Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Vykupminci.cz
Numisargo

1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
trava napsal
Ale v Praze se nemusíme bát a pochybovat o správnosti hodnocení stavů a to je v dnešní době nejdůležitější .

O hodnotenie kvality možno nie, ale ... Pol. 93 ... :(
http://www.aurea.cz/Katalog36/36kat0051.htm
Registrovaný uživatel
trava napsal
Podle posledních zpráv byly vyřazeny další " POCHYBNE " perforované kousky, což je dobře, jen teď nastává otázka, co tam z bankovek zbylo a zda bude mít význam tam jet. Bohužel !!!!

??? Poprosím o vysvetlenie, aké ďaľšie kúsky a odkiaľ pochádza táto informácia.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
majkl napsal
Dráčku, nic ve zlém, ale tyhle věci jsou pomalu v každé aukci... ;)

majkle, ale položka 3272 není běžná, to bude řežba! ;)

Asi ano, ale beze mně. Díky jednomu skvělému eshopu ze slovenského pohraničí ji mám s lehounkým ohybem (a za pár eur) a upgrade mi tak přijde zbytečný. Nebýt toho (a mít peníze na nákupy), tak se asi řezat budu. Ale máš pravdu - je tam pár položek, které jsou zajímavé, ovšem jako celek působí ČSR dost rozpačitě.

Samozřejmě nevím, jestli to je převážně jedna sbírka, nebo jestli je to porůznu posbírané, ale mám pocit, že definitivně nastává čas rozprodeje sbírek podobného typu: jako celek na listování albem nic moc a spíše dobré pro přehled ale s pár zajímavými kousky (např. ta 3272 plus některé další) a včetně rarit - ovšem v hrozných stavech - zde v podstatě všechny nominály: 500/1923, 1000/1919, 2000K, 500/1919 (ta se zdá hodně slušná), 100/1919. To je z mé strany čisté konstatování faktu bez jakéhokoli podtextu - mezi lidmi prostě nejsou peníze, takže věci tohoto typu jsou první na prodej.
Registrovaný uživatel
3272 se proda v pohode, 5000-6000 to asi udela.
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
trava napsal
Podle posledních zpráv byly vyřazeny další " POCHYBNE " perforované kousky, což je dobře, jen teď nastává otázka, co tam z bankovek zbylo a zda bude mít význam tam jet. Bohužel !!!!

??? Poprosím o vysvetlenie, aké ďaľšie kúsky a odkiaľ pochádza táto informácia.
Ďakujem.


To bude asi taktika, odlakat ostatnych aby nemali zaujem o polozky. Nasledne nabehnut a kupit za vyvolavacku.... :shock: Tak toto by ma nenapadlo, no myslienka to je zaujimava.
Registrovaný uživatel
openroad napsal
To bude asi taktika, odlakat ostatnych aby nemali zaujem o polozky. Nasledne nabehnut a kupit za vyvolavacku.... :shock: Tak toto by ma nenapadlo, no myslienka to je zaujimava.

Včera som bol pozerať v Bratislave bankovky. Položky 426, 427, 428, 431, 444 a 445 neboli k dispozícii. Ako dôvod mi bolo oznámené stiahnutie z aukcie. Nehľadajte konšpiráčné teórie tam, kde nie sú. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Položky 426, 427, 428, 431, 444 a 445 neboli k dispozícii. Ako dôvod mi bolo oznámené stiahnutie z aukcie.

Jinými slovy: 1/1919 2xNEPLATNÉ, 5/1919 3xNEPLATNÉ, 10/1927, N, 2xNEPLATNÉ, 1/1938 přetisk SPECIMEN + ty dvě novější, o kterých se vědělo už dříve.
Registrovaný uživatel
no, takze to znamena, ze majitel je stahl? Ja jsem se docela na prozkoumani tech perforaci tesil - zejmena na tu 10/1927 ...
Registrovaný uživatel
slovo do pranice: mezi Klimem a Aureou, přesně na Mach/oviče se v Německu draží zajímavá sbírka převážně evropských bankovek. Československo je zastoupeno sympaticky skoro kompletní první emisí včetně 500/1919 s perforací NEPLATNÉ za vyvolávacích 600 EUR (!!!) nebo Legionářem ve stavu 4 za startovních 500 EUR. KKK vyluxovali jejich minulou aukci a brousí si zuby i na tuhle, proto jestli nechcete kupovat s patřičnou přirážkou v Numisu, soustřeďte svoje síly i na pana Wintera:

