Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Neuznávam, že by proporcie písmen S na vyšších typoch boli rovnaké, ako doložím fotografiami.


..škoda, že jsem se tu neobjevila dříve, než jsi si s tím dal takovou práci. :D Samozřejmě to bylo myšleno trošičku jinak a bylo to napsáno spíše nešťastně. Jinak bych tím vyvrátila sama sebe a to, co jsem psala na předchozí straně a co samozřejmě platí i u těch S a to, že "u všech písmen se najdou jinde menší, jinde větší odchylky. Ale na druhou stranu, alespoň nám tu vznikl docela zajímavý pohled na výtvarnou zručnost řezačů punců a hlavní je, že jsme se na tom základním vlastně shodli ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Beriem teraz prvú vec - odporúčam jedno; ja keď som zbieral groše, tak sme kecali s Topom, Kacurom, PEHU-om a mnohými inými, že nedáme groše preč.


kacuro už se jich zbavil dávno, omezil se jen na Přemyslovce a jejich dobu, takže mu zbyla pouze grošovina V2 :oops:
Registrovaný uživatel
A co JL, ten je na půl Přemyslovec,ne? ;)
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
A co JL, ten je na půl Přemyslovec,ne? ;)


myslel jsi spíš Karla ne? :P můj sběratelský obor končí r. 1306 (ženské linie neberu), i tak toho je tolik, že to nikdy neposbírám, nehledě na to, že tolik nikdy nevydělám :lol:
Registrovaný uživatel
Asi měl na mysli že jeho “lepší” polovička byla Přemyslovna :D ;)
Registrovaný uživatel
néé, z toho už se pan právník nevykroutí :D
Registrovaný uživatel
:oops: :oops: :oops: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
škoda že už nejsem moderátor, hned bych to smazal :)
Registrovaný uživatel
kamarýde, mazání příspěvků je hrozně zodpovědná činnost, musíš se tu pak za to zodpovídat i paní uklizečce, která ometá servery od prachu :mrgreen: :lol:
Registrovaný uživatel
Kecko ;)

bude třeba pomalu začít domlouvat schůzi...
Moderátor
To korunka and All:
Pridávam aj tých pár fotiek s otvorenými písmenami S, ktoré sme tu preberali minule.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..to poslední skoro vypadá, jako by bylo vytvořeno z odlomeného puncu "E", pokud to nevzniklo pootočením..
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Nedávno jsem získal tento mini depot obsahující čtyři groše Václava IV. Mince jsou v dosti špatném stavu, ale zaujalo mě na nich, že zatím co dvě mají celkem běžnou váhu, druhé dvě jsou extrémně lehké. Chci se zeptat zde přítomných odborníků co si o tom myslí a zda se s tím už někdy setkaly. Na chvíli mě napadlo, zda ty dvě nejsou falza. Ale podle váhy by to hned každý poznal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vaha znacne kolisa bezne, vic by napovedela konkretni cisla, ale z obrazku je videt, ze ten vpravo dole je hodne okrajeny a ten vlevo take a jeste takovy vyzrany.
Registrovaný uživatel
Nějak se mi nedaří vložit fotky na váze.
:evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už se to povedlo. Ty poslední dva jsou na velmi slabém střížku.
Moderátor
no min. vaha se udava kolem 1,9 g tusim, ale obcas se da najit i lehci. vzhled tech minci jednoznacne ukazuje, ze byly prasecky cistene. tan, kdo je cistil, vyleptal z nich vetsinu medi a zustalo stribro... a to je duvod, proc jsou tak lehke...

jinak tyto vahy sou lehce neduveryhodne, muzou udelat bez problemu i chybu +/- 0,2 g
Moderátor
plus snizeni vahy muze byt i nasledkem doboveho okrajeni...
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Pokusil jsem se napatinovat tento pár šestek, ale nejsem si jistý, zda jim to pomohlo. Byl to můj první pokus s vytvořením umělé patiny a nevím, zda mám v tom pokračovat a nebo jít o toho.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
patina je veľmi tmavá. Je nutné postupovať pomalšie aby proces patinovania nebol rýchli a prestať v správne chvíli. čím ste patinoval? aj to je dôležitá otázka.
Registrovaný uživatel
Použil jsem polysulfid sodný. Je fakt, že jsem postupoval asi moc rychle.
Moderátor
patinovani nevhodne cistenych minci s hodne vyzranym povrchem je dost narocna vec. v tomto pripade to pujde relativne snadno dolu (byt i toto lze brat jako poskozeni mince - cast stribra timto procesem odchazi do vecnych lovist). priste bych to doporucoval zkouset, pokud trvate na "autentickem materialu" na opravdu zoufalych Vaclavech IV, kterych je plne aukro a ne na takovych, ktere podle mne zase tak zoufale nejsou.

ja mam sve patinovaci obdobi spise za sebou, trosku jsem experimentoval a clovek se tim nauci nejen to, co ma smysl a co ne, ale predevsim to, ze kdyz vam nekdo strka pod nos neco, co neni zcela ok, tak to dokazete lepe odhalit. co se tyce uvedeneho prostredku (pro laiky sirnych jater), jeho schopnosti se precenuji a je to hracka spis pro zacatecniky a nebo snadno dostubny prostredek pro detektorare, kteri chteji balamutit sberetele a sroubovat ceny. dneska nikdo rozumny na umele vytvorenou patinu neda, hlupak samozrejme priplati, clovek, ktery vi, jaka bije je spis opatrnejsi, patina je na skodu a muze lecos zakryt. co se tyce moznosti analyz, je to pouze na skodu.

zkratka - patinuju kusy pro sebe do sbirky, kde chci docilit lepsiho vzhledu mince, ale jinak radeji ne. tam, kde byt okrajove premyslim o pripadnych analyzach, nepatinuji zasadne vubec.
Registrovaný uživatel
Mam tu jeden grosik, ktery se mi nedari urcit podle tvaru lva, ma oko ve tvaru trojuhelniku a v Hanovi neni, netusi nekdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je Hána typ II., oko je jen špatně vyraženo.
Moderátor
Je to jeden z najstaších Václavových grošov, typ II., možno II.a/4 ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1