Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

BURZY - Filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Restaurace "U lasa" končí?
Já jsem dříve jezdíval na Vlhkou ulici v Brně. Co je tam nyní?
Měl bych do Brna opět zavítat, alespoň si popovídat.



Co je dnes v sále na na Vlhké nevím...ticho a mrtvo....
Ale nám se už zadařilo!
Registrovaný uživatel
KF A.Muchy v Brně tímto dává na vědomí, že klubové schůzky a aukce se budou konat nově v restauraci BOGOTA, Nádražní 7, zastávka šaliny č.1,2,8,9,12 - Nové Sady.
Poprvé v sobotu 25.2.2023 v 8,30 bude i kluboá aukcce!


Takže přijďte pobejt, pokecat a vemte hlavně něco s sebou, přebytky, co můžete prodat, známky, celistvosti, pohlednice, vše co můžete nabídnou k prodeji, stůl zadarmo, vstupné 30,- kč.. . tak ať to trochu žije! :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://www.filabrno.net/kfam.htm
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 4. 2. 2023, 12:22. »
Registrovaný uživatel
A už se ví, že i v Jihlavě ...
http://www.kf06-40.ji.cz/CZ/setkani.htm
Registrovaný uživatel
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsme se dneska v té BOGOTÉ dopoledne sešli... poprvé a bylo vidět, že nám to chybělo. Teda to napoprvé hlavně to setkání, pokec, pivko, kávička :mrgreen:

Chtělo by to příště ale ještě íc lidiček, co přinesou něco nabídnout k prodeji. Hospoda velká, stolů dost, zatím zdarma, vstupné jen 30 Kč, kousek od šaliny, je tu na to klid, než oficiálně v 11 otevřou...

Na dnešní aukci pro mě nic nebylo, ale abych neodešel úplně s prázdnou, to já děsně nerad, koupil jsem si u jednoho stolu jednu zajímavou obálku Brno 2 z Protektorátu...

Takže Brňáci filatelisté, kde jste všichni byli? Vemte svoje přebytky, známky, celistvosti, pohlednice a zaskočte sem příště než vám mamina nachystá doma sobotní oběd... :mrgreen:

Tak ještě pár fotek...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...k tomu aktualizovaný letošní kalendář...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Áááá, v Brně se už ví ! :mrgreen:

Tak si všichni-ti, co chcete prodat i Ti co nakoupit, napište do kalendáře datum
3 . března 2023!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem




A NEZAPOMEŇTE, UŽ ZA TÝDEN !!!
Registrovaný uživatel
A 16. veletržní setkání v Brně je za námi ...

A jaké bylo?
No... přemýšlím jak to všechno správně popsat a napsat... :?

- před 10 lety se toto setkání pořádalo dva dny, a bylo tam hafo lidí. Těch co prodávají i těch, co přišli nakupovat...
- v roce 2023 to bylo jen jeden den, do, cca do16,00 a rozporuplné pocity...
- těsně před začátkem akce (dva dny, den) odřeklo účast 5 (!!) velkých stěžejních prodejců, každý 1-2 prodejní stoly)! Stoly měly zaplacené.Důvod ? Nemoc? Asi skutečně ano, možná si někteří nakonec vyhodnotili situaci tak, že se nevyplatí do Brna přijet...
(Asi by stálo za to, dát do propozic akce, také něco jako sankční poplatky)
- chyběly tu prodejní stoly všech 3 největších prodejců z Brna! (Filatelie Klim, Baru i HOBBY Filatelie pí. Procházkové)
(Proč se jim nevyplatí jít sem prodávat? Vysvětlení mám, jen ho prosadit ve výboru našeho klubu. Je to ten páteční termín, proč by chodili prodávat sem, když návštěvníci akce se pak rozjedou šalinou do jejich obchodů a nakupují tam.
Řešení mám-dát to na sobotu, jednat s těmito prodejci, dát jim zdarma nebo za symbolický poplatek 1-2 prodejní stoly a zapojit je do propagace akce pro každého jejich zákazníka. V obchodě, na internetových stránkách...
- o akci jsem informoval opakovaně já tady, viselo to na našich klubových internetových stránkách, plakáty a letáčky byly v obchodech oněch tří brněnských prodejců, volná vstupenka byla ve Filatelii i v Merkur .revue, reklamu jsme měli na stránkách veletrhu Sběratele Praha p. Jiráska a přesto došlo mámo lidí. A ti co došli, tak ješte brblali, že se o tom téměř nevědělo...
(Tady tedy už nevím jak to zlepšit. Snad jen zlepšit komunikaci mezi KF na Moravě... KF Vysočiny jsem si zde nevšimnul, a to mají za 14 dní setkání u nich, Svitaváci tu byli a měli letáčky ke své burze příští týden...)
Registrovaný uživatel
- stále upadající stav tohoto tradičního sběratelského setkání (myslím tím co do počtu návštěvníků, ale především prodávajících!) je něco jako mor... názor, že v Brně to už za moc nestojí, málo lidí, nic pořádného ke koupi, se mezi lidmi nese rychlostí blesku a tak si spousta lidí řekne, nebudu si brát volno v práci (no většina sběratelů jsou ale důchodci) a prostě nepřijdou..
(Řešení? Přeložit to na sobotu. Asi ano. S tím je spojený problém. Najít finančně únosné prostory s možností občerstvení..to je velký problém... V ten pátek na BVV to jde, restaurace tam je otevřená totiž pro zaměstnance BVV. Musí být na takové akci ale občerstvení? Asi ano, je to něco navíc k tomu, sednete si, pokecáte, kafe, pivko. Spojit toto setkání s tzv. Blešákem? Hobby burzou? Kromě filatelie a mincí pustit sem vše to, co vidíte třeba v Kroměříži? No...)
-K tomu občerstvení na BVV, no plechovka Plzně 0,3l za 46,-Kč... to není žádná hitparáda...
- letos naprostá absence mladých lidí... měl jsem pocit, že nejmladšímu tam bylo tak 40... :shock:


Tak nevím... je potřeba s tím něco udělat, jinak to příští rok bude konec... ale při dnešní pohodlnosti všech (návštěvníků i prodejců), konkurence internetu a Aukra, FB, bazošu a já nevím čeho ještě... :?
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 4. 3. 2023, 8:16. »
Registrovaný uživatel
Čeká nás rok debat, nastavení nějaké změny je nutností...
Co Vy ostatní tady? Nemáte nějaký nápad? Třeba nám to pomůže se vymotat z kruhu...
Registrovaný uživatel
Tak uvidíme za rok...
Pár fotek...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...obrázek řekne víc jak tisíc slov...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a aspoň malá fiilatelistická památka ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
patek 9-15 hod je opravdu kruty termin ... když už bych vyrazil.. tak si to chci užít ..takže vlakem , do pohody , pivko, pokec zrejme i s prespanim .., pro prespolniho ..naprosto nepoužitý termín ..pokud nejste duchodce
Moderátor
V sobotu by mohla dojít mládež, která je jinak (doufejme) ve škole. To je fakt.
Potíž je kolize s jinými burzami.
Registrovaný uživatel
Nuz na temu burz, filatelistickych klubovych stretnuti, vymennych stretnuti, by sa dali pisat romany. Len moj osobny postreh je, ze vsedny den a este k tomu piatok, nie je velmi lakavy.
Pravdou je, ze este kym boli tie "slavne pionierske domy, KMF a pod" tak sa obcas aj z tych mladnakov niekto upisal zbieraniu. Tie farebne papieriky boli vcelku dostupne kazdemu. Ba dokonca aj taka exkluzivna vec ako vystavny exponat sa dala z nich urobit. A ucastnici dostali aspon ten papier o ucasti. Dnes.....? Po tom velkom zlome sa stretavame neustale ti isty, ti isty predajcovia a vzdy niekto zacne chybat. Takze tolko.

Mam prosbu. Zaujali ma tie vystavne panely. Uz som na tuto temu pisal, ale teraz vidim, ze ste ich tam mali. Nie su to zrejme oficialne vystavne panely, no mozno na taku vseobecnu informativnu vystavu vhodne. Miky M mozete mi ich trochu podrobnejsie priblizit? Vdaka vopred.
Moderátor
Za mě je problém ten páteční termín. Kvůli tomu nejezdím ani na Sběratele do Prahy.
Sice si pamatuju, že když bylo setkání dvoudenní, tak v sobotu tam bývalo méně lidí (i prodejců?), ale osobně si myslím, že v tomto rozsahu ta akce v Brně stačí jednodenní. Kolem výstaviště jsou podniky, kdy se dá najíst. Nejsem si jistý, ale nejsou i v těch menších pavilonech na výstavišti automaty na kafe / bagety? Nemyslím si, že by bufet byl potřeba. Co prodejci pohlednic, byli?
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Za mě je problém ten páteční termín. Kvůli tomu nejezdím ani na Sběratele do Prahy.
Sice si pamatuju, že když bylo setkání dvoudenní, tak v sobotu tam bývalo méně lidí (i prodejců?), ale osobně si myslím, že v tomto rozsahu ta akce v Brně stačí jednodenní. Kolem výstaviště jsou podniky, kdy se dá najíst. Nejsem si jistý, ale nejsou i v těch menších pavilonech na výstavišti automaty na kafe / bagety? Nemyslím si, že by bufet byl potřeba. Co prodejci pohlednic, byli?



