Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážený zberatelia.Ako začat tuto chulostivu diskusiu ?Nechcem spochybnovat pracu asi najznamejšieho RU znalca Dr. Ferchenbauera .Ale ak si myslim že su minimalne velke pochybnosti tak asi treba o tom hovorit.Tyka sa to prispevku pana Kvetona v poslednom vydani Merkur Revue.Osobne som toho isteho nazoru ako pan Kveton a bohužial musim suhlasit že pan Ferchenbauer overil falzum.Tie letecke listy do Lodze su dva a ich osud sledujem už dlhšie.Oba listy su sučastou exponatu jedneho velkeho zberatela z Rakuska a len mimochodom ten exponat ziskal viacero zlatych medaili na svetovych vystavach.Čo je teda na tychto listoch problemove.
1.Destinacia-Lodz.Letecka pošta bola určena len medzi mestami Wien -Krakov-Lemberg.Nikde inde ,až neskor od 1.VI.sa rozširila aj na ine poštove urady v ramci RU.Lodz však bola vtedy sučastou Ruska.A neviem si predstavit ani tarif do takejto destinacie.
2.Denna pečiatka Lemberg z 1.IV.ma mat rozlišovaci znak 3a nie 3I.Prikladam moju celistvost s 1.IV.kde je vidiet jasne 3a.
3.Zaujimave je aj to že niekto poda sučasne list v Krakove aj Lembergu do tej istej destinacie.
4.Podla mna filatelisticky vyrobok doslova učebnicovy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Jen dotaz - k celistvosti je i atest, nebo jen značky v rohu? nemohou být ev tyto falešné? ač RU nesbírám, jméno ferchenbauera je natolik známé, že se mi nezdá, že by udělal tolik " chyb", jak uvádíte ve vašem příspěvku...?
Registrovaný uživatel
Ahoj,
osobne si myslim ze spochybnenie niektorych Atestov by sa malo ovela castejsie breberat. Dovodov moze byt viac. Pozor na tie – priklaslit alebo nespravne overit pokial o vystavenie Atestu poziada Auktiovy dom.
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
Jen dotaz - k celistvosti je i atest, nebo jen značky v rohu? nemohou být ev tyto falešné? ač RU nesbírám, jméno ferchenbauera je natolik známé, že se mi nezdá, že by udělal tolik " chyb", jak uvádíte ve vašem příspěvku...?
Pan kolega tie dva listy do Lodze su pribeh sam o sebe.Problem je v tom že su podchytene už cele desatročia v literature.Navyše na jednom je aj podpis Mikulskeho čo bola možno ešte vačšia autorita ako Ferchenbauer.Prečo podcenili tolko faktov neviem.Viem ale jedno ak je konečna destinacia doslova unikatna ,a to tato je doslova tak všetky astatne znaky musia sediet nie na sto ,ale na 200 %.Lenže tu nesedia ani dalšie znaky,denne razitko,letovy plan,čislo zasielky.Proste nič nesedi.Napriklad chyba cenzurne razitko.Je nepredstavitelne aby na liste do nepriatelskeho Ruska odišiel list bez cenzury.A letecky list už vonkoncom nie.Ten podpis Ferchenbauera je pravy a či je k tomu atest? Predpokladam že určite - ako som pisal tie listy su sučastov velkeho exponatu a neviem si ich predstavit v exponate bez atestu.
_______________
Registrovaný uživatel
dobrý všem kdo to čte, je mi líp a tak tady je můj malý příspěvek podařilo se mi
zajistit padělek ke škodě pošty na 10 kr z emise 1867 mimo světovou výstavu vím
tímto o dalším viz sken, navíc padělky ke škodě pošty do sbírky patří !!! horší je to s padělky jako takovými ta se mějte Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vela otazok mi prišlo aj emailom -najčaste sa opakuje nazor či nie je podpis Ferchenbauera sfalšovany tak ako piše aj kolega Jaa-chym.Na to je jednoducha odpoved - stači si pozriet stranu 342 v katalogu Ferchenbauer ,kde je ten dopis zobrazeny.No ale podme dalej na druhy list ktory je takisto overeny Ferchenbauerom.Musim povedat že tu sa niekto velmi snažil vytvorit neopakovatelny UNIKAT.
1.Jediny pripad zaslania leteckeho listu mimo RU do Lodze.
2.Použitie unikatneho denneho razitka bez vodorovnych čiar lemujucich datum.
3.Absencia 15 h. znamky ako porto za sprostredkovanie.
4.Navyše vytvorenie kvazi 1.letu.
Subeh takychto vynimočnych udalosti robia z listu neopakovatelny "UNIKAT".Lenže ten kto tento list vytvoril spravil doslova školacku chybu.Letecke znamky boli vydane 30. III.1918 na šedom papieri.Druha emisia bola vydana 24.juna 1918 ale už na bielom papieri.Čudaj sa svet na dopise z 30.III. su dve znamky na bielom papieri -ked o bielom papieri ešte ani nesnivali.Znamka v strede šedy papier po stranach znamky na bielom papieri.Prikladam prave razitka 6a nie 4a z 30.III.na porovnanie.Dalej prikladam stary sken z velkej aukcie kde boli oba listy predane.Osobne si myslim že taketo primitivne falzifikaty sa nemožu dostat predsa do takej publikacie ako je Ferchenbauerov katalog.Ak sa v niečom mylim opravte ma.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
tie dva listy do Lodze su pribeh sam o sebe.Problem je v tom že su podchytene už cele desatročia v literature.Navyše na jednom je aj podpis Mikulskeho...


