Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM napsal
numismat napsal
Zpet k postam: v posledni dobe mi prichozi cenna psani ukladaji rovnou na poste, o doruceni se ani nepokusi. Dokonce ani nedaji listek do schranky, jen poslou mail, zrejme v ramci digitalizace setri papir. Uz jsem si zvykl.
Jake mate zkusenosti vy?


Je to možné...
Jestli vaší otázce dobře rozumím...
je nutné si uvědomit, že zákazníkem je odesílatel zásilky. V předmětné věci je třeba odlišit smlouvu, kterou uzavřel adresát (kupující) s odesílatelem zásilky (o prodeji/koupi zboží) a smlouvu, kterou uzavřel odesílatel zásilky s poštovním operátorem. V dané věci zaslání/dodání zboží není adresát zásilky v žádném právním vztahu s Českou poštou, s.p.
Pokud tedy odesílatel má ve své databázi Vaše mobilní číslo, případně e-mailovou adresu a zvolí při podání i službu (Avízo), odejde Vám o provedeném neúspěšném pokusu(že nejste zastižen) o doručení systémem vygenerované jak SMS Avízo, tak E-mail avízo. V tomto případě se papírový tiskopis „Výzva k vyzvednutí zásilky“ adresátovi do domovní schránky nevkládá...

Dekuji za objasneni.

MikyM napsal
Důležité je ale vždy provést na poštovní adrese pokus o doručení (tedy zazvonit)... :D Píšete, že o doruceni se ani nepokusi , to jste celý den skutečně doma, že to víte tak jistě?

Ano, presne tak, mnohokrat overeno. Porad je nekdo doma a zvonek funguje. Rano se objevi ve sledovani "Dorucovani zasilky" a behem dne "Ulozeni na poste" s moznosti okamziteho vyzvednuti. Prepazkovi pracovnici mi potvrdili, ze CP vozi primo na postu bez pokusu o doruceni (udajne nestihaji) a listky do schranek dava listonoska druhy den.
Nakonec posta nic nepredstira a pise v mailu:

Vážený zákazníku,

bohužel se nám nepodařilo Vaši zásilku na adrese xxx, 16200 Střešovice doručit. Zásilku máme pro Vás připravenou a od této chvíle si ji můžete vyzvednout.


Drive psali "nezastihli jsme Vas doma", ted uz duvod nedoruceni neuvadi.

Ja vim, muzu si pozadat o opakovane doruceni, ale to budu cekat min. do dalsiho dne.
Registrovaný uživatel
Tak v tomto případě (personální situace, velký objem doručovaných zásilek) asi máte pravdu....
Ale nemělo by to být. Pokus o doručení by měl být vždy proveden...

Personální situace... Nevím, proč nikdo z těch front na Úřadech práce (většina mužů s dotykovým mobilem v ruce a s cigárem v puse)nechce třeba právě na poště dělat...

Holt štědrý sociální systém a nezájem státu .... ;)
Registrovaný uživatel
jj, aukro do 10tis, což je fajn. ale i tak mince posílám radši CP - btw už se někdy stalo, že CP nedorazilo? já to nezažil snad nikdy. dokonce mi raz psal kupující, že jsem obálku zapomněl zalepit...
zato zásilka s legem se ke měn nedostala. nebo NB poslaný na reklamaci došel ještě víc rozflákaný.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
jj, aukro do 10tis, což je fajn. ale i tak mince posílám radši CP - btw už se někdy stalo, že CP nedorazilo? já to nezažil snad nikdy. dokonce mi raz psal kupující, že jsem obálku zapomněl zalepit...
zato zásilka s legem se ke měn nedostala. nebo NB poslaný na reklamaci došel ještě víc rozflákaný.

CP vzdy OK, Balikovna zatim taky (ale z maleho vzorku), doporucene zasilky obcas ztrata, ubytek apod. Nejvetsi kuriozita: otevrena zasilka, mince rozbaleny a prozkoumany - a protoze to byly marky, tak nasypany zpet, obalka znovu zalepena a bez ubytku dorucena.
Registrovaný uživatel
Packeta (zásielkovňa) - včera podaný balík v Karlových Varoch, Česká republika, a dnes ma už čaká v odbernom boxe v Bratislave, Slovenská republika. Medzinárodná zásielka doručená za 24 hodín bez hier na prvú a druhú triedu a podobných sprostostí. Jednoducho robia to čo robiť majú, robia to lacnejšie než konkurencia a očividne to robia dobre. ;)

V apke vidím celý proces doručenia online bez lístkov a oznámení. V boxe si to vyzdvihnem kedy to vyhovuje mne a nie pošte (aj o polnoci) a nemusím študovať, kedy je naša pošta otvorená a zatvorená, pretože v lete majú na pošte skrátené úradné hodiny (pracujú len poldeň - jeden deň doobeda a druhý poobede). Je to úplne na ... nervy. :twisted:
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
MikyM napsal
numismat napsal
Zpet k postam: v posledni dobe mi prichozi cenna psani ukladaji rovnou na poste, o doruceni se ani nepokusi. Dokonce ani nedaji listek do schranky, jen poslou mail, zrejme v ramci digitalizace setri papir. Uz jsem si zvykl.
Jake mate zkusenosti vy?


