Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja akurat viem,ze obidva tieto kusy su zo striebra a kamarat hovoril na tu ovalnu mincu,ze je asi macedonska.Obe boli najdene na západe slovenska.Tu gulku chcel povodne zahodit do srotu,ale dal mi sem obidve zverejnit a radsej dat na nazor vas odbornikov,ako vidim dobre urobil! Ak mysliš ty korunka,ze to miesto nalezu je archeo,tak sa mylis,lebo to bolo obycajne poorane pole a luka.Takze,nic zaujimave,len este akesi bronzove ulomky,podla ktorych sa dalo urcit,ze sa tam pohybovali kelti. Dakujem este raz za urcenie a nazory-cau.
Registrovaný uživatel
karasjan- samozřejmě nic ve zlém, jen buď opatrný, nikdy nevíš, kdo všechno toto čte. Napiš mi prosím mail, mám dotaz, ale když nejsi přihlášen, máš skrytý mail. Můj najdeš když klikneš na mou přezdívku. Dík.
Registrovaný uživatel
zdravim, chcel by som vediet, ci su tieto denare republikove, alebo je to uz grecko? dakujem

PS: tie 2 ks su uz po smrti, ale zo strany je portret zeny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
První je republikový denár Quinta Titia(90 př.n.l.).....
Registrovaný uživatel
Ten nalevo bude spadat zřejmě také do republiky(málo znaků k přesnější identifikaci)...ten napravo může být cokoli,nejde už téměř nic rozeznat-jen zřejmě drdol na účesu,který může patřit třeba i Faustině mladší z císařského období.. ;)
Registrovaný uživatel
dakujem pekne, skusim tie dve lepsie vyfotit, ak tam este nieco bude vidno
_______________
Moderátor
Vyfocene jsou celkem dobre (I kdyz by neskodilo fotky oriznout), problem je spis to, co uz na mincich videt neni a nikdy nebude, to je prace jak pro detektiva.
Ale zkus, nadeje umira jakou posledni ;)
Registrovaný uživatel
vsetko je z konvolutu, ktory mi dosiel nedavno, bola tam fakt zmeska vsetkeho od FJI po rimsku republiku.. Starky ani nevedel, co je co, mal v tom chaos, pozakladane to bolo jedno cez druhe. Tovy mi velmi pomohol s urcenim, kde som bol ja v koncoch.. Zaujimavy je denar Magnie Urbici, ktory tam tak smutne lezal, nafotim a pridam ho neskor :)

Dam nieco zaujimavejsie, mal by to byt sestercius Galby
a Galienusov antonimian so zezlom (rev. DEO MARTI)a pekny strieborny rýdzi som este nemal
tak fotky na pokuk :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Galba bude spis as, ne? Vidim tam prosvitat med a velikostne i typove to se sesterciem nesedi :)
Gallienus je skutecne zajimavy typ, co se malo vidi, skoda toho stavu.
K Magnii gratulace, pokud je prava.
Registrovaný uživatel
Magnia prava bude, za to dam aj lavu ruku do ohna :D (problem je v tom, ze denarik je trocha ulomeny)

tenzor, poslal som ti spravu
_______________
Moderátor
Jinak to 'ryzi' stribro bude mit tak 25% ryzosti max. Ale samozrejme, pokud jde o material, na Galliena docela kvalita :)
Registrovaný uživatel
Jen upresnim, ze Magnii Urbicu jsem urcoval a byl to antoninian. Denar by byl velmi vzacny.
Registrovaný uživatel
aha, antonimian... bol som v tom, ze je to denar . No radost mi aj tak urobila, lamal som si hlavu nad tym, ze kto je to.. tipoval som otaciliu
_______________
Moderátor
Tak ten antoninian ma do beznosti take velmi daleko :D
Vlastne asi jakakoli mince MU.. ale denar by byl skutecna rarita.
Registrovaný uživatel
O jednom denáru MU v Čechách vím... byl koupen konvolutu nečištěných mincí - to spíš člověk vyhraje ve sportve než najde tohle... :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Bude aj foto tej MU??? Určite nebudem zvedavý sám.
Registrovaný uživatel
Foto nemám, denár je ulozen v jedné sbírce ve strednich Cechach v tusim ze je to okres Kolin...
_______________
Registrovaný uživatel
Toto su zle fotky, ale teraz je krajsia.. skoda, ze je ulomena :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Je to mrzacek.. ale co si budeme nalhavat, ze sbirky bych ji nevykopal ;)
Registrovaný uživatel
Mohu poprosit o názor ohledně pravosti tohoto asu Marka Aurelia? Z fotek mi přišel v celku v pořádku, váha (11,6g) i rozměry (26-28mm) odpovídají, orientace 12 h. Ale docela mě znejistilo, že obálka přišla z Bulharska, ačkoliv podle eBay jsem kupoval od německého prodejce. Budu rád za každý postřeh. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pravý podle koroze a stop po mechanickém číštění.Napatinovaný.Možná vypadal lépe nečištěny.Ale mám doma i horší stavy.Z tohoto důvodu nečistěné.
Registrovaný uživatel
Myslel jsem na některých místech dopatinovaný,z té fotky to není uplně patrné.
Registrovaný uživatel
Pravy asi bude, ale taky slusne "vypraseny" - urcite hlazeny v plose, dal tezko rict.
Registrovaný uživatel
Hlazeny v plose je urcite, coz se jeste da. Dulezitejsi je, zda je doryvany a to snad ne, i kdyz nektere pismena a mista se mi tam zdaji trochu divne.
Registrovaný uživatel
No, to podle techto fotek posoudit nepujde. Ja osobne ale nemam rad jakykoli zasah, takze ani hlazena mince by mi nedelala radost. Byt u antickych bronzu je to caste.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1