Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
miron napsal
...sešívací holdery bych použít nechtěl, mrňousci typu " černý peníz" zapadnou...
??? Proč zapadnou? Tady malý příklad na ještě menší minšišku...: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/fridrich-falcky-prodej-10428 Ale jinak, kdybych si mohl vybrat, a hlavně dovolit, tak bych také preferoval plata. Bohužel kvůli místu, bezpečnosti a tááák, jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl :mrgreen:
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
xstancl1 napsal
Koupil jsem mince v těchto holdrech, byly olezlé, lepkavé, hnusné na dotek a na hranách zelené... (Ag 0/500) Já osobně nedoporučuju!


to zas nemusí byť holdermi, bohvie kde boli tie mince uložené predtým a či ich predávajúci už v takom stave do holderu nestrčil :)


Tomu bych se taky nedivil... bohužel...
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
to mi připomíná, že jsem sem dával odkaz na českého zástupce fy. Safe - "Časopis Mince&Bankovky" ale musím bohužel konstatovat, že je jaksi "zástupce" "nefunkční" a ani časopis nelze objednat
Registrovaný uživatel
zástupce fy. Safe a vlastník časopisu Mince&Bankovky jsou od září 2011 již různé osoby, časopis koupil pokud se nepletu vlastní firmy"Zlaté mince"
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pánové, mám dotaz. Vážně přemýšlím o koupi toho dřevěného boxu z Biggerova odkazu (příspěvek č. 86) a zároveň jsem koukal, že tam mají i ty dvoukapsičky od firmy Safe (takže bych to vzal oboje, aby se ušetřilo na poštovném :D ), ale nikde jsem se tu nedočetl nějaký konkrétní názor právě na tuhle značku... Nerad bych strkal mince do plastu se spoustou změkčovadel atd., takže by mě zajímalo, jestli by mi někdo ty kapsičky doporučil, nebo spíš naopak?
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Žádný výrobek který je mladší než 50 let nemůžeme zodpovědně označit za naprosto bezpečný :?
Registrovaný uživatel
Suvorov napsal
Nerad bych strkal mince do plastu se spoustou změkčovadel...


oprava, tu žádná nejsou, trošku jsem přehlédl to "bez změkčovadla" :roll: :oops:

turtle: to chápu, nejde mi o 100% záruky, spíš mě zajímá, jestli s nima má už někdo zkušenosti, aby třeba nebyly moc tvrdé a nerozdrobily se v ruce po chvilce manipulace atd. :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
kdyby někdo něco chtěl www.Leuchtturm.de dejte vědět
Registrovaný uživatel
Dobry den chci se zeptat zda někdo nezná něakou močivinu na čištění mincí buhužel neznám pravý nazev
Prosím pište na email zeman-petr@email.cz
předem všem díky
Registrovaný uživatel
zemi1979 napsal
... chci se zeptat zda někdo nezná něakou močivinu na čištění mincí

:mrgreen:
Asi jsi se překlepl a chtěl napsat “píčovinu” ?
Mince je nejlépe nečistit.
;)
Registrovaný uživatel
No a pokud myslí močovinu tak to už je tak na "konzervaci" protože ta lepí jak sviňa :D.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
zemi1979 napsal
Dobry den chci se zeptat zda někdo nezná něakou močivinu na čištění mincí buhužel neznám pravý nazev
Prosím pište na email zeman-petr@email.cz
předem všem díky
Nevím, proč bych to měl psát na mail, když si to můžeš přečíst tady a můžou si to zároveň přečíst i ostatní... Nejspíš si měl na mysli thiomočovinu, která s kyselinou fosforečnou a neionogenním tenzidem dosahuje výborných výsledků při čištění zčernalého stříbra (krusty sirníků...) ;)
Ale s klidem můžeš použít i toto: http://eshop.infofila.cz/cistici-roztok-na-mince-silber-1499 :D
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 29. 1. 2012, 18:34. »
Registrovaný uživatel
Alebo si zožeň knihu od pána Bukviča, Čištění a konzervace mincí a daj si tú "píčovinu" namiešať nejakému chemikovi.

to Turtle: Dobré... :lol:
Registrovaný uživatel
dneska mi konečně došel dříve zmiňovaný černý box, o kterém se tu mluvilo o pár stránek dál + dvoukapsičky od Safe, které jsou 5x5 cm, bohužel ale vevnitř, vnější rozměr je na šířku 5,5 cm, takže tam pořádně nepasují :( :evil:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Pasuji tam dvoukapsicky zn.Kobra od Lindnera jak jsem uvadel, maji vnejsi rozmer presne 5x5cm.
Registrovaný uživatel
o těch Kobrách vím, ale napadlo mě, že by dvoukapsičky od stejného výrobce mohly jít taky... omyl :roll:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Ono to chce vyzkouset.. oficialne mam dvojkapsicky 5x5 cm v platu s okenky 55 mm, ktere tam perfektne sedi.. realita je tato: 57x58, okenka 57 mm :)
Registrovaný uživatel
Me dosel box minuly tyden a ty kapsicky Kobra na ktere daval Kucera link tam pasuji presne...
Registrovaný uživatel
Nojo, já vyzkoušel, s negativním výsledkem :) Ty Kobry tu seženu asi jen ve Slovfile, že?
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
samozřejmě když nepočítám objednání přímo od Lindnera
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Náhodou jsem našel na archivaci mincí: Archivní obálky na mince, 6x6 cm

http://www.ceiba.cz/new/produkt.php?id=569

Jsou s tím u někoho zkušenosti?
Registrovaný uživatel
neutrální papír 100% bavlna?! :shock: to je jako co? :mrgreen:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Suvorov napsal
neutrální papír 100% bavlna?! :shock: to je jako co? :mrgreen:

To je papír který je vyroben z bavlny, co je na tom tak divného? Dříve se například ruční papír vyráběl ze lněných hadrů.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Suvorov napsal
neutrální papír 100% bavlna?! :shock: to je jako co? :mrgreen:

To je papír který je vyroben z bavlny, co je na tom tak divného? Dříve se například ruční papír vyráběl ze lněných hadrů.


to mě nějak nedošlo :oops: :roll: v první moment mě to přišlo jak lístek na oblečení (100% bavlna, nežehlit ,prát na 30°) :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
taho napsal
Náhodou jsem našel na archivaci mincí: Archivní obálky na mince, 6x6 cm

http://www.ceiba.cz/new/produkt.php?id=569

Jsou s tím u někoho zkušenosti?


Tenhle systém používá jeden kolega z Ostravy a je s ním spokojen. Ovšem to jeho "strčím minci do kapsičky, uložím ji a už ji nikdy nevytáhnu" by mě dost štvalo ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1