Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tak člověk si nekoupí minci nebo cokoliv jiného za 2-3 stovky, když má dát další za poštu...
ale jak už jsem poukazoval, jde primárně o tu balíkovou službu, 159 vs 59 (dobře, možná smluvní cena). za to stejné... ale asi je ta schizofrenie poště vlastní viz výše napsané.
o hotovost bych se nebál, lidi ji chtějí, bojí se, nemají rádi změny a ukotvuje se to i právně...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ale pokud posíláte mince a sběratelské zboží, nic jiného než CPS (vzhledem k případné náhradě škody při ztrátě) bych nedoporučoval... a cena cca 80-100 Kč....?

To není ani jedna krabička cigaret a jsou to cca dvě piva.... takže to bych zrovna drahotou nenazýval.... ;)

Miki z nostalgie účty nezaplatíš. ;)
Packeta - v základnom poštovnom, pre tých čo majú zasielanie cez ich internetovú aplikáciu (neplatí pre aplikáciu v mobile), poistenie zásielky na 700€ v základnej cene doručenia. Rýchlosť, cena a sledovanie cezhraničnej zásielky do CZ, SK, HU, RO je bezkonkurenčná.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Snad ještě - Balíkovna a Boxy- jsou nyní většinou v trafikách, obchodech...neplatí se náš personál, plochy skladů, energie...navíc např. u Aukra jde asi o cenu kontra množství...
To něco jiného než balík...

A k té hotovosti... v hospodách to chtějí na úkor karty kvůli dýškám pro pingla, jinde už hotocostí vlastně neplatím... no... před pár dny jsem se vráítil z Bratislavy...koukal jsem jak velký problém je zaplatit např. 20 eurovkou- neměli nazpátek drobné.. ani v info centru, ani v hospodě, dokonce ani v kvelbu se suvenýry...takže jsem si 20 eurovkiu dovezl domů a všude platil kartou...

A co co jsem si zatím stačil všimnout...právně řešit hotovost... nevím jestli bude v dnešní době všech těch možných práv bez povinností, uzákonit povinnost mít v ústavě nebo nižším zákoně hotovost...

Podle mě to půjde do ztracena...pomalu... a moje dítě (17 let) už vlastně hotové peníze skoro vůbec nevyužívá...tato generace za hotovost určitě nepůjde do ulic... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
MikyM napsal
Ale pokud posíláte mince a sběratelské zboží, nic jiného než CPS (vzhledem k případné náhradě škody při ztrátě) bych nedoporučoval... a cena cca 80-100 Kč....?

To není ani jedna krabička cigaret a jsou to cca dvě piva.... takže to bych zrovna drahotou nenazýval.... ;)

Miki z nostalgie účty nezaplatíš. ;)
Packeta - v základnom poštovnom, pre tých čo majú zasielanie cez ich internetovú aplikáciu (neplatí pre aplikáciu v mobile), poistenie zásielky na 700€ v základnej cene doručenia. Rýchlosť, cena a sledovanie cezhraničnej zásielky do CZ, SK, HU, RO je bezkonkurenčná.


Fidzi rozumím, určitě se dají dohledat lepší kvalitnější služby... možná také proto dochází v této době k rozdělení ČP na pobočky s přepážkami a se zkomírajícím listovním doručováním a pak na Balíkovnu, kde bude balíkové doručování (bez nutnosti ze svých výnosů dotovat pobočky). pak i pošta asi bude pružnější a bude umět "udělat cenu"...
Registrovaný uživatel
balík jako balík, služba je stejná (pokud tedy i "dražší" služba balíků doručuje druhý den). jen cena je x a 3x
znám jen jednu větší firmu co nebere karty a v hospodách neberou karty možná ne vesnici. dýška jsou o přístupu majitele, vždy to jde udělat.
mě osobně je jedno, kdyby hotovost skončila, snad by to jen ovlivnilo finanční vývoj malých dětí, ale pochybuji, že tohle by někdo řešil :D

MikyM napsal
Snad ještě - Balíkovna a Boxy- jsou nyní většinou v trafikách, obchodech...neplatí se náš personál, plochy skladů, energie...navíc např. u Aukra jde asi o cenu kontra množství...
To něco jiného než balík...

A k té hotovosti... v hospodách to chtějí na úkor karty kvůli dýškám pro pingla, jinde už hotocostí vlastně neplatím... no... před pár dny jsem se vráítil z Bratislavy...koukal jsem jak velký problém je zaplatit např. 20 eurovkou- neměli nazpátek drobné.. ani v info centru, ani v hospodě, dokonce ani v kvelbu se suvenýry...takže jsem si 20 eurovkiu dovezl domů a všude platil kartou...

