Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Obracet se v čemkoliv na poštovního ombudsmana nemá smysl, již jsem vyzkoušel a bába byla úplně mimo, vůbec nevěděla kde je sever.
Je to jen placená státní funkce, jakejch je milion v ČR.

Já si stěžoval na ředitelství kraje, na ombudsmana bílej tesák :-)
Moderátor
tenzor napsal
Snad je to dneska lepsi, ale platit petistovku mesicne poste za to, ze nedokaze normalne dorucovat zasilky, opravdu nehodlam.


To je sakramentsky drahý pobox. Ja mám ročne za 50 eur, a odvtedy čo ho mám zanikli problémy s doručovaním.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
To je podle ceniku CP - v mestech nad 50 000 obyvatel 460 Kc mesicne s DPH. Kdyby to bylo v malem meste, tak jen 121 Kc. Pred temi dvaceti lety to bylo tusim jen 50 Kc :)
Moderátor
posty sou peklo. muj cerstvy posledni zazitek z minuleho tydne:

neprozretelne jsem zaplatil za odeslani cenneho psani petikilem. slecna, ktera celou dobu kecala s kolegyni o nepracovnich zalezitostech mi vratila 161,-. kdyz jsem oponoval tim, ze jsem ji platil petistovkou, s naprosto otravenym ksychtem mi odvetila, ze ona si na monitor zapsala, ze jsem platil dvoustovkou. ja ji rek, ze me nezajima, co ma na monitoru, ale to, co jsem ji dal a co od ni nedostal. chvili cekala, jestli jako treba neodejdu a pak "maaaaanooo, co mam delaaaat?". no musela si prepocitat kasu. pak me nastesti prachy s otravenym ksichtem a omluvou na pul huby vratila, ale pro mne to byl jen dalsi naprosto otresnej zazitek s postou a ztrata 15 minut. kdyby tam ta koza mela manko (pri stylu jeji prace by to nebylo zadny prekvapeni) tak bych asi odpochodoval s prazdnou.

rada: na poste platte presne odpocitanou castkou, nechcete-li se trapne dohodovat o tom, kolik vam vrati a nechcete-li cekat, nez si prepocitaji kasu.
Registrovaný uživatel
teda co to tu tak citam, tak snad zijete v postovom pekle :twisted:

nechcem to zakriknut, ale moja 08006 funguje pekne,
tetky vedia co robia, a robia to bez prietahov.
je mozne ale ze mam nejaky vip pristup,
vzdycky mam totiz na zasielke vlavo dole napisanu hmotnost,
a vpravo hore cenu za zasielku.
samozrejmostou su tiez mnou nalepene modre(1.trieda) a pripadne zelene (colne) nalepky.

po pociatocnom overovani hmotnosti mi uz veria, poznaju ma, a cely proces cakania na poste to extremne zrychluje. zasielky uz neprevazuju.
proste pridem, nahadzem to tam postupne do okienka, zaplatim a cau.

z 3 okienok su otvorene vzdycky 2, ak je v kazdom fronta 2-3 ludi, tretie okienko otvara sam direktor a obsluhuje.
_______________
Registrovaný uživatel
a na kterém že vesmírném tělese to bydlíš ?? :)
Moderátor
080 06 je Ľubotice - Prešov 6 ak sa nemýlim.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Haha, já když jdu na poštu třeba zaplatit babičce inkaso, tak se mě ptají jestli "zase nemám na poslání nějakej dopis s pěknýma známkama" :)
Moderátor
A pak věřte pošťákům/pošťačkám...
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/348896-postak-mel-u-sebe-tunu-nedorucene-posty.html

Od té doby, co jsem na Aukru vydražil aršík Belgické Kongo Mi.Bl.1 ** a spořivě zvolil zaslání obyčejným dopisem, kterýžto nikdy nedorazil, se již neodvažuji posílat poštovní dopisy, balíky či jiné zásilky jinak než doporučeně...
Moderátor
http://surpan.blog.cz/1409/ceska-posta-aneb-priplat-a-dojdi-si
Registrovaný uživatel
ja mám takisto dobré skúsenosti s našimi poštami, iba raz sa stalo,že obálka pani poštárke zmokla,ale tovar bol ešte v alobale a plastaku,tak bol nepoškodený--jednalo sa o hárčeky olympjské japonské k OH 1964. Mne dopisy či do a z Rumunska,Ruska, Česka atď.. vždy dôjdu, resp. odídu v poriadku. Dokonca aj poistené listy. A pošta dvojka v košiciach pri stanici je navyše aj rýchla,,tam je aj colnica. Ja len zíram aké zážitky tu píšu hlavne naši české bratia. To by som teda nechcel zažívať tie muky. :)
Registrovaný uživatel
Mě se jednou stalo, že dala pošta našim sousedům (úplně cizím lidem) dopis z banky, ve kterém mi posílali novou kartu pro bezhotovostní platby. To mě málem vezli ....
Moderátor
tak ja sa tiez nestazujem, vzdy mi zasielka prisla alebo dorazila odomna v poriadku!
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
tak ja sa tiez nestazujem, vzdy mi zasielka prisla alebo dorazila odomna v poriadku!

