Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Černá listina » Členovia, zrelí na blokovanie

Vykupminci.cz
Numisargo

Členovia, zrelí na blokovanie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Serge Nubret napsal
... obhajoba trestu smrti - vždyť to je snad ještě horší, než nějaká ta vulgárnost...

Trest smrti je jediný spolehlivý způsob jak zaručit že dotyčný lotřík to neudělá znovu. Já jsem jeho zastáncem. :P ;)

souhlasím...vzpomemnte co udělal třeba Have-amnestie a jak to dopadlol......pár vrahů,7 znásilnovačů....b ylo venku........co si takoví zm*** zaslouží?................pomalou smrt...........
Registrovaný uživatel
Václav Havel*
Registrovaný uživatel
no zakoukanyhonza to jsi to trosku prehnal.
Registrovaný uživatel
Me je spatne z podobnych nazoru, trest smrti je definitivni rozsudek, v minulosti se navic casto uskutecnoval na politicke objednavky, na zaklade vykonstruovanych procesu, v soucasnem trestnim pravu ve vyspelych evropskych zemich nema co delat.
Registrovaný uživatel
To ale píšeš o jeho zneužití a zneužít se dá všechno.
Například, opilý řidič náklaďáku zabije několik lidí, máš pocit že náklaďáky nemají ve vyspělých evropských zemích co dělat?
Doživotí je poměrně dobrý trest ale stojí společnost neskutečně hodně peněz a dříve nebo později se vždy najde trouba s měkkým srdcem i mozkem který jim trest zkrátí.
:evil:
Registrovaný uživatel
Ona prave ta moznost zneuziti je preci velky problem. Nebo moznost omylu. Nevim co je v tomto pripade horsi, desi me to uplne stejne. A uz vubec si jej nedovedu predstavit v ceskem pravnim radu v moci nasi justice. Kdepak, death penalty nebrat.
Registrovaný uživatel
je fakt,že to zneužití i omyl je v tom našem bordelu víc než realné
nicméně jsem názoru zub za zub a oko za oko
zlodějům by měli sekat ruce,uchylaky kastrovat tupým nožem,vrahy popravovat
a pokud chytnu někoho na svém pozemku tak bych měl mít já spravedlnost v rukou a ne čekat za jakým zločinem se dotyčný vydal............pak už by mohlo být pozdě...
Moderátor
Ty kráso, som ja ešte stále na fóre sberatel.com? :shock: :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Ty kráso, som ja ešte stále na fóre sberatel.com? :shock: :shock: :shock:

:mrgreen:
Jo neboj, to jen Serge Nubret chtěl zrušit trest smrti a vznikla kolem toho diskuze
;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Archypov napsal
Ty kráso, som ja ešte stále na fóre sberatel.com? :shock: :shock: :shock:

:mrgreen:
Jo neboj, to jen Serge Nubret chtěl zrušit trest smrti a vznikla kolem toho diskuze
;)


Ahá, tak mu odkáž, nech neblázni... :twisted:
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
turtleoverhead napsal
Archypov napsal
Ty kráso, som ja ešte stále na fóre sberatel.com? :shock: :shock: :shock:

:mrgreen:
Jo neboj, to jen Serge Nubret chtěl zrušit trest smrti a vznikla kolem toho diskuze
;)


Ahá, tak mu odkáž, nech neblázni... :twisted:

On měl jen strach že ho nechá Wjem popravit ale asi z toho zase nic nebude :( :D
Moderátor
pekne ste to prekroutili, neni divu ze zde na foru je stale cim dal vic nedorozumeni :lol: , trest smrti v Cechach a na Slovensku byl snad preci davno zrusen :roll:
Registrovaný uživatel
No, sice jsme se dost odklonili od tématu... ale také jsem proti trestu smrti, řádným trestem je jen doživotí bez možnosti předčasného propuštění (a samozřejmě bez posiloven, telky, čítárny a podobných vymožeností). Prostě cela 3x2,drátěna postel,hajzl a můžeš 50 let intenzivně přemejšlet... U trestu smrti je vždy riziko omylu či manipulace, k tomu by nemělo v civilizované zemi nikdy dojít.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
... a můžeš 50 let intenzivně přemejšlet...


