Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nečuduj sa, veď vo Venezuele teraz smútia po Hugovi, tak všetko ide bokom, a pripravujú sa na nové voľby prezidenta... :mrgreen: ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Doporučený dopis do ciziny je pojištěný na více jak 800 Kč ... A myslím že měsíc je do podobných končin, pokud to nebylo letecky, celkem normální. Letecky by to mělo být rychlejší.
A v době polské krize šel dopis 2 měsíce a to je to za rohem. A byl cenzurován. Docela by mne zajímalo, co moje "drahá sestřička" s tou obálkou udělala. :?
Registrovaný uživatel
Česká pošta hlavně neví, na čem by mohla ještě vydělávat. Tento týden mi pošťačka přinesla dvě zásilky a pokaždé mi nabízela svačinové pytlíky a pytle do koše. Že prý je má v ruksaku. Chudáci ženské toho už takto mají dost a ještě musí dýlovat domácí potřeby ... Nabízela to tak nejsitě, bylo vidět, že se stydí ...
Moderátor
Česká pošta je stát ve státě a jsou to nekončící boje. Od října do prosince se mi ztratily 4 zásilky (2 mi měly přijít z Francie a 2 jsem odesílal já - jednu zahraniční a jednu vnitrostátní).

15.11. jsem odesílal cenné psaní (obálka s penězi) do Polska, zásilka nedorazila. Tak jsem se vypravil na poštu k reklamaci. Zároveň jsem doložil účet ze směnárny, že v obálce byly peníze. Čekám měsíc, nic, druhý, nic. Před týdnem jsem se vypravil na poštu jak to vypadá a bylo mi řečeno "nedoložil jste hodnotu". Vysvětlil jsem, že hodnotu jsem doložil a paní mi s milým úsměvem řekla, že "ono se to asi ztratilo" Ono? ONO? NĚKDO to ztratil a já to nebyl. Někdo ztratil zásilku a doklad o hodnotě (naštěstí originál stále mám, tak jsem ho znova doložil). Řekněte mi - je tohle normální? Mám se obrátit na NKÚ nebo já už nevím kam.... :shock: Chlapci, kdo si budete chtít koupit mince, přijeďte si pro ně radši osobně :mrgreen:
Moderátor
Cenné psaní bylo pojištěné na určitou hodnotu. Hodnota je individuální. Když budete posílat známky na odzkoušení, jak bude kdo dokazovat jakou mají hodnotu, když se ztratí? Vy je budete posílat a pojišťovat jako pravé třeba na 100000 Kč, znalec usoudí, že to je falešné a pošle to doporučeným dopisem. Když se to ztratí v první fázi, kdo doloží, že ty známky byly bezcené?

Normálně bych reklamoval zásilku. Pojištěná byla na určitou sumu a to pojištění bylo zaplaceno a při příjmu neměl určitě nikdo s výší pojištění problém. Není problém odesílatele, že někdo někde krade. Ať tu zásilku najdou v pořádku a pak nebude co řešit. Dokazování hodnoty může přijít až v době kdy by se zásilka našla a obsahu by bylo (nejspíš podle váhy?) polovic. Ať si za ty prachy na poště udělají pořádek. Mi se loni ztratilo 5 dopisů. Doporučených. Tam se žádná hodnota nedokladuje, protože ani není uvedena a každému je hovno po tom co v tom dopise je.
Anebo ať pošta doloží, že jste členem spiknutí a že ty dopisy někdo ukradl na vaši objednávku za účelem poškození pošty.
Registrovaný uživatel
Dnešní zážitek z pošty. Jdu si koupit 10 obálek na cenné psaní. Paní že má už jednu poslední. Tak jsem zaplatil 10 kč s tím že u jiného okýnka ještě mají a koupím si těch 9 zbývajících. Tam mi paní prodala 9 ks za 63 kč. Na můj dotaz proč jedna stojí 10 a 9 ks 63 kč mi s úsměvem odpověděla že ta druhá pošťačka je tu nová a řekla mi cenu odhadem....
Moderátor
Pavel III. Dle zákona č. 29/2000 Sb., o poštovních službách se nevyplácí částka, kterou odesílatel uvede (udaná cena), ale skutečná hodnota ztracené věci - a tu je třeba podle nich doložit. Pokud jde o známky a mince, pak se "prostřednictvím prodejců zjistí, v jaké hodnotě lze předmětnou věc pořídit na trhu a tato částka se vyplatí" Obvykle lze použít sběratelský nebo aukční katalog.

