Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dovolím si ještě zareagovat na výše uvedné video, registroval jsem tyto komentáře již dříve.
Zde je můj právní názor asi takový, že je podstatná osoba prodejce.
Pokud v annonci majitel sbírky inzeruje, že nabízí album, nebo velkou sbírku, nikdo po něm nemůže chtít, aby ručil za všechny známky.
Pokud ovšem někdo vystavuje zcela specielní kus, a dotyčný je dlouhodobý prodejce, velmi pravděpodobně erudovaný v otázkách pravosti pak by měl
RUČIT za své nabízené věci, nebo věci nabízet pouze jako padělky.

Ovšem k trestnímu postihu tyto nabídky ještě nestačí. Pokud by ovšem mohl například dosvědčit majitel dražených věcí, že je aukčnímu portálu nabídl jako padělky a byly vystaveny tímto způsobem a prodány sice bez záruky, ale jako pravé, tedy dle mého už by se dalo uvažovat.
Registrovaný uživatel
pokud je toto nazor pravnika, tak potez Pan Buh.... pravo je potom na strane smejdu, nikoli na strane prava.

zkusim to prelozit do cestiny: proste se bude delat, ze to nejde. je to jednodussi a clovek se mene nadre. na baze "slovickareni" se dokazuje, ze proste prodejce, at vedel, nebo nevedel, proste za nic neruci, ani financne a ani prave. a to je presne opak toho, co by pravo a zejmena ti, co se pravem zivi, meli vyzadovat. ale to je slozite a nejde to a nevi jake jeste vymluvy. na to jsou lide studovani, aby vedeli, jak to udelat, aby to slo.

pokud ne, a smejdum bude vsechno prochazet, tak se jich tu bude mnozit geometrickou radou.

podle mne by vsechen, v aukci nabizeny material, mela byt minimalne zaruka penez + naklady na znalecke posudky, pokud by byly negativni. pani prodejci, a to mluvim i o aukcnich domech, by si meli na drazsi polozky opatrit znalecke posudky, pokud si nejsou jisti pravosti prodavaneho zbozi. pokud si jisti nejsou a presto prodavji tzv. "bez zaruky", tak by meli nest nasledky.

toto je muj, nepravnicky laicky a myslim, ze i logicky nazor. skoda, ze nemame silneji implementovane precedencni posuzovani kauz. pak by stacil jeden verdikt a je po velke skupine namnozicich se smejdu a podvodniku.
Registrovaný uživatel
Dovolím se zeptat, aktuálně jsem reagoval, zcela korektně a fakticky, ale nyní nevidím jak svuj příspěvek, tak ani předešlý příspěvek Xaveriana.
Prosím o informaci.
děkuji
Moderátor
koolabs napsal
Dovolím se zeptat, aktuálně jsem reagoval, zcela korektně a fakticky, ale nyní nevidím jak svuj příspěvek, tak ani předešlý příspěvek Xaveriana.
Prosím o informaci.
děkuji


Reakcia je tam, ale zrejme dávnejšie bol nejaký príspevok odstránený a z toho dôvodu občas sa zle zobrazujú príspevky na poslednej strane diskusie, resp. prvé príspevky na poslednej strane. Správajú sa akoby zmizli, ale sú tam. Vtedy treba ísť na poslednú stranu na spodku diskusie, a následne na predposlednú. A potom znova naposlednú (viem blbý postup, ale funguje je to. A nie je to špecifikum len sberatel.com ale všeobecne každej diskusnej stránky na rovnakej platforme ako sberatel.com).

Snáď to bolo zrozumiteľné čo som napísal.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
re : xaverian
citujem : pokud je toto nazor pravnika, tak potez Pan Buh.... pravo je potom na strane smejdu, nikoli na strane prava.
Reakcia : právo nemôže byť na žiadnej strane. Akonáhle by sa právo prikláňalo na nejakú stranu, tak by už nebolo nestranné. Právo si nastavuje každá spoločnosť sama s tým, že ho bude aj dodržiavať. Obyčajne sa však nájdu aj vychcanci, ktorí sa snažia právo buď obchádzať, alebo aj výslovne nedodržiavať. Oni stoja za deformáciami práva a je úplne nepodstatné, či ich pohnútky sú pozitívne, alebo negatívne.

V takýchto laických diskusiách odporúčam vyhýbať sa hodnoteniu akýchkoľvek právnych aspektov. Vyvoláva to zbytočné negatívne emócie pričom aj samotná diskusia sa stáva jalovou a nikam nevedie. Právo sa má dodržiavať a odborné diskusie o ňom by mali viesť odborníci.
Registrovaný uživatel
ad. smith
děkuji za reakci, myslím tedy, že se muj příspěvek při odesílání nezaložil, občas se to stane.

ad. kosican
tento poslední příspěvek je / a prosím kosicana o pochopení mých slov/
nadmíru naplněn velmi kontroverzními pojmy.

