Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Falza uhorských mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Falza uhorských mincí

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Takže vkladám príspevok od Olivera

Citovat
...a v navaznosti na prispevek vyse a i dalsi prispevky o falzech. falz uherskych denaru ma rada lidi ve sbirce jiste dost a ty bych rad oslovil.

v soucasnosti evidujeme asi 200 ks nam fyzicky dostupnych (= zapujcitelnych) falz uherskych denaru. aktualne jiz probihaji diky vstricnosti zatim nejmenovaneho muzea analyzy vetsiho souboru falz, pak se bude tematicky publikovat, co se zjistilo (po typech ci panovnicich, proste jak to pujde). kdo bude chtit, muze se do tohoto "projektu" pripojit. ziskate tim zdarma analyzu vasich exemplaru (no zdarma - bude vas to stat jedno postovne). a co musite pro vasi ucast udelat?

1) rozumne kvalitne vyfotit vase falza (kazde zvlast)
2) pokud to pujde, zvazit, prip. zmerit min. a max. prumer
3) vzpomenout si, kde jste k falzu prisli (pokud to nechcete zatajit, pacit to z nikoho nebudem)
4) vahy, miry a zdroj zapsat do TXT souboru, k tomu pridat kontakt (email)
5) kontaktovat facctoryho, ktery se uvolil data shromazdovat
6) trpelive cekat, az se na falza, co mate, dostane rada
7) az budete kontaktovani (asi uz mnou), falza poslat na uvedenou adresu k analyze

podrobnejsi instrukce vam sdeli facctory, ktery na sber zrejme zalozi vlastni vlakno. prosim, posilejte tedy jemu, ne mne (ja uz bych to nedal, jsem zavalen jinymi daty)

budu se snazit vzdy falza zprocesovat rychle, takze se budu snazit vse poslat zpet do - 1-2 mesicu (pokud mozno i drive). urcite se nesnazte posilat veci driv, pak by to u mne mohlo lezet pul roku i rok. po mereni to chce take trpelivost, nekolik mesicu pak clanek vznika a pak se obvykle min. pulroku, nekdy i rok a dele, ceka na publikovani

vysledky se (pokud nebudou vylozene hodne zajimave) orientacne dozvite hned po mereni, pokud by to bylo hodne zajimave, tak se je dozvite az po publikovani clanku (to aby se nevyzradilo neco vylozene zajimaveho)


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-i-1526-1565-_post_-322153#post322153


Pokiaľ bude mať niekto záujem prispieť svojimi falzami do tohto "projektu"
môže fotografie s potrebnými údajmi( viď vyššie) zasielať cez môj profil. Fotografie vo väčšom rozlíšení doporučujem nahrať na nejaké uložisko.
A samozrejme kto chce, prezentovať falza tu je možné, ale pre projekt je potreba fotiek z lepším rozlíšením.

Všetkým vopred vďaka
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 25. 5. 2014, 23:38. »
Registrovaný uživatel
Matyáš Korvín, H 704.Váha 0,5 g.Průměr 15-15,8 mm.Údajně falzum.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
proc?
Registrovaný uživatel
A je jedno aké obdobie? Môžu byť napríklad aj denáre Habsburgovcov?
Registrovaný uživatel
Nevím. Co tohle? Průměr 14,9-15,3.Váha 0,54 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
sigur: ano, taktez

bertik-1: to ano
Registrovaný uživatel
ja mám asi 5 kusov./nie všetky na fotke sú falzá/. Za denného svetla odfotím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
super, diky za reakci, hodte pak lepsi fotky napr. na www.uschovna.cz a poslete facctorymu.