Wogoo: to tam musela být paní hodně nová, protože cena 7Kč za menší obálku na cenné psaní se už drží několik let. Ještě jsem si vzpomněl na jiný problémek. Na naši poště nastoupila nová pracovnice, která mi za všechny doporučené dopisy účtovala 37Kč. Prominul jsem ji to jednou, podruhé, potřetí jsem ztropil kravál ať laskavě ten dopis vezme a prostrčí ho skrz šablonu jestli se vleze. Vlezl se a měl jsem platit 29Kč a ne 37Kč. Od té doby se na mě mračí jak čert, ale šablonu používá. :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 19. 2. 2014, 16:34. »
Moderátor
jan322 napsal
Pavel III. Dle zákona č. 29/2000 Sb., o poštovních službách se nevyplácí částka, kterou odesílatel uvede (udaná cena), ale skutečná hodnota ztracené věci - a tu je třeba podle nich doložit. Pokud jde o známky a mince, pak se "prostřednictvím prodejců zjistí, v jaké hodnotě lze předmětnou věc pořídit na trhu a tato částka se vyplatí" Obvykle lze použít sběratelský nebo aukční katalog.

To je sice teoreticky hezký, ale jsou předmětné věci, které za katalogové ceny pořídit nelze zkrátka proto, že na trhu nejsou. Co kyby tedy člověk požadoval ne peníze, ale aby pošta pořídila onu věc, klidně i za třetinovou cenu? To by byla sranda! :twisted:
V první řadě je ale vina na poště, protože nemá co ztrácet. Z toho bych vyšel. Furt se tam honí za ziskem a podobné "reklamy" jim ho určitě nezvýší. A za další, jak kdo pozná, co v tom dopise vlastně bylo a jestli to skutečně má tu hodnotu? A jak si kdo představuje doklad? S určitostí to ví pouze zloděj, pokud ale má o tom nějaké šajn. Když já budu posílat známky na odzkoušení, jak jsem psal, pojistím to jako pravé a na katalogovou cenu (nejméně). Jak si kdo představuje, že budu dokladovat hodnotu? Je moje povinnost udělat si kopie dopisu a obsahu? Jak mi pošta třeba dokáže, že "tuto známku" za 30000 Kč jsem tam ve skutečnosti vůbec nedal a že ta druhá má falešný přetisk a tudíž nestojí 50000 Kč, na které jsem ji pojistil (a celý dopis na 80000 Kč), ale je bezcenná a tak by mi pošta dala jen poštovné za doporučený dopis? Nebo jak si to představují? Nebo mohu posílat slečně prstýnek, který sice bude mít účetní hodnotu 10000 Kč, ale pro mne osobně představuje 250000 Kč minimálně (nebo-li cena nedozírná, nebo-li celý život, rodová památka, atd.)
Marlen Dietrich si pojistila nohy na ohromnou částku, kdyby si je zlomila a dost pochybuju, že by si někdo odvážil, v případě že by si je zlomila, po ní chtít doklad, že ty haxny skutečně takovou hodnotu mají.
Registrovaný uživatel
Takže nestačilo jenom prohlástit, že obsahem zásilky byly platné bankovky v určité hodnotě? To je děs. Nebo si máme před zalepením obálky přizvat notáře?
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 20. 2. 2014, 0:03. »
Moderátor
Jak uz jsem psal, pokud si posta uctuje za pojisteni penize navic a pak je odmitne vyplatit, pak jde o bezduvodne obohaceni, ktere je protipravni a pokud je ten nesmysl ukotven v nejakem zakonu, pak je tento evidentne v rozporu s nasim pravnim radem.
Dale pokud prohlasim, ze jsem poslal v cennem psani pojistenem na hodnotu 10 000 bankovky v hodnote 10 000, budou po mne chtit doklad, ze jsem je vybral v bankomatu? A co to dokazuje? Ze jsem je tam opravdu dal?
Je to cele naprosto nesmyslne a zjevne by uz Ceska posta mela vest a prohrat nejaky soudni spor v tomhle ohledu, aby jednak vysla mira jejich kretenismu v obecnou znamost a jednak aby se vytvoril jasny precedens.
Registrovaný uživatel
Mne SP, nedorucila poistenu zasielku z Ciech pred vianocami.
Bol som doma dorucovatel nezazvonil a nezanechal listok.
Kedze bol cas vianoc nestresoval som, 7/1 mi na poste odmietla pani pozriet ci na meno nieco nahodou nemam. Cislo zasielky som nemal. To bol posledny den co bola zasielka na Slovensku na tej poste.
Zasielka sa vratila do Ciech a ja som musel zaplatit 160KC za znovuposlanie.
Podla SP nie je co vymahat kedze ja som poste nic nezaplatil :-)
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Takže nestačilo jenom prohlástit, že obsahem zásilky byly platné bankovky v určité hodnotě? To je děs. Nebo si máme před zalepením obálky přizvat notáře?


tahle věc s s cennými psaními (resp odmítnutí vyplacení částky, na kterou je zásilka pojištěna) mi přijde jako švindl non plus ultra... přijmu - ručím za to, mám se zásilkou problém - tak ji odmítnu přijmout. Co když budu posílat do Blesku fotky nahýho Gotta a ztratí se to - dostanu od pošty 20 korun za fotopapír, i když bude cenné psaní pojištěno na 100.000...? Budou v katalozích hledat, co stojí nahej Gott? Zjišťovat cenu na trhu? Bohdalka za 50 kapříků, tak goťák aspoň kilo? je to postavený na hlavu, ale kdyby došlo na soud, mám obavu, že finanční možnosti ČP (a z toho plynoucí kvality právního zastupování) jsou nad možnosti mé - no jistě, maj prachy z pojištění cenných psaní...
Moderátor
wogoo napsal
Dnešní zážitek z pošty. Jdu si koupit 10 obálek na cenné psaní. Paní že má už jednu poslední. Tak jsem zaplatil 10 kč s tím že u jiného okýnka ještě mají a koupím si těch 9 zbývajících. Tam mi paní prodala 9 ks za 63 kč. Na můj dotaz proč jedna stojí 10 a 9 ks 63 kč mi s úsměvem odpověděla že ta druhá pošťačka je tu nová a řekla mi cenu odhadem....

