Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi, ty se moc pohybuješ mezi rozumnými lidmi :D
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Primitívna logika hovorí - ak predložím lístok o uložení zásielky, tak si chcem zásielku vybrať. Ak predložím lístky dva, tak si chcem vybrať dve zásielky. Ak zásielku vybrať nechcem, tak lístok nepredložím alebo na poštu ani neprídem.


Primitivní logika možná ano, realita našich spoluobčanů je jiná. Koukal byste, kolik lidí předloží jednu, dvě i tři "Výzvy" a pak si vezme jen něco. Chtějí vědět často jen odesílatele (jestli to není exekutor, jestli je to to, na co čekají a chtějí, mnohdy si objednávají více věcí a pak to na přepážce přeberou a něco si vůbec nepřevezmou a nevyzvednou atd..atd...

Zdržuje to. Moc. Vše fyzicky vyhledat ve skladu a donést k přepážce...
Rychlejší to bývá, zeptat se a pak říci dle podacího čísla rovnou odesílatele z dat v PC...

Ale už jsem si zvykl, že o poště a kvalitách jejich služeb hovoří často lidé, kteří vůbec, ale nemají ponětí jak to chodí a co to obnáší...

Nic ve zlém Fidzi, to tak jen všeobecně, z hlediska primitivní logiky... ;)
Registrovaný uživatel
tak jak se pošty skoro furt zastávám, tak teď mi přišlo oznámení o zásilce v zásilkovně a samozřejmě nikde nejde dohledat odesílatel... čekám jen zásilkovny, tak nevím
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak jak se pošty skoro furt zastávám, tak teď mi přišlo oznámení o zásilce v zásilkovně a samozřejmě nikde nejde dohledat odesílatel... čekám jen zásilkovny, tak nevím


Tomu teď úplně nerozumím, Zásilkovna není součást České pošty. Ale asi to mají jak CP odesílatel na oznámení není povinný údaj. Zkuste kontaktovat nějakou infolinka Zásilkovny nebo přes jejich web...
Registrovaný uživatel
jasně, že nerozumíš, když to první zásilkovně mělo být balíkovně :) právěže jsem čekal jen zásilkovnu, ovšem jeden pán to poslal jinak... už to je vyřešené
Registrovaný uživatel
Poslední měsíc jsem řešil problém se zásilkou z Ebay.
myslím, že toto je velmi důležité a nebezpečné.
V mém případě jsem přišel jen asi o 10 000, ale někdo by mohl přijít o daleko vyšší částky.
Z aukce mi šla zásilka, kde jsem platil poštovné asi 10 EUR. Dopis.
Vím, že doporučené věci balíkové platím kolem 20-30 EUR, dopisy kolem 5-10 EUR, z unie. Nedoporučené věci - běžné dopisy pak 2-5 EUR.

Zásilku jsem nedostal, jen jen registroval z elektronické evidence, že byla doručena.

Pak jsem volal, chodil na pobočku, v podstatě se k vám chovají jako k exkrementu. V závěru jsem podával stížnosti, obracel se na ombundsmana.

Celkovým výsledkem je, že pošta sděluje, že obyčejný dopis byl hozen do schránky a za převzetí neodpovídá. UF.

Bohužel na Ebay je pozice jasná, v elektronické sledování je označeno převzetí.

Takže Vážení, až koupíte v zahraničí za 100 000 v akci pěknou věc,
může se Vám toto stát.
I když je zásilka řádně zaslána jako doporučená, pokud není pojištěná a ve zvláštním režimu, prostě Vám ji česká pošta označí jako obyčejný dopis a nikdo Vám nic nedá.

A bohužel po přezkoumání poměrně znalou právní kanceláří Vám případná žaloba je k ničemu. Musel bych žalovat dodavatele a v rámci mezinárodního práva a mezinárodních praktických řešení bych i v případě vítězství na to asi doplatil.

Takže pozor, česká pošta u doporučených zásilek v elektronickém sledovacím systému uvede doručeno, aniž by jste zásilku někdy viděl.
Registrovaný uživatel
Doporučená zásielka ale musí byť podpísaná pri prevzatí, nie?

