Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
V první řadě nemají co ztrácet. Kdyby se na poště (nebo jejím okolí) nekradlo ...
Registrovaný uživatel
Tak nakonec vše proběhlo bez problémů,čestné prohlášení spolu s patřičnými odkazy dostačovalo,a dnes tj. 107 den po podání reklamace vyplacena plná částka dokonce včetně poštovného..
Registrovaný uživatel
No to byl teda "fofr"... ale aspoň, že tak. No vida, tak nějakej zmetek třeba z třídírny má doma hezkou mincičku a my jako daňový poplatníci a uživatelé pošty sme se složili na tvejch 20 litrů :)
Moderátor
Vypadá to, že na ČP začíná čím dál více lidem hrabat, poslední dvě zásilky dali úplně jiným lidem v baráku, které ani pořádně neznám a mě hodili do schránky lísteček že to mám u nich. V druhém případě šlo o doporučenou zásilku a zatím jsem neměl štěstí se náhradnímu doručiteli dozvonit.
Čtvrt roku předtím mi pro změnu někdo hodil cenné psaní s mincemi za několik tisíc jen tak do schránky. A kdyby se to ztratilo, tak bude mít ČP ještě dost drzosti na to, aby požadovala důkaz, že zásilka obsahovala opravdu věci v této ceně, přestože si nechali zaplatit za pojištění zásilky? Tenhle (post)komunistický bordel by se asi fakt měl zprivatizovat :(
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 18. 6. 2014, 17:02. »
Registrovaný uživatel
Zásilky do zahraničí -

už nějakou dobu poště nefunguje sledovač zásilek, (konkrétně zásilky do zahraničí), měl jsem takhle nezvěstnejch cca 5 zásilek, volal infolinku a tam mi řekli, že nevědí.....obrátil jsem se na poštovního ombudsmana, nějaká bába to je....ta mi odpověděla "sledovač bezvadně funguje", poslala screen dvou zásilek do Prahy a Zlína, přitom jsem jí jasně psal - nefunguje pro zahraniční zásilky.
Zavola jsem znovu na infolinku a vyjebal je, ženská se přiznala, že maj problémy s funkčností a vše bude v pořádku začátkem příštího měsíce. Napsal jsem tedy znovu ombudsmance, není člověk na svém místě, když neví základní informace - odpověděla "sledovač není placenou službou, nemůžete vyžadovat jeho funkčnost"... přitom mi pošta ani nebyla schopná říct, jestli moje zásilky aspoň už předala do rukou pošty cílové země!

No k posrání!
Moderátor
Paul napsal
Zásilky do zahraničí -

už nějakou dobu poště nefunguje sledovač zásilek, (konkrétně zásilky do zahraničí), měl jsem takhle nezvěstnejch cca 5 zásilek, volal infolinku a tam mi řekli, že nevědí.....obrátil jsem se na poštovního ombudsmana, nějaká bába to je....ta mi odpověděla "sledovač bezvadně funguje", poslala screen dvou zásilek do Prahy a Zlína, přitom jsem jí jasně psal - nefunguje pro zahraniční zásilky.
Zavola jsem znovu na infolinku a vyjebal je, ženská se přiznala, že maj problémy s funkčností a vše bude v pořádku začátkem příštího měsíce. Napsal jsem tedy znovu ombudsmance, není člověk na svém místě, když neví základní informace - odpověděla "sledovač není placenou službou, nemůžete vyžadovat jeho funkčnost"... přitom mi pošta ani nebyla schopná říct, jestli moje zásilky aspoň už předala do rukou pošty cílové země!

No k posrání!

A co zkusit sledování v cílové zemi, kolikrát to funguje lépe než u nás.
Registrovaný uživatel
ikanek - to samozřejmě vím, ale české poště dost dlouho trvá než jim to předá do rukou, chtěl jsem po poště aspoň doložit ve sledovači datum odeslání a datum předání do rukou zahraniční pošty.