http://com.muenzenhandlung-winter.de/download/katalog/muenzenhandlung_winter_-_auktion_116.pdf
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
slovo do pranice: mezi Klimem a Aureou, přesně na Mach/oviče se v Německu draží zajímavá sbírka převážně evropských bankovek. Československo je zastoupeno sympaticky skoro kompletní první emisí včetně 500/1919 s perforací NEPLATNÉ za vyvolávacích 600 EUR (!!!) nebo Legionářem ve stavu 4 za startovních 500 EUR. KKK vyluxovali jejich minulou aukci a brousí si zuby i na tuhle, proto jestli nechcete kupovat s patřičnou přirážkou v Numisu, soustřeďte svoje síly i na pana Wintera:

http://com.muenzenhandlung-
winter.de/download/katalog/muenzenhandlung_winter_-_auktion_116.pdf


Tak to sa tesim ako to dopadne, hadam sa nieco pekne ujde aj nam
Registrovaný uživatel
nedelal bych si iluze - u SPINKa taky byla 500K/1919 NEPLATNE, volacka asi 1000 liber, estimate 1500 liber, konecna cena 15000 liber :)
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
http://com.muenzenhandlung-winter.de/download/katalog/muenzenhandlung_winter_-_auktion_116.pdf


polozka 238 - tak to je ale velmi!! hezka vec :P
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
nedelal bych si iluze - u SPINKa taky byla 500K/1919 NEPLATNE, volacka asi 1000 liber, estimate 1500 liber, konecna cena 15000 liber :)


rozdíl tu je, tahle firma draží bankovky výjimečně a myslím, že za hranicemi Německa o ní moc notafilistů neví. V první části aukce na podzim u Protektorátu Kohout přehazoval moje limity. Tady mu důstojné konkurenční prostředí opravdu nemůžu nabídnout.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
openroad napsal
To bude asi taktika, odlakat ostatnych aby nemali zaujem o polozky. Nasledne nabehnut a kupit za vyvolavacku.... :shock: Tak toto by ma nenapadlo, no myslienka to je zaujimava.

Včera som bol pozerať v Bratislave bankovky. Položky 426, 427, 428, 431, 444 a 445 neboli k dispozícii. Ako dôvod mi bolo oznámené stiahnutie z aukcie. Nehľadajte konšpiráčné teórie tam, kde nie sú. ;)

Děkuji za potvrzení zprávy, vidím, že někteří už v tom hledali nějaké záhady. Jen škoda, že to neví ani organizátoři ?!
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
no, takze to znamena, ze majitel je stahl? Ja jsem se docela na prozkoumani tech perforaci tesil - zejmena na tu 10/1927 ...