Ak nemajú podpis, tak nevedia dokázať, že bola vami prevzatá.
Registrovaný uživatel
Na tomto případě je vidět jak málo jsou lidé informovaní o činnosti a nabízených službách jednotlivých poštovních správ, neznají druhy poštovních zásilek a už vůbec nerozumím celému logistickému procesu. A že házet špínu na Českou poštu je tak jednoduché....

Jenom si dovolím poznamenat:
- je jen a jen věcí odesílatele, jakou službu, druh zásilky a dispozice odesílatele s tím spojené zvolí
- pokud jste zásilku neobdržel, je nutné zahájení standardní reklamace ze strany odesílatele zásilky (po předložení originálu podacího dokladu prostřednictvím poštovní správy země podání, pokud to poštovní podmínky daného státu u zvolené služby le vůbec umožňují). Odesílatel zásilky je až do doručení zásilky jejím majitelem a veškerá práva spojená se zásilkou jdou tedy za ním. V případě neobdržení předem zaplaceného zboží je nutné ze strany adresáta zásilky tuto záležitost reklamovat u prodejce zboží, kde objednávku uskutečnil. V předmětné věci je třeba odlišit smlouvu, kterou uzavřel adresát (kupující) s odesílatelem zásilky (o prodeji/koupi zboží) a smlouvu, kterou uzavřel odesílatel zásilky s poštovním operátorem. ve věci zaslání/dodání zboží není adresát zásilky v žádném právním vztahu s Českou poštou, s.p.
- nepleťte si doporučenou zásilku (např. tu klasickou tuzemskou, s prefixem RR) a s různými druhy zásilek ,které za levný peníz při podání tak rádi využívají různí odesílatelé (internetové obchody, aukční portály apod.) Skutečně u mnohých druhů poštovních zásilek, které si odesílatelé zvolí není stanovena povinnost dodávání zásilky oproti stvrzení převzetí podpisem adresáta (může být tedy dodána např. i vložením do domovní schránky), proto, bohužel, pak nelze způsob dodání nebo přebírající osobu zpětně průkazně doložit....

A už vůbec nevěřím tomu, že se k vám na pobočce pošty jak uvádíte : "v podstatě se k vám chovají jako k exkrementu". Asi se Vám jen snažili vysvětlit , to, co mnozí nechápou, a co nyní píši Vám, a to že zákazníkem, který může reklamovat nesplnění jím zaplacené služby je odesílatel zásilky. Vy jste zase zákazníkem toho, kdo zásilku poslal.

Nic víc, nic míň.
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 12. 5. 2024, 18:04. »
Registrovaný uživatel
Miky,
tak držím palce až vydražíte, nebo ve světě koupíte,,,
objeví se Vám ve sledování zásilka doručena a obrátíte se na prodejce.
V tomto okamžiku je mu to putna, protože ebay uvolnuje prostředky a od toho okamžiku Vám ebay odpoví jen, že na daný případ se záruka vrácení peněz nevztahuje.

O tom, že je množství ruzných druhů zásilek není třeba hovořit. U mezinárodní dopravy je zcela jasné pravidlo, že potvrzení převzetí v sledovacím režimu je možné jen při faktickém předání. I když se dnes nic nepodepisuje, přeci jen je zde !! osobní vztah!! předávající-přebírající.

A do třetice.
Postup při pátrání po zísilce?
a) V elektronické evidenci ČP se objeví ikona - nelze reklamovat - obratte se na info linku
b) Po 2 voláních po 20 minutách, než Vás automat přepne mi spojovatelka sdělí, že zásilku jsem převzal. Jestli ji chci reklamovat, musím na poštu. Ale jakou? To prý neví.
c) Když se dostavím na poštu, tak na automatu pro výdej pořadí není žádná ikona pro reklamace.
d) když si vyčkám uvolněného okénka a jdu se jen zeptat, pracovnice nejprve říká pane musíte si vyzvednout lístek. Pak mi řekne stížnosti na chodbě.
e) buším do dveří, kde dříve byly stížnosti. 5 minut nic.
f) Okolo jdou poštačka říká, tady je to zavřené, zkuste táhle ty dveře.
g) Dveře ne, ale u okénka mi paní sdělí že si musím vyzvednout lístek z automatu a reklamace že vyřizuje jen přepážka 4. Ptám se a co mám zmáčkout na automatu abych byl na čísle 4? paní říká to je jedno, počkáte si.
h) Na poště jsem už pulhodiny, když jsem přijat na přepážce. Paní nechápe muj dotaz a říká, zásilku jste převzal.
ch) po mém trvání na reklamaci přijde jiná pracovnice se sdělením, že reklamovat má zasílatel.

