Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak mám opět další super zážitek s poštou. Přišel mi lísteček, že mi přišly dlouho očekávané mince z jedné aukce. Protože poslední dobou není čas skoro ani na spánek, byl jsem rád, když jsem si konečně vydupal, že dnes můžu jít z práce brzo (a budu pak dělat večer a v noci :mrgreen: ). Věcí na vyřizování byla spousta a nakonec jsem to díky MHD, kde je zpožděný jako na potvoru vždy jen ten spoj, z kterého přestupujete, málem nestihl. Ale po sprintu v protivětru přes křižovatku se nade mnou řidič slitoval a otevřel mi dveře. Říkal jsem si, jak je to super, že všechno stihnu, ale ouha, na poště jsem zjistil, že jsem si zapomněl občanku. No nic, už mi jednou vydávali balík i na šalinkartu, takže říkám, že nemám občanku, ale mám jiný doklad. Slečna na to, že ne, že leda řidičák nebo pas. Říkám jí na to, že zrovna tyhle věci u sebe nemám, ale dalších 5 dokladů s mým jménem ano. Ona zase, že to musí být doklad s fotkou. Tak rozradostněný vytahuju šalinkartu a ona že né, že jen občanku, řidičák nebo pas (ano, blondýna, takže logika víme kde). Takže konečná, mohl jsem sice skočit domů a donést občanku, ale bylo už 17:57 a po 18:00 už se na poště nedělá (tedy, pokud není sčítání lidu, to se bez ohledu na zákoník práce dělá klidně do dvou ráno). Na závěr mi medovým hláskem oznámila, že si to můžu vyzvednout do 15.4. Fajn, ale to už nebudu mít čas, takže jediná šance je zajít na poštu ráno a počkaat si čtvrt nebo půl hodiny podle toho, kolika senilním stařečkům vnutí účty nebo pojištění které nepotřebují.
Takže když to shrnu
- předání zásilky (i doporučené, není-li do vlastních rukou) úplně cizímu člověkovi, který mne nezná, jen bydlí ve stejném paneláku = pro poštu OK
- předání zásilky člověkovi co má zjevně klíček od schránky adresáta a navíc má u sebe 5 dokladů včetně dokladu s fotkou, u všech se souhlasícím jménem = proti předpisům pošty.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 4. 2015, 17:32. »
Moderátor
co by si chcel od statneho podniku?
_______________
Registrovaný uživatel
no ja myslim,ze to lezelo na te blondyne....
Moderátor
Možná ano.. ale nikdo mi nevyvrátí, že předpisy pošty, které na jedné straně u vyzvedávaných zásilek vyžadují striktní pravidla identifikace přes oficiální dokumenty a na druhé straně klidně umožňují dát v případě nezastižení adresáta zásilku libovolnému cizímu člověkovi, nemohl psát duševně zdravý člověk.
Moderátor
Další perlička (jestli jsem už zmiňoval, tak se omlouvám). Pošta dostala od sdružení vlastníků klíč ke vchodu, protože schránky jsou až za něm. Na reklamní letáky se zřídily přihrádky pod zvonky. Pošta je mimo vlastníky a nájemníky jediný subjekt, který má do vchodu přístup. Přesto nedávno porušila dohodu, zneužila svěřeného klíče a začala házet reklamní letáky přímo do schránek. Když jsem se ptal pošťačky, proč to nehází do přihrádek k tomu určeným, řekla mi, že to má od vedoucího zakázané. Předpokládám, že jde o stejného člověka, který při zmiňovaném sčítání pod hrozbou vyhazovu vydíral pošťačky, aby pracovaly 18 hodin denně.
No nic, jdu radši pracovat..
Registrovaný uživatel
tenzore, no to nevím, ale trochu se mi zdá, že se tady pláče na špatným hrobě. co mohla/měla udělat blondýna je věc jedna.
ale nechápu, proč by měl být problém, že určitý typ zásilky musí projít ověřením totožnosti a jiný typ (např. i doporučené psaní) můžou předat "komukoliv". prostě tak jsou dané pravidla a když se tomu chceš vyhnout (nebo mít doručenou zásilku do druhého dne), tak si pro to musíš vybrat správný produkt.
Registrovaný uživatel
Nechme pracovati stroje,je jich již dostatečné množství a začněme trošičku odpočívat,pa.
Moderátor
Voloda16 napsal
tenzore, no to nevím, ale trochu se mi zdá, že se tady pláče na špatným hrobě. co mohla/měla udělat blondýna je věc jedna.
ale nechápu, proč by měl být problém, že určitý typ zásilky musí projít ověřením totožnosti a jiný typ (např. i doporučené psaní) můžou předat "komukoliv". prostě tak jsou dané pravidla a když se tomu chceš vyhnout (nebo mít doručenou zásilku do druhého dne), tak si pro to musíš vybrat správný produkt.

