Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale to je OK, pokud je to tedy uvedeno v popisu položky. Limes falzum není novodobá cetka, je to soudobá napodobenina Římské mince. Má svoji historickou hodnotu. Pokud bude v aukci hezké limes Septimia Severa nebo Julie Domny, rád si přihodím :-)
Moderátor
Limes falsum je dobove falsum, cili nejde o moderni padelek.
Ale samozrejme by melo byt pri aukci uvedeno, o co se jedna, ze neslo o oficialni razbu.

Jinak Septimius Severus zacal razit znacne devalvovane denary s ryzosti kolem 50%, ale samozrejme jejich vzhled byva stribrny.
Registrovaný uživatel
Jestli to tam nebylo uvedeno, tak bych jim to vratil. Neni uplne skareda, ale zase limes falza se az na vyjimky prodavaji za mene jak 50% originalu. Sice jsou sberatele, kteri je sbiraji, ale u nas se blbe prodavaji. I kdyz jestli byl opravdu levny, tak jako zajimavost je fajn.
Registrovaný uživatel
Jsem rád, že jsem narazil na tyto stránky, je to super.
Díky za cenné informace. :)
Registrovaný uživatel
Mince je odlitek,v tomto stavu bych to spíše považoval za padělek.Ale čert ví, kdo to jak a čím čistil.
Moderátor
magorcondoria: mince je lita, ale to prece nevylucuje dobovy padelek, podle zbytku patiny a stop cisteni a take podobnosti s mincemi prodavanymi na zahranicnich aukcich bych se prave priklonil spis k tomu dobovemu. Navic moderni lity padelek by byl s nejvetsi pravdepodobnosti bud primitivnejsiho vzhledu (falsa pro turisty) nebo aspon ze stribrne vypadajiciho kovu.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to nemyslel.Zmého pohledu ,to bylo to první co mě napadlo, bez dalšího zkoumání.Škoda že je tak vyčištěná.Některým "barbarům" byla jistě technika odlévání blíže než ražení(potin).Vím že odlévání se používá od počátku zpracování bar. kovú.
Registrovaný uživatel
Prosím o určeni
předem diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne Elagabalus, nominal antoninian, avers IMP ANTONINVS AVG, revers IOVI CONSERVATORI, RIC 90
Registrovaný uživatel
Mělo by se jednat o antoninián císaře Elagabala s reversem IOVI CONSERVATORI. Méně běžná mince.
Registrovaný uživatel
Dik moc
Registrovaný uživatel
Zdravím a omlouvám se za další spam v krátkém časovém úseku.
Dnes jsem dokončil své první, cvičné, čištění antické mince. (díky TOVY)
Současně jsem se pokusil o určení bez literatury.
Tedy můj odhad laika je Constantinus II, reverz GLORIA EXERCITUS (caesar či augustus?)
S mincovnou jsem si zatím také neporadil.
Hmotnost mince 1,57 gramu, rozměr cca 15-17mm.
Hranu zanedbal a nefotil :-)
Mince, a zejména reverz působí v realu lépe.
Prosím o případné opravy či doplnění.
Díky, Navry

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jen tak od oka bych rekl Constans (jako augustus), cca 345, ale muzu se plest. Mincovna na 100% Siscia.
Mimochodem pekna patina.
Registrovaný uživatel
Hezky to vycistil. Pod krustou puvodne nebylo skoro nic videt.
Registrovaný uživatel
zdravim vas, chcem sa poradit s identifikaciou tejto mincicky, a tiez, ci ma aj v takomto stave nejaku hodnotu?dakujem
priemer ma cca 19-20mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rekl bych ze to bude denar Lucilly.
LVCILLAE AVG ANTONINI AVG F
CONCORDIA
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
dakujem:)
Registrovaný uživatel
Pánové,uctivě děkuji .
To TOVY: To byla ta zachovalejší mince....Stačilo pár pokusů v horizontu asi dvou dnů.
Pustilo to překvapivě snadno.
Moderátor
janpeter: hodnotu v podstate nema, resp. minimalni.. sice Lucilla neni uplne nejbeznejsi, ale v tomhle stavu bych si ji do sbirky nedal ani v uplnych zacatcich. Ale je to hezka ukazka mince, co nejspis obihala dlouha desetileti.
Registrovaný uživatel
re: tenzor, dakujem
Registrovaný uživatel
znova vas poprosim o pomoc s urcenim: je to dost hruba minca, priemer 24 mm, material?? a tiez ci je tato minca uz po smrti? dakujem:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Snad to bude Crispina, Dupondius RIC 680 (Commodus), CRISPINA AVGVSTA / IVNO LVCINA SC, vzácnější mince, ale v tomhle stavu ;)
Registrovaný uživatel
Skoda, ze je na ni sedrena patina az na kov, ale i tak mozna par stovek by za to mohl nekdo dat.
Registrovaný uživatel
o.k., vdaka, inac koliecko nie je moje a asi ani nebude:(
Registrovaný uživatel
Asi budu muset taky někdy zajít na houby :shock:

http://ostrava.idnes.cz/houbarka-objevila-v-lese-na-bruntalsku-poklad-stovku-rimskych-denaru-12a-/ostrava-zpravy.aspx?c=A141106_2113827_ostrava-zpravy_jog

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1