já jsem ji chtěl taky proklepat, ale už se nám to asi nepodaří. Myslíte si, že jestli jsou informace o stažení pravdivé / což asi ano / tak pořadatel aukce tohle sdělí na svých stránkách? Zatím tam je zmíňka jen o posledních dvou kusech bankovek.
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás, páni.
Je pravdou, čo písal Fidzi, že bankovky neboli k dispozícii na prehliadke. Dostali sa nám totiž pochybnosti o ďalších spomínaných kusoch, takže momentálne sa snažíme preveriť, či sú v poriadku. Za predpokladu, že nie sú, budú samozrejme vyradené z aukcie. V takomto prípade sa ale budeme snažiť dohodnúť s dodávateľom a nechať ich k dispozícii na prehliadku (aj počas aukcie), aby si ich záujemci mohli prezrieť a prípadne porovnať s vlastnými kusmi.
Na stránku sme informáciu nedávali zatiaľ z toho dôvodu, že nie je isté, či tie perforácie boli dorábané neskôr, a ak áno, tak či pri všetkých spomínaných kusoch, alebo len niektorých z nich. Všetky pochybnosti boli totiž zatiaľ vyjadrené iba na základe fotografií, nie skutočným porovnaním bankoviek. Keď budeme mať presné informácie, budeme o tom samozrejme informovať.
Registrovaný uživatel
zdravím kolegy na Slovensko a zároveň děkuji za vyčerpávajkící a upřesňující informace. Škoda jen, že jste je neprověřili již dříve, měli jste avízo již den po vydání katalogu.
V každém případě bych rád zmíňované kusy porovnal, pokud budou k dispozici a zda , podle vývoje, bude mít cenu se aukce zůčastit.
přeji hodně zdaru a čekám netrpělivě na nové informace.
Registrovaný uživatel
numizmatika_mch napsal
Zdravím Vás, páni.
Je pravdou, čo písal Fidzi, že bankovky neboli k dispozícii na prehliadke. Dostali sa nám totiž pochybnosti o ďalších spomínaných kusoch, takže momentálne sa snažíme preveriť, či sú v poriadku. Za predpokladu, že nie sú, budú samozrejme vyradené z aukcie. V takomto prípade sa ale budeme snažiť dohodnúť s dodávateľom a nechať ich k dispozícii na prehliadku (aj počas aukcie), aby si ich záujemci mohli prezrieť a prípadne porovnať s vlastnými kusmi.
Na stránku sme informáciu nedávali zatiaľ z toho dôvodu, že nie je isté, či tie perforácie boli dorábané neskôr, a ak áno, tak či pri všetkých spomínaných kusoch, alebo len niektorých z nich. Všetky pochybnosti boli totiž zatiaľ vyjadrené iba na základe fotografií, nie skutočným porovnaním bankoviek. Keď budeme mať presné informácie, budeme o tom samozrejme informovať.


Zdravím Vás.
aukce je za 4 dny a pořád není jasné, jaké bankovky bude možno dražit ve Vaší aukci. Kdy se dozvíme výsledky zkoumání ?!
« Poslední úpravu provedl(a) Tomako v 7. 5. 2013, 21:29. »
Registrovaný uživatel
Jinak s tim co bude nebo nebude v aukci bych se netrapil - kdo posila limity, tak at klidne posle, kdyz polozka v aukci nebude, limit se zrusi. Kdo na aukci pojede, tak uvidi na miste ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 7. 5. 2013, 20:44. »
Registrovaný uživatel
... případně uvidí, že z bankovek skoro nic nevidí. ;) A řekl bych, že právě tomu by se chtěl Zdeněk vyhnout.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 7. 5. 2013, 21:18. »
Registrovaný uživatel
Ano , Majkle, přesně tak jsem to myslel. Kdybych to měl za " rohem " , tak to neřeším.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň páni,

nakoniec sme sa rozhodli vylúčiť z aukcie aj položky 428 a 431. Položky budú na aukcii k nahliadnutiu, môžete si ich teda pozrieť, dražené ale nebudú.
Registrovaný uživatel
Dík za zprávu, v sobotu se uvidíme. Rád si jmenované i ponechané položky prohlídku.
hezký den.
Registrovaný uživatel
Tak tak.

A už sa nám to pomaly blíži. Tráva spomínal, že potrebuje zabehnúť novú motorovú pílu, Majkl a Orromirdin stále stonú, že im chýba fyzická práca, tak som im nachystal najnovšie výrobky od firmy Fiskar. Mischel vraj vie šoférovať všetko, čo má kolesá, takže aj fúrik. A jirka to bude všetko organizovať.

A čo budem vlastne robiť ja? No, niekto musí aj na siedmy schodok dávať pozor. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Tak tak.

A už sa nám to pomaly blíži. Tráva spomínal, že potrebuje zabehnúť novú motorovú pílu, Majkl a Orromirdin stále stonú, že im chýba fyzická práca, tak som im nachystal najnovšie výrobky od firmy Fiskar. Mischel vraj vie šoférovať všetko, čo má kolesá, takže aj fúrik. A jirka to bude všetko organizovať.

A čo budem vlastne robiť ja? No, niekto musí aj na siedmy schodok dávať pozor. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já bych jim dal obyčejné sekery, žádné stroje! ;) A s kolečkem jsem kamarád, takže to zvládneme! Jen jestli bude na tom 7.schodu nějaká flaša? :mrgreen: A Jirkovi dávat tak zodpovědnou práci, při 1.setkání? ;) Co budou dělat ostatní kolegové ze Slovenska? Doufám, že alespoň pálit borovičku! :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1