? Jak se to napíše na web, pak nebude šance ho koupit někdy levně... :D
(i když ta cena tam je ultra nesmyslná, ač je trochu vzácnější)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Takže ty dávaš toľko svojich mincí do chlubírny, aby sa ti zmenšovala šanca lacno kupovať mince, ktoré sám zbieraš? Ťažká logika... :lol:
Registrovaný uživatel
Groše Vladislava II. z konce vlády jsou velmi řídké, tento typ s malou korunou jsem na aukcích u nás dlouho neviděl, tohle je nějaká XXIV e-g? Vím, že nějakou dobu snad byly potíže s těžbou v KH v tomto období?
Moderátor
v aukcich se mozna moc neukazuje, ale zas tak vzacny take neni, za poslednich par let, co to sleduji, jsem jej videl nekolikrat. samozrejme to neni klasicka 2-3 stovkova zalezitost. ke me se bohuzel nedostal a jednou nez jsem se rozhoupal mi jej vyfouk Dracek :oops:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Jak se to napíše na web, pak nebude šance ho koupit někdy levně... :D


oliver napsal
...a jednou nez jsem se rozhoupal mi jej vyfouk Dracek :oops:


...a kruh sa uzavrel. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Takže ty dávaš toľko svojich mincí do chlubírny, aby sa ti zmenšovala šanca lacno kupovať mince, ktoré sám zbieraš? Ťažká logika... :lol:

No když něco dám do chlubírny, tak to už mám a znovu to do sbírky kupovat asi nebudu neé?!
Řekl bych tedy naopak jednoduchá logika :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No myslím, že aj ty ideš po krajších kusoch, variantoch atď. Dobré ránko... ;)
Registrovaný uživatel
Alebo ešte ináč...čím viac ľudí si cez chlubírnu do rajónu početňákov a medailí prilákaš, tým viac záujemcov a teda vyššie priemerné ceny môžeš očakávať...triviálna logika ;)
Registrovaný uživatel
sakra, tak to sem budu muset začít kupovat a dávat sem raději nějaké nepotřebné mrzké uherské ražby... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dobre Draku, beriem ťa za slovo... :lol: ...ale musíš sa polepšiť, lebo naposledy to boli skutočne mrzké uhorské razby...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vladislav-ii-jagelonsky-1490-1516-_post_-214367#post214367
Registrovaný uživatel
Sháním kvalitní fotku lva typu Hásk. VIII. Potřebuji ji ke zhotovení kresby do svého článku. Nemáte někdo ve sbírce nějaký pěkný kousek? Díky.
Registrovaný uživatel
Jednu slušnou tam má teď v aukci Aurea, budeš jí muset koupit! Já mám nic moc...
Registrovaný uživatel
Ano, na ten PG jsem se díval, ale domnívám se, že to mají špatně určené, neb je to zcela jistě lev typu XI.
Registrovaný uživatel
Aj, díval jsi se i na ostatní, jestli jim to aspoň trochu sedí? Některé vypadají hezky...
Registrovaný uživatel
Chyb v určení tam mají mnoho!
Registrovaný uživatel
Na urceni se asi nema cenu koukat, grosu Vladislava i dalsich panovniku tam ale tentokrat maji hodne a mezi nimi i zajimave kousky...bude to boj:)...
Moderátor
Ohledně typu VIII. bych asi požádal muzeum v Táboře. V Táborském pokladu by mělo být 35ks, i když některé s různými anomáliemi.
Registrovaný uživatel
Ano, v nejhorším je zkusím oslovit. I když v knize jsem se díval, že i tam mají VIII. typ několikrát určený špatně. Ostatně u vyobrazených mincí tam mají určeno špatně mnoho grošů. To jen ukazuje, jak je Háskové typologie špatně zpracovaná, respektive kresby i fotky v příloze jsou na nic, takže pak dochází k mnoha omylům

Mám tu teď ohledně toho rozpracovaný jeden dílčí článek, pro který právě potřebuji kvalitní fotky některých typů pro zhotovení lepších kreseb.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
........ To jen ukazuje, jak je Háskové typologie špatně zpracovaná, respektive kresby i fotky v příloze jsou na nic, takže pak dochází k mnoha omylům
......


jo jo je to tak
poslal jsem ti jeden kousek - mám to určené jako VIII a4
Registrovaný uživatel
Tak toto je VIII přesně jak je na kresbě v typologii. Zajímavé ovšem je, že na fotce na konci knihy vypadá úplně jinak ... Jako by to byla jiná mince.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1