Přesně! To jsou má slova. Však jsme o tom včera na výborové schůzi KF AM vedli celkem bouřlivou diskusi...ono se těžko zásadně mění něco co jsou jiní zvyklí dělat mnoho let stejně...
Ale je to na dobré cestě. Už se diskuteje a padají první návrhy...uvidíme!
Registrovaný uživatel
Ano, dva stoly prodejců plný pohlednic ... celkem široký výběr... dokonce jsme sehnal i jednu "Brünn Bahnhof", pěknou, jasný obraz...
A usmlouval jsme to na 200,- :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Nuz na temu burz, filatelistickych klubovych stretnuti, vymennych stretnuti, by sa dali pisat romany. Len moj osobny postreh je, ze vsedny den a este k tomu piatok, nie je velmi lakavy.
Pravdou je, ze este kym boli tie "slavne pionierske domy, KMF a pod" tak sa obcas aj z tych mladnakov niekto upisal zbieraniu. Tie farebne papieriky boli vcelku dostupne kazdemu. Ba dokonca aj taka exkluzivna vec ako vystavny exponat sa dala z nich urobit. A ucastnici dostali aspon ten papier o ucasti. Dnes.....? Po tom velkom zlome sa stretavame neustale ti isty, ti isty predajcovia a vzdy niekto zacne chybat. Takze tolko.

Mam prosbu. Zaujali ma tie vystavne panely. Uz som na tuto temu pisal, ale teraz vidim, ze ste ich tam mali. Nie su to zrejme oficialne vystavne panely, no mozno na taku vseobecnu informativnu vystavu vhodne. Miky M mozete mi ich trochu podrobnejsie priblizit? Vdaka vopred.


Tím pravým bude asi Pavel III, který se o tyto "výstavní výstavky" dlouhodobě stará a je to jeho sbírka, kterou tam vystavuje...
Já jen vím , že se jim říká "Pechoč panely"... ;)


Takže poprosím Pavla III. ...
Registrovaný uživatel
Připomínám,tuto neděli ... Svitavy a ...
https://www.svitavy.cz/kalendar-akci/burza-filatelie-sberatelstvi-0
Registrovaný uživatel
MikyM vdaka.
Tymto by som chcel poprosit Pavel III, ci by mohol poskytnut presnejsie informacie o tych vystavnych paneloch. Dufam, ze to nebude "vyrobne a obchodne" tajomstvo. Aj ked dnesna doba je casto "jenom vo penezich".
Vdaka vopred.
Registrovaný uživatel
Klub filatelistů v Jihlavě zve srdečně sběratele všech oborů na celostátní setkání sběratelů konané příští sobotu 18.3.od 8:00.
případné objednávky stolů:
Jan Horský-tel:724 149 304 mail: hasici.horsky@centrum.cz
Martin Tůma-tel:723 014 208 mail: martin.tuma.jihlava@centrum.cz
odkaz na klubové stránky:
http://www.kf06-40.ji.cz/CZ/setkani.htm
Těšíme se na Vás:)
Moderátor
MikyM napsal
Připomínám,tuto neděli ... Svitavy a ...
https://www.svitavy.cz/kalendar-akci/burza-filatelie-sberatelstvi-0

Budete tedy v neděli ve Svitavách?
Uvažuji, že bych se tam podíval
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
MikyM napsal
Připomínám,tuto neděli ... Svitavy a ...
https://www.svitavy.cz/kalendar-akci/burza-filatelie-sberatelstvi-0

Budete tedy v neděli ve Svitavách?
Uvažuji, že bych se tam podíval



Bohužel ne, nedostanu se tam... a ani za týden do Jihlavy. Holt Jarní prázdniny a i rodina si žádá své...

Ale v Praze na Sběrateli bych se měl objevit...
Znáte to, kohouti jsou malí páni, jitřenka řídí kokrhání... :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1