Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Chcelo by to kvalitnejší detail aj ľavej strany krku Saracéna (nie že sem dáš obrázok svojho krku preboha! :)). Tvoja fotka plného averzu nie je dobrá, skús to zaostriť, alebo ten detail ľavej strany krku ako som spomínal. Vieš čo by ten krúžok mohlo byť? Pozri sa lepšie na pôvodné foto, mne sa zdá akoby náznak krúžku bol aj na opačnej strane krku, tak by to mohli byť dve guličky (bodky) pri krku, ako na Pohlovom variante 89-7. Možno by si povedal že sú na krku a nie vedľa, ale pridávam aj svoje fotky aby si videl ako sa tieto bodky po mincovom poli "pohybujú". Samozrejme je to len názor, ktorý ma napadol pri pohľade na pôvodnú fotku, na tvojej už to nevidím. Máš to v ruke, tak si to preber, popr. nafoť a oboznám nás s tým čo to je. Apropo ak budeš mať lepšie fotky pošli na mail... vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to na opačnej strane krku je len špina, naživo to jasne vidieť, fotka trochu zavádza.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevidím v tom útvare nič zvláštne, možno len kaz na razidle, alebo sekundárna vada v mincovom poli po vyrazení. Už ani ja neoperujem s možnosťou že by to boli dve bodky popri krku, apropos na tvojom detaile vidieť niečo podobné aj na spodnej strane krku. Veľkú váhu tomu neprikladám, ale stále sú tam nejaké nedostatky a detaily fotiek nie sú jasné. :) Sorry, zabi ma, ale dá sa to o niečo lepšie. ;)
Moderátor
Tak sa mi podarilo vydražiť jednu fajn vec za 29 zlotých, čo je zadarmo. Keď príde domov pochválim sa, tá ružica je excelentná...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zakoupila jsem tento Saracénský denár....nemůžu rozluštit opisy avers : MONETA LUDOVICI revers : REGIS ? ..., dá se určit ještě blíže nebo je to běžný typ?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zrejme: mOnETA LODOVICI / REGIS hVNGARIE

co se tyce beznosti, viz prispevek vyse, denary s ruzici jsou mene bezne.
Moderátor
Je to presne ten istý variant ako publikujem hneď pred tebou... ;) a nie je to bežný typ veru. Ja sa ním práveže celkom chválim, pretože je to vzácnejší variant so šesťlupienkovou ružicou v opise reverzu. Donedávna som mal odpozorovaných len pár kusov, teraz sa pomaly vynárajú. Ohromná rarita to nebude, ale naozaj vzácnejší je. Opisy av.: MOnETA LODOVICI rev.: REGIS (ružica) hVnGARIE. Pekná vecička, gratulujem.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, udělali jste mi radost :D ...mám ještě dalších šest uherských mincí k určování, tak jsem zvědavá co to bude :D
Moderátor
Sem s nimi, potešíme sa...
Moderátor
Tak mi prišiel ten ružicový, veľmi sa teším. Ružica parádna...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dávam na pokuk mojich saracénov, myslím že mi chýba iba P 89-9 a P 89-11, týmto by som rád upozornil, že ak by ich niekto mal na predaj, rád kúpim. Má ešte niekto ničo zaujímavé čo by mi chýbalo? Rád privítam postrehy popr. ponuky na môj mail. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné denáre archy :)
Ja mám všetko len tie bežné s bodkami okolo kríža.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Archy peknú rodinku si dal do kopy a ešte otázka ,tretí hore z prava to je aká varianta?
Registrovaný uživatel
Na averze je opis z reverzu.
Registrovaný uživatel
A ja som pozeral nejaké znamienko. :roll:
Moderátor
Dnes ma poštárka potešila týmto saracénikom so značkou Petra Chimleho. Síce už jeden mám, ale v horšom stave, navyše sa jedná o vzácnejší variant.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taký nemám, gratulujem. ;)
Pochopil som dobre, že máš 2 kusy a každý je iný variant?
Registrovaný uživatel
A už som ho našiel, je v lote v príspevku 711.
Moderátor
Nie, myslel som že oba sú jeden a ten istý - vzácnejší variant. :)
Registrovaný uživatel
Môj nový saracén... ;) Je permanentne u kamoša a môžem z neho chlemtať len ja :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Super, a mincovňa? ;)
Registrovaný uživatel
Predsa Korzika :)
Moderátor
oh yeah
Moderátor
Pridávam obrázok, ako vidí Csaba Tóth rôzne typy hláv sv. Ladislava na svätoladislavských denároch. Môžete si porovnať s mincami čo máte doma. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi zaujímavé. Čo je to za článok?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1