1/ Právo nemůže být na žádné straně..
Bohužel zde uvedu jako poprvé- právo, potažmo spravedlnost je slepá. Ono to má hodně významů, ale
ve své podstatě právo je vždy na nějaké straně. Žádný proces není nestranný.
A jak už jsem psal v předešlých příspěvcích, to je rozdíl mezi mravenci, včelami a lidmi, že u těchto organismů je právo vždy nestranné, je geneticky zabudované a dodržované. Trubci se po sezoně stanou nevítanými a včely je z úlu vystrnadí a usmrtí.
U lidí vždy bylo je a bude právo nástrojem udržení jakéhosi hypotetického pojetí lidské geniality a spravedlnosti.
Vždy bylo poplatné době, aktuální potřebě, nu a no konci i lidskému faktoru osob právo realizujících, policie, soudci.... nikdy nebylo nestranné. a to ani v písemné podobě- judikatury, nebo činné podobě - soudy.

2) laické diskuze?
No upřímně, jako laiky bych viděl osoby náhodou na forum vstupující bez jakékoli znalosti známek. Kteří chtějí poradit a diskuze zde nevedou.
Já osobně vím, že nejsem schopen jako pan znalec Beneš ohodnotit některá konkrétní falsa, ale stejně dobře vím, že bych s ním dokázal polemizovat ohledně článků ve filatelii a dle mého bych měl pravdu.
Takže já bych naopak řekl, že v rámci diskuzí může každý vyjádřit svůj odborný názor na cokoli, pokud je spjaté s tématem, tedy známkami.
Jak správně připomněl vlastník fora, netahejme sem politiku , to je ožehavé.
Ale jinak proč se nepobavit speciálně nad pojetím fals, nad jejich právním posouzením, judikaturou u nás i v rámci EU.

A na závěr se zeptám, zcel aprozaicky, možná neodborně.

Jsou falsa ku škodě sběratelů a falsa ke škodě pošty .... Proč?
Terminus technikus.
Dle mého si v každé době něco člověk, tedy ne jeden ale nějaká skupina vymyslí uzpůsobí, ale mnohdy je to stavěné na vodě.

Dobře, beru, že falsa ku škodě pošty, nejsou falsa, ale de facrto pravé známky a ty mají svou hodnotu, i značnou.

Ale vezměme si případovou studii.
Vartemberské padělky.
Jsou to oficiální známky s poměrně velkou cenou.

Ale jakou jistotu máte, že všechny odlepené známky jsou opravdu puvodně odeslané známky na obálkách?
Že si padělatelé těchto fals nenatiskli i archy orazítkované a zbavené lepu pro účel jejich prodeje pro známkovou hodnotu.
Můžete mi namítnou co chcete, ale nemá to vědecký atribut doložených fakt.

Proto i já mám problém v tom, že známky, falsa, jejich hodnoty, možnost prodeje, koupě beru podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Registrovaný uživatel
tvrzeni:
Jsou falsa ku škodě sběratelů a falsa ke škodě pošty .... Proč?
Terminus technikus.


aby odpoved nebyla jen z me hlavy, tak jsem se zeptal tolik popularni UI, jaky ma toto nazor, a odpovede je zde:

Padělek ke škodě poště se týká napodobeniny známek, bankovek nebo jiných dokumentů, které jsou v oběhu a mohou poškozovat finanční zájmy poštovních společností. Tyto padělky se většinou vyrábějí s cílem podvést příjemce, aby zaplatili méně za poštovné nebo poplatky za služby, a tím poškodit poštovní společnost.

Na druhé straně, padělek ke škodě sběratelům se týká napodobenin cenných předmětů, jako jsou umělecká díla, mince, značkové oblečení, hodinky atd. Tyto padělky jsou vytvářeny s úmyslem podvést sběratele, aby zaplatil za padělaný předmět více, než je jeho skutečná hodnota. Padělky této povahy mohou způsobit finanční ztráty sběratelům, kteří jsou ochotni zaplatit za autentický předmět vysoké částky.

Zkrátka řečeno, rozdíl spočívá v tom, že padělek ke škodě poště se týká finančních zájmů poštovních společností, zatímco padělek ke škodě sběratelům se týká finančních ztrát jednotlivých sběratelů, kteří jsou podvedeni a kupují padělané předměty za přemrštěné ceny.
Registrovaný uživatel
""Zkrátka řečeno, rozdíl spočívá v tom, že padělek ke škodě poště se týká finančních zájmů poštovních společností""

Předpokládám, že to je jen špatně napsáno. Nepředpokládám, že Vejprtské padělky sloužily k obohacení poštovní společnosti.

