Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

BURZY - Filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
MikyM vdaka.
Tymto by som chcel poprosit Pavel III, ci by mohol poskytnut presnejsie informacie o tych vystavnych paneloch. Dufam, ze to nebude "vyrobne a obchodne" tajomstvo. Aj ked dnesna doba je casto "jenom vo penezich".
Vdaka vopred.



Nakonec ani Pavel III. o původu těch panelů nic moc nevěděl, tak jsme se zeptali předsedy našeho KF....a něco málo se dozvěděli
- jejich původ je od firmy Pechoč t.j. filatelie z Jižních Čech (České Budějovice?), které svaz přidělil před mnoha a mnoha lety filatelistickým klubům pro klubové účely (prý jenom na Moravě, ale to nikdo dnes nikdo už neví na 100%)
- původně byly o chlup menší, ale sklad našeho klubu byl kdysi vytopen, tyto panely poškozeny a tak je náš předseda nechal pak u knihtiskaře zrekonstruovat do dnešní podoby...
- jde vlastně o stojany typu "áčko" z lepenky,, kde z každé strany jsou na ploše nalepeny 4 řady "kolejniček" do kterých se dá zasunout 3 A4 v euroobalech ....

Takže asi tak...
No nečekal jsem, že to bude takový problém zjistit něco o něčem, co roky často používáme... ;)
Registrovaný uživatel
MikyM potesila ma Vasa snaha a aj odpoved. Ako vidiet daju sa urobit aj jednoduchsie veci a mozu posluzit na jednoduchu prezentaciu. Uvidim ci u nas bude niekto ochotny nieco take "stvorit".
Moderátor
Ještě jsou k tomu, ke každému panelu, dvě hliníkové "kolejničky" s výřezem do kterých se to zasune, aby to drželo a dovnitř, do vrchu, dáváme kus polystyrénu (klín), aby se to "nepromáčklo".
Registrovaný uživatel
Tak ať se ví, že i ve Svitavách v říjnu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V příspěvku č. 126 jsem tady minulý rok psal o mé návštěvě na "Sběratelských dnech" v Bratislavě a o mém zklamání z celé akce. Napsal, jsem i svůj názor, že není proč tam příští rok jezdit...

No, rok se sešel s rokem, já včera jel do "Blavy" na Národní filatelistickou výstavu s mezinárodní účastí Fila Bratislava 2023 - píši o ní na jiném místě tohoto diskusního fóra -
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozvanky-na-vystavy_post_-680011#post680011
a tak jsem si řekl, že když už jsem tady, tak si tam přeci jenom taky zajedu... je to kousek šalinou...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a dobře jsem udělal....
- tak za prvé, jel jsme tam až v odpoledne, po tom, co jsem prošel tu výstavu, takže žádná fronta před otevřením a emoce u jedné otevřené budky, tak jako v loni
- budky otevřené dvě a žádná fronta! :D
Registrovaný uživatel
Zatímco vloni, jsme marně hledal v tom vedru pivko k osvěžení... letos paráda!
Ještě před vstupem do sálu stánek s občerstvením! Dva pánové coby obsluha-slušní, rychlí s úsměvem!

A dokonce bylo letos i uvnitř v restauraci!
Takže pořadatelé první velké plus!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Miky ale ruku na srdce... filatelisti/filokartisti moc nepochodili..... Samé "železo", teda mince a "nulovky" (nulové eurá), o ktoré aj tento rok bol enormný záujem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pominu tradiční šílenství kvůli 0 eurovce (ale každý ať sbírá, co ho baví), uvnitř oproti loňsku taky prima, jde o velkou plochu, větranou, spousta obsazených stolů (určitě více jako v loni)...

V nabídce všechno-numizmatika, filatelie, notafilie, minerály, staré tisky, obrazy.... prostě dobrý!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další velké plus mají pořadatelé za to, že oproti loňsku, nějakým způsobem donutili i Slovenskou poštu, aby tady byla.... prostorný stánek a ktomu koresponďák, razítko, ochotná obsluha...tak to má na podobných akcích vypadat!

Paráda! Moc chválím! :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže jsem si to tentokrát moc užil a měním názor. Příští rok si sem zajedu zase. Tentokrát doporučuji! Doufám, že to pořadatelům vydrží!

A pivečko v bratislavských uličkách na rozloučenou ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě se vrátím na skok k víkendu... v sobotu se konala poslední burza KF A.Muchy Brno v Bogotě před prázdninami. Bylo ale už vidět, že je léto, pro většinu vedro, lidi na chalupách, první dovolené...

