Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Máš to za dvě mínus :)

1) OK
2) XI.a/28
3) OK
4) OK
5) X.c/2
Registrovaný uživatel
Díkes...no snad se budu jenom zlepšovat.. ;)
W.
Registrovaný uživatel
Odkud jsi?
Registrovaný uživatel
Jsem pražák...
ještě k těm grošům... kde jsem u té 2 a 5 udělal botu?
Registrovaný uživatel
U té dvojky je lev typu XI, ten se nedá zaměnit s jinými typy, má charakteristickou kresbu, kterou musíš navnímat.

U té pětky jsi správně poznal desítkového lva, nicméně koruna není áčková, ale s nízkou střední lilií, čili céčková. Střední lilie u áčkové koruny je výrazně vyšší. Je to v podstatě koruna, která je běžná pro typ IX.
Registrovaný uživatel
Jasný...teď na to koukám.
Holt to bude chtít trochu praxe...
To je tak, když 20 let dělám Habsburky a na starý kolena člověk zabrousí do bohemiky.
Každopádně díky...
W.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
mám tady dalšího Vladislava.
Určil jsem jako XXI. c/2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určení správné pokud jsem na těch prťavých fotkách něco nepřehlédnul.
Registrovaný uživatel
Díky.
Zdraví W.
Moderátor
Tak mě konečně dorazila první část narozeninového dárku. Po několika dlouhých letech jsem konečně sehnal Castelina 3 (ten vpravo) bez oříznutých patek. :P

Zatímco Cast. 2 je zcela běžná a trojka se vyskytuje téměř vždy s oříznutými patkami. Sehnat ji s ostrými patkami bylo téměř nemožné. A to ani kvalitní fotku, natož minci!!! Něco, jako paní Colombová. Všichni o ni mluví, ale nikdo ji neviděl.

Naštěstí se teď všichni soustředili na tu předraženou plechařinu ;) , takže poměrně dost zajímavých drobáčků prošlo aukcemi téměř bez povšimnutí.

Korunu tomu nasadila aukce hradecký pobočky, kde jsem splašil za volačku několik poměrně těžko sehnatelných feniků a půlfeniků (za cenu asi 40 - 50 kaček za kus. No, nekup to).

Jinak kdo nevidí rozdíl tak Cast. 2 je úzké W (vlevo), kdežto Cast. 3 je široké W (vpravo).

Tak teď už jenom sehnat pěknou Cast. 5 a malé W, a mám to komplet. Doufám, že to zase nepotrvá deset let. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No to víš, když jsi jedinej, kdo ten rakouský plevel kupuje, tak to máš za levno!
Registrovaný uživatel
No to víš, když jsi jedinej, kdo ten rakouský plevel kupuje, tak to máš za levno!
Moderátor
Jakej plevel??? To mluvíš o té krásně šizené měně podkopávající naše středověké finance? Že ti huba neupadne. :twisted: :lol:
Registrovaný uživatel
Zdravim pratele, koupil jsem v lotu tyhle Vladiky, mohli by jste mi je pomoci urcit a zaroven i bych byl rad na nejaky odhad ceny, nesbiram je typove a rad bych je pustil dal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 13. 5. 2021, 14:32. »
Moderátor
Zdravím vespolek a prosím o otypování tohoto kousku,díky všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
to mazar: stačí kouknout o pár příspěvků dozadu a hned bys měl jasno, jinak je to H.XXI/c
Moderátor
:lol: díky moc.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
to otravnykomar: nemám u sebe chytré knihy , tak to vemu podle oka: H.X, H.XIII., H.XIII, první 2 kolem 600-800, 3. 200.
Moderátor
Ještě bych poprosil o otypování posledního groše. Literatura je už na cestě ke mě,tak snad už budu otravovat čím dál míň ;) díky všem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Otravnykomar. Za mě je první IX. c/2 a další dva nejběžnější XIII. e/2. Ceny podle coolera.
Registrovaný uživatel
pánové, a jak vidíte tento kousek, moje "hobby oko" na otypování nestačí.....
děkuji předem všem znalcům

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejběžnější XIII. e/2.
Registrovaný uživatel
Zdravím a přidávám k lepšímu čerstvý přírůstek: špatně vyražená, ale v pro mě dostupné literatuře nepopsaná varianta. Hásková X.c/2, ale chyboražba GRACIA a za BOEMIE je dvojice ležatých křížků. Škoda, že významná část vnějšího opisu je zcela nedoražená.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten je moc pěkný, gratuluji!
Registrovaný uživatel
Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1