A co co jsem si zatím stačil všimnout...právně řešit hotovost... nevím jestli bude v dnešní době všech těch možných práv bez povinností, uzákonit povinnost mít v ústavě nebo nižším zákoně hotovost...

Podle mě to půjde do ztracena...pomalu... a moje dítě (17 let) už vlastně hotové peníze skoro vůbec nevyužívá...tato generace za hotovost určitě nepůjde do ulic... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
V posledních dnech zkušenosti se soukromými firmami. Jedna napíše, že osobně doveze mezi 10 - 12, pak přijde zpráva, že si to máme vyzvednout u smluvního výdejce. Jsem z města, takže do dám. Dcera si objedná zásilku na vesnici, kde je výdejní box a dodavaatel to klidně nechá ve vesnici do které jedeš 15 minut autem.

Dle mého by děti měly poznat hotovost. Jinak to pro ně bude pořád virtuální svět, když poznají jen platbu kartou. Např. je určitě více potěší, když dostanou nějakou bankovku za vysvědčení, než když uslyší "Poslal jsem ti to na účet", ale je to můj názor a taky to sem nepatří.
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové, se zájmem si čtu Vaši diskusi - i s přesahem, co se hotovostního a bezhotovostního platebního styku týká.

Uvědomujete si, že obdobně bychom mohli za pár let diskutovat i na téma poštovních známek? Je to také poukázka (cenina) na službu, za kterou bychom ale mohli u přepážky platit bezhotovostně, tedy proč vylepovat (a vlastně i tisknout) poštovní známky?
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
Vážení kolegové, se zájmem si čtu Vaši diskusi - i s přesahem, co se hotovostního a bezhotovostního platebního styku týká.

Uvědomujete si, že obdobně bychom mohli za pár let diskutovat i na téma poštovních známek? Je to také poukázka (cenina) na službu, za kterou bychom ale mohli u přepážky platit bezhotovostně, tedy proč vylepovat (a vlastně i tisknout) poštovní známky?




Bohužel k tomu dochází... Jak dnes vypadá doporučený dopis?
Dám u přepážky peníze a ...

Jako parte ...
- bílá obálka
- bíla nálepka z Apostu s černým textem
- bílá náleka s čárovým kódem...

Níkde žádná známka....
Moderátor
Neumann napsal
Vážení kolegové, se zájmem si čtu Vaši diskusi - i s přesahem, co se hotovostního a bezhotovostního platebního styku týká.

Uvědomujete si, že obdobně bychom mohli za pár let diskutovat i na téma poštovních známek? Je to také poukázka (cenina) na službu, za kterou bychom ale mohli u přepážky platit bezhotovostně, tedy proč vylepovat (a vlastně i tisknout) poštovní známky?

Vyvoj k tomu jednoznacne smeruje. Kolik procent zasilek podanych na prepazce je frankovano znamkami? Znamky jsou nezbytne jen v pripade vhozeni listovnich zasilek do postovni schranky. Pritom mlada generace postu temer nepouziva a znamky tudiz take ne. Posta vydava znamky hlavne kvuli sberatelum, je to vitany zdroj prijmu. Jinak by pro postovni provoz stacilo tisknout od kazdeho nominalu jeden vzor porad dokola.
Aby bylo jasno, nejsem proti znamkam, jen popisuji situaci. Mam znamky rad, i kdyz je nesbiram. Frankuji znamkami vse co se da, krasne frankatury, Umeni apod., ale hlavni duvod je ten, ze je na sberatelskem trhu koupim pod nominalni hodnotou. Coz pro postu neni idealni, protoze pouziti znamek koupenych v minulosti nepriznive ovlivnuje jeji aktualni ekonomicke vysledky.
(Ale zase prodaji sberatelum nove znamky, ktere na frankovani pouzity nejsou, takze v souctu zrejme zisk je.)

Taho: Ad hotovost: Po platbach v hotovosti se take poptavka snizuje, mlada generace uz bude davat prednost platbam mobilem. Uplne zruseni hotovosti neni zatim na poradu dne, ale technicky by to nebyl problem.

Obecne je to vse generacni otazka, a vyvoj jde kupredu velmi rychle.
Cast senioru 80+ si stale nechava vyplacet duchody v hotovosti na poste,
pro nasi generaci je standard internetove bankovnictvi, mlada generace uz je zase jinde.
Moderátor
MikyM napsal
Neumann napsal
Vážení kolegové, se zájmem si čtu Vaši diskusi - i s přesahem, co se hotovostního a bezhotovostního platebního styku týká.

Uvědomujete si, že obdobně bychom mohli za pár let diskutovat i na téma poštovních známek? Je to také poukázka (cenina) na službu, za kterou bychom ale mohli u přepážky platit bezhotovostně, tedy proč vylepovat (a vlastně i tisknout) poštovní známky?




Bohužel k tomu dochází... Jak dnes vypadá doporučený dopis?
Dám u přepážky peníze a ...

Jako parte ...
- bílá obálka
- bíla nálepka z Apostu s černým textem
- bílá náleka s čárovým kódem...

Níkde žádná známka....

Jeste jedna poznamka: nalepky (a casto i znamky) jsou samolepici - jak bude takovy dopis zarazeny do sbirky vypadat za 50-100 let?
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
balík jako balík, služba je stejná (pokud tedy i "dražší" služba balíků doručuje druhý den). jen cena je x a 3x
znám jen jednu větší firmu co nebere karty a v hospodách neberou karty možná ne vesnici. dýška jsou o přístupu majitele, vždy to jde udělat.
mě osobně je jedno, kdyby hotovost skončila, snad by to jen ovlivnilo finanční vývoj malých dětí, ale pochybuji, že tohle by někdo řešil :D

MikyM napsal
Snad ještě - Balíkovna a Boxy- jsou nyní většinou v trafikách, obchodech...neplatí se náš personál, plochy skladů, energie...navíc např. u Aukra jde asi o cenu kontra množství...
To něco jiného než balík...

A k té hotovosti... v hospodách to chtějí na úkor karty kvůli dýškám pro pingla, jinde už hotocostí vlastně neplatím... no... před pár dny jsem se vráítil z Bratislavy...koukal jsem jak velký problém je zaplatit např. 20 eurovkou- neměli nazpátek drobné.. ani v info centru, ani v hospodě, dokonce ani v kvelbu se suvenýry...takže jsem si 20 eurovkiu dovezl domů a všude platil kartou...

A co co jsem si zatím stačil všimnout...právně řešit hotovost... nevím jestli bude v dnešní době všech těch možných práv bez povinností, uzákonit povinnost mít v ústavě nebo nižším zákoně hotovost...

Podle mě to půjde do ztracena...pomalu... a moje dítě (17 let) už vlastně hotové peníze skoro vůbec nevyužívá...tato generace za hotovost určitě nepůjde do ulic... :mrgreen:



:mrgreen:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-komentar-karty-ne-jen-hotovost-cesi-odiraji-svou-zemi-a-sebe-navzajem-233733#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest226_mohlo_by_vas_zajimat_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Moderátor
https://www.penize.cz/nakupy/442658-kdo-doplati-na-zruseni-kolku-ten-kdo-zije-v-hotovosti

Je videt, ze to jde. Telefonni budky a telegramy uz skoncily, kolky skonci brzy, znamky a hotovost muzou nasledovat.
I ty postovni schranky se daji technicky resit jinak.
Absolutni zruseni hotovosti by melo jeste jednu vyhodu, lide by meli daleko lepsi prehled o svych vydajich.
I pro mladou generaci by to bylo vychovnejsi (taho).
Nakonec ze me na stara kolena bude propagator zruseni hotovosti i znamek. Vidim jen same vyhody. Holt budeme sbirat znamky, mince a bankovky neplatne misto tech soucasnych.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Absolutni zruseni hotovosti by melo jeste jednu vyhodu, lide by meli daleko lepsi prehled o svych vydajich.

Nesuhlasím. Práve naopak. Vďaka zobrazovaniu nie skutočného, ale "použiteľného" zostatku na účte sa rýchle a hlúpo zadĺžia. Potom dostanú "zadarmo" kreditnú kartu a už sa točia v úverovej špirále.

numismat napsal
I pro mladou generaci by to bylo vychovnejsi (taho).

Blbosť. Všetci sme boli mladí a utrácali sme po akýkoľvek limit.

numismat napsal
Nakonec ze me na stara kolena bude propagator zruseni hotovosti i znamek. Vidim jen same vyhody. Holt budeme sbirat znamky, mince a bankovky neplatne misto tech soucasnych.