Nevím kolik to dělá v ČR ale v Austrálii jsou náklady na jednoho vězně $124633 ročně.
To jsou moje daně za 10 let. Když bude jeden vrah jak říkáš 50 let sedět a přemýšlet, bude to stát skoro 6,5 milionu dollarů.
Deset lidí bude muset celý život pracovat a platit poctivě daně aby jeden vrah malých holčiček mohl sedět a přemýšlet. :evil:
Registrovaný uživatel
Jak tu již bylo řečeno, trest smrti je definitivní, a pokud se přijde na to, že byl k trestu smrti odsouzen nevinný, už to nejde vzít zpátky. A že vězení stojí peníze? To je pravda, ale společnost, která postaví peníze nad lidský život, ta je velmi zaostalá a nikdy nebude žít v míru.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Trest smrti je dost ošidná věc, ale rušit se neměl, spíš upozadit jako poslední alternativa pro ty fakt velký sv*ně, teď si budou žít do konce života v lepších podmínkách než spousta lidí venku, to je trest?! Pokud už by mělo být doživotí nejvyšším trestem, nesměly by věznice vypadat jak Hilton, ale třeba jako v Thajsku a okolí ;)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To ale píšeš o jeho zneužití a zneužít se dá všechno.
Například, opilý řidič náklaďáku zabije několik lidí, máš pocit že náklaďáky nemají ve vyspělých evropských zemích co dělat?
Doživotí je poměrně dobrý trest ale stojí společnost neskutečně hodně peněz a dříve nebo později se vždy najde trouba s měkkým srdcem i mozkem který jim trest zkrátí.
:evil:


:D ;)

V demokratických zemích je výkon trestu velmi finančně nákladný. Vysoké náklady na výkon trestu smrti jsou také jedním z hlavních faktorů, proč se v mnoha amerických státech přestalo s jejím aplikováním. V několika dalších amerických státech se dokonce veřejně diskutuje o ukončení praktikování trestů smrti kvůli jejich finanční náročnosti.
Jelikož jsme demokratickou zemí, byl by i zde v České republice výkon trestu smrti v rámci nákladů podobný. Výkon trestu smrti ve srovnání s doživotně odsouzenými je v USA zhruba o 10 milionů dolarů dražší, než je výkon doživotního vězení. Na Floridě jeden výkon trestu smrti stojí 24 milionů amerických dolarů.
Takže jakákoli naznačování o levnější variantě potrestání vrahů pomocí trestu smrti, je věc naprosto lichá a bezpředmětná. Tedy za předpokladu, že výkon trestu smrti by se nesl v západním, nikoli čínském barbarském bezprávním duchu..


http://zpravy.ihned.cz/c1-52134680-kalifornie-utraci-za-trest-smrti-miliardy-z-penez-danovych-poplatniku

Kalifornie - v tomto state soucasny system trestu smrti stoji rocne 137 milionu Dollaru. System bez trestu smrti by stal rocne cca 11,5 milionu dolaru.

..Třiatřicet let, třináct poprav a k tomu čtyři miliardy dolarů. Taková je bilance obnoveného trestu smrti v Kalifornii. Z nejnovější analýzy vyplývá, že popravy se vládě dost prodražily - zaplatila až dvacetkrát více, než kdyby trestance jen věznila.
Studie, na které poslední tři roky pracoval federální soudce a profesor práv, počítá, že jeden trest smrti, včetně soudních výloh, zajištění bezpečnosti i samotné popravy, udělený třinácti vězňům, stál Kalifornii v průměru 308 milionů dolarů..

..Podle deníku Los Angeles Times to je přibližně dvacetkrát více, než kdyby se pro trest smrti soudce nerozhodli.
Vysokých nákladů si všimly už i jiné americké státy. Nové Mexiko zrušilo trest smrti v roce 2009, vláda státu Illinois odhlasovala zrušení letos v březnu, stejně jako Maryland a Connecticut..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Jaa-chym napsal
... a můžeš 50 let intenzivně přemejšlet...


Nevím kolik to dělá v ČR ale v Austrálii jsou náklady na jednoho vězně $124633 ročně.
To jsou moje daně za 10 let. Když bude jeden vrah jak říkáš 50 let sedět a přemýšlet, bude to stát skoro 6,5 milionu dollarů.
Deset lidí bude muset celý život pracovat a platit poctivě daně aby jeden vrah malých holčiček mohl sedět a přemýšlet. :evil:


A pak je tu ještě jedna věc. Šetřit je sice potřeba, ale ne na nesprávném místě. Stěžujete si, že musíte platit daně na vězně, ale to je jen zlomek toho, kam vaše daně jdou. Že musíte platit daně na extrémně přemrštěné platy těch vyžírků politiků, to už vám asi nevadí. A takových míst, kde se utápějí daně, je daleko více. Když Rath ukradl 7 milionů, v televizi byl rozhovr s policejním expertem a ten říkal, že těch odhalených 7 miliónů je jen asi 0,1 procenta ze všech úplatků a krádeží peněz, které se ročně v Česku uskuteční.
Já bych začal nejdříve šetřit tím, že plat každého politika bude maximálně 20 000 Kč a bez příspěvků na dopravu, bez dotovaného bistra v parlamentu atp.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Tomu vůbec nerozumím, co je na tom tak nákladného? Nemělo by to stát o nic víc než zabití prasete.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Tomu vůbec nerozumím, co je na tom tak nákladného? Nemělo by to stát o nic víc než zabití prasete.