Záleží na tom, co to bylo za obálku. U větší je to jasné, ta stojí 10 Kč. Ale ty menší jsou dva druhy - jeden se prodává za 7 Kč, druhý za 10 Kč.
Moderátor
Tak ty potvory v Praze mi poslaly dnes, tj. přesně tři měsíce po podání reklamace oznámení, že mi reklamaci uznávají a vyplácejí v plné výši do 15 dnů dle reklamačního řádu.

Nicméně si dali pěkně načas, protože dnes byl poslední den, kdy mi vyrozumění o reklamaci mělo přijít a úderem půlnoci by došlo ze strany České pošty k porušení smlouvy a smluvnímu deliktu, který už se dá řešit právní cestou.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 27. 2. 2014, 14:24. »
Registrovaný uživatel
A to mě dnes paní na poště ujištovala, že mou reklamaci poškozené zásilky s označením "křehké" vyřídí reklamační oddělení nejdéle do 14 dní včetně vyrozumění :D
Moderátor
Podle přepravních podmínek by měl balík označený nálepkou "křehké" přežít pád z jednoho metru ;)
Moderátor
jan322 napsal
Podle přepravních podmínek by měl balík označený nálepkou "křehké" přežít pád z jednoho metru ;)


A z výšky 1,01 m už sa môže rozbiť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Balík možná přežije, o obsahu nejde řeč. ;)
Registrovaný uživatel
To JAN322:

Potýkám se nyní se stejným problémem.
Ztracená zásilka do zahraničí s drahou mincí-podáno 7 ledna,reklamováno 5 února.
V pondělí mám na poště odevzdat čestné prohlášení o hodnotě obsahu.
Téma jsem pročetl,ale rád bych věděl zda mám uvést do prohlášení odkazy na num.literaturu-kde jsou ceny víceméně orientační,nebo je lépe napsat reálnější ceny z aukčních katalogů.
Nebo nic.
Jde o necelých 20.000,za kterou byla mince prodána,její kat.hodnota je o třetinu nižší.

Jaké odkazy jsi uvedl do prohlášení?
Nechce se mi zrovna podstupovat stejnou anabázi s ředitelstvím,ale pokud budu muset,udělám to stejně. :roll:
Registrovaný uživatel
Já bych napsal přesně takovou částku na kterou byla zásilka pojištěna.
Moderátor
turtle: to nepomůže. Hodnotu udanou na obálce, pošta moc na vědomí nebere, tu hodnotu musíš teprve dokazovat při reklamaci.

lopez1506: pokud byla prodána přes Aukro nebo Allegro, vytiskni si, za kolik byla prodána, případně dolož maily s daným člověkem...byla prodána za tolik a tolik. Jinak bych to řešil aukčními katalogy. Také jsem to tak řešil.
Registrovaný uživatel
Ukázal bych jim účet na tu nejdražší minci co doma mám a ještě přivedl dva svědky kteří odpřisáhnou že mně viděli tu minci do obálky dávat. :evil:
Moderátor
jan322 napsal
turtle: to nepomůže. Hodnotu udanou na obálce, pošta moc na vědomí nebere, tu hodnotu musíš teprve dokazovat při reklamaci.

Pak je asi potřeba na Českou poštu podat žalobu kvůli bezdůvodnému obohacení.. nikdo asi není debil, aby platil pojištění vyšší, než jaká je skutečná hodnota.

Už se to tu probíralo několikrát, je to celé úplně postavené na hlavu. Nikdo nemůže dokázat, že jsem do obálky skutečně strčil minci a Česká pošta nemá odborníky, kteří by mohli reálnou cenu odhadnout. Nehledě na to, že pro mne jako pro sběratele ta mince může mít vyšší hodnotu než za kterou se běžně prodává apod. Fakt nevím, jak by chtěli něco takového dokazovat.
Takže pokud s nimi není řeč a nechce podstupovat soudní tahanice, tak asi řešení, co nastínil turtle. :roll:
Registrovaný uživatel
Já jsem normálně mimořádně poctivý člověk ale nesnáším když ze mně taková zlodějská organizace jako je ČP dělá blbce. :evil:
Registrovaný uživatel
Díky za názory,zrovna jsem prohlášení sesmolil,zítra to tam fouknu.
Je mi jasné že budou asi problémy.
Další na řadě tedy bude poštovní ombudsmanka.
Takže"Hrr na ně" :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1