Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Vykupminci.cz
Numisargo

1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Balíčků bylo určitě dodatečně kolkováno víc

Obrázek vložený uživatelem

o děrování ani nemluvě
Registrovaný uživatel
zatim jsem nekontroloval rozsahy perforaci, ale zbezne mi prisly ty vzory OK.
8x SPECIMEN bych spise oznacil jako zkousku perforacniho strojku, alespon stejne to mel v aukci i KLIM (ted nevim jestli to byla ta predposledni)

A k cenam? Rekneme, ze volacky jsou vyssi, ale na druhou stranu na Aukru byly u podobnych polozek v poslednich mesicich i sem tam vyssi ceny, takze bych to s prodejem nevidel tak cerne. Podle me vetsina vzoru bude po skonceni aukce prodanych.
Registrovaný uživatel
I rozsahy čísel u většiny vzorů sedí, takže vše to bude OK. To je dobře, protože s pozdějšími perforacemi se setkávám čím dál více. Naštěstí to není případ této aukce, myslím, že vzory jsou v pořádku, jen by chtělo upravit popis u těch šílených 8 násobných perforací. A vidíte, stejně jsem to nevydržel a pořádně jsem si vše porovnal. Hrozné, už z toho blbnu.
Registrovaný uživatel
Tak ako páni? Limity zaslané, či skúsite cez net a koho uvidím osobne?
Registrovaný uživatel
není tam co limitovat...(o cenách nemluvě)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
Tak ako páni? Limity zaslané, či skúsite cez net a koho uvidím osobne?


dotaz evidentně směřoval do sekce mincí. :lol:
Registrovaný uživatel
Chybotisky : Aj mince som myslel samozrejme :-)
Registrovaný uživatel
Bohužel nedorazím, drží se mě choroba a to pořádně, potvora jedna. Takže přeji všem zúčastněným příjemnou aukci a pěkné nové přírůstky do sbírek. Snad to příště vyjde.
Moderátor
nahodou nebola vcera relacia ohladne aukcie na TA3???
_______________
Registrovaný uživatel
Podle zveřejněných výsledků to u bankovek nebyl vůbec žádný boj. Až na pár kousků. Hodně neprodáno, něco za vyvolávačky. Většina sběratelů byla na PP a na Burdě. Je třeba mírně / možná i více /snížit ceny, jako na Burdě, kde byly hodně hodně nízko a nakonec vylezly moc pěkně.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Podle zveřejněných výsledků to u bankovek nebyl vůbec žádný boj. Až na pár kousků. Hodně neprodáno, něco za vyvolávačky. Většina sběratelů byla na PP a na Burdě. Je třeba mírně / možná i více /snížit ceny, jako na Burdě, kde byly hodně hodně nízko a nakonec vylezly moc pěkně.

V této poslední aukci, napálili ceny hodně vysoko, vůbec se nedivím, že se jich mnoho neprodalo. Ale chybama se člověk učí.
Registrovaný uživatel
To je o nenažranosti pořadatelů případně majitelů, holt jinde jsou firmy chytřejší...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No bankovky tentokrat vybuchli. Tie predane bvz mam na krku ja, inak by sa nepredalo vobec nic. Hold, pani to prehnali aj v popise stavu niektoryck kusov.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
nahodou nebola vcera relacia ohladne aukcie na TA3???


http://www.ta3.com/clanok/1030357/rozhovory-cez-polnoc-z-15-novembra.html
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Moderátor
dik, ale obcas mi to pripada, ze ta numizmatika uz nie je pre obycajnych zberatelov ale pre investorov...
_______________
Registrovaný uživatel
No bohužel takový je vývoj. U mincí zvláště viditelný. i když investice do zlata v dnešních poklesech cen není zrovna ideální. Tady je to běh na dlouhou trať. Pro obyčejného sběratele, kterého potě+ší každý drobný kousek, už ty aukce za chvíli nebudou. Vždyť z nějakých oběhovek mincí 1918-do dneška tam ze Slovenska anebo od nás nebylo skoro nic. Je to škoda. Tuto funkci bohužel přebírají aukční portály. Už jsem slyšel něklikrát, že tam nechtějí dávat běžné věci u bankovek, ale myslím si, že to není nejlepší volba. S takovou budou aukce nakonec fakt jen pro " zbohatlíky ". Snad se letošními výsledky u bankovek poučí, prodaly se běžnější věci. Uvidíme.
Moderátor
mas pravdu!
_______________
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
To je o nenažranosti pořadatelů případně majitelů, holt jinde jsou firmy chytřejší...