Bavíme se o tom samém typu zásilky. Doporučená, ale ne do vlastních rukou. Kdyby pošťačka co to momentálně doručuje, byla stejná kráva jak ta před ní, tak by zazvonila u někoho jiného a dala mu to a mě by hodila do schránky lísteček ať si to u dotyčného souseda vyzvednu. Psal jsem ohledně toho stížnost, bylo mi odepsáno, že je to v pořádku a v souladu s předpisy pošty. A s těmi samými předpisy je v souladu to, že když mi tu samou zásilku uloží na poště, musím mít občanku, případně řidičák nebo pas.
Jestli tohle není Kocourkov, tak už nevím :)
Registrovaný uživatel
tenzore, v této zemi je Kocourkov na více frontách.. když popotahujou dělníky a hrozej Štrasburkem, že dělaj 14 hodin v kuse (když zákonník práce povoluje 12) a doktor může dělat 80 a v zásadě to nikomu nevadí...
Moderátor
Mně předával cenné psaní soused...
Moderátor
Před pár dny jsem podával u nás na poště rekomando, pochopitelně s vylepenýma známkama a tu ta slečna, co tam je zřejmě na inzerát, mi povídá, že mi to nemůže přijmout, že tam mám známky. A já na ňu: "Proč jako?" "Protože tam mám vylepené známky!" No já nevím, asi viděla poprvé v životě dopis se známkama či co. Ale cvičím ju, včera jsem posílal cenné psaní (taky s vylepenýma známkama, dokonce s automatovou 47 Kč) a to už se nedivila, jen zjišťovala "jak se to vlastně zadává?" Zajímaý bude až budu budu něco posílat do ciziny. Možná hned zítra cenné psaní.
Registrovaný uživatel
...ale s i-podem,tabletem nebo pc by ti zamotala brejle....asi jsme se s temi zna-
mkami stali trosku staromodni...PS-nemohl by si mi taky neco Pavle poslat?.. :roll:
Registrovaný uživatel
Pošli něco mně, to jí prověří :D ;)
Moderátor
Maxmilian napsal
...ale s i-podem,tabletem nebo pc by ti zamotala brejle....asi jsme se s temi zna-
mkami stali trosku staromodni...PS-nemohl by si mi taky neco Pavle poslat?.. :roll:


suhlasim no a co je noveho na faceboku
_______________
Moderátor
Za peníze mohu poslat třeba i loď! :D Ale mosíte si ju nédřív kópit. :mrgreen:
Moderátor
BOŽE!! Na té poště só takový vemena!! Du podat koresponďák a ta slečna se ptá kolegyně jestli se to oráží! :roll: :shock: :roll: :shock:
Registrovaný uživatel
jedna perlička ke sloganu české pošty " Dnes podáte zítra doručíme" poslal jsem doporučený dopis do Brna cca55 km a dodnes nedošel, byla mi vyplacena náhrada 650 kč, ale známky stály bohužel 2500 kč od té doby vše co posílám a má větší cenu jak 600 kč posílám cenným psaním. A i zde se divili když jsem chtěl na cenný dopis vylepit svoje známky. Tak jsem si zavolal vedoucího pošty dříve pana poštmistra au udělal jsem mu menší instruktáž a představte si, že už žádné připomínky k naší poště ve Velkém Meziříčí nemám. jen mě mrzí, že se na menších poštách nepoužívají známky s motivy, ale jen výplatní což je asi příčinou,
že se mi v loňském roce ztratily již 3 obyčejné dopisy tak se zatím mějte Jirka z Moravy
Moderátor
nie ste sam, ja som do CR posielal list a stratil sa, reklamoval som to, a je to v stadiu reklamacie, na ktoru cakam uz 4 mesiac!!!
_______________
Moderátor
Dnešní zásilka ze Slovenska do Čech.
Velmi odborně vykradeno, zvenčí téměř nepostřehnutelné. Zevnitř je vidět, kudy ten zloděj vytáhl minci i bankovky. Přelep průsvitnou páskou :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 8. 7. 2015, 14:31. »
Registrovaný uživatel
Oplieskat im obalku o hlavu na tvojej poste a mincu zverejnit, sak ona sa objavi na trhu
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
To byly platné peníze. Taková zásilka jde přes překladiště Bratislava a Praha. Většinou se krade právě tam. A protože odesilatel zásilku neposlal ani doporučeně, náhrada škody není možná.
Registrovaný uživatel
Je potom zaujimave, ze si niekto s tym maskivanim dal taku robotu, ked si mohol celu obalku pichnut do vačku....
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
peniaze v obalke som posielal iba raz a aj tak ju ukradli, podla mna to rentgenuju...
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
peniaze v obalke som posielal iba raz a aj tak ju ukradli, podla mna to rentgenuju...


Doporučuji vložit hliníkovou folii. Pak míva i RTG i zkušený hmat pošťáků smůlu.
_______________
Registrovaný uživatel
Dnes ked uz ma kazdy lepsi smartfon v sebe jednoduchy detektor kovov , a rucne scenery su za par korun to pre spekulanta postara nieje nic tazke si obzriet zasielky. Hlavne ked v central prekladisku v bratiske beru takmer minimalnu mzdu. Cca 400€ ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1