Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
numismat napsal
Pavel_III napsal
Na D+1 nejsou lidi.

A ani nebudou. S tím je zapotřebí se smířit. A ti "ne D+1" to nemohou každé den všechno obejít. Je zapotřebí si uvědomit, že dnešní rajón je, co do délky, asi tak 5-7× delší než před lety.

Takze posta nabizi sluzbu, o ktere vi predem, ze ji neni schopna zajistit.
Stejně jako dorucovani cennych psani na adresu.

Management , že se to bez problémů zajistí a proto propouští 500 doručovatelů (ačkoliv si myslím, že z toho počtu už tak 600 uteklo i bez propouštění).
Ale mezi náma, já bych toho expresáka nedělal. Sice by si při důchodech vydělal tisíce na tringeltech a v bezdůchodových dnech by toho měl výrazně míň, ale těch důchodů je spousta (což trvá dlouho) a kilometrů za den mraky i s oblaky.
Moderátor
Ocekaval jsem nasledujici vyvoj:
Rok 2024: dorucovani D+1 jednou za tyden, ekonomicke jednou za 14 dni
Rok 2025: propusteni vsech dorucovatelu, pro zasilky si budeme chodit na postu
Zda se, ze v jiznich Cechach jsou napred:
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-jihu-cech-kolabuje-posta-chybi-dorucovatele-40439102#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart
Moderátor
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-jihu-cech-kolabuje-posta-chybi-dorucovatele-40439102
To bude prdel až managementu někdo vyúčtuje výsledky jejich práce! Knap a management bude muset vrátit cca 100 miliónů za způsobené škody.
Moderátor
Pavel_III napsal
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-jihu-cech-kolabuje-posta-chybi-dorucovatele-40439102
To bude prdel až managementu někdo vyúčtuje výsledky jejich práce! Knap a management bude muset vrátit cca 100 miliónů za způsobené škody.

Pavle, to se mýlíš. Management si přiděli 100 milionovou odměnu.
Moderátor
Jaromir napsal
Pavel_III napsal
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na-jihu-cech-kolabuje-posta-chybi-dorucovatele-40439102
To bude prdel až managementu někdo vyúčtuje výsledky jejich práce! Knap a management bude muset vrátit cca 100 miliónů za způsobené škody.

Pavle, to se mýlíš. Management si přiděli 100 milionovou odměnu.

To jo. Ale po převratu bude platit!
Jenže převrat nemá kdo udělat.
Jiná otázka je, kdo bude doručovat až všichni zdrhnou? Mokrý sen managerů, že to, skoro zadarmo, budou dělat brigádníci je někde na úrovni trvale obývané stanice na Marsu. Teoreticky to je možné, prakticky se toho nedožijem.
Moderátor
Ovšem bacha! Tohle jsem dneska měl na doručení! Sice to zdálky vypadá jako žertík - likvidace zásob, ale není.
Fakt nechápu, kde se to vzalo. A ne, nenašel jsem je tam.
Další rarita je v tom, že to razítko ani nemá PSČ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceska-posta-dopisy-dorucovani-v-praxi-test-zpozdeni-cena.A230802_185939_domaci_kori?zdroj=otvirak

Ovšem zpoždění zásilek na tom bude ještě hůř podle toho co poslal Pavel...
Moderátor
Ne, není to fejk! A nepochybně to bude řádně doručeno!! (By mne zajímalo, jak by to chtěli reklamovat a ev. soudně vymáhat.)
Jako, že si z nich někdo udělá prdel, to zcela chápu, ale že ti pitomci to vezmou vážně ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-predrazena-elektrokola-ceske-posty-jejichz-nakup-resi-policie-maji-dalsi-problem-40444417#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=7lQbmXRsR5R-202309221916&dop_id=40444417

NO COMMENT ...
Moderátor
Bavi se dva manazeri po svatcich, co udelali s vanocnim bonusem.
Jeden rika
"No tak¨vzdycky jsem si chtel zagolfovat v Karibiku, tak jsme si udelali po vanocich malou rodinnou dovolenou na Saint Lucia. A co ty, jeli jste nekam?"
"Ani ne," povida druhy manazer, "ale kupuju lod abych si na to rybareni na mori mohl vzit s sebou kamose nebo pritelkyni. Dvoumotorovou, s poradnym navigacnim systemem a radarem. takze se mi ten bonus siknul."