Zíde z očí, zíde z mysle. Kde sú napríklad zberatelia telefónnych kariet? Mládež bez hotovosti, bez známok, bez... nebude mať k zbieraniu týchto predmetov žiadny vzťah, žiadne nostalgické spomienky. A ich zberateľstvo pôjde do kytek. Určite sa bude zbierať niečo iné - mobilné telefóny, staré aplikácie, tokeny z hier,... ale na mince a známky zabudni. To nikto nebude poznať.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi: s tim sberatelstvim mas asi bohuzel pravdu, o sbirani mobilu jsem taky uvazoval, ted se vse vyhazuje, tak nektere typy budou urcite vzacne a byla by to tudiz i dobra investice.
Prehled o vydajich: mel jsem na mysli, ze by vse bylo videt na vypisu z uctu a mohl bych si udelat presne statistiky a analyzy - ale mas zrejme pravdu, mladi tohle delat nebudou, ja jsem trochu specificky pripad, vzdelanim matematik - statistik a profesi byvaly ajtak, takze osobni finance jsou pro me neco jako statni rozpocet :-)
OK, tak ja uz to s tim sbiranim minci a hotovosti vydrzim, patri to k me generaci, a chytry mobil na bezhotovostni platby si zatim porizovat nebudu, vystacim nadale s kartou.
Registrovaný uživatel
Mě chvíli živila ekonomika a jsem založením materialista.
Výdaje uvidí až na výpisu. Pozdě.
Rodinný rozpočet = (skoro) státní rozpočet. Taky to mám tak.
Plánovat se musí i rodinný rozpočet.
Já jsem rozhodný odpůrce zrušení hotovosti. Pro mě to bude konec svobody a začátek velkého dohledu. Více už nepíši. Politika je tabu.

Jen by mě zajímalo jak se budou hrát hry bez žetonů a třeba mariáš bez peněz.
Jak si budou hrát holčičky na obchod ....
Uvidíme.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
numismat napsal
Absolutni zruseni hotovosti by melo jeste jednu vyhodu, lide by meli daleko lepsi prehled o svych vydajich.

Nesuhlasím. Práve naopak. Vďaka zobrazovaniu nie skutočného, ale "použiteľného" zostatku na účte sa rýchle a hlúpo zadĺžia. Potom dostanú "zadarmo" kreditnú kartu a už sa točia v úverovej špirále.

numismat napsal
I pro mladou generaci by to bylo vychovnejsi (taho).

Blbosť. Všetci sme boli mladí a utrácali sme po akýkoľvek limit.

numismat napsal
Nakonec ze me na stara kolena bude propagator zruseni hotovosti i znamek. Vidim jen same vyhody. Holt budeme sbirat znamky, mince a bankovky neplatne misto tech soucasnych.

Zíde z očí, zíde z mysle. Kde sú napríklad zberatelia telefónnych kariet? Mládež bez hotovosti, bez známok, bez... nebude mať k zbieraniu týchto predmetov žiadny vzťah, žiadne nostalgické spomienky. A ich zberateľstvo pôjde do kytek. Určite sa bude zbierať niečo iné - mobilné telefóny, staré aplikácie, tokeny z hier,... ale na mince a známky zabudni. To nikto nebude poznať.


pokud nemáš úvěrový produkt (jakože mladý ani mít nemůžou), tak je přeci zůstatek jen jeden...

já myslím, že mince se sbírat budou, dokud budou. možná i když nebudou. je to tak s nima od kdy je vymysleli...
Registrovaný uživatel
taho napsal
Mě chvíli živila ekonomika a jsem založením materialista.
Výdaje uvidí až na výpisu. Pozdě.
Rodinný rozpočet = (skoro) státní rozpočet. Taky to mám tak.
Plánovat se musí i rodinný rozpočet.
Já jsem rozhodný odpůrce zrušení hotovosti. Pro mě to bude konec svobody a začátek velkého dohledu. Více už nepíši. Politika je tabu.

Jen by mě zajímalo jak se budou hrát hry bez žetonů a třeba mariáš bez peněz.
Jak si budou hrát holčičky na obchod ....
Uvidíme.


tak už dnes máš vylepšené deskovky s platební/kreditní kartou :D a žetony budou dál, minimálně na hraní, stejně jako fake peníze. hotovost jen tak nezruší, i když já bych byl klidně pro (černá ekonomika).

tak to jsem asi výjimkou, ale rozpočet v podstatě neřeším :D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak to jsem asi výjimkou, ale rozpočet v podstatě neřeším :D


Tak vzhůru do vlády :D

Když zruší peníze, tak černá ekonomika nezmizí. Vrátíme se ke směnnému obchodu.