To asi uvažuješ o popravě v čínské režii :mrgreen: ale mě to taky překvapilo...
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
No v případech úmyslné vraždy apod. bych dal humanitu trochu stranou a po 5-10 letech ve vězení(a povinné tvrdé práce v něm) bych o trestu smrti uvažoval.
Dnes není "humální" vězení pro většinu vězněných výstrahou či trestem a tak se jakýkoliv efekt ztrácí(bez drsného vězení je to pro mnohé odsouzené jen forma dovolené zadarmo).
Naopak za těžké zložiny proč neomezit mnohá práva těchto provinilců.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
elle napsal
Vysokých nákladů si všimly už i jiné americké státy. Nové Mexiko zrušilo trest smrti v roce 2009, vláda státu Illinois odhlasovala zrušení letos v březnu, stejně jako Maryland a Connecticut..

I když bych byl raději, kdyby se trest smrti rušil z důvodů vysoké duchovní vyspělosti společnosti a ne zase a jen pro ty peníze, tak alespoň že tak. Justiční omyly se stávají častěji než si myslíme. Pár příkladů za všechny:
http://www.mediafax.cz/zahranici/2971078-American-stravil-35-let-ve-vezeni-za-znasilneni-az-nyni-testy-DNA-prokazaly-jeho-nevinu
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/138877-american-stravil-ve-vezeni-27-let-ocistil-ho-az-test-dna.html
http://www.lidovky.cz/americana-propustili-po-triceti-letech-diky-testu-dna-hned-se-ozenil-1ij-/lide.asp?c=A110105_204509_lide_ter
http://zpravy.idnes.cz/american-divku-neznasilnil-ukazaly-po-23-letech-vezneni-testy-dna-phm-/zahranicni.aspx?c=A090528_184252_zahranicni_zra


citace:
Od roku 1989 bylo podle organizace Innocence Project na základě zkoušek DNA propuštěno ve Spojených státech 238 vězňů, z nichž 17 čekalo na trest smrti.

Fuller je desátým nevinným člověkem, který byl v posledních pěti letech propuštěn z vězení v dallaském okrese na základě DNA testů. V USA na základě testů už z vězení propustili 183 lidí odsouzených neprávem. Když test DNA prokáže deset nesprávných odsouzení v jednom okrese, potřebu reformy nelze ignorovat," prohlásila výkonná ředitelka Innocence Project Maddy deLoneová.

Jen v Dallasu bylo na základě testů DNA propuštěno už 18 obětí justičního omylu. Právě v Dallasu byl zjištěn nejvyšší počet nespravedlivě odsouzených. Texas je přitom státem, v němž je z celé unie popraveno nejvíce lidí.

_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
To mě taky překvapilo, že to stojí tolik peněz (ta poprava). Ale dobrý, argument pro mě;) Mě každopádně i vysoké náklady na doživotí, o tom už jsem pochopitelně slyšel, ale stejně... Když si představím velmi spartánské prostředí, tak sakra jídlo 15korun za den, elektriku nepotřebuje,5kč aby mu tam poklidili, ňáky starý triko a něco pro hlídače.. já vím, že je to hodně zjednodušený, ale těch 6,5mil dolarů taky nechápu. Jak to může bejt mnohonásobně dražší, než život člověka mimo? A to by ještš moh lepit pytliky nebo montovat propisky, aby z něj byly ňáky prachy.
Jinak jak sem psal,vězením nemyslím to, v čem si ty hajzlové vegetěj dneska. Jen nevim, jak s tou tvrdou prací - to by museli mimo vězení, což bych nedovolil, ať už nikdy nevidí sluníčko skunk
« Poslední úpravu provedl(a) Jaa-chym v 7. 7. 2012, 13:22. »
Registrovaný uživatel
Píšeš případy z doby kdy se běžně neurčovala DNA a navíc je těch 17 omylu za dlouhou dobu od roku 1989 a obrovského množství případů, tedy procentualně zanedbatelné. Prostě humanita nemůže být vždy na prvním místě(ač se to líbí či nikoliv).
A čím budou tvrdší tresty a podmímky trestů, tím méně lidí by mělo úmyslně tyto věci páchat. :?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No jo, ale právě ti nevinní nic nespáchali... Výše uvedené jsou případy, kdy DNA lidi zachránilo, ale mnoho bylo napsáno o těch, kdy se nevina zjistila pozdě... Myslím, že v tomto případě - trestu smrti pro nevinného člověka, se nedá mluvit o jakékoli procentuální zanedbatelnosti, to se nesmí stát ani jednou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Černá listina » Členovia, zrelí na blokovanie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1