Ač nejsem odborníkem na Vejprty, domnívám se, že šlo o individuální akci padělatelů.
I dnes je řada padělatelů zaměřena na škodu pošty, protože to je jednoduší.
Nicméně má otázka zněla, zda-li Vejprstké padělky a jejich veškeré produkty byly cíleny a použity jen v poštovním provozu,
nebo!!
zda-li byly cileně vyrobeny pro poštu i pro pro padělky samostatně.

ALE domnívám se, že zde neexistuje hodnověrná odpověd.
Bral bych tedy padělek ke škodě pošty jen materiál opravdu poštou prošlý, tedy celivstvost, prokazatelně
odpovídající.
Samostatné známky , pak bych bral jako jako padělky , jak zde výše napsáno s nulovou hodnotou..
« Poslední úpravu provedl(a) koolabs v 23. 4. 2023, 15:14. »
Registrovaný uživatel
První zmínka o padělcích známek Hradčany 25h a 300h byla zveřejněna v roce 1920. V článku nebylo zmíněno žádné razítko. Teprve v roce 1934 byly ve skartu objeveny použité padělky ke škodě pošty na poštovním úřadu Vejprty.
Registrovaný uživatel
Děkuji za upřesnění, takové znalosti historie nemám.
Pak tedy jsou známky s lepem bez razítka brány jako padělky ke škodě sběratelů?
Registrovaný uživatel
Vejprtské padělky Hradčan považuji všeobecně za padělky na úkor pošty, ale podrobněji jsem se tím nezabýval, jestli je potřeba rozlišovat mezi použitými nebo nepoužitými falsy. Základní filatelistická terminologie je k dispozici na: http://www.informace-scf.cz/odborna_literatura/filatelisticka_encyklopedie.htm
Zmíněný článek je nadepsán "Padělky známek ... na úkor poštovního eráru." Lze dohledat na filaso.cz v digitální knihovně. Český filatelista č. 6/1920.
Moderátor
Vejprtské falsa sú známe iba poštou prešlé. Preto na škodu pošty a nie zberateľov, ako napr. Švandove. Tie poštou neprešli, boli vyslovene vyhotovené už známe rarity na úkor peňaženiek zberateľov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=1060&lng=CZ
V exponátu jsou vidět i neupotřebená falza různých hodnot. Dvojpásku 25h lze vidět na stránkách P. Flašky jako ukázku z připravované prodejní aukce.
Moderátor
Padělky ke škodě pošty bývají většinou hodně drahé, viz právě Vejprtské padělky.
V některých případech jsou drahé i padělky ke škodě sběratelů, např. Speratiho padělky, po kterých je mezi sběrateli poptávka a přesahují i ceny pravých známek.
O tomto jsme již diskutovali v případě Speratiho Mauritia v aukci Feldman: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mauritius-37125x6 . Docela věřím tomu, že pokud by se tato známka nestáhla z aukce a aukcionář vydražil tento padělek s atestem britských znalců, že by jej ani nereklamoval, ale nechal si jej ve sbírce.
Registrovaný uživatel
Když už jsme u těch Vejprt....
Doporučuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za příspěvky, svému učelu posloužilo k zamyšlení nad tím, co je padělek a jak k němu přistupovat. není padělek jako padělek.
Pokud dnes někdo kamuflovaně nabízí padělky z počítačové tiskárny, měl by se umístit ve vazební věznici s ...
Pokud někdo nabízí padělky a nazývá je padělky, či ještě lépe je determinuje jaké to jsou padělky, neměl by být brán za zloducha.
Pokud někdo nabízí souborné sbírky, kde není možné padělky dopředu jakkoli avizovat, měl by mít automaticky
prodloužený termín k vrácení věci.

Vejprty mám v šesti kusech, ražené, a mám je svědomím, že jsou padělky, ale padělky cenné a schopné investičního významu.
Ale jsou to padělky jako každé jiné padělky.
Moderátor
koolabs napsal
Vejprty mám v šesti kusech, ražené, a mám je svědomím, že jsou padělky, ale padělky cenné a schopné investičního významu.
Ale jsou to padělky jako každé jiné padělky.


Šťastný to človek....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
koolabs napsal
Děkuji za příspěvky, svému učelu posloužilo k zamyšlení nad tím, co je padělek a jak k němu přistupovat. není padělek jako padělek.
Pokud dnes někdo kamuflovaně nabízí padělky z počítačové tiskárny, měl by se umístit ve vazební věznici s ...
Pokud někdo nabízí padělky a nazývá je padělky, či ještě lépe je determinuje jaké to jsou padělky, neměl by být brán za zloducha.
Pokud někdo nabízí souborné sbírky, kde není možné padělky dopředu jakkoli avizovat, měl by mít automaticky
prodloužený termín k vrácení věci.

