Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dekuju Hurley
Registrovaný uživatel
nz ;)
Registrovaný uživatel
Asi se tedy ke me dostaly starsi razby Vaclava... Chtel bych se jeste zeptat, jak tak studuju Hanu, tak nikde nevidim, ze by jednotlive typy rozlisoval podle vzacnosti, jak je to zhruba s vyskytem, kdyby se jednotlive typy mely seradit?
Registrovaný uživatel
Pokud se budeme bavit jen o groších standardní řady ražené za života Václava IV., tak k vzácnějším, resp. méně častým typům patří bezesporu XI., XII. XIII. a XV. Všechny ostatní jsou běžné. Samozřejmě pak záleží na zachovalosti u běžných typů. Platí že groše starší řady pokud jsou v dobré kondici, jsou určitě vzácnější než pěkné zachovalé kusy z mladší řady XIV..
Registrovaný uživatel
Thx
Registrovaný uživatel
Neví někdo, zda existuje nějaký článek o chyboražbách na groších Václava IV.?
Moderátor
myslis opisove?
Registrovaný uživatel
jj to jsem neupřesnil - ano opisové. Dnes jsem narazil na další, tentokrát jinou - TECIVS. Většinou jsem viděl spíš TERCVS.
Moderátor
Komplexný článok zrejme neexistuje, len popisy jednotlivých chyborazieb v separátnych článkoch. Možno budeš mať šťastie a chuť a niekedy spíšeš nejakú komplexnú prácičku. Ja som v M&B 3/2011 s xjert01 publikoval túto zaujímavú chyborazbu groša XIV.i/1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
WENIEZLAVS.. Pěkný.. Já už mám doma tři, docela by mne právě zajímalo kolik variant chyb v opisech bylo už nalezeno a případně odpublikováno.
Registrovaný uživatel
Dal jsem se do urcovani grosiku (konecne jsem ziskal Hanu v knizni podobe) a hned u prvniho jsem narazil. Koruna se mi zda nedotazena bez perel, spodni tlapy nejak moc ochlupene a zakrivene, no proste sem nedokazal najit odpovidajici obrazky :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
podle me to bude naka 14-tka (ostatne skoro vzdycky to je naka 14-tka). zkus tu drobnou "nedotazenost" ignorovat...
Registrovaný uživatel
Ty perly na vnejsich liliich v korune se casto ztraceji v perlovci, take jich par podobnych mam. Toto bude podle nizke koruny se slozitymi liliemi H. XIV.h-i. Tlapy, drapy a chlupy jsou klasicke pro ctrnactku, v perovkach to sice moc videt neni, ale v realu standardne.
Registrovaný uživatel
JJ oukej, nad ctrnactkou jsem uvazoval, jen proste ta jasne nedotazena koruna mi nedala spat, ale asi se nejde ridit vzdy striktne i podle tech hlavnich rozlisovacich znaku.
Moderátor
s tim ja mam vzdycky taky dost problem, protoze se vetsinou zaseknu na nakym blbym detailu, kterej me nesedi... docela pomaha jit podle tech fotek vzadu - tam clovek obcas zjisti, ze to na cem lpi "vlastne neni zakon, ale spis takove doporuceni..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zeby dalsi XIV.? Mozna g/1 lilie na protahlych stopkach? Ani kocourek si nevi moc rady, a to studuje celou noc :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:) krásná šelmička..
A krásnej grošík, btw tohle bude zajímavější typ - XII.a/1 - lev má "licousy" a má mezi hlavou a korunou mezeru.
Moderátor
grosik dobrej, ale kocourek je lepsi. fakt peknej mourek :)
Registrovaný uživatel
Tak to mam radost, ted uz to krasne vidim, licousy a polozena koruna uz mi priste snad neuniknou. Posilam jeste dva kousky, ten vpravo mi znovu prijde jak XIV. g/1 (licousy nejsou, koruna nema zkladnu, ale jsou to jen takove vyrustky z hlavy :), a zase takove vyssi stopky lilie) Ten vlevo, to bude mozna starsi typ, nedotazena koruna, jen tipnu, V. ? A pro zpestreni posilam foto selmicky, kdy mel 2 mesice a foto aktulani, celkem rozdil, typ I. vs. typ XIV. :-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jj, souhlasím, typy V., XIV.g/1 a kočka domácí mourovaná :)
Registrovaný uživatel
Diky Hurley, pro upresneni by to mela byt britska kratkosrsta tzv. whiskas:)
Registrovaný uživatel
Mimochodem, kdyby nekdo mel navic typy XI. a XII., mel bych zajem ;)
Registrovaný uživatel
Dalsi grosik. Lev ma hlubokou a hezkou razbu, avers bohuzel postihnuty dvojrazem.. Je to typ XIV. ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo jo, dokonce bych tvrdil, že to bude nízká koruna se složitými liliemi, tudíž dle mého skromného názoru se jedná o H. XIV.h-i.
Moderátor
Súhlasím s Hurleym, bohužiaľ nesúhlasím s tým, že tento lev má hlbokú razbu. Možno celkom peknú (to štrnástky mávajú), ale žiadna hitparáda to nie je. Bežná vec - sorry, som asi pes... :-/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1