Přišlo jen pár lidiček...

Tak zase v září! A přijďte se podívat, hlavně doneste svoje přebytky co máte na prodej. Do aukce nebo jen tak "na stůl"..., ten tu je zadarmo....
A čepují tu Poutníka! :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi jediná akce o prázdninách....
V Jihlavě...
http://kf06-40.ji.cz/CZ/setkani.htm
Registrovaný uživatel
KF v Jihlavě Vás srdečně zve na sběratelskou burzu, která se koná 15.7 v DKO Jihlava. Začátek akce je cca od 7:30.
informace a případné rezervace stolů na tel čísle: 723 014 208 nebo 724 149 304
email: martin.tuma.jihlava@centrum.cz
případně na webových stránkách klubu filatelistů Vysočina
http://www.kf06-40.ji.cz/CZ/setkani.htm
Hezký den z Jihlavy
K.W
Registrovaný uživatel
Sice jsem si před rokem říkal, že už sem ani nepojedu, ale znáte to...
Utekl rok a tak jsme si den před "Sběratelem" "K Barikádníkům" na velkou burzu zašel i letos...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teda až druhý den. Pořádají to tady ve středu a ve čtvrtek.
Mají tady perfektní podmínky. Velký sál, vysoké stropy, takže spousta vzduchu, hospůdka hned vedle, se zahrádkou ve stínu. Takže mi letos vůbec nevadilo, že bufet uvnitř sálu byl z neznámého důvodu uzavřen, venku se sedělo líp...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím jak ten první den, ale i z fotek je patrné, že druhý den ve čtvrtek byla účast hodně slabá...jak prodejců, tak především návštěvníků a nakupujících...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale aspoň jsme se nemačkali a nepřekáželi si... :D
Zatímco minulý rok jsem si tady postěžoval na jakousi apatii a letní únavu pánů za prodejními stolky, letos musím říct, že pohoda...

Ať jsem přišel k jakémukoliv stolku, vzbudil jsme tentokrát zájem prodávajícího, dali jsme se do řeči...

Takže jsem našel a to svoje Brünn bahnhof/Brno 2 přikoupil.... a příští rok, budeme-li zdraví, sem zase na chvilku určitě nakouknu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A toto bude asi nejbližší větší akce...tak aby se vědělo.... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě se mi dostalo do rukou toto...tak aby se taky vědělo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud budete mít někdo cestu kolem. Bude to spíš o setkání sběratelů, než klasická burza. Ale prodej (a nákup) je samozřejmě možný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak po prázdninovém nicnedělání se znovu potkáváme...

Brno, KF A. Muchy, restaurace Bogota (u hl. nádraží) a pravidelná měsíční burza s aukcí poslední sobotu v měsíci....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všechno klape... všechno je zajištěno, přesto ...

Málo lidí, zejména ale málo věcí k prodeji, jak na jednoltivých stolech prodejců, tak vnabídce samotné aukce... zboží prostě není....
í
Kde jsou ty kvanta známek ze sbírek těch, co už nežij, nebo přebytky ze sbírek co se nám povalují doma...?

Na Aukru?

Nebo je v tom jen a jen naše lenost, přebrat si to doma, vytřídit, nabalit, dovézt, nabídnout....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vždycky mě vytáčí hlasitěé ironické poznámky některých co přijdou... tak jako právě včera... "Nó sběratelé přišli, ale známky tady nejsou..." (Možná, kdyby to pořád dotyčný necpal jen na Aukro, a něco taky donesl sem, možná by to byl první počin, který by strhl i ostatní....) ;)

KF A.Muchy má přes 100 členů, přesto skoro nikdo z nich nepřijde a nedonese to, co už doma nepotřebuje a nenabídne dál...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco se děje i s naším pravidelným brněnským sběartelským setkáním (dosud na BVV v ten nešťastný pátek)...

Proběhla ve výboru diskuse, opouštíme pátek a drahé BVV, mělo by to být v sále tady v Bogotě a v sobotu...

Jaký je ale dnes zájem o filatelistické a sběratelské dění v Brně, dokumentuje třeba i anketa, jaké nové logo pro toto naše setkání vybrat...Proběhla právě tady na burze a celkem svůj hlas dalo některému z návrhů 10 osob... :shock:

To máte pak chuť se na všechno vy....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1