Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Vykupminci.cz
Numisargo

albumove listy

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
S Maroka mam velkou radost to tak často nebývá k vidění. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Překlady ze začátku sama, ale zjistila jsem dost chyb, tak mám dvorního překladatele, za což jsem mu neskonale vděčná. Jsem jen z provinčního gymplu, kde rodilý mluvčí, bylo pro ředitele sprosté slovo. Na každý překlad původního textu, existuje několik variant, ale nechám to takto. Exponát obešel několik světovek a věř, že překlad je to poslední, co ty jurymany zajímá. Letos jsem exponát upravila tak aby byl plný začátek a konec. Více ale, pokud by to někoho zajímalo, do vlákna Pozvánky na výstavy.
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Pavlinko, ty anglické popisky si děláš sama? Jsou tam některé docela divoké věty, třeba "people thus used to percieve..." které by možná snesly drobnou korekturu (nemyslím to nijak zlomyslně, spíš jako radu!) Podle mě je většinou lepší použít pasiv (What can be imagined behind... the land(scape) was allegedly created (dug, sculpted) by the devil... atd.
Ahoj Frantig-Anglicky popis bol aj pre mna velka neznama.Najlepšie na tom je ,že traja ludia tri rozne nazory na preklad a potom si vyber.
_______________
Registrovaný uživatel
mirda1 napsal
Dělám své albové listy velmi jednoduše , chci aby to bylo hlavně přehledné. Jde mi hlavně o kvalitním a přehledném uložení sbírky. Až jednou budu možná prezentovat sbírku na výstavu tak budu dělat albové listy určitě jinak ;)
Ak to robiš len pre svoju potrebu tak tam netreba nič menit,je to prehladne a zrozumitelne.Pohladam nejake celistvosti z tvojho oboru a naskenujem.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak napr.Prvy let :Vieden-Praha-Draždany 21.III.1927.
Prvy let:Brno-Waršava 2.11.1927

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
pavlinka napsal
Exponát obešel několik světovek a věř, že překlad je to poslední, co ty jurymany zajímá.

To sice asi ano, ale takový text s mnoha pravopisnými a nepřesnými vyjádřeními dokážou jurymana docela otrávit a pak se to do hodnocení může projevit (a většinou spíše negativně).
Registrovaný uživatel
Pěkné celistvosti taky děláš trošku do leteckých ?
Registrovaný uživatel
Ano tak trocha robim aj aerofilateliu ,nielen Československo ,mam trocha širši zaber.

Tu je mala ukažka-pekna firemna korešpondencia .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
mirdo, neuvažoval si ještě při popisu celistvosti o větě á la "správná výše frankatury 3,50 Kčs . III tarifním období" (ty čísla sem si vymyslel)? Na hodnotu celistvosti to totiž má, jak víš, dost podstatný význam
Moderátor
Jaa-chym napsal
mirdo, neuvažoval si ještě při popisu celistvosti o větě á la "správná výše frankatury 3,50 Kčs . III tarifním období" (ty čísla sem si vymyslel)? Na hodnotu celistvosti to totiž má, jak víš, dost podstatný význam


Veď na tej poslednej ukážke to tam je ....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No jo, když já si prohlížel všechny předchozí, až na ten poslední:) Tak je to vyřešeno

p.s. a na tom do Švédska je to taky, sorry;)
« Poslední úpravu provedl(a) Jaa-chym v 6. 5. 2016, 16:36. »
Registrovaný uživatel
Jo jo nemam u všech albových listů dopsané správné porto určitě to bude na všech doladěné ;)
Registrovaný uživatel
Můžete mi prosím někdo poradit správné porto do Hanoe ? , nemůžu to nikde najít ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jestli dobře koukám do Horky, tak 14,50...? chybí mi (Ti) 4 koruny...???
Registrovaný uživatel
Myslel jsem pravě že za psaní 2,50kč + 2 x 4kč za 2x5g letecký připlatek = 10,50 kč ?
Registrovaný uživatel
tak ještě úprava, resp - asi nejsem schopen přečíst rok, je-li to 38, tak by sedělo tvých 10,50, je-li to 36 (což jsem četl já), mělo by to být dokonce 17Kč
Registrovaný uživatel
jo jo je to 20.2.1936, A prosimtě těch 17 kč mužeš mi rozepsat ?
Registrovaný uživatel
Za prvé upozorňuji, že letecké dělám velice, velice okrajově. Čili pokud to dle Horky dobře chápu, dopisnice 20g mezinárodní styk 2,50, letecký příplatek do Indočíny od 9.3.32 do 1.6.37 14,50, po tomto datu tebou uvedené 4,- za 5 g. Zítra ti sem hodím scany
Registrovaný uživatel
Základní albový list druhé emise

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Píšeš to na listy ve Wordu nebo v čem?
Registrovaný uživatel
Jo jo ve wordu
Registrovaný uživatel
Ještě úvodní list I emise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak si ty texty dej do bloku ať to není jak seno. Nemusim ti psat, jak se to dělá - že ne?
mirda1 napsal
Jo jo ve wordu
Registrovaný uživatel
Prosím tě vysvětli mě to jsem jarin :) . Myslíš zarovnání řádků ?
Registrovaný uživatel
Opraveno zarovnáno do bloků, díky za upozornění ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » albumove listy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1