Dostal jsem se do situace kdy 14 dní nikdo nevěděl co s mojí zásilkou je a kde leží, někde v ČR v depu nebo nevim. A tuhle situaci jsem už řešil x krát.
Registrovaný uživatel
Nežilo by se lépe bez "sledovačů zásilek" ? Pamatuji, když jsem před 1990 posílal korespondenci do Izraele, Švédska tak to napětí zda se to tam dostane :-) a kupodivu byla úspěšnost 100%...Na druhou stranu pokud ČP toto nabízí jako službu a je úplně jedno, že bezplatně tak by to mělo fungovat.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Vypadá to, že na ČP začíná čím dál více lidem hrabat, poslední dvě zásilky dali úplně jiným lidem v baráku, které ani pořádně neznám a mě hodili do schránky lísteček že to mám u nich. V druhém případě šlo o doporučenou zásilku a zatím jsem neměl štěstí se náhradnímu doručiteli dozvonit.
Čtvrt roku předtím mi pro změnu někdo hodil cenné psaní s mincemi za několik tisíc jen tak do schránky. A kdyby se to ztratilo, tak bude mít ČP ještě dost drzosti na to, aby požadovala důkaz, že zásilka obsahovala opravdu věci v této ceně, přestože si nechali zaplatit za pojištění zásilky? Tenhle (post)komunistický bordel by se asi fakt měl zprivatizovat :(

Pošta dle svých podmínek může takto doručovat zásilky. Taky se mi to nelíbilo, tak jsem to změnil. Stačí si vyžádat formulář pro změnu (možná je i na netu) a zvolit jednu z dalších možností:
- doručovat pouze mě
- doručovat pouze členům mé domácnosti.
Jinak jste měl ještě štěstí, že to dali sousedům, zásilku můžou dát komukoli kdo se vyskytuje na dané adrese.
Registrovaný uživatel
Ynhoj napsal
Nežilo by se lépe bez "sledovačů zásilek" ? Pamatuji, když jsem před 1990 posílal korespondenci do Izraele, Švédska tak to napětí zda se to tam dostane :-) a kupodivu byla úspěšnost 100%...Na druhou stranu pokud ČP toto nabízí jako službu a je úplně jedno, že bezplatně tak by to mělo fungovat.


No jo, jenže já posílám věci, který si lidi zaplatěj, takže bych se bez toho napětí obešel :D
Moderátor
rst: to by me pak zajimalo, proc po mne na poste pri vyzvedavani ulozenych doporucenych zasilek vzdycky chteji obcanku? Logika materske skolky.
Vypada to, ze stejne jako Telecom sveho casu dokopal temer vsechny lidi vcetne duchodcu k zruseni pevne linky, Ceska posta chce dokopat sve zakazniky, aby konecne zacali pouzivat kuryrni sluzby apod.
Moderátor
i ja mam nekolik mesicu starou a prekvapivou zkusenost. ve schrance jsem nasel cenne psani pro ktere jinak clovek chodi na postu, poslapane jako by se valelo na chodniku. trosku by mne zajimalo, co by rekli na poste, kdybych se tvaril, ze je zasilka nedorucena. obsah nebyl nijak cenny a navic v poradku, takze jsem v zajmu zachovani sveho zdravi vec neresil (nemusim jit sedet za to, ze v zachvatu spravedliveho hnevu vymlatim mistni postu)

jde o princip. u cenneho psani si clovek priplati za to, ze s nejakym "bezpecnejsim" zpusobem bude nakladano. pri vyse uvedenem zpusobu doruceni marne premyslim, za co jsem zaplatil a proc nevyuzit normalni levnejsi dopis.

pravda je, ze v nedavne minulosti jsem nekolikrat vyuzil z nutnosti ruznych kuryrnich sluzeb a i kdyz zamestnavaji nekdy hodne zvlastni existence s jeste zvlastnejsim chapanim pojmu "dopoledne / odpoledne", "behem hodiny / zitra" apod., a i kdyz jsou drazsi, cenove uz pri casto spatne urovni a rychlosti CP se rozdil celkem stira.