Sbírat se bude asi pořád. Některá generace méně a některé více.
Registrovaný uživatel
numismat: Velice pochybuju, že zrušení hotovosti povede k lepšímu hospodaření s penězi. Caparti máchnou mobilem nebo hodinkami a pokud tam budou mí navázanou kartu debit/credit s vysokým limitem tak ty peníze utratí. Taky roste počet míst na internetu, kde můžeš platit kartou a jídlo to fakt není.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
Zpet k postam: v posledni dobe mi prichozi cenna psani ukladaji rovnou na poste, o doruceni se ani nepokusi. Dokonce ani nedaji listek do schranky, jen poslou mail, zrejme v ramci digitalizace setri papir. Uz jsem si zvykl.
Jake mate zkusenosti vy?
Registrovaný uživatel
cp mi už dlouho nechodí, teď prožívám nadšení z balíkovny :D a to jsem ještě nezkusil zásilkovnu!
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
cp mi už dlouho nechodí, teď prožívám nadšení z balíkovny :D a to jsem ještě nezkusil zásilkovnu!

Nekteri prodejci na Aukru nabizeji jen CP. Pokud je vyber, samozrejme dam prednost Balikovne/Zasilkovne.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Zpet k postam: v posledni dobe mi prichozi cenna psani ukladaji rovnou na poste, o doruceni se ani nepokusi. Dokonce ani nedaji listek do schranky, jen poslou mail, zrejme v ramci digitalizace setri papir. Uz jsem si zvykl.
Jake mate zkusenosti vy?


Je to možné...
Jestli vaší otázce dobře rozumím...
je nutné si uvědomit, že zákazníkem je odesílatel zásilky. V předmětné věci je třeba odlišit smlouvu, kterou uzavřel adresát (kupující) s odesílatelem zásilky (o prodeji/koupi zboží) a smlouvu, kterou uzavřel odesílatel zásilky s poštovním operátorem. V dané věci zaslání/dodání zboží není adresát zásilky v žádném právním vztahu s Českou poštou, s.p.
Pokud tedy odesílatel má ve své databázi Vaše mobilní číslo, případně e-mailovou adresu a zvolí při podání i službu (Avízo), odejde Vám o provedeném neúspěšném pokusu(že nejste zastižen) o doručení systémem vygenerované jak SMS Avízo, tak E-mail avízo. V tomto případě se papírový tiskopis „Výzva k vyzvednutí zásilky“ adresátovi do domovní schránky nevkládá...

Důležité je ale vždy provést na poštovní adrese pokus o doručení (tedy zazvonit)... :D Píšete, že o doruceni se ani nepokusi , to jste celý den skutečně doma, že to víte tak jistě?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
ferovyobchodnik napsal
cp mi už dlouho nechodí, teď prožívám nadšení z balíkovny :D a to jsem ještě nezkusil zásilkovnu!

Nekteri prodejci na Aukru nabizeji jen CP. Pokud je vyber, samozrejme dam prednost Balikovne/Zasilkovne.



Já samozřejmě taky, cena je cena, ale pozor na podmínky podání a případné následné reklamace ... při ztrátě poškození, nevím teď přesně z hlavy co konkrétně balíkovna a zásilkovna uzná z hlediska sběratelských předmětů a do jaké výše jejich ceny (pořizovací? sběratelské?)... U cenného psaní to není problém...
Moderátor
MikyM napsal
numismat napsal
ferovyobchodnik napsal
cp mi už dlouho nechodí, teď prožívám nadšení z balíkovny :D a to jsem ještě nezkusil zásilkovnu!

Nekteri prodejci na Aukru nabizeji jen CP. Pokud je vyber, samozrejme dam prednost Balikovne/Zasilkovne.



Já samozřejmě taky, cena je cena, ale pozor na podmínky podání a případné následné reklamace ... při ztrátě poškození, nevím teď přesně z hlavy co konkrétně balíkovna a zásilkovna uzná z hlediska sběratelských předmětů a do jaké výše jejich ceny (pořizovací? sběratelské?)... U cenného psaní to není problém...

Aukro uvadi:
Balíkovnou přes Aukro lze zasílat i cenné věci z kategorií sběratelství a starožitnosti, které je běžně z přepravy vyloučeno, jako jsou sběratelské mince, bankovky, drahé kameny apod. Doprava takového zboží je přepravcem garantována podobně jako u specializovaných služeb (cenné psaní, cenný balík). Maximální výše garance je v tomto případě snížena na 10 000 Kč.
Viz
https://aukro.cz/stranka/balikovna-pres-aukro

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1