Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
KAROLUS napsal
Kucera napsal
Dostal se mi do ruky grosik s peti radami mesicku. Haskova avers i revers zna ale ne na jedne minci. Takze dalsi doplneni typologie, XIX.a/1 avers - XIX.b/1 revers.


A podle čeho jsi to poznal? Nechci říct, že nemáš pravdu! ;) Moje zkušenosti jsou přece jen menší než tvoje. Já to tam prostě nevidím. S tím že je to typ XIX bych souhlasil, ale sám bych se nedokázal rozhodnout jestli je to a nebo b, natož tak tvrdit, že je půl na půl :|

Mozna to na fotce neni tak zretelne, ale dle tvaru a umisteni prave predni tlapy lva a rozmisteni mesicku hrivy (hlavne rada malych pod krkem) to vychazi na lva XIX.b - takze revers vcetne opisu XIX.b/1. Tomuto urceni vsak neodpovida opis aversu kde jsou u Haskove ve WLADISLAVS SECVNDVS pismena W, V a U(V) latinkou kdezto na minci jsou goticka a ta jsou naopak vyobrazena u varianty a/1, proto avers XIX.a/1.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
KAROLUS napsal
Kucera napsal
Dostal se mi do ruky grosik s peti radami mesicku. Haskova avers i revers zna ale ne na jedne minci. Takze dalsi doplneni typologie, XIX.a/1 avers - XIX.b/1 revers.


A podle čeho jsi to poznal? Nechci říct, že nemáš pravdu! ;) Moje zkušenosti jsou přece jen menší než tvoje. Já to tam prostě nevidím. S tím že je to typ XIX bych souhlasil, ale sám bych se nedokázal rozhodnout jestli je to a nebo b, natož tak tvrdit, že je půl na půl :|

Mozna to na fotce neni tak zretelne, ale dle tvaru a umisteni prave predni tlapy lva a rozmisteni mesicku hrivy (hlavne rada malych pod krkem) to vychazi na lva XIX.b - takze revers vcetne opisu XIX.b/1. Tomuto urceni vsak neodpovida opis aversu kde jsou u Haskove ve WLADISLAVS SECVNDVS pismena W, V a U(V) latinkou kdezto na minci jsou goticka a ta jsou naopak vyobrazena u varianty a/1, proto avers XIX.a/1.


jojo, máš pravdu ty Véčka sem přehlíd :oops:
Registrovaný uživatel
KAROLUS napsal
Hásková XIII e/2 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


sice má jiné W u WLADISLAVS a jiné S na konci SECVNDVS, ale jinak sedí
Moderátor
Napsal bych si take XIII.e/2 i s tim co uvedl Sonic, ale jeste bych to doplnil o drobne odchylky v kresbe lva (napr.chybejici zuby atd.)
Registrovaný uživatel
tak tak 8)
Moderátor
prosba: určil jsem správně jako Hás. XXIII. c/1 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
určil bych ho stejně
Moderátor
Děkuji mnohokrát ;)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem si v aukci pořídil Vladislava - mince je v katalogu určena jako Há XIX a/1

já jsem ji určil jako Há XXI a/6

co si o určení myslíte?

mince ve vetším rozlišení uložena na cnspg.cz jako VJ_69

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) PEHU_ v 11. 9. 2010, 15:30. »
Moderátor
Urcil bych ho jako XXII.d/nepopsana podvarianta. Mesicky hrivy maji nepatrny dvojraz ale ne stinovani. Jedna se pravdepodobne o kombinaci razidel: avers XXI.a/6 a revers XXII.c,d
Registrovaný uživatel
souhlasil bych s kučerou, je jako XXII/d1 ale s + před jménem panovníka, čili nepopsaná podvarianta
Registrovaný uživatel
Jak se mohli v ČNS tak splést, vždyť devatenáctka má již na první pohled jinak uspořádanou hřívu?!
Registrovaný uživatel
To by opravdu mohlo být, Hásková lva u XXII popisuje stejně jako u XXI ale obrázek v typologii má úplně jinou přední tlapu. Měsíčky odpovídají XXII, ale tlapa podle obrázku odpovídá XXI. Asi přijmu variantu XXI. Díky oběma.
Registrovaný uživatel
řekl bych, že to nikdo nezkoumal a byla použita informace od prodejce, který to špatně určil nebo ji získal už špatně určenou a neověřil si to ...
Registrovaný uživatel
vektor napsal
Jak se mohli v ČNS tak splést, vždyť devatenáctka má již na první pohled jinak uspořádanou hřívu?!


V tom množství mincí, které se razí se to prostě stane. Já jsem si minci prohlédl dopředu a že to není popisovaná varianta jsem dopředu věděl.
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
... Asi přijmu variantu XXI ....


proč nepřijmeš tu naší variantu? :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
PEHU_ napsal
... Asi přijmu variantu XXI ....


proč nepřijmeš tu naší variantu? :D


překlep přijmu XXII
Registrovaný uživatel
máš štěstí :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
máš štěstí :D


já vím :P
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegy.
Nějak se nemůžu prokousat určením mého posledního přírůstku.
Buď jsem slepej, nebo v Háskové není.
Koruna je jasná ale lev a opis (hlavně obrácené L a ozdobné S ve WLADISLAVS)
mi s ničím nekoresponduje.
Poprosím zkušenější kolegy o nějaké nápady. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
Neslo by to radeji vyfotit, at zaostruji sebevic porad to vidim v negativu
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosím o určení tohoto grošíku z dědictví po otci. Jedná se o nálezový groš a nechci se ho zbavovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kucera: JJ taky se mi to u scanu někdy stává, přikládám tedy fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
milstr - urcite je to nepopsana varianta, priklonil bych se k typu XIII.e/2 s poznamkou ze W ve WLADISLAVS je nahore otevrene a druhe S v SECVIIDVS je stejne jako prvni a take kresba lva ma drobne odchylky (napr.lev nema zuby a jinak usporadane mesicky prvni rady).
Da se to popsat i jako kombinace razidel: avers XV.a/1 a revers XIII. (s vyse popsanymi odchylkami u lva).
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 28. 9. 2010, 18:32. »
Moderátor
Koiko Tomio napsal
Zdravím, prosím o určení tohoto grošíku z dědictví po otci. Jedná se o nálezový groš a nechci se ho zbavovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


urcite gros z pocatku vlady cca 1471-1477, rekl bych Haskova I.a/?, mozna I.a/2

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1