Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mnohokrate dekuji vsem za pomoc s urcenim mincm.znacky.
Pavle, vy mate info ze Harder byl spravcem i kolem r.1583? Hanibal uvadi v publikaci ze prazskou mincovnu spravoval do 20.10.1578 a pote prichazi z Budejovic do Prahy Gebhart. Nekde jsem snad cetl ze male grose 1583 byly vyrazeny jiz po smrti Hardera kdy se omylem pouzilo licni razidlo s jeho znackou?!
Registrovaný uživatel
Ahoj.Našel jsem malou stříbrnou minci,kterou jse mě nepodařilo určit.Prosím pomůže mi někdo.Názory můžete zasílat i na email mg42de@seznam.cz.Za každé info dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
U Hardera v Praze mám uvedeno toto :
13.9.1577 byl jmenován novým mincmistrem T.Gebhardt.
Jelikož však byl vázán dozorem v Č.Budějovicích, tak do Prahy natrvalo přesídlil až 20.10.1578.
K tomuto datu opouští i J.Harder definitivně pražskou mincovnu.

Ale pak mám ještě další záznam, že byl správcem v Praze ještě krátce v r.1583. Nic bližšího.

Harder pravděpodobně v roce 1583 zemřel.

Bohužel tyto záznamy mám z doby, kdy jsem s plněním databáze začínal. Takže mi tam bohužel zatím chybějí informace na literaturu, ze které jsem čerpal. :oops: Takže nemůžu říct, kde jsem to vyčetl. Ono kolikrát to byly informace z poznámek pod čarou atd., ale určitě to bylo v nějakém num.časopise.

Ale přes léto plánuju, že si je doplním. Protože potřebuju zjistit i další odkazy na zajímavé informace, které mi tenkrát nepřipadaly tak důležité ( ono totiž odkaz na literaturu má většinou víc písmen, než vlastní informace, takže jsem se s tím nezatěžoval ). Ale jak je vidět, bude to potřeba. Teď již odkazy na literaturu plním, ale ke starším záznamům je zatím nemám. Holt začátečnické chyby. :?

Až dokončím plnění starších výpisků( doufám v průběhu tohoto týdne ), tak budu opět plnit obsahy časopisů, co jsem četl na začátku roku, takže se tam na ně zaměřím. Pokud na ten článek narazím, dám vědět.
Moderátor
freiwilligende napsal
Ahoj.Našel jsem malou stříbrnou minci,kterou jse mě nepodařilo určit.Prosím pomůže mi někdo.Názory můžete zasílat i na email mg42de@seznam.cz.Za každé info dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ferdinand II., 2 Pfennig, mincovna Sankt Veit, rocnik 1626, mincmistr P.Sigharter. Literatura: Herinek 1556.
Moderátor
pavelgregor - az na ten rok 1583 to mam zapsane stejne. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Díky moc to byl fofr.Já to hledal týden a houby.
Moderátor
No i kdyz tyto mince nesbiram, bylo mi to povedome a pak uz stacilo jen kouknout do katalogu ;)
Registrovaný uživatel
Jakou má asi hodnotu?Já sem na válku a tohle se mě občas připlete pod cívku,potom si člověk láme hlavu brouzdá na netu do rána a výsledek nula.Ještě že sem narazil na tyto stránky,mám toho na určení víc,možná že začnu i zbírat mince když už jich mám půl kila.HAHA
Registrovaný uživatel
kludne ich sem daj:D
Registrovaný uživatel
Jo já je sem dám ,ale bude to focení na týden.Zatím nemám čas,jak bude chvilka tak to sem hodím.Dneska už končím,zítra du brzo makat.Tak servas a díky
Registrovaný uživatel

kludne ich sem daj:D
Ja sem dal ještě jeden dotaz do rubriky"mince 1600-1920"tak se tam mrkni.Ahoj
Moderátor
freiwilligende napsal
Jakou má asi hodnotu?Já sem na válku a tohle se mě občas připlete pod cívku.

U nas se to moc nesbira, maly zajem, nizka cena. Nicmene je to lepsi rocnik a jeden je v nabidce numismatickeho obchodu v Rakousku (Nr.B454):
http://www.numismatik.at/listen/rdr_1.htm
Registrovaný uživatel
ten obchod je ale cenově nesmyslný(i na ceny v Rakousku), u nás tak cena cca 100-400Kč dle toho, jak se podaří dobře dočistit...
Registrovaný uživatel
Dík za info.Taky si myslím že to mají rakušáci nějaký našponovaný ty ceny.To bych byl v pěkným balíku.HAHA
Registrovaný uživatel
Můžete se prosím ještě mrknout na můj dotaz v rubrice "mince od roku 1600 do 1920" str.17.Dík
Registrovaný uživatel
si lepší pavelgregor;ja mám u Hardera :mincmajster v Prahe v r. 1561-1577 a minovnú značku. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Prosil bych o určení a ocenění dalších mincí.Všechny jsou jednostraný.A jsou k mání.Díky :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ty dve mince na spolecnem obrazku je Leopold I., 2 Pfennig, mincovna Viden. Zde je odkaz na jeden kus v lepsim stavu:
http://www.muenzauktion.com/olding/item.php5?id=101604
Registrovaný uživatel
první se Salzburg fenik, třetí korutanský nebo štýrský 2 fenik, poslední bych typoval také asi na 2 fenik z rakouského území...
Moderátor
jistě poznáte

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky Kucera a Dracek za určení. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
jacx napsal
jistě poznáte
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem


že by nikdo ? nebo je ta mince natolik nehezká a nezajímavá :'(
Moderátor
Je to Aquilea, patriarcha Mikuláš Lucemburský (1350-1358), lucemburský levoboček, teď přesně nevím v jakém příbuzenském vztahu ke Karlovi. Ale byl to myslím Karlův mocenský tah, zabezpečení cesty do Itálie, tak tam má i českého dvouocasého lva. Pak tam byl o pár let později další Lucemburk, z moravské větve, Jan Soběslav (1387-94), ten má zase na mincích moravskou šachovanou orlici.
Jsou to docela známé mince, bývají občas i u nás, tak za dvojku.
Moderátor
Jj
Mikuláš Lucembruský ( 1322-1358 ) nemanželský syn Jana Lucemburského a tedy Karlův nevlastní bratr, který byl v letech 1350-1358 aquilejským patriarchou
mince - Aquilejský denár - nazývaný také pro českého lva na líci "denaro con il leone"
Registrovaný uživatel
Mohli by jste mi prozradit literaturu,kde je o této minci zmíňka,děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1