Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kolega by potřeboval určit tento jednostranný penízek, poradíte? je to mimo mou parketu, díky
Registrovaný uživatel
kolega by potřeboval určit tento jednostranný penízek, poradíte? je to mimo mou parketu, díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2 fenik, zkusil bych Štýrsko...
Registrovaný uživatel
jo díky, nemám na toto žádnou literaturu, tak si počkám, jestli to někdo neupřesní ...
Registrovaný uživatel
JACX: nějak mi připomíná Mukulášův Aquilejský denár, na který jsem přihazoval na eBay :P :P
Moderátor
Svycarsko, Chur - biskupstvi, 2 Pfennig bez letopoctu. Dalsi popis je na odkazu:
http://cgi.ebay.at/Chur-Bistum-Lot-2x-2-Pfennig-o-J_W0QQitemZ110383283731QQcmdZViewItemQQptZM%C3%BCnzen_Medaillen?hash=item19b35b3e13
Registrovaný uživatel
Kučera: super díky ;) je vidět, že když člověk ví, kam se podívat, tak to jde ...
Moderátor
:D
Registrovaný uživatel
Moli byste mi, prosím, kdo máte po ruce Halačku, vypsat, kdy a pod kým byly v Praze raženy za Ferdinanda III. jednodukáty. Díky moc
Moderátor
Wolker: 1638, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 48, 49, 51, 52
Margalík: 1655, 56
Registrovaný uživatel
Wolker 1638,39,40,41,42,44,45,46,48,49,51,52
(několik ročníků ve více typech)
Marglík 1655,56
Registrovaný uživatel
:D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Mám nějakou (pravděpodobně polskou) minci...nevíte někdo o co se jedná? (název, nominál, panovník). Díky !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tyrolsko, Zikmund I., 1 krejcar (bez knížky to přesněji z hlavy neřeknu...)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Tyrolsko, Zikmund I., 1 krejcar (bez knížky to přesněji z hlavy neřeknu...)


Díky...a cena cca??? (10 Kč, 100 Kč?).
Registrovaný uživatel
cca 100kc v tomto stavu
Registrovaný uživatel
Moc díky...když jsme u těch středověkých mincí jaký je rozdíl mezi těmito 3 krejcary Šliků? Ten druhý vypadá trochu jinak než ten první. Je možné aby to byla jiná mincovna?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincovna je stejná(viz. značka mincmistra IC), ale ročník bude asi jiný a zcela určite výrobce raznic. To by se možná i našlo v účtech mincovny, pokud se z toho období dochovaly. Ten druhý bych hodnotil jako mnohem více vzácnější na výskyt(odhadem tak 20x než ten první).
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Mincovna je stejná(viz. značka mincmistra IC), ale ročník bude asi jiný a zcela určite výrobce raznic. To by se možná i našlo v účtech mincovny, pokud se z toho období dochovaly. Ten druhý bych hodnotil jako mnohem více vzácnější na výskyt(odhadem tak 20x než ten první).


Díky. Ano mincovna je jedna. Zkusím podle obrázku někde vygooglovat jaký je to ročník ražby a kdo tedy byl výrobce raznic.
Moderátor
Řezač pro ten první by mohl být Jiří Teugh ( 1658-1663 ) Tedy za předpokladu, že letopočet je 1661.
Registrovaný uživatel
To pavelgregor: ten to určitě nebude a letopočet nemůže být 1661 - v té době razil ze Šliků František Arnošt a vládl Leopold I., na této minci je jako zástupce rodu Šliků Jindřich Šlik a ražen byl za Ferdinanda II. v roce 1636 (mate taky mm. značka, která je: I "konvice" C) . A ten druhý, pokud dobře vidím, je ročník 1637 - shodou okolností mám asi ze stejného páru razidel, ovšem pořád s ouškem - nosím ho sem tam na krku O:-) ;-)
Registrovaný uživatel
Ten první by měl být ročník 1636.
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
To pavelgregor: ten to určitě nebude a letopočet nemůže být 1661 - v té době razil ze Šliků František Arnošt a vládl Leopold I., na této minci je jako zástupce rodu Šliků Jindřich Šlik a ražen byl za Ferdinanda II. v roce 1636 (mate taky mm. značka, která je: I "konvice" C) . A ten druhý, pokud dobře vidím, je ročník 1637 - shodou okolností mám asi ze stejného páru razidel, ovšem pořád s ouškem - nosím ho sem tam na krku O:-) ;-)


Díky za určení toho druhého - 1637. Je tedy pravda, co říká Dráček na výskyt tohoto ročníku vůči tomu prvnímu 1636?
Registrovaný uživatel
To Sevci: tak to nevím - zase tak výskyt nesleduju, ale asi lepší bude - nevzpomínám si, že bych tento typ viděl často a když už nic, tak je určitě líbivější ;-)
Registrovaný uživatel
Já to také přesně nesleduji, ale většinu co jsem kdy měl nebo viděl byly hrubého provedení razidel, jako má ten první kus. Jinak cca období 1632-6 bych pokládal u těchto 3kr. za nejběžnější s nejvyšším množstvím ražby tohoto nominálu....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1