Je to možné...
Jestli vaší otázce dobře rozumím...
je nutné si uvědomit, že zákazníkem je odesílatel zásilky. V předmětné věci je třeba odlišit smlouvu, kterou uzavřel adresát (kupující) s odesílatelem zásilky (o prodeji/koupi zboží) a smlouvu, kterou uzavřel odesílatel zásilky s poštovním operátorem. V dané věci zaslání/dodání zboží není adresát zásilky v žádném právním vztahu s Českou poštou, s.p.
Pokud tedy odesílatel má ve své databázi Vaše mobilní číslo, případně e-mailovou adresu a zvolí při podání i službu (Avízo), odejde Vám o provedeném neúspěšném pokusu(že nejste zastižen) o doručení systémem vygenerované jak SMS Avízo, tak E-mail avízo. V tomto případě se papírový tiskopis „Výzva k vyzvednutí zásilky“ adresátovi do domovní schránky nevkládá...

Jeste jednou se vracim k tem mailovym avizum - nezda se mi, ze by odesilatele predavali poste moji mailovou adresu. Na CP neni muj mail ani tel. Nemuze ji posta mit z meho zakaznickeho uctu (zakaznicke karty)? SMS na mobil mi ale nechodi, i kdyz ho posta take zna.
Dnes opet klasika: cely den ve sledovani "dorucovani zasilky", zadny pokus o doruceni samozrejme nebyl. V 17:52 mail, ze zasilka je "od tohoto okamziku" na poste. Posta ale zavira v 18:00, za 8 minut se to fakt neda stihnout, posta je dal.
Pred casem jsem si na nedorucovani stezoval, nestal jsem poste ani za odpoved. Tak jsem na to rezignoval a beru to jako fakt.
Registrovaný uživatel
mno, nebo buď hnidopich, jestli jsi to nadepsal stížnost, reklamace apod. tak mají zákonnou povinnost se do určité doby ozvat. pak si účtuj bolestné (já vím, není to košér, ale to je problém právní)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
mno, nebo buď hnidopich, jestli jsi to nadepsal stížnost, reklamace apod. tak mají zákonnou povinnost se do určité doby ozvat. pak si účtuj bolestné (já vím, není to košér, ale to je problém právní)

Ano, byla to stiznost na nedorucovani baliku.
Odepsali mi:
Vaše e-mailové podání bylo postoupeno k vyřízení. Výsledek obdržíte v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 30 dnů.
A pak uz nic. Prekvapilo me tehdy hodne, ze ani na stiznost nereagovali.
Zdalo se mi beznadejne se tim dal zabyvat.
Je to zrejme promlcene, je to 10 let.
Ale nic se za tu dobu nezmenilo k lepsimu.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
MikyM napsal
numismat napsal
Zpet k postam: v posledni dobe mi prichozi cenna psani ukladaji rovnou na poste, o doruceni se ani nepokusi. Dokonce ani nedaji listek do schranky, jen poslou mail, zrejme v ramci digitalizace setri papir. Uz jsem si zvykl.
Jake mate zkusenosti vy?


Je to možné...
Jestli vaší otázce dobře rozumím...
je nutné si uvědomit, že zákazníkem je odesílatel zásilky. V předmětné věci je třeba odlišit smlouvu, kterou uzavřel adresát (kupující) s odesílatelem zásilky (o prodeji/koupi zboží) a smlouvu, kterou uzavřel odesílatel zásilky s poštovním operátorem. V dané věci zaslání/dodání zboží není adresát zásilky v žádném právním vztahu s Českou poštou, s.p.
Pokud tedy odesílatel má ve své databázi Vaše mobilní číslo, případně e-mailovou adresu a zvolí při podání i službu (Avízo), odejde Vám o provedeném neúspěšném pokusu(že nejste zastižen) o doručení systémem vygenerované jak SMS Avízo, tak E-mail avízo. V tomto případě se papírový tiskopis „Výzva k vyzvednutí zásilky“ adresátovi do domovní schránky nevkládá...

