Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U Hásk. X je u toho ocasu nejčastěji ten trojlist, ale občas se vyskytují tři tečky, to je v pohodě.

O fotky BP VJ mám samozřejmě stále zájem. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Nejde mi to nafotit, aby to tam bylo lépe vidět, ale řekl bych, že tam skutečně 4+4 jsou...
BP Vám pošlu na mail ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takto to vidím já :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Verím, že mladý sigur bude spokojný s nume darčekom. Swarovského atď. si nevšímajte. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
berserk: no, abych řekl pravdu, pořád si tím měsíčkem nejsem jistý. Na té druhé fotce to zrovna vypadá, jako by ten horní oblouček byl jen asymetricky umístěný dráp z té tlapy ... Budeš si muset pořídit nějaký lepší - průkaznější kus :mrgreen:

Jinak tady si všichni tykáme ;)
Registrovaný uživatel
sigur: doufám, že tu díru jsi tam neudělal Ty? Jinak musím říci, že před mnoha lety jsem si také pořídil děravý groš, ale na nošení na krku to není nic moc, je to docela velká a (kdo by to byl býval řekl) těžká mince. Už jí dávno nenosím a leží v šuplíku ...
Registrovaný uživatel
Taky mě napadlo jestli jsi to náhodou nenavrtal ty. Jinak pěkný, já jim letos kolečka nekoupil, klouzačka a autodráhy mě vystavili. Ale nedávno jsem na fb viděl jeden zasazeny ve stříbrným kříži s českými granáty. Vypadalo to docela zajímavě.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nee, pozri príspevok 3043 :) On to zrejme nebude nosiť, ale ja strašne rád dávam takéto darčeky. Napríklad kolegovi, ktorého si nesmierne vážim, som teraz daroval antoninián cisára Valeriána. Tak schválne, či uhádneš, ako sa kolega volá. ;) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že jsem ho nedostal já, si to beru osobně, že si mě nevážíš :roll: :lol: :P
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
berserk: no, abych řekl pravdu, pořád si tím měsíčkem nejsem jistý. Na té druhé fotce to zrovna vypadá, jako by ten horní oblouček byl jen asymetricky umístěný dráp z té tlapy ... Budeš si muset pořídit nějaký lepší - průkaznější kus :mrgreen:

Jinak tady si všichni tykáme ;)

No s tím průkaznějším kusem si nejsem moc jistý, že by se mi povedlo ho někde sehnat :D
... s tím tykáním... dobře, mně to nevadí, to já spíš ze slušnosti :)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Vzhledem k tomu, že jsem ho nedostal já, si to beru osobně, že si mě nevážíš :roll: :lol: :P

Jaj, veď počkaj. Ak zoženiem ďalší s echt prebijanou dierkou hranatým klincom, tak ti ho venujem. ;)
Registrovaný uživatel
sigur: myslíš takový?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
berserk napsal
No s tím průkaznějším kusem si nejsem moc jistý, že by se mi povedlo ho někde sehnat :D


Nic není nemožné, zapátral jsem ve své databázi a tady máš rub ražený ze stejného razidla ;) :mrgreen: Je tam lehký dvojráz, tak to na první pohled nemusí vypadat, ale teď jsem obě mince porovnával a jsou stejné. Lícní strana je ražena jiným razidlem.

Z toho tedy vyplývá, že je to opravdu lev s hřívou v počtu 4+4 měsíčků, tak Tě to třeba potěší :mrgreen:

Jinak díky za ty fotky BP. Jsi jeden ze sedmi lidí odsud, který mi je poskytl. Ti, na které jsem nejvíc spoléhal, se na mě vybodli ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Vzhledem k tomu, že jsem ho nedostal já, si to beru osobně, že si mě nevážíš :roll: :lol: :P


Ondrášku, keďže si ťa vážim ako priateľa a odborníka, rád by som ti venoval aspoň tento biely peniaz s dobovou dierkou. Jej pravosť ti môže potvrdiť Topa alebo PEHU (mám ho od jedného z nich z KH 2020). ;) :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Braníčku, to je od Tebe moc milé :D A víš o tom, že je to vzácný ikonografický typ, na kterém lev konečně našel cestu ven z toho perlovce a může se tak vyprostit ze svého vězení? :mrgreen: :mrgreen:

Mimochodem, ten děravý PG jako přívěsek jsem kdysi dávno pořídil také od kolegy Topy. To už skoro vypadá, že ty mince ničí takto účelově :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Peňazokazecká dielňa Domažlice (ak si dobre pamätám)... :lol:
Registrovaný uživatel
Ne, Topa je odněkud z českého Slezska, máš to k němu kousek, můžete děrovat společně :)
Registrovaný uživatel
Tak jo, donutili jste mně obnovit si tady heslo, abych mohl tato sprostá podezření vyvrátit :D Drobák ode mne není, to je pod mou rozlišovací úroveň 8) a ten groš tehdy už dírku měl, když se ke mně dostal :)
Registrovaný uživatel
A tím, že jsem ho prodal kacurovi, tak jsem jiný zachránil, protože ON chtěl tehdy dělat díru do groše, aby měl co na krk.... :P
Registrovaný uživatel
Tak to sa ospravedlňujem,Topa77. Poplietol som nicky.
Registrovaný uživatel
No vida, starý jezevec vylezl ze své nory :lol: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Registrovaný uživatel
Už viem (teda dúfam), mám ho od baissu. :)
Registrovaný uživatel
To Kacuro: díky moc ;)
Registrovaný uživatel
Měl bych dotaz na Kacura. Mám tady typ XI. s netypickými písmeny "S" ve vnitřním opisu. Řekl bych že pouze ty dvě S vedle sebe jsou totožné. Ani jedno použité "S" ale není standardní pro tento typ. Jak moc je to časté? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Takovou úchylárnu jsem snad ještě neviděl :lol:

Vypadá to, že tvůrce razidla neměl k dispozici kolek s literou S a tak experimentoval a zkoušel ji napodobit pomocí jiných kolků. Dej sem i druhou stranu, ať si ho mohu zařadit do databáze. Díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1