Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Já jsem taky toho názoru, že při strátě zásilky pošta vyplatí částku na kterou byla zásilka . cenné psaní - udaná. Při obyčejné doporučené bez udání ceny je to 500.- Kč, právě takový případ s ČP řeším.
Moderátor
Myslím, že takové podmínky (navíc tímto způsobem napsané) jsou v rozporu s dobrými mravy a v každé civilizované zemi by pošta případný soud prohrála a ještě by musela udělat nápravu, protože nechat si platit pojištění za něco, co nemají v úmyslu vyplatit, je prostě chucpe. Bohužel je mi jasné, že v civilizované zemi nežijeme :(
Registrovaný uživatel
Běžně se používá a v zákoně o pojistné smlouvě je rozlišené pojištění škodové (např. pojištění domácnosti) a pojištění obnosové (např. životní pojištění). Nemá smysl pojistit dům na sto miliónů, když má hodnotu jen deset miliónů.
Moderátor
A není to náhodou tím, že hodnota toho domu / domácnosti / škod které vzniknou se můžou měnit, zatímco u ztracení psaní/balíku je škoda vždy 100% hodnoty?
Myslel jsem, že pojiištění je férová služba, kdy si prostě ohodnotím zásilku a oni mi ji zaplatí, pokud ji ztratí / ukradnou (což je věc, která by se seriózní firmě rozhodně stávat neměla, ale u ČP je to běžné). A skutečnost je zatím taková, že nemá smysl cokoli posílat pojištěné. I v případě, že budu mít doklad o koupi, tak je možné, že bude k ničemu, pokud ho neuznají (nemusí mi věřit, že jsem neposílal něco jiného, pokud jsem zásilku nebalil pod dohledem notáře...)
Registrovaný uživatel
Jaa-chym:

Ad brambora za 20 tis: No v pripade nahrady skody se vzdy vychazi z ceny obvykle, nikoli z cen vycucanych z prstu :-) Kdyz se hodnota neda zjistit jinak, tak se jede podle tabulek. Pokud te na ulici okrade kapsar a vezme ti penezenku s dvema stovkama, oni ho pak chytnou, pricemz on tvou penezenku mit uz nebude, a ty po nem budes pozadovat (krome odcizenych 200Kc) jeste za kozenou penezenku (diky tvy citovy vazbe k ni) treba pul milionu, tak taky nepochodis :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Kdyz se nad tim zamyslite, tak na druhou stranu posta v prvni fazi nemuze vedet (kazdyho kontrolovat) co v baliku opravdu je, a tak vam duveruje, ze obsah baliku ma opravdu hodnotu kterou uvadite, a proto udanou cenu nechava pouze na vas. Jinak to ani delat nemuze..

Jinak mate pravdu - posta by vam mela spravne bez reci zaplatit celou uvedenou hodnotu, za coz jste ji ostatne i zaplatil, a nemela by se nejakym dalsim zjistovanim ceny zabyvat. Proste ztratila balik, tak at plati celou udanou hodnotu.. kterou at treba potom pozaduje po zamestnancich, kteri jsou za onu ztracenou (v 99,9% vzdy ukradenou) zasilku odpovedni. Ostatne cely to prece funguje na principu pojisteni, ze - pod. ztraty se zaplatej z tisicu vybranych castek od lidi, kteri pojisteni zaplatili, ale nic se jim neztratilo. Pokud se ztraci vic nez se vybere na pojisteni, tak at holt vyhazou nespolehlivy zamestnance a pojisteni zvysej.
To co posta dela je jednoznacne nefer. A to nejenom v tomhle pripade...
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Co se tyce praxe, tak v tom prokazovani zadnej moc velkej problem ale nevidim: Pokud se odesilatel s prijemcem domluvej, ze v ony ztraceny zasilce bylo to ci ono a takovou udanou hodnotu to proste melo (posta si to casto v praxi overuje i u adresata) a budou na tom stale trvat, tak posta nakonec zaplati plnou hodnotu.
Jako doklad dolozeni ceny pak staci napriklad ono cestny prohlaseni, nejaka na kolene napsana kupni smlouva, kopie bank. vypisu + kopie koresponcence s domluvenou cenou (jako u celniku) pripadne jen dolozeni ceny obvykly na aukcich, v obchodech nebo na internetu. Nebo i svedectvi osob. Zadnej paragon nebo faktura neni treba, a pokud cestny prohlaseni staci pojistovne, musi stacit i CP.
Jak ony nalezitosti (v pripade ze nejsou z nejakyho duvodu k dispozici - coz se casto stava) bez problemu ziskat necham na fantazii kazdyho dle individ. pripadu.

Na nejaky dalsi setreni nema sama posta ostatne ani pravo, a pokud nejde o nejakej ocividnej (napr. opakovanej) podvod, kde jde navic opravdu o velky penize (tam to podstoupi dal PCR) tak se tim ani dal zabyvat nebude a zaplati.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Jen opakuju, ze mluvim pouze o vnitrostatnich doporucenych zasilkach (doporuceny balik, cenny balik, obchodni balik,..). U nepojisteneho dopor. baliku ci dopor. psani dostane kazdy pausalne 500 bez jakehokoli dalsiho setreni.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Já bych měl takový dotaz, i když se přímo netýká tématu tady. Předpokládám že všichni tu mají čilou korespondenci. Jak řešíte, když prodávající - odesílatel - po Vás vyžaduje vrácení frankatury?
Moderátor
blazek007 napsal
Já bych měl takový dotaz, i když se přímo netýká tématu tady. Předpokládám že všichni tu mají čilou korespondenci. Jak řešíte, když prodávající - odesílatel - po Vás vyžaduje vrácení frankatury?