bezte si nekdy vyzvednou zasilku na CP, rano je to sama duchna co si vybira duchod nebo matka s rvoucim deckem reklamujici pulhodiny zasilku s kremem na bedary za 20 Kc, odpoledne to jsou lidi z prace (plus opet vsudypritomne duchny), z 5-6 prepazek funguji v idealnim pripade 2-3, pricemz jedna je vecne volna, protoze na ni nabizeji nejake pochybne produkty CP (slecna si za prepazkou zvlada delat z nudy i manikuru) a zbytek funguje tak, ze zasilky hledaji 3-5 minut, takze kdyz je na vetsi poste pred vami 10 lidi, cekate v drtive vetsine pripadu 30-45 minut. no a ona hodina casu take neco stoji a po takovem zazitku se uz najednou trochu drazsi kuryr zda jako celkem privetivy napad.
Registrovaný uživatel
oliver to máš ještě dobrý, u nás ty produkty ČP nabízej všechny ženský za přepážkou, žádná speciální není, takže když se bába nechá překecat na bankovní účet u pošty, tak to s ní sepisujou a musí se čekat nebo se všichni přesunou ke zbývajícímu oknu a běda jak tam se to taky zasekne, tak začíná bejt vždy veselo.
Moderátor
no to je vazne krasa, je na case, aby jim nejaka skutecna konkurence provetrala perka
Registrovaný uživatel
Nestěžujte si, u nás k tomu všemu tento rok omezili provoz na 1/2 původní doby, tedy otevřeno 3x týdně 8-11hodin a 2x týdně 15-18hodin (to bych ještě pochopil).
Díky tomu si ale zaměstnanec pošty(přepážek) není schopen s rozvozem předávat zásilky co ten den nepředali adresátům. V reálu tedy co např. v pondělí ráno nepředají osobně do domů adresátům, tak je nakonec k vyzvednutí na poště nejdříve ve středu(často i až čtvrtek), pokud ještě něco nespletou, jak není výjimkou. To už ani nemluvě o neschopnosti mi objednat či jinak zajistit na pobočku obálky na cenné psaní, které vlastně mimo poštu ani zakoupit nelze(nehledě na nehoráznou cenu kousku fólie) a dalo by se pokračovat... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 19. 6. 2014, 23:15. »
Moderátor
jo tak nakup obalek na cenne psani bych uplne zapomnel. to byla ma oblibena kratochvile na jedne mensi poste, kde se obcas stavim, protoze to mam po ruce kvuli nakupu a po ceste z prace. protoze jsem mel zasobu, kterou jsem si chtel jen "posilnit", tak mi to vydrzelo pulroku se tam chodit cca co 2-3 tydny ptat, zda maji. odpoved vzdy: nemame, ale objedname (slecna byla pekna, ale panbu ji bohuzel nenadelil uplne ve vsem). po pulroce, kdy mi zasoba dosla, jsem sel proste na jinou postu, pani se malem zhroutila, kdyz jsem si porucil deset (sic!) obalek a divala se na mne takovym tim zkoumavym pohledem, jestli nahodou nemam tykadla a venku mi neparkuje letajici talir.
Moderátor
oliver: Me se stalo, ze uz nemeli, jen jednou (ale 2x nemeli tolik, kolik jsem chtel, s temi deseti jsi to napsal presne ;)), jenom jsem vzdycky musel absolvovat aspon 10 min cekani, prijde mi ze to museli mit v trezoru, s heslem vedouci, kterou k tomu museli zavolat a jeste vyplnit 10 formularu A1051C-2 ;)
Moderátor
oliver napsal
no to je vazne krasa, je na case, aby jim nejaka skutecna konkurence provetrala perka

Skutečná konkurence bude vyžadovat mobilní telefon a/nebo e-mail, protože jinak nebudou schopni zásilku doručit. Anebo pěkně dojet 50-100 km do nějakýho ohromnýho skladu.
Je celkem hloupé, když předpokladem jedné služby je nucené placení deseti dalších, naprosto jiných, služeb. To zase ta pošta je dostupnější.

A ti důchodci a maminky chodí na poštu pro peníze taky jen kvůli tomu že je to dostupnější než jakákoliv jiná podobná, taky placená, služba. (I když jasně, převod rovnou na účet taky řeší hodně věcí, ale 80 leté babce na malé vesnici je to celkem na prd a ještě ji to stojí spoustu peněz na poplatcích.)

Jeden si zkrátka nevybere. Kde jsou ty časy kdy se člověku stačilo "jít do města" 2× za rok a jinak mu mohli být všichni naprosto ukradení!
Moderátor
prave jsem si nahodou precetl pekny vtip o poste, tak jsem si vzpomnel na diskusi zde a nemohu se nepodelit:

Citovat
Řeknu ti vtip o České poště, ale je možný, že ti nedojde.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Všechno je to o lidech, já jsem kromě jedné brigádnice z kategorie "prduch", která neuměla sečíst nominál pěti známek, měl na naší 460 14 jen samé pozitivní zkušenosti. Čekání do 10 min ve špičce (gerontí výplata). Totéž i další mnou hojně navštěvované pošty 460 01 a 160 00.
Moderátor
Nerad to musím říct takhle, ale na Českou poštu se dá říct jen jediné - líná arogantní hovada. Přišel mi pěkný dopis jako odpověď na stížnost, co do formulací profesionální, pokud jde o obsah, marně jsem dusil vztek. Doručení úplně cizímu člověkovi je podle nich úplně normální a pokud se mi to nelíbí, mám si vyzvednout formulář (v průměru cca čtvrt hodiny čekání, ale oni mají času dost, takže zřejmě i já), vyplnit ho a odevzdat u přepážky (další čekání). Ani slovo o tom, jak by řešili situaci, kdy by náhradní příjemce zásilku zapřel, taktně přešli také to, proč jednu zásilku nedoručili mně, když jsem zrovna byl doma a pochybení v případě doručení cenného psaní nebylo zjištěno (že já blbec si neschoval číslo... ale oni je po 3 měsících stejně mažou ze systému).
Jako krásnou tečku jsem dostal do schránky lísteček od souseda, že mám u něj nějaký balíček, mezi reklamními letáky tam mohl ležet už delší dobu, díval jsem se jen po lístku od pošty a ten tam nebyl.
No nic, asi budu muset na tu poštu, ale nepředpokládám, že ta kráva, která se neobtěžuje ani zazvonit ani dodržovat pravidla, se mým nesouhlasem bude nějak zatěžovat. Takže otázka je co pak, až se další zásilka zase ocitne u někoho, koho neznám - dá se podat stížnost na telekomunikační úřad? Obracet se na poštovního ombudsmana asi nemá smysl, ještě mě napadl úřad na ochranu osobních údajů (rozesíláním mých zásilek sousedům je pošťačka de facto informuje o tom že dostávám nějaké katalogy k zahraničním aukcím nebo zásilku v nemalé hodnotě..) ale vzhledem k tomu že jednak jenom hájí zločince a jednak mi nejspíš řeknou, že nejde o osobní údaje, asi to smysl nemá.
Moderátor
No ve Vašem případě bych viděl jediné řešení - zařídil bych si P.O.Box.
Registrovaný uživatel
Osobně se stížností mám celkem pozitivní zkušenost, ale týká se to českobudějovicka...Doručovatelka již zvoní a místní pošta dává oznámení o dovolené včas i na oznámení o uložení zásilky...Veškeré cenné zásilky si nechat posílat "výhradně do rukou adresáta", pokud tomu tak není, tak se to blbě reklamuje...Co ma"jeduje" jsou doybtci za volantem v poštovních dodávkách ala Ford Transit...To co předvádějí na silnici je na zastřelení...zatím jsem snad nepotka jednoho normálního...
Registrovaný uživatel
Obracet se v čemkoliv na poštovního ombudsmana nemá smysl, již jsem vyzkoušel a bába byla úplně mimo, vůbec nevěděla kde je sever.

Je to jen placená státní funkce, jakejch je milion v ČR.
Moderátor
Zkusenosti s P.O.Boxem uz mam, resp. mi rodice, kdyz ho asi pred 20 lety zrizovali, mj. kvuli predplacenemu jednoho casopisu ktery se do schranky nevesel (resp. by se tam pri trose snahy vesel, ale postacka ho tam bud narvala tak, ze ho ponicila, nebo naopak dala tak, ze ho ukradli sousedi). Ze zacatku to chvilku fungovalo, pak zacaly problemy, kdyz se prave ten casopis zacal ztracet a posta nebyla schopna rict, kde je, v nekterych pripadech se ve schrance objevil po 14 dnech, obcas divne pomackany apod., nekdy vubec ne. Vydavatelstvi bylo nastesti solidni a v pripade ztraty nam ten casopis poslali znova. S postou nebyla zadna rec, ze strany vedouci mlzeni, lhani, vysmech. Nakonec se zjistilo, ze zpozdeni pri doruceni a poniceni casopisu bylo zpusobene tim, ze si postacky v casopise cetly a obcas ho zkonfiskovaly, samozrejme vedouci je kryla. Jedine mozne reseni nakonec bylo zruseni P.O.Boxu + predplatneho casopisu.
Snad je to dneska lepsi, ale platit petistovku mesicne poste za to, ze nedokaze normalne dorucovat zasilky, opravdu nehodlam.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 25. 7. 2014, 10:31. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1