Vychazej z kancelari, potkaj na dvore nejakeho pracovnika, a ptaj se vlidne - Tak co, Pepiku, co sis dopral za vanocni bonus?"
"No to vite", povida Pepik, "zimni boty jsem mel už rozedrany, kdyz jsem slapl do snehu, do bot mi teklo, tak jsem si konecne koupil novy, podivejte se na ne, ty jsou!"
"A co jsi udelal s tim zbytkem?" nevericne na to manazeri.
"No co by... zbytek jsem si doplatil"
Moderátor
Pavel_III: To mi pripomnelo, kdyz jsem pred 40 lety pracoval ve vypocetnim stredisku na univerzite, jak pani vedouci rozdelovala jako vanocni bonus celkovy obnos 400 Kčs mezi 10 zamestnancu, tedy v prumeru 40 Kčs na jednoho...
Moderátor
Takto si soudruzi z firmy z Prahe představují správnou adresu. Jak vidíte, není to ojedinělý případ, je to tak na úplně všech zásilkách:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Humor nebo debilita dané firmy?
S čím vším se člověk může potkat ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím, nevím, jestli to mám naspat, jestli mě někdo nesprdne ...

Podívejte, já mám známého poštáka, řidič zásilek. Příjemný mladý kluk, duší pošták. Znám ho 3 roky a to co mu projde rukama zodpovědně a s radostí ke své profesi rozveze.
Já mu poslední dobou vždy dávám dvacku, protože vím, že mi vždy avizuje a klidně mi řekne, kde ho zastihnu, pokud zrovna nejsem. Stejně tak jsem znal poštačku, která nosila duchod mé mamince. špičková poštačka.!

Ale to je konec pozitivum. Pošta je totálně v prd. a není nejmenší zájem se z ní dostat. Nový ředitel má myslím zadání ji pomalu a neviditelně dostat do likvidace. Přetvoří se v aparát úředníku schvalující všechno možné i nemožné. Pošta ministerstva vnitra. Regulatorní orgán. Ale to nebude pošta.

V říjnu jsem si objednal dárek k vánocům / předčasně/ z Indie, protože jsem počítal s delší lodní dopravou. Doprava trvala týden, ale již druhý měsíc se zásilka přesouvá z ruzných uložení, celních řízení a omylem vyřazených elektronicky vedených evidencí. Píšu balíček, ale jsou to 3 zásilky.

POšta je ve ztrátě? No myslím, že jen cílené a zaměřené k pádu. Již 3x jsem poslal pro pár známek ČR obálky se známkami na svou adresu. Pokaždé se mi vrátili co schránky neoražené. Ty samé jsem znovu hodil do schránky. A zase se vrátily. I tady na foru se o tom mluvilo.

Pokud vezmu alternativu, když chci poslat na zásilkovnu, tak pokud to je někdo s kým si píšu, jednou kliknu na mobil a na zásilkovnu odnesu balík a ukážu kod, který mi přišel. NIC víc!!!! A nikdy se mi nic neztratilo.

Ted česká pošta přichází s další novinkou, ale stačí mi přečíst si diskuzi a je mi jasné, že to jsou jen cílené hřebíčky do rakve.

