Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Díky za určení.Alarichův peníz je co?

je to přeražený peníz se čtyřrázem s hladkou orlicí razidlem s penízu Václava IV. se lvem.a nebo naopak ;)
ten tvůj je o skoro 100 let starší
Registrovaný uživatel
Tu hladkou orlici bych podle Sejbala viděl na Albrechta, taky je čitelnější. Takže dříve byl asi český peníz Václava IV., pak jej přerazili na moravský peníz Albrechta Rakouského
Registrovaný uživatel
Na ten erlangenský haléř žádný další názor?
Moderátor
trosku odbocim od tematu, jinak k te razbe gratuluju, neco takoveho urcite muselo potesit.

Mam prosbu na vsechny sberatele stredoveku. Kdo ma jakoukoliv drobnou razbu Josta, muze mi prosim poslat kvalitni fotografii na mail? Predem dekuji tem z vas, kterym neni cizi pomoci druhym pri badani.
Registrovaný uživatel
pytlas: Českou falc tu dělá málo kdo. Tak ti asi můj názor bude muset stačit :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To Pavelgregor.Je to on?Hodí se?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomůže někdo se správným určením?Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bertík: vše jsou brněnské peníze. Ty s písmenem S se přiřazujou Albrechtu rakouskému Sejbal 145 (mrkni, jestli tam nemáš ještě jiný písmena ), ty bez písmene se čtyřrázem jako Sejbal 60.
Ty s rakouským štítkem jako městské před r.1452 Rad.II.9. Ta šachovaná, jako brněnská městská ražba po r.1452 Rad.II.16.

Ta čtvrtá v třetí řadě by teoreticky mohl být i halíř.

Jsou tam různé varianty, ale podrobně je určit by byl masakr. Půjč si v knihovně Sejbal. Moravská mince doby husitské, a máš o večer postaráno. :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 13. 1. 2013, 16:55. »
Moderátor
Jo dík za tu fotu feniku, ale to není ten, co jsem hledal. Už jsem ho sehnal, takže článek je už dokončen. :lol:
Registrovaný uživatel
Díky za určení.To je zatím vše co mám.První dvě v první řadě a první v poslední řadě mají údajně být Joštovy.Mně celkem nezajímá označení dle Sejbala,ale zařazení do časové posloupnosti.
Registrovaný uživatel
bertik-b1: Ta třetí v poslední řadě bude haléř města Norimberk (subtilnější orlice položena na kotvicovém kříži), Radoměrský XVI/2 až XVI/5. Na druhé straně bude písmeno. Jako např. tady: http://www.muenzauktion.com/knopik/item.php5?id=111123049&lang=en
Registrovaný uživatel
Mám tady ještě ,dle prodejců tři Jihlavské mince.Ta druhá by mohla být dle Rad. č.20.První nevím,třetí by snad mohl být Jiří z Poděbrad-Brno.Díky za případné určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mince mate moc pekne. s tou jihlavou je to ovsem celkove otazka, ale zda prorazite s jirikem, to nevim :)
Registrovaný uživatel
Zdravím.Posílám na ukázku 3 kusy pravděpodobně slezských haléřů z kvartníkového období tedy asi z počátku 14.století.mince jsem nasbíral v rozmezí asi 8 let.Jediná literatura co tuto minci uvádí je Saurma viz.foto.
Mince jsou velikosti slezských haléřů a mají váhu kolem 0,2g.
Ta třetí mince na fotce má inkusní ražbu.
Všechny mince pochází z Moravy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nikdo nic bližšího k těm mincím neví? :roll:
Moderátor
Musíš mít chvilku trpělivost chlape. Slušný lidi jsou mezi 9:44-13:45 většinou v práci ( pokud nejsou po noční ). :lol:

Určitě se Ti brzo někdo ozve. ;)
Moderátor
kdyby se ti nikdo neozval, zkus uzivatele jan322, ten by o techto vecech mohl neco vedet.

z me strany mohu jen napsat dve veci:

1) gratulace k zajimavym mincim

2) to co popisujes jako inkusni razba je s prominutim nesmysl, casto se to plete (i zde na foru). to co vidis je tzv. vydut (zpusobena razbou na prilis tenky strizek)
Registrovaný uživatel
ok dík
Moderátor
prosim vsechny sberatele drobne grosove mince - pokud mate ve sbirce nejakou razbu Josta s IO (at uz s krizem na reverzu ci s orlici) o poskytnuti fotografie a pripadne i metrologickych udaju do dokoncovane prace zabyvajici se timto zajimavym tematem. mate posledni moznost.

jedna se napr. o neco takoveho:

Obrázek vložený uživatelem

psat mi muzete na muj email, vsem, co jiz data poskytli moc dekuji a stejne tak i tem, kteri se teprve rozhodnout prispet.
Registrovaný uživatel
Fotku jednoho kousku bych poslal,ale přes poštovního klienta na foru mi to nejde... :roll:
Moderátor
diky moc, prosim o zaslani na:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Iger: Můžeš napsat přesné váhy všech tří mincí? Jednu drobnou minci z tohoto období (https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/slezsko-nebo-polsko-_post_-194054#post194054) jsem konzultoval s prof. Paszkiewiczem z Varšavy a ten byl dost překvapený nízkou váhou (0,14g), která prý nezapadá ani do polského, ani do slezského mincovního systému okolo r. 1300.
Registrovaný uživatel
pytlas napsal
Iger: Můžeš napsat přesné váhy všech tří mincí? Jednu drobnou minci z tohoto období (https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/slezsko-nebo-polsko-_post_-194054#post194054) jsem konzultoval s prof. Paszkiewiczem z Varšavy a ten byl dost překvapený nízkou váhou (0,14g), která prý nezapadá ani do polského, ani do slezského mincovního systému okolo r. 1300.

Nazdar to je přesně ta mince co mám já.Já mám váhu jenom na desetiny gramu,proto sem psal že mince mají váhu 0,2g.Takže to může sedět s tou tvojí váhou co uvádíš v tomto odkazu.Je to určitě vzácná věc,ale bohužel zatím nepřiřazená.Je ,ale zajímavé ,že je to ražba ze 14.století a je tak odbytá.Hlavně reverz.
Moderátor
Na chlubírnu není, tak ho dávám sem.

Co mě asi tak na tomto dobovém falzu nesedí??? :lol: Kdo to ví?

Tato aukce proběhla bez povšimnutí. Trnul jsem hrůzou, jestli si toho nikdo nevšimnete, ale naštěstí ne. Takže jsem ho dneska mohl přivítat. Škoda tý měděnky, která kazí dojem. Jinak v konvolutku bylo 9 variant feničků, které mi chyběly. Takže jsem se dostal na krásnou cenu 53.30,- za kus. No neber to. :P

Ten padělatel musel bejt ještě víc cinknutej, než dánští študenti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tohoto lva už nebavilo jít pořád do leva a tak se otočil, pravičák jeden :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1