Neobvyklá žiadosť určite. Zatiaľ som sa s tým nestretol, ale určite by som požadoval úhradu poštovného, ak chce naspäť svoju obálku so známkami.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No když slušně požádá a pošle si zárověň ofrankovanou obálku nebo aspoň známku.. tak nemám problém. Zrovna minulý týden jsem to takhle řešil u pána, co sbírá razítka.
Moderátor
Já právě takový problém řeším teď. Nechal si zaplatit poštovné a požaduje vrácení frankatury, kterou vylepil na dopis. Když jsem mu odpověděl že jeho poštovné jsem zaplatil já a známky jsou tedy moje, dost neomaleně se do mě pustil a dokonce vyhrožoval udáním na SČF. Kdybych mu nezaplatil poštovné, uvažoval bych o vrácení - pokud slušně požádá.
Registrovaný uživatel
blazek007: Zajímalo by mě, na čem by dotyčný chtěl založit ono udání :-) Nezbývá, než ho ignorovat a tiše se mu smát pod vousy ;-)
Moderátor
Tak ako píše JERRY, a u tohto predajcu viac nenakupovať.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Takže dnes jsem s ČP dořešil ztrátu doporučené zásilky. Vrací se poštovné a vyplácí se paušální částka 500.- Kč.
Registrovaný uživatel
Z toho, co zde čtu nejsem 2x moudrý a tak se optám na jasný příklad : potřebuji z čech poslat na Slovensko cca 50€. Jak to mám udělat, pokud to nejde poslat na ůčet ??? Doporučeně ?? Jako cenné psaní a nechat jej pojistit pokud to jde ??
Děkuji za rady.
Registrovaný uživatel
podla mna : cenne psani a poistit
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Staci cenne psani. Udavas tam hodnotu zasilky...to by melo byt to pojisteni.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Koiko napsal
Z toho, co zde čtu nejsem 2x moudrý a tak se optám na jasný příklad : potřebuji z čech poslat na Slovensko cca 50€. Jak to mám udělat, pokud to nejde poslat na ůčet ??? Doporučeně ?? Jako cenné psaní a nechat jej pojistit pokud to jde ??
Děkuji za rady.


A schovat lístek ze směnárny jako doklad. Pošta moc ráda neuznává reklamace a vyzvídá co v obálce bylo (i když k tomu - jak jsem zjistil - nemá vůbec právo) :evil:
Registrovaný uživatel
děkuji za odpovědi, myslel jsem si to, ale chtěl jsem mít jistotu. Díky
Moderátor
Z toho, co zde čtu nejsem 2x moudrý a tak se optám na jasný příklad : potřebuji z čech poslat na Slovensko cca 50€. Jak to mám udělat, pokud to nejde poslat na ůčet ??? Doporučeně ?? Jako cenné psaní a nechat jej pojistit pokud to jde ??
Děkuji za rady.

tak doporučeně bych rozhodně nezasílal, protože R-psaní je pojištěno jen na 500.- Kč.
Registrovaný uživatel
Peníze jdou poslat jen jako cenné psaní. Poslat je jinak je proti regulím pošty a za případnou ztrátu neručí.
Registrovaný uživatel
http://ekonomika.idnes.cz/posta-zavrhla-heslo-dnes-podate-zitra-dodame-f3j-/ekonomika.aspx?c=A081210_203253_ekonomika_dp

:lol: Uplynuly skoro 3 roky a z pošťáckých aut to ještě nezmizelo... :)
« Poslední úpravu provedl(a) Jirka999 v 9. 8. 2011, 8:31. »
Registrovaný uživatel
Když se zde bavíte o poštovních službách, je zajímavé porovnávat dnešní rychlost doručení obyčejného psaní, kdy má pošta všechny moderní výdobitky doby a například po roce 1850, za platnosti první emise. Můžete se podívat na tyto dopisy, které mají odchozí, průchozí i příchozí razítka. Je to velice zajímavé zjištění.
Moderátor
jan322 napsal
Mě pošta úžasně vytočila! V květnu jsem odesílal cenné psaní do zahraničí, který se ztratilo. Dobrá, stane se. Měsíc poté jsem uplatňoval reklamaci. Paní za přepážkou mi sdělila, že reklamační doba jsou 3 měsíce. Skoro celé tři měsíce jsem čekal, pak mi přišel dopis, že se zásilka skutečně ztratila. Šel jsem tedy na poštu a tam se dozvěděl, že podací lístek není vše a krom něj ještě potřebuju fakturu nebo účet od sběratelského materiálu, který jsem v balíku měl. ALE! Jak můžu mít doklad od něčeho, co jsem kupoval na sběratelské burze u stolku? A pak jsem jej po čase přepustil někomu jinému? A obratem mi bylo sděleno, že mi pojistku tím pádem nevyplatí (a nebylo to malá částka, ale v řádu tisíců!). Do dnešního dne jsem si myslel, že k reklamaci stačí podací lístek - očividně ne! :(

Máte někdo podobnou zkušenost s naší úžasnou Českou poštou? :( :evil:


Tak bohužel, pošta zastavila reklamační řízení s tím, že jsem nedoložil hodnotu a že tím pádem nedostanu ani korunu :evil: :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1