Dracek, velmi radi od Vas prijmeme do aukcie pekne kusky a urcite budete suhlasit s nastavenim nizkych vyvolavacich cien :-)
Registrovaný uživatel
Není důvod, u nás je možnost dát slušný materiál za dobrých podmínek do kvalitní aukce dostatek i dobře prodat, tak nevidím jediný sebemenší důvod posílat do aukce na Slovensko, kde je jak se zdá hlavní cenová politika odradit případné kupce přemrštěnými cenami...
Ale děkuji za nabídku. :lol:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nastavení "správné" vyvolávací ceny jistě není nic lehkého, ale chtít za obyčejný SPECIMEN (např. pol 560) 300 eur není realistické ani trochu. Pokud by si dodavatel materiálu myslí, že se jedná o vzácnost, která by takovou cenu mohla mít a nenechá si to vymluvit, má to pořadatel aukce jistě těžké. Samozřejmě nikdo netuší, které položky dodával který dodavatel (možná např. toto byl jenom úlet člověka, který dodal za mnoho tisíc eur mincí) - každopádně na potenciální dražitele mají tyto věci samozřejmě vliv. I když je zřejmé, že těžiště aukce je v mincích a bankovky jsou opravdu jen drobný doplněk.
Registrovaný uživatel
Tak ony ty podminky u M+CH zase nejsou tak spatne, napr. 0% provize pro dodavatele materialu ...
Registrovaný uživatel
lepší malé procento z dobře prodaného než nula z neprodaného...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Není důvod, u nás je možnost dát slušný materiál za dobrých podmínek do kvalitní aukce dostatek i dobře prodat, tak nevidím jediný sebemenší důvod posílat do aukce na Slovensko, kde je jak se zdá hlavní cenová politika odradit případné kupce přemrštěnými cenami...
Ale děkuji za nabídku. :lol:


To mi je samozrejme jasné, že žiadny materiál k nám dávať nebudete (na základe Vašich príspevkov týkajúcich sa našich aukcií je to asi každému zrejmé :-) ). Chcel som tým povedať len to, že veľakrát sú vyššie ceny práve kvôli vysokým nárokom dodávateľov. Veľa materiálu samozrejme z toho dôvodu aj odmietame, u niektorých položiek musíme prižmúriť oko a položku zaradiť aj s vyššou cenou (najmä ak sa jedná o dodávateľa, ktorý dáva do aukcií kvalitný materiál). Nevidím teda dôvod na takúto zbytočnú kritiku. Je stanovená predsa cena…ak sa Vám páči, môžete dražiť, ak nie, tak nedražíte…je to pomerne jednoduchá matematika.
Registrovaný uživatel
numizmatika_mch napsal
Dracek napsal
Není důvod, u nás je možnost dát slušný materiál za dobrých podmínek do kvalitní aukce dostatek i dobře prodat, tak nevidím jediný sebemenší důvod posílat do aukce na Slovensko, kde je jak se zdá hlavní cenová politika odradit případné kupce přemrštěnými cenami...
Ale děkuji za nabídku. :lol:


To mi je samozrejme jasné, že žiadny materiál k nám dávať nebudete (na základe Vašich príspevkov týkajúcich sa našich aukcií je to asi každému zrejmé :-) ). Chcel som tým povedať len to, že veľakrát sú vyššie ceny práve kvôli vysokým nárokom dodávateľov. Veľa materiálu samozrejme z toho dôvodu aj odmietame, u niektorých položiek musíme prižmúriť oko a položku zaradiť aj s vyššou cenou (najmä ak sa jedná o dodávateľa, ktorý dáva do aukcií kvalitný materiál). Nevidím teda dôvod na takúto zbytočnú kritiku. Je stanovená predsa cena…ak sa Vám páči, môžete dražiť, ak nie, tak nedražíte…je to pomerne jednoduchá matematika.


Plne súhlasím . ;)
Moderátor
numizmatika_mch napsal
To mi je samozrejme jasné, že žiadny materiál k nám dávať nebudete (na základe Vašich príspevkov týkajúcich sa našich aukcií je to asi každému zrejmé :-) ). Chcel som tým povedať len to, že veľakrát sú vyššie ceny práve kvôli vysokým nárokom dodávateľov.....


Na ostatne kritiky nechcete reagovat?

- prakticky, stav kazdej tretej bankovky (ak je z obehu) je nespravne urcena:
napr.:
https://www.numisbids.com/sales/hosted/macho/005/image00523.jpg
stav aVF (2-)
alebo
https://www.numisbids.com/sales/hosted/macho/005/image00531.jpg
stav gVF (2+)
atd...

- polozky 539, 548 ako "bankove vzory"
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 20. 11. 2013, 19:42. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1