Jeste jednou se vracim k tem mailovym avizum - nezda se mi, ze by odesilatele predavali poste moji mailovou adresu. Na CP neni muj mail ani tel. Nemuze ji posta mit z meho zakaznickeho uctu (zakaznicke karty)? SMS na mobil mi ale nechodi, i kdyz ho posta take zna.
Dnes opet klasika: cely den ve sledovani "dorucovani zasilky", zadny pokus o doruceni samozrejme nebyl. V 17:52 mail, ze zasilka je "od tohoto okamziku" na poste. Posta ale zavira v 18:00, za 8 minut se to fakt neda stihnout, posta je dal.
Pred casem jsem si na nedorucovani stezoval, nestal jsem poste ani za odpoved. Tak jsem na to rezignoval a beru to jako fakt.


Nevím, kdo jsou Vaši odesílatele...jestli firmy společnosti (Aukro, dražební společností, podávající ve velkém, data k zásilkám elektronicky v souborech nebo jednotlivci vypisující podací lístek... (a i na podacím lístku je u odesílatele a adresáta kolonka e-mail), údaje nemusí být na zásilce, důležité je to, co je při podání zadáno do systému ... přes datový soubor nebo opsáno z podacího lístku ...

Ale ano, i ze Zákaznické karty se tyto údaje stahují...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
mno, nebo buď hnidopich, jestli jsi to nadepsal stížnost, reklamace apod. tak mají zákonnou povinnost se do určité doby ozvat. pak si účtuj bolestné (já vím, není to košér, ale to je problém právní)



Jen upřesním, když už se zmiňuje právní stránka...

Ve věci případného požadavku na úhradu nepřímé škody v souvislosti s poskytnutou poštovní službou (např. úhrada vzniklých vícenákladů) si Vás dovolujeme informovat, že odpovědnost České pošty, s.p., za škody vzniklé při poskytování poštovních služeb stanoví zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů, v platném znění. Dle odst. 1 § 12 tohoto zákona za škodu vzniklou při poskytování poštovních služeb odpovídá provozovatel v rozsahu stanoveném tímto zákonem a poštovní smlouvou.

Rozsah odpovědnosti dále upřesňuje odst. 1 § 13 zákona č. 29/2000 Sb. Provozovatel při poskytování poštovních služeb odpovídá za škodu vzniklou:
- ztrátou, poškozením nebo úbytkem obsahu poštovní zásilky v rozsahu sjednaném v poštovní smlouvě,
- za jinak vzniklé škody na poštovní zásilce odpovídá, jen bylo-li to v poštovní smlouvě sjednáno.

Poštovní smlouva je uzavírána v mezích poštovních podmínek. Poštovní podmínky – Základní poštovní služby neobsahují v tomto případě ustanovení o závazku úhrady nepřímých škod Českou poštou, s.p.



Ano,. je povinnost reagovat, odpovědět na reklamaci, stížnost...
Odlišujme reklamaci /neprovedení služby, kvalitu, ztrátu apod.)- tu podává zákazník /odesílatel- na to jsou zákonné normy a lhůty
Stížnost-může podat kdokoliv. Běžně se akceptuje 30 denní lhůta na odpověď, ale není to v žádném zákoně


Pro numismata- 10 let je už asi pasé ;) , to jste měl být důsledný dříve...
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 13. 7. 2023, 5:47. »
Moderátor
MikyM napsal
Nevím, kdo jsou Vaši odesílatele...jestli firmy společnosti (Aukro, dražební společností, podávající ve velkém, data k zásilkám elektronicky v souborech nebo jednotlivci vypisující podací lístek... (a i na podacím lístku je u odesílatele a adresáta kolonka e-mail), údaje nemusí být na zásilce, důležité je to, co je při podání zadáno do systému ... přes datový soubor nebo opsáno z podacího lístku ...

Ale ano, i ze Zákaznické karty se tyto údaje stahují...

Odesilatele jsou vetsinou drobni prodejci na Aukru, pochybuji, ze by zadavali muj mail (nekdy zadaji tel, a v tom pripade prijde SMS).
Ta Zakaznicka karta bude asi duvod, dekuji za potvrzeni.
Moderátor
MikyM napsal
Ano,. je povinnost reagovat, odpovědět na reklamaci, stížnost...
Odlišujme reklamaci /neprovedení služby, kvalitu, ztrátu apod.)- tu podává zákazník /odesílatel- na to jsou zákonné normy a lhůty
Stížnost-může podat kdokoliv. Běžně se akceptuje 30 denní lhůta na odpověď, ale není to v žádném zákoně


Pro numismata- 10 let je už asi pasé ;) , to jste měl být důsledný dříve...