tip: kdyz poslete z uschovny odkaz primo z adresniho radku (tedy ne ten, co vam uschovna nabidne), tak ten, kdo zasilku stahne, ji pak muze hned smazat - to kdyby nekomu vadilo, ze to bude nejakou dobu trcet na webu ;)
Moderátor
vložím sem aj ja nedávno získané falzum ferdinanda so zvyškami pokovovania
váha: 0,44g
priemer:min15,55mm; max16,05mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/maria-z-anjou-1382-1387-1395-_post_-245985#post245985

prispevok 102, rad poslem kam treba, nalezove okolnosti nepoznam zakupene v zahranici
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
facctoryho bude nejspis klasicke s cinem, Stredovo bude zrejme obsahovat i stribro (nikoliv jen stribro). s posilanim nespechame, bude to pekny kousek na analyzy, zatim si delame evidenci a pak oslovime ochotne kolegy "naraz" vzdy nejak vhodne tematicky (panovnik / typ / obdobi) - vybirat se bude mimo jine i dle toho, jak bohate spektrum vzorku se sejde, takze prosim, piste dal a za ohlasy dekujeme :)
Moderátor
Stredo, poprosím uviesť váhu, minimálny a maximalny rozmer falza. Môžeme fotky zverejniť?
Registrovaný uživatel
samozrejme ze mozete, udaje dodam zajtra, alebo pozajtra ak chces fotku v lepsom rozliseni napis mi na lukasstredansky(zavinac)gmail.com
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 26. 5. 2014, 21:48. »
Registrovaný uživatel
Zikmund, H 578.Průměr 16-16,6 mm.Váha 0,58 g.Už tu byl,tentokrát s metrologií.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
bertik, značím si, vďaka
Registrovaný uživatel
Zikmund H 575? Průměr 13,1-13,9 mm. Váha 0,43 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jeste poznamka (pro vsechny). pokud mate falzum v ruce, nesnazte se ho nijak cistit, pokud jste ho cistili, neda se nic delat, ale doplnte to do soukrome informace facctorymu (je to pak dulezite pri uvahach, zda napr. mohlo dojit ke ztrate stop rtuti apod.).

u fotek znovu pripominam, ze ty, ktere date sem jsou mnohdy nedostatecne na urceni. nesnazte se davat dve fotky vedle sebe, pak mame na jednu stranu par pixelu, to je o nicem. pak takovy dotaz, na urceni muze byt proste problem. Takze udelejte to jako facctory (ten to ma skoro dobre), pokud se chcete pochlubit zde. jedna fotka = jedna strana. aby vam ale nevysla jedna fotka mensi a druha vetsi, musite tu druhou vlozit do te prvni, abyste meli dva rozmerove naprosto identicke obrazky (a nebo to na pixel presne orezat, aby oboji melo stejnou sirku i vysku). uz jsem to nekde vysvetloval, ale nemuzu to najit.

kazdopadne spravny vysledek by mel byt tento (pouzil jsem fotku od facctoryho, a k tomu odkaz zde, racte si porovnat ten rozdil v rozliseni z uloziste a ze sberatele: http://www.uschovna.cz/zasilka/QI3HYPPUBVYPDIBT-PIT/ - odkaz zamerne davam ten spatny, aby to nejaky chytrak nesmazal):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je záujem aj o falzá novodobé? Mám nejaké, ťažko povedať (mne :) ) koho napodobujú, ale nesú znaky Matejových až Ferdu 3. Jedno z nich je iste Matejove podľa korunky nad znakom.
Moderátor
zkus prosim vlozit / poslat foto a uvidime. nejak si neumim predstavit, co by to melo byt :)
Registrovaný uživatel
Asi som sa blbě vyjadril - myslel som falzá novovekých mincí ( 17 stor.), nie súčasné falzá
Moderátor
jasne, i novodoba, rekneme, ze leopolda jeste ano (toho bych pak s dovolenim presunul na dula77), mladsi uz ani ne, pokud to nejsou zlatniky FJI nebo korunova mena (viz vyzva v prislusne sekci FJI).
Moderátor
maros napsal
Je záujem aj o falzá novodobé? Mám nejaké, ťažko povedať (mne :) ) koho napodobujú, ale nesú znaky Matejových až Ferdu 3. Jedno z nich je iste Matejove podľa korunky nad znakom.


maros, poslal som ti mail
Moderátor
Mám tu jedného Maximiliána, podľa opisov by som povedal že typ ako Huszár 992, samozrejme je to len orientačné. Razba inak veľmi dôveryhodná, až na rok. Metrológia: 0,40 g; 15,40x14,76 mm. Ak by bol záujem, väčšie foto mám k dispozícii.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jasne, maxe berem urcite :)
Moderátor
Archy, prosím zašli väčšie foto, ešte jedna otázka, súhlasíš so zverejnením?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Falza uhorských mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1