Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pocetak to je, jen jeho fota nechci verejne sirit na forech, alespon zatim ne :)
Registrovaný uživatel
Koukám dle okraje to bude Jiří Karolides, mám hlašené asi 2 kusy z cca posledního roku od detektorářů. Pokud by byl na prodej, napiš mi na mail: 2002martin@seznam.cz
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Prodat se ho bohuzel nechystam, ale foto jsem ti poslal.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
jaký je váš názor na samolepící holdery. Myslím tím seriozní názor podložený letitou zkušeností. Uvažuji totiž o přemístění sbírky z alb do holderů firmy Importa a nerad bych si naběhl :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Já bych do nich nešel. Mince v nich "nemůže dýchat", mnohé rámešky maji nejisté složení lepidla, budeš-li chtít minci někdy vyjmout(třeba na focení) musíš zničit rámeček. Další důvody jsou již subjektivní.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
mne v nich niektoré strieborné mince zacali zeleniet,ale to mohla byť aj moja chyba.... a ako vravi dracek,tiež mi tam vadila nemožnosť vybrať mincu
« Poslední úpravu provedl(a) roland22 v 19. 1. 2012, 10:36. »
Registrovaný uživatel
Já bych je také nedoporučoval, protože si myslím, že je to nejhorší řešení. Mince je natrvalo uzavřená v prostředí, kterému bych nevěřil.
Moderátor
V samolepicich papirovych rameccich od SAFE jsem mel nekolik let ulozenou vetsinu pametnich minci Ceskoslovenska. Na mincich jsem sice zadne zmeny nepozoroval ale mel jsem jiny problem. Vzhledem k vetsi tloustce pametnich minci u nekterych slepeni cca po pul roce povolilo a ramecek se castecne otevrel.
Registrovaný uživatel
Před pár lety jsem si pár mincí také uložil do samolepících holderů, ale upustil jsem od nich. Začal jsem používat sešívací. Mince může dýchat a jdou i opatrnou prací rozdělat a znovu sešívačkou sešít...
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že v době naprosto bezpečných umělohmotných kapsiček ztrácejí papírové rámečky svůj smysl a nevidím v nich nějakou zásadní výhodu, ale právě naopak.
Registrovaný uživatel
Mince ukládám, jak se to líbí mě a ne druhému :lol: Mě se prostě líbí mít minci v papírovém holderu a ty uložené v albu. Někdo si zase ukládá do kapsiček a ty má v krabičkách. Jiný zase v platech. Proto se také prodávají kapsičky, etue, rámečky, alba... Každý vidíme tu svoji výhodu :mrgreen: :lol: :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 19. 1. 2012, 12:54. »
Registrovaný uživatel
Holdery se hodí tak maximálně pro běžnější drobný materiál na výměnu a nebo moderní mince cca po roce 1900
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To krokodill.
Já samozřejmě respektuji názor každého, na uložení své sbírky, ale má odpověď směřovala k tazateli a upozorňovala ho na alternativní možnost, kterou já osobně považuji za lepší. Hlavně jsem měl na mysli velkou výhodu v jednoduchém vyndávání mincí, v lepší možnosti popisování atd. a bude pouze na něm, jak se rozhodne.
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 19. 1. 2012, 13:15. »
Moderátor
Co se tyce popisu na ramecky tak dnes jiz je jejich nova generace ktera je jiz na to urcena - viz:
http://www.lindner-original.de/shop/numismatik/munzenrahmchen/rebeck-coin-l.html
Registrovaný uživatel
Já jsem to napsal nepřesně, protože v popisování jsem měl na mysli i to, že si mohu do jedné kapsičky dát například několik popsaných kartiček, včetně podkladového lístku vydražené mince z aukce atd. Prostě všechny výhody v tomto směru, které nám dávají dvě spojené kapsičky.
Registrovaný uživatel
ja som z holderov prešiel na akrylátové kapsle a platá, samozrejme je to dražšie než holdery, ale zas tá bublinka sa dá otvoriť a je pre mincu takpovediac doživotne :)
Moderátor
Kdyz se tak podivam na to jak jsem ukladal a ukladam mince ja tak jsem behem tech svych nekolika desetileti sbirani vyzkousel snad vsechny mozne systemy - v pocatcich pres papirove sacky, po plata s policky, alba, holdery, kapsle i dvoukapsicky. Kazdy system ma sve vyhody i nejake nevyhody. Nejdulezitejsim kriteriem pri vybere ulozeni minci by melo byt vybrat takovy system ulozeni ktery mincim do budoucna nijak neublizi, vse ostatni je az na druhem miste. Potom teprve nasleduje vyber podle dalsich pozadavku jako je treba skladnost, variabilita, esteticke hledisko a podobne. Proto zadny system nijak predem nezavrhuji, ne kazdy ma stejne pozadavky a tak mu muze vyhovovat neco jineho, ale opet zduraznuji ze pozadavek na bezpecnost pro mince musi byt na prvnim miste.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Vámi, že hledisko bezpečnosti musí být na prvním místě a předpokládám, že v dnešní době by již neměla žádná relevantní firma přijít s nějakým závadným systémem.
Na druhém místě je hledisko účelu a až po té bychom měli hledat nějaký pro nás vyhovující systém.
Souhlasím i s tím, že neexistuje systém, který by spojil pouze výhody všech ostatních, ale pravda je taková, že každému musíme odpustit i některé vady.
Když celý problém vezmu ze svého pohledu, tedy sběratele mincí před rokem 1835, pak se mě líbí ukládání mincí na plata, bez dalších ochranných náležitostí, kde vynikne jejich estetická hodnota. V tomto případě se nemusím bát okolnosti, jestli mince získá časem patinu, nebo nikoli, protože ta k těmto mincím zákonitě patří. Ze své zkušenosti mám vypozorované, že každá mince může na stejné prostředí reagovat jinak, tedy na některou nikoli a na jinou již ano. Asi bude záležet na materiálu, výrobních postupech atd. , které již ražbu pro budoucnost vybavily nějakým chováním.
Druhý systém, který se mě líbí, tak jsou umělohmotné kapsičky, které nám uchrání mince před jejich poškozením a po estetické stránce se k mincím hodí a nepůsobí rušivě. Jejich velkou výhodou jsou velké popisové možnosti. mince lehce vyndáme atd.
Každý z těchto dvou systémů má velké výhody, ale zároveň i některé vady. Bylo by ideální, kdyby šly jejich přednosti spojit do jednoho systému, ale bohužel to nejde, tedy musíme si rozmyslet, co je pro nás ideální.