Nechtel jsem vypadat jako kverulant, u řadových zamestnancu posty i vedouciho jsem narazel, tak jsem napsal stiznost mailem a pak to vzdal.
Nakonec je videt, ze bych stejne niceho nedosahl, tak jsem si zvykl pro zasilky jezdit na postu a beru to uz s klidem a nikoho tim neotravuji. Naopak velmi dusledny jsem byl v pripade reklamaci ztrat doporucenych zasilek, ktere jsem vzdy dotahl do uspesneho konce. A nekdy to byl dvoufazovy boj - nejprve zamitnuti a moje odvolani, teprve pak byla reklamace uznana. Taky nechapu, proc se nahrada vraci poukazkou, navic dvema (postovne + vlastni nahrada), se kterymi musim na postu. Proc to nejde na ucet? Vrchol byl, kdyz se ztratila i ta poukazka. To uz vedouci kapitulovala a misto reklamace ztraty poukazky mi to radeji vyplatila hotove. (Opet tu mame priklad, kdy bezhotovost by byla pohodlnejsi.)

MikyM: diky moc za vsechny Vase odpovedi a za trpelivost. Aspon tu mame srovnani teorie a praxe, ktera je nekdy trochu jina a košatější.
Registrovaný uživatel
Já tedy řešil újmu jen jednou, dostal jsem tehdá od pošty něco přes 20tis a téměř jsem si jist, že na účet.. ale třeba se pletu, je to určitě přes 10let...
Registrovaný uživatel
numismat napsal
MikyM napsal
Ano,. je povinnost reagovat, odpovědět na reklamaci, stížnost...
Odlišujme reklamaci /neprovedení služby, kvalitu, ztrátu apod.)- tu podává zákazník /odesílatel- na to jsou zákonné normy a lhůty
Stížnost-může podat kdokoliv. Běžně se akceptuje 30 denní lhůta na odpověď, ale není to v žádném zákoně


Pro numismata- 10 let je už asi pasé ;) , to jste měl být důsledný dříve...

Nechtel jsem vypadat jako kverulant, u řadových zamestnancu posty i vedouciho jsem narazel, tak jsem napsal stiznost mailem a pak to vzdal.
Nakonec je videt, ze bych stejne niceho nedosahl, tak jsem si zvykl pro zasilky jezdit na postu a beru to uz s klidem a nikoho tim neotravuji. Naopak velmi dusledny jsem byl v pripade reklamaci ztrat doporucenych zasilek, ktere jsem vzdy dotahl do uspesneho konce. A nekdy to byl dvoufazovy boj - nejprve zamitnuti a moje odvolani, teprve pak byla reklamace uznana. Taky nechapu, proc se nahrada vraci poukazkou, navic dvema (postovne + vlastni nahrada), se kterymi musim na postu. Proc to nejde na ucet? Vrchol byl, kdyz se ztratila i ta poukazka. To uz vedouci kapitulovala a misto reklamace ztraty poukazky mi to radeji vyplatila hotove. (Opet tu mame priklad, kdy bezhotovost by byla pohodlnejsi.)

MikyM: diky moc za vsechny Vase odpovedi a za trpelivost. Aspon tu mame srovnani teorie a praxe, ktera je nekdy trochu jina a košatější.



Tak zkusím ještě...

Nevidím důvod, proč by vám to nemělo jít na účet bezhotovostně. pokud v rámci reklamace předáte vše potřebné, (tzn. doklad, že onen účet je skutečně váš) vrací se vše bezhotovostně na účet.

Zvlášť poštovné a zvlášť náhrada...znáte to účetnictví, dvě hromádky, předpisy... poukazečné vrací ihned reklamační pošta po ukončení oprávněné reklamace a náhradu pak v termínu až do 15 dnů po ukončení pak centrálně z "odd. reklamací"... :D
Moderátor
MikyM napsal
Nevidím důvod, proč by vám to nemělo jít na účet bezhotovostně. pokud v rámci reklamace předáte vše potřebné, (tzn. doklad, že onen účet je skutečně váš) vrací se vše bezhotovostně na účet.

