Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Do antiky nepatří.
Měděný solid(boratynka) Jana Kazimíra
Registrovaný uživatel
Ďakujem za určenie
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Poprosil by som o určenie rimana. Zaujíma ma skôr jeho pravosť, pretože mi nepríde ako pravý. Bol nájdený pri prechádzke na poli, ktoré je zaujímavé pre hladačov ;) Vyhodil ju tam niekto úmyselne? Budem rád za každý názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Fotky nejsou nejlepsi (moc presvicene) ale prijde mi to z nich jako napatinovany odlitek.
Moderátor
Rekl bych, ze fake...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Jo, ja bych to rekl taky. Jestli je to ptoflakle pole, tak si mozna nekdo delal srandu a rozhazel tam falza..
Registrovaný uživatel
Jak by se dala určit pravá resp. falešná písečná patina? Existuje nějaký zaručený postup? Čeho si všímat?
Koukal jsem tady na fóru na nějaké mince, něco bylo i v padělcích (pěkná makrofotografie falešné patiny).

Pořídil jsem si jeden vcelku laciný, ale hezký malý bronz Constanta a má právě písečnou patinu. Fotky dodám zítra za dobrého světla.

Děkuji za rady. Zajímaly by mě i obecné poznatky o písečné patině, nejen ve vztahu k mé minci.
Registrovaný uživatel
Teoreticky by mela byt pevnejsi, nez umela. Pokud umela neni nalepena lepidlem nebo prelakovana. To se koukni, zda se mince leskne. Ale jinak to urcit bude dost obtizne. Zvlast, kdyz se asi bude lisit dle pudy.
Registrovaný uživatel
Tovy: Oblasti s pískem jsou normálně matné, jinak se mince leskne zcela přirozeně jako starý bronz. Zdá se, že není pokrytá lakem ani lepidlem. Opláchnutí tekoucí vodou z umyvadla taky nemá vliv - nikde se nic neolupuje.
Registrovaný uživatel
Tady je ukázka (líp to vyfotit nešlo).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslim, ze je ok. Ale zajimavejsi pisecna patina je, kdyz rovnomerne pokryva minci. Vzasade je to spina prilepena pevne na minci :) v tomhle pripade by ti mozna nekdo doporucil, at alespon tu tlustsi krustu na reversu docistis, ale ja bych to nechal tak. Nicemu neublizuje.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 28. 1. 2015, 13:04. »
Registrovaný uživatel
Taky bych ji tak nechal. Myslím že to správně "jitří fantazii" stran původu a historie té mince :-)

Mimochodem, typnul by sis mincovnu? To uprostřed vypadá skoro jako N, ale nepřečtu to.
Registrovaný uživatel
Od zacatku 4teho stoleti nahoru rim az tak moc neovladam a Konstantinovce jen zaklady, takze to prenecham zkusenejsim :)

Ja tam vidim na konci .LN, ale to je blbost v jeho dobe takova znacka nebyla. Mozna to bude SMN (Nikomedia). Ale fakt jen strelba od boku.
Registrovaný uživatel
vyfiltroval jsem možnosti podle přední strany a z toho zbytku to podle mě je Konstantinopol. (podle těch dalších údajů jako "o" na vlajce a čtverce s tečkou na čelence to je nejspíš RIC VIII Constantinople 45)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, v CONS? uprostred je N, takze to sedi :)
Jinak zaruceny postup neni, spis zkusenosti. Prava pisecna patina byva hrubsi (i kdyz porad dost jemna) a hur se sundava z mince dolu nez to, co davali padelatele na nektere mince. Tady to sice vypada, ze sla dolu lehce, ale spis je to prehnane cisteni, vzhledove to odpovida nalezum minci z poustnich oblasti.
Verohodne napodobit se pisecna patina sice da, ale jednak to nejde delat na kolene a jednak by se to na beznou minci v hodnote do 200 Kc nevyplatilo, daleko jednodussi je na padelky hodit nejakou zakladni umelou patinu a kdyz ma padelatel dobrou naladu, tak na to da nejaky jemny bordel, ale vetsinou to bije do oci...
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 28. 1. 2015, 18:21. »
Registrovaný uživatel
Paráda! Děkuju za určení mincovny a za informace o patině.
Sysle, odkud je prosím ta tabulka? Nebo je to nějaká Tvoje soukromá databáze? Já mám RIC naskenovaný v pdfku, a tam se to samozřejmě filtrovat nedá. Takové xls by dost pomohlo.
Moderátor
myslim, ze panove pouzivaji toto:

http://www.romancoin.info/
Registrovaný uživatel
http://www.forumancientcoins.com/dane/
Moderátor
koukam, ze odkazy na xls jsou stejne, asi spriznene weby. tim se vysvetluje, proc mi web na prvni pohled neprisel povedomy, protoze kdysi jsem tam lezl pres "forumancientcoins.com".
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Chtěl jsem se zeptat, jestli se jedná o Galbu Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Pokusím se trošku ztrapnit.....:-)
Něco v tomto stylu: http://www.dirtyoldcoins.com/roman/id/galba/galba012.jpg
Denarius Obv: IMPSERGALBAAVG - Bare head right.
Rev: No legend - Wreath, SPQR/OB/CS within. 68-69 (Rome).
Omlouvám se zkušeným pokud jsem střelil hodně vedle. Kromě toho frňáku toho moc nevidím:-)
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc pri určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
simsa: o Glabu se jedna, z te fotky to trochu vypada jak dobove falzum
Moderátor
slimak: ja bych zase poprosil o fotky jednotlivych minci, pokud mozno kvalitnejsi, a rozhodne by mohly mit vic jak 80 pixelu, mam jen jedny oci. Treba u dvojky neni prakticky nic videt, takze nevim, co bych na ni mohl urcit.
Vahy a miry nejsou podminkou, ale urcite take potesi ;)
Registrovaný uživatel
No neviem, možno za denného svetla to bude kvalitnejšie...
Zatiaľ teda tieto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1