Znovu opakuji, výše popsané řádky odrážejí pouze moje subjektivní preference, kdy ostatní možnosti již mají z mého pohledu více negativ, než pozitiv a proto je zde neuvádím.
Moderátor
Kdyz vezmu jaky me by se nejvice libil ulozny system z pohledu sberatele minci prevazne 10.-19.stoleti tak to budou mincovni plata. Bohuzel ale doba je takova ze lepsi sbirku jiz nemuzete mit doma ale v sejfu v bance. A pokud s mincemi potrebujete pracovat, t.j. obcas nektere prepravovat tak vyber vhodnych uloznych systemu se zacina rapidne snizovat. Takze nakonec jsem take skoncil u dvoukapsicek a prenosneho boxu jak jsem zde jiz nedavno prezentoval.
Registrovaný uživatel
Shodli jsme se v preferování plat, ale bohužel i v jejich nepoužitelnosti z hlediska ochrany proti krádežím a tedy preferování dvoukapsiček, z mnoha důvodů, je na místě.
Registrovaný uživatel
miron napsal
Zdravím,
jaký je váš názor na samolepící holdery. Myslím tím seriozní názor podložený letitou zkušeností. Uvažuji totiž o přemístění sbírky z alb do holderů firmy Importa a nerad bych si naběhl :mrgreen:


Koupil jsem mince v těchto holdrech, byly olezlé, lepkavé, hnusné na dotek a na hranách zelené... (Ag 0/500) Já osobně nedoporučuju!
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
Koupil jsem mince v těchto holdrech, byly olezlé, lepkavé, hnusné na dotek a na hranách zelené... (Ag 0/500) Já osobně nedoporučuju!


to zas nemusí byť holdermi, bohvie kde boli tie mince uložené predtým a či ich predávajúci už v takom stave do holderu nestrčil :)
Registrovaný uživatel
tak to mám už hlavu zamotanou :mrgreen: sešívací holdery bych použít nechtěl, mrňousci typu " černý peníz" zapadnou, v klasickém albu se špatně řadí nominály. Jak vám fungují ty dvoukapsičky ? Je plast bez změkčovadel ?
Registrovaný uživatel
miron napsal
tak to mám už hlavu zamotanou :mrgreen: sešívací holdery bych použít nechtěl, mrňousci typu " černý peníz" zapadnou, v klasickém albu se špatně řadí nominály. Jak vám fungují ty dvoukapsičky ? Je plast bez změkčovadel ?



Když půjdete v tomto tématu trochu do minulosti, pak zde narazíte na debatu, týkající se těchto dvoukapsiček. Někdy na začátku roku ji zde začal kolega Kučera.
Registrovaný uživatel
Stránka číslo 3, článek 67 a dále.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1