-tak tu bud rád,takto to chodilo u nás a současný stav je podobný,
-http://www.ricansko.info/clanky/posta-dostala-pokutu-nedorucovala-zasilky-v-ricanech
Moderátor
Nekdo do toho musel opravdu poradne slapnout..
Vedouci posty se casto porad chovaji, jako za dob komunismu, kdy vedely/i o kazdem vse a s dobrymi znamostmi na policii apod. Viz napriklad hromadne porusovani zakona Ceskou postou pri naprosto zpackanem scitani lidu, kdy postacky delaly jak v Indii az 14 hodin denne bez naroku na proplaceni prescasu a neodvazily se pipnout, protoze jim bylo receno, ze se bude propoustet.. to je ale pak tezke.
Moderátor
Mně se ca dva měsíce zpátky stalo, že mi soused předával cenné psaní
Moderátor
A otazka je, co se dal bude dit.
Pokud nebudou odpovedni lide vyhozeni, tak se obavam ze nic, pokutu zaplatime my vsichni...
Registrovaný uživatel
http://www.novinky.cz/domaci/356367-dcera-bojuje-o-zivot-matka-s-uredniky.html
Registrovaný uživatel
Jestli tohle dojde ještě letos, bude to zázrak... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky sem si včera lehce zanadával, přišla mi SMS, že mi doručí během dne balík (v sobotu? - no to jsou mi noviny, vida, asi nestíhají), samozřejmě ani ťuk celý den, tak sem šel aspoň na poštu ("naše" pošťačka je marod a náhradnice se neobtěžuje zvonit, ani když jsme evidentně všichni doma a najdu jen oznámení o nezastižení ve schránce, opakovaně) a vida - zkrátili otevíračku, v sobotu jen do 12, v neděli úplně zavřeli... prostě služba zákazníkům, hlavně před Vánoci, jak se patří...
Registrovaný uživatel
Asi je to o lidech - u nás na poště ( malá vesnice na Jičínsku ) je velmi ochotná paní. Mnohokrát jsem ji viděl vyplňovat lidem složenky, když si nevěděli rady ...
nosí lidem důchody, i když si je mají vyzvednout na poště, stejně tak noviny ...
S dopisy a balíčky vždy vše v pohodě a vyjde vstříc ....
Když si vzpomenu, co vše po nich chtějí ( účty, pojištištění, povinné ručení, více doporučených dopisů, prodávat nové SIM a co já vím co ještě ), tak smekám, že na to má nervy - takže je to vážně o lidech.
Moderátor
je to o poste jako instituci samotne (resp. potazmo obecne o celem systemu v nasi krasne zemi). tam kde neni posta schopna udrzet a zaplatit stale a dlouholete spolehlive zamestnance, nasazuje brigadniky nebo nezaucene jedince z pracaku, kteri tu praci ani delat nechteji, a kterym je vsechno jedno. a mate uplne jedno, jestli vam brigadnik nosi postu, kafe nebo pivo, vzdycky to bude horsi, nez kdyz to same udela clovek, kterej ma k dane profesi vztah a zalezi mu na tom, jak ji dela a jak ta profese bude fungovat za pet ci dvacet let (o tom brigadnik nepremysli, ten chce mit vsude fajfky, shrabnout prachy a vypadnout). proto v male obci posta funguje diky nejmenovane vzorne postacce v pohode a nekde jinde ne (coz ovsem odrazi i spatne nastaveny socialni system - minimalni platy etc., ale to uz je debata na uplne jine urovni a bez nadeje na nalezeni reseni).

ja mam moznost srovnavat kvalitu dvou post ve velkem meste, rozdil je zarazejici, bohuzel ale jsem se setkal s tim, jak CP krasne fungujici malou pobocku zabila presunutim stabilnich a vykonnych zamestnancu na vetsi spatne fungujici pobocku a nasazenim totalnich jelit na malou pobocku fungujici. vysledek? z dobre fungujici male pobocky je namet pro postovni horor a na mizerne fungujici velke pobocce se nic nezmenilo.
Moderátor
Než u nás postavili DEPO, tak si člověk mohl zapsanou zásilku vyzvednout na poště už odpoledne po 16 hodině (za předpokladu, že během doručování člověk nebyl doma = byl jsme v práci). Teď to nejdřív odvezou na depo a na poště si to můžu vyzvednout až druhý den.
Pošťačky jsou sice ochotný a nejsou jelita, ale jinak to tam vypadá na osmdesátý léta. Výdej zapsaných zásilek pro cca 20000 lidí obstarávají u dvou okýnek (až na výjimky) dvě pošťačky v místnůstce, kam se vejde tak 5, max 6 lidí. Takže teď před Vánocemi stojí štrůdl lidí až ven, kde jsme stáli i dvacet minut na dešti, než jsme se dostali do té místnůstky. Prostě poštovnictví v 21. století v praxi.
Hlavně že pošťačky u přepážky musí prodat měsíčně kolky min. za dva tisíce - jak kdyby mohla ovlivnit, kolik lidí si tam pro ten kolek přijde. To že mi pokaždý nabízejí los nebo denní tisk jsem si zvykl ....
Moderátor
jo to mne na tom stve nejvic - ty jejich podruzny aktivity (losy a podobny kraviny). posta, na ktery den co den jsou odpoledne neustaly dvacetimetrovy fronty, z sesti okynek jedou dve az tri, ale vzdycky je tam absolutne volny jedno okynko, kam nikdo nechodi a kde naka nestastnice misto aby pomohla tem ostatnim, komiha nohama a ceka, kdo si prijde sjednat pojisteni ci co za totalni nesmysly tam nabizeji. vyborny!!!
Registrovaný uživatel
To tu nesmí chybět :-)

http://praha.idnes.cz/postak-se-prehrabuje-v-zasilkach-a-hazi-je-z-auta-ft6-/praha-zpravy.aspx?c=A150107_150958_praha-zpravy_bur

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1