Urcite jsem se na to pri reklamaci ptal osobne, ale nebyla ochota, asi je ta poukazka jednodussi.
Nota bene, mam ucet u Postovni sporitelny/CSOB.
Jak je to u elektronicke reklamace si uz nepamatuji, ale kdybych si mohl vybrat, urcite bych zvolil bezhotovost.
Co znamena "doklad, že onen účet je skutečně váš"?
Je snad moje vec, na jaky ucet to chci poslat, nemusi byt ani muj.
Nesetkal jsem se nikde (treba v bankach pri ruseni uctu), ze by nekdo lustroval, komu ucet patri, běžně treba manzelka zadava muj ucet (nebo naopak, jak se to zrovna hodi) a nikdo se nepta.
Registrovaný uživatel
No špatně/nepřesně jsem se vyjádřil... musíte předat vyplněné a Vámi podepsané "Dispozice pro zaslání paušální náhrady" - tam uvedete číslo účtu...samozřejmě se nezjišťuje je-li přímo váš osobně....
Moderátor
Mimochodem - zkušenost s poštou.
Pošta má na to, aby zbytečným a škodlivým manažerům vyplatila miliónové odměny a odstupné, ale nemá na to, aby dodala barvu do tiskáren a tiskárnu nechala opravit.
Moderátor
Moje poslední zkušenost s poštou.
Minulé pondělí jsem posílal doporučený dopis D+1. Ve středu večer mi volal adresát, že ještě nic nedošlo. Tak jsem se podíval na sledování zásilek a podle něj dopis ještě neopustil podací poštu.
Ve čtvrtek byl dopis doručen, podle slov doručovatelky "jsou 3 dny na doručení běžné".
Registrovaný uživatel
Obecně mám s poštou dobré zkušenosti a nemám si nač stěžovat. Dneska me ale zamrzelo, když jsem si vyzvedl uloženou zásilku, na níž někdo považoval za vhodné udělat poznámky popisku na známku, když muselo být jasné, že jde o filatelistickou zásilku. Odesílatel si dal práci, vylepil známky, obálku (zřejmě na přání) hezky orazili a výsledek práce naší pošty celkový dojem pokazil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Moderátor
dejvy napsal
Moje poslední zkušenost s poštou.
Minulé pondělí jsem posílal doporučený dopis D+1. Ve středu večer mi volal adresát, že ještě nic nedošlo. Tak jsem se podíval na sledování zásilek a podle něj dopis ještě neopustil podací poštu.
Ve čtvrtek byl dopis doručen, podle slov doručovatelky "jsou 3 dny na doručení běžné".

Asi je zbytecne platit D+1. Pripada mi, ze posta to nerozlisuje. Posilam vse ekonomicky, a casto je dopis dorucen 2.den. Opacny extrem je 2-3 tydny.
Moderátor
Humphrey napsal
Obecně mám s poštou dobré zkušenosti a nemám si nač stěžovat. Dneska me ale zamrzelo, když jsem si vyzvedl uloženou zásilku, na níž někdo považoval za vhodné udělat poznámky popisku na známku, když muselo být jasné, že jde o filatelistickou zásilku. Odesílatel si dal práci, vylepil známky, obálku (zřejmě na přání) hezky orazili a výsledek práce naší pošty celkový dojem pokazil.

Stalo se mi neco podobneho. Donesl jsem na postu krasne ofrankovanou zasilku, a nez jsem stihl pozadat o peclive orazitkovani, postacka je preskrtala propiskou.
Moderátor
Na D+1 nejsou lidi.

A ani nebudou. S tím je zapotřebí se smířit. A ti "ne D+1" to nemohou každé den všechno obejít. Je zapotřebí si uvědomit, že dnešní rajón je, co do délky, asi tak 5-7× delší než před lety.
Moderátor
Pavel_III napsal
Na D+1 nejsou lidi.

A ani nebudou. S tím je zapotřebí se smířit. A ti "ne D+1" to nemohou každé den všechno obejít. Je zapotřebí si uvědomit, že dnešní rajón je, co do délky, asi tak 5-7× delší než před lety.


Tak mě napadá, jaký je dnes objem roznášených zásilek oproti stavu "před lety".
Docela by mě taky zajímalo, jestli je to "problém" jen u nás, nebo se obecně děje to, že na rajónu "rotuje" několik doručovatelek.
Moderátor
Pavel_III napsal
Na D+1 nejsou lidi.

A ani nebudou. S tím je zapotřebí se smířit. A ti "ne D+1" to nemohou každé den všechno obejít. Je zapotřebí si uvědomit, že dnešní rajón je, co do délky, asi tak 5-7× delší než před lety.

Takze posta nabizi sluzbu, o ktere vi predem, ze ji neni schopna zajistit.
Stejně jako dorucovani cennych psani na adresu.
Registrovaný uživatel
je potřeba pošťáky vybavit přibližovátkami, ať toho stihnou víc :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1