Vím, že zde na foru je řada poštáků. To není nic proti vám. Vždyt sám sbírám známky a cením si práce poštáku. Ale všechno ostatní nad pozicemi poštáků bych jako argentinský president zrušil a poradil, at se žíví poctivě.
Moderátor
Štátnu poštu porovnávať so zásielkovňou je ako miešať jablká a hrušky. Netreba zabudnúť, že pošta zo zákona vykonáva tzv. verejno-prospešné služby, teda doručuje aj tam, kde je to so stratou. Kým toto zásielkovňa nemá za povinnosť, robí len ziskové služby. Nevykonáva inkaso, nevypláca dôchodky.... atď. A týmto nezastávam štátny moloch, ktorý by mohol samozrejme hospodárnejšie fungovať. A to nie je problém len v ČR ale aj na Slovensku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
koolabs napsal
Ted česká pošta přichází s další novinkou, ale stačí mi přečíst si diskuzi a je mi jasné, že to jsou jen cílené hřebíčky do rakve.

O jakou novinku se jedna?
Moderátor
O tom že velice dobře placený management má za úkol poštu zlikvidovat se mluví už řadu let.
Ostatně, grandiózní rozdíl mezi cenou OP a "normální poštou" je myslím celkem výmluvný. Velké slevy mají třeba i exekutoři, kteří si přitom za jeden odeslaný dopis účtují nějakých 550 Kč, čímž evidentně okrádají nejen poštu.
Moderátor
smith napsal
Štátnu poštu porovnávať so zásielkovňou je ako miešať jablká a hrušky. Netreba zabudnúť, že pošta zo zákona vykonáva tzv. verejno-prospešné služby, teda doručuje aj tam, kde je to so stratou. Kým toto zásielkovňa nemá za povinnosť, robí len ziskové služby. Nevykonáva inkaso, nevypláca dôchodky.... atď. A týmto nezastávam štátny moloch, ktorý by mohol samozrejme hospodárnejšie fungovať. A to nie je problém len v ČR ale aj na Slovensku.

Ale vzdyt posta mela proti Zasilkovne obrovskou vyhodu kompletni fungujici infrastruktury, ale nechala si presto ty ziskove sluzby bohorovne vyfouknout.
A ted se to pomoci Balikovny snazi alespon trochu napravit. Zatimco Zasilkovna zacinala z nuly. Takze to srovnani je zcela na miste. Prestoze mela posta daleko lepsi vychozi podminky, tak se nechala prevalcovat.
Registrovaný uživatel
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-posta-zavede-premiove-postaky-241742
Registrovaný uživatel
Smith- Jako první jezdil v americe dostavník, než jej převzala pošta. A nejen v americe, ale všude. Pošta se dokázala prosadit a získat v rámci státu na dlouhou dobu privilegium. Ale hlavně , bavíme se o poštovních službách. Inkaso je bankovní služba, vyplácení důchodů je věc státu, potažmo bankovního sektoru.
Ale plně chápu, že veškerý státní sektor po roce 1989 byl z podstaty věci určen k defenzivě, až bankrotu.
Já jen lituji, že jsme se pokorně nevrátili pod jařmo Rakouska, dnes nám mohlo být lépe.
Moderátor
koolabs napsal
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-posta-zavede-premiove-postaky-241742

Jo tak, to jsem zaregistroval, ale nejsem cilova skupina...
Registrovaný uživatel
koolabs napsal
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-posta-zavede-premiove-postaky-241742

"člověka, který vás prémiově obslouží"
Už sa teším na príťažlivú pracovníčku okolo 20 rokov, ktorá príde a bude poskytovať "prémiové kompletní služby". Aj keď tento servis už dnes dosť dobre funguje, len sa to nevolá pošta. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Přišel jsem na poštu a chci si vyzvednout dva balíčky. Dávám na přepážku dvě uloženky a úřednice se mě ptá "chcete si vyzvednout oba balíčky?"
No co dodat.
_______________
Registrovaný uživatel
asi má zkušenost, že to tak lidi nedělají... hm?
Registrovaný uživatel
Primitívna logika hovorí - ak predložím lístok o uložení zásielky, tak si chcem zásielku vybrať. Ak predložím lístky dva, tak si chcem vybrať dve zásielky. Ak zásielku vybrať nechcem, tak lístok nepredložím alebo na poštu ani neprídem.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1