Ví se, kdy se alespoň zhruba ty dopisy objevili v literatuře poprvé?
Registrovaný uživatel
Roland F. Kohl to v 1998 už spomina,ale kto prvy tak to som neskumal.Ešte pridam len samotne razitka .Prve je prave a druhe zmatok z toho lisu.Neviem najst ani jeden spoločny znak,každe pismeno je ine ,to razitko už tvarom vobec nepripomina kruh ale niečo tažko definovatelne.Pozrite si napr.čislicu "3"v datume 31 .III.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 10. 11. 2015, 20:02. »
Registrovaný uživatel
Ak tento nazor dokažu akceptovat aj znalecke kapacity ,asi som velky optimista, tak bude stačit len trocha poopravit katalogy.To je taky trocha maličky problem ,lebo tieto lety su priamo ocenovane ako samostatne položky v katalogoch.Napr.Hirš,Kohl,Ferchenbauer.
_______________
Moderátor
Nieco k tym letom, mozno menej optimisticke, ale urcite zaujimave, a ako inak ako z pera Doc. Kvetona: http://www.kolo101.cz/katastroficka-letecka-posta-v-rakusko-uhorsku-1918/
Moderátor
a jelikoz mam dnes trosku casu, tak jeste jednen maly clanecek : http://www.kolo101.cz/vyplatne-znamky-vydanie-1908-tlac-hodnoty-10-kronen/
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
a jelikoz mam dnes trosku casu, tak jeste jednen maly clanecek : http://www.kolo101.cz/vyplatne-znamky-vydanie-1908-tlac-hodnoty-10-kronen/

blahopřeji nádherný doklad studie jednotlivé známky i když to není klasika dá se vyřádit i na novějších vydáních co na Pelikán ? Viděl to vůbec touto emisí začínal
Jirka z Mioravy
Registrovaný uživatel
Winterlingu je potřeba někdy více číst a někdy méně psát,
článek „Výplatné známky vydanie 1908 – Tlač hodnoty 10 KRONEN“
vyšel v Merkur Revue v roce 2013 a pan Pelikán píše do MR od roku 2011, tak to jsou lehké počty
Registrovaný uživatel
Kdo má zájem o životní kup .... Vyvolávací cena 12000Eček. Zajímají mě Vaše tipy nakolik to vyleze. Pokud chtěl někdo přihodit tak na David Feldman aukce ... Přeju hezké kochání !!!!!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zase niečo na ukažku,pekne bloky s neporušenym lepom,ale asi pojdu na predaj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak zítra uvidíme, kolik udělá stokusový arch Merkuru, naposled jsem ho viděl na Wipě 2008, ale vzácnější je stokusový arch druhé modré Novinové 1858, ten měl pan O.MASSI také, viz druhý obrázek. Bohužel je vidět na fotu jen spodní část archu.
Odhaduji cenu v této kvalitě na 50 až 75.000 €
ale možná nás cena překvapí... :) třeba půjde víc jak 100T
Dnes ale sbírka Uhry 1850, mám zde favorita

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže 28000€ +20%+8%MWST
bez pár korun 1.000.000,-Kč
Moderátor
Tak to byl ikanek s odhadem nejblíž
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/rakousko-klasika-bosna-levant-lab-fp-7173x40 - příspěvek 999
Pro mne trochu překvapení, že "tak nízko".
Moderátor
Tak koukám, že jsem to trefil docela přesně - 33600 € po aukční přirážce.
Moderátor
Jj, taky jsem to počítal
Registrovaný uživatel
Musim len zopakovat že ten ikankov odhad bol velmi presny a je len zkonštatujem že arch merkurov poputuje do Česka takže sa o nom asi dočitate na domacej scene.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Musim len zopakovat že ten ikankov odhad bol velmi presny a je len zkonštatujem že arch merkurov poputuje do Česka takže sa o nom asi dočitate na domacej scene.
Ty jsi ho koupil :)
Registrovaný uživatel
Tak ale ja nie som Čech aj ked som sice registrovany aj v Prahe.Chcel bi som ho aj ja ,ale kedže ho viac chcel moj priatel,tak som nechcel dražit proti nemu a aj tak mu ho vyfukol iny kolega spoza Moravy.Myslim že v tychto kruhoch dobre znamy zberatel.
_______________
Registrovaný uživatel
Inak celkom zaujimave že o takuto velku Rakusku raritu sa bili dvaja naši a nie Rakušania.A aj pri inych velkych raritach sa dvihali tak Česke aj Slovenske ruky-celkom povzbudiví trend.
_______________
Moderátor
Jen mě trochu zaráží, že je ten "pražský" 80blok pojištěný (snad dle znaleckého odhadu) na 80.000€.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1