Můj závěr je zcela jasný, že doporučenou zásilku někdo odklepl jako doručenou. Já nevím, jestli ji hodil do schránky, jestli do mojí schránky, nebo stopil vubec.
Ale v každém případě byly porušeny předpisy a já jsem kvuli tomu přišel o peníze.
A to je základní fakt o kterém Miky píši. Že zásilka je označena v elektronické evidenci jako doručená, i když takto být označena neměla!!!
Registrovaný uživatel
a ještě poznámka,
Pokud něco funguje, nemám problém to pochválit.
balíky čp u nás doručuje mladý kluk s dodávkou a pokaždé zavolá, počká, s usměvem, pohoda. Pokaždé mu dám dvacku, protože v tuto službu mám duvěru a vím, že když příště zavolá bude to pohoda.
Moderátor
koolabs: Moje zkusenost s reklamacemi na poste je takova, ze nema vubec cenu bavit se s řadovyými přepážkovými pracovníky. Jejich ochota neco řešit je obvykle nulova. Komplikovane pripady, jako je ten Vas, bych resil primo s vedouci/m posty. (To by melo jit nadale udelat.) Jak spravne uvadite, odesilatel nebude resit zasilku, ktera je formalne dorucena. Ceska posta by Vam ale mela byt schopna dohledat, kde se stala chyba a sdelit, jak se muzete domoci nahrady.
Moderátor
No nechať si poslať 10 tisícovú vec iba ako doporučená zásielka, je naozaj trúfalé. To už by človek mal mať aj na poistenie na takejto zásielky.
Ja ak predávam za väčší obnos, a kupujúci si zvolí "iba" doporučený list, tak z vlastného vrecka radšej doplatím za poistenú zásielku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
no tomu já právě nerozumím... pochopil jsem, že nebylo posláno jako obyč. zásilka (už jen to, že má sledovací číslo).
naštěstí jsem nikdy nemusel řešit, resp. jednou to omylem odesílatel poslal jako obyč a překvapivě nedošlo (ale to bylo jen lego za asi litr).

reklamace a soudy - já mám dobrou zkušenost. sice to trvá, ale vyplatí se...
Registrovaný uživatel
ale zrovna v pátek jsem našel ve firemní schránce lístek, že si mám dojít na poštu pro OBYČEJNOU zásilku... tyjo, to jsem ještě neviděl. a jak ji evidují a jak mi ji předají, když je obyčejná? :D no nic, musím si odchytit pošťačku, dát s ní řeč a hlavně milé doporučení, že takhle tedy ne :D
Moderátor
smith napsal
No nechať si poslať 10 tisícovú vec iba ako doporučená zásielka, je naozaj trúfalé. To už by človek mal mať aj na poistenie na takejto zásielky.
Ja ak predávam za väčší obnos, a kupujúci si zvolí "iba" doporučený list, tak z vlastného vrecka radšej doplatím za poistenú zásielku.