Vejprty mám v šesti kusech, ražené, a mám je svědomím, že jsou padělky, ale padělky cenné a schopné investičního významu.
Ale jsou to padělky jako každé jiné padělky.

Já bych Vás poprosil, zda byste mohl dát skeny Vašich Vejprtských padělků do Chlubírny. I když jde o padělky, jsou natolik významné, že budou ozdobou Chlubírny.
Registrovaný uživatel
No vidíte, jak je to iluzorní. Padělky budou ozdobou chlubírny.---
Jsou v albumu po filatelistovi Slánském s označením Vejprty.
Nechám si je zkouknout.
Moderátor
koolabs napsal
No vidíte, jak je to iluzorní. Padělky budou ozdobou chlubírny.---
Jsou v albumu po filatelistovi Slánském s označením Vejprty.
Nechám si je zkouknout.

Takové už sběratelství je, že se sbírají nejen originály, ale vědomě i padělky. Už před lety jeden obchodník prodával velké množství padělků známek Afghánistánu a pokud si vzpomínám, prodal je za několik tisíc USD. A všechno to byly padělky ke škodě sběratelů.
I já mám docela velké množství padělků známek Afghánistánu a před nějakým časem je ode mne jeden sběratel chtěl koupit za slušnou částku.
Abych upřesnil ještě jednu věc.
Pokud se padělatelé snažili napodobit originály stejnou nebo podobnou tiskařskou technikou, můžeme posuzovat kvalitu jeho práce a tyto padělky mohou mít i určitou hodnotu. Někdy je kvalita padělků vysoká, že zmýlí i znalce, někdy je naprosto primitivní, na hony vzdálená od originálu. Pokud bychom v diskusi zalistovali, tak narazíme na velmi primitivní padělky poštovních známek Mauritia, o které se na Aukru strhla bitva mezi několika sběrateli a byly vydražené za větší částku, než pravé známky.
Naprosto bezcenné s nulovou hodnotou jsou jakékoliv padělky na počítačové tiskárně.
Registrovaný uživatel
Osobne by som falza okrem "na škodu pošty" a na "škodu zberateľov" delil ešte na remeselné a umelecké.

Najprimitívnejšie remeselné sú z laserovej alebo inkjet tlačiarne, ktoré nemajú žiadnu zberateľskú hodnotu. Na druhej strane sú bezpečné. Kto sa nechá oklamať kópiou z tlačiarne mal by investovať 1€ do lupy a má po probléme. Každá digitálna tlačiareň, z vlastnej podstaty tlače, zanecháva tlačený raster.

Najvyššiu úroveň remeselných fálz dosiahol Sperati. Avšak sú to tiež len kópie pravých známok. Sperati použil foto-litografickú techniku. Niečo na spôsob kopírky. S tým, že z tej "kopírky" mu vznikla matrica na tlačenie duplikátov. Sperati nebol umelec, ale šikovný chemik - remeselník.

Na opačnej strane boli falšovatelia umelci. Oni celý obraz známky nakreslili. Taká nižšia úroveň boli typo a litho techniky. Ako Fournier alebo bratia Spirovci, prípadne Wada v Japonsku.
Na najvyšší level v umeleckej oblasti podľa mňa dosiahol Oneglia. Hlavne jeho kanadské, rukou gravírované falzá!
Posielam jednu (nie moju) ukážku. Muselo to zabrať desiatky hodín práce vygravírovať to.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Velmi zajímavé, já zase připojuji padělky poštovních známek Mauritia. Pokud je někdo dokáže identifikovat, budu rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Velmi zajímavé, já zase připojuji padělky poštovních známek Mauritia. Pokud je někdo dokáže identifikovat, budu rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Poznam ich, bohuzial si nespomeniem ci su priradene nejakemu autorovi.

Ohladom falz Mauritia je zaujimava tato stranka: https://stampforgeries.blogspot.com/2021/03/mauritius-first-issues.html

Aj ked su tam dve, ktore bez videnia v rukach by bol celkom problem odlisit a neviem ci to ma dobre zaradene medzi falza.
Moderátor
Děkuji za odkaz, Oneglia je skutečně dobrý. Zajímavý je Sperati, který natolik spletl Feldmana, že jej dal do aukce jako pravou známku. Co se týče Lapirota, jedna ze známek označená za padělek působí natolik věrohodně, že bych ji označil za pravou. Jsem mimo a nemám u sebe porovnávací materiály, ale až se vrátím, musím se na to podívat.
Registrovaný uživatel
Tiež si myslím, že je to pravá pozícia 10 a má to tam omylom.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1