No troufalé možná ano, ale cenné psaní lze z ČR poslat mezinárodně jen do některých zemí, a to ani ne do všech zemí Evropy např. do Maďarska, Německa, Austrálie, Kanady, USA cenné psaní prostě se poslat nedá.
Předpokládám, že i ostatní pošty to mají obdobně. Pak zbývají jen kurýrní služby.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
ale zrovna v pátek jsem našel ve firemní schránce lístek, že si mám dojít na poštu pro OBYČEJNOU zásilku... tyjo, to jsem ještě neviděl. a jak ji evidují a jak mi ji předají, když je obyčejná? :D no nic, musím si odchytit pošťačku, dát s ní řeč a hlavně milé doporučení, že takhle tedy ne :D


Ak je obyčajná zásielka nadrozmerná, tak bežne nachádzam oznámenie o uložení na pošte. A podľa mena to hľadajú. Takže nič neobvyklé.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
ikanek napsal
No troufalé možná ano, ale cenné psaní lze z ČR poslat mezinárodně jen do některých zemí, a to ani ne do všech zemí Evropy např. do Maďarska, Německa, Austrálie, Kanady, USA cenné psaní prostě se poslat nedá.
Předpokládám, že i ostatní pošty to mají obdobně. Pak zbývají jen kurýrní služby.


Ikanek, vždy sa dá zvoliť druh, ktorý je poistený. Napr. predávam do DE, kam poistené listy sa nedajú, tak posielam ako balík poistený.
a keď už kúpim vec za 10 tisíc, tak pár stovek už by som mal mať na poistenie, resp. ak predajca túto možnosť neponúka tak nekúpim.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ještě si dovolím vyjmout z mé předešlé korespondence s poštou i dodejcem tyto fráze, aby byla představa.

a) dopis vedení české pošty po měsíci dotazů:
odpovídáme na Vaši stížnost uplatněnou prostřednictvím elektronické schránky ombudsman@cpost.cz
a info@cpost.cz týkající se dodání obyčejné mezinárodní zásilky s podacím číslem LA121405848PT.
Vaše podání bylo projednáno s listovní dodejnu Praha 412, jež zajišťuje doručování balíkových zásilek na
adresu ................... Praha. Dle sdělení a s ohledem na odesílatelem zvolený druh služby byla
obyčejná zásilka dne 2. 4. 2024 doručena do domovní schránky v místě Vaší adresy.

b)dopis od dodavatele:

Neue Nachricht von: stamps-for-collection-2030 (277TURQUOISE_STAR Star)
Ordinary letter. !?!?!!?!?!
how you explain the tracking number ?
ORDINARY LETTERS NEVER have tracking numbers.

i sent registered letter EXPRESS DELIVERED TO ADRESS..... and the number tracking show was delivered at the BUYER adress.
Registrovaný uživatel
takže záver je jasný :
- nie všetko, čo sa vo svete podobá na doporučenú zásielku podľa našich poštových predpisov, sa dá považovať za skutočnú doporučenú zásielku v našom chápaní. Dodacie podmienky cudzích poštových úradov je nutné mať veľmi podrobne naštudované a solídnosť predajcu je potrebné hodnotiť aj z pohľadu ponúkaných foriem následného doručenia zakúpených / vydražených/ predmetov. Ak však zahraničný predajca ponúka viac druhov doručenia a je medzi nimi aj bezpečný spôsob / bez ohľadu na cenu ponúkanej služby /, tak si kupujúci, ktorý si zvolil formu iného, ako bezpečného doručenia, teoreticky podpísal vlastnú smrť.

MikyM to už vyššie naznačil. Aj keď formu a spôsob dopravy volí kupujúci, v právnom vzťahu so spoločnosťou vykonávajúcou doručenie je iba predávajúci. Jednať medzi sebou ohľadne dopravy a doručenia môžu iba oni dvaja. Medzi tým však stále existuje právny vzťah medzi kupujúcim a predávajúcim, na základe ktorého má predávajúci povinnosť doručiť predanú vec kupujúcemu. / doprava je predsa zaplatená kupujúcemu vopred /.

Ak je skutočne reálne, že forma dopravy, ktorú zvolil kupujúci právne umožňuje formu doručenia aj obyčajným vhodením do poštovej schránky adresáta, tak v prípade súdneho sporu medzi kupujúcim a predávajúcim bude výsledok konania závisieť iba od vyjadrenia konečného doručovateľa. Ak ten bude tvrdiť, že zásielku do schránky vhodil, tak je prípadný súdny spor prehratý. Jediná nádej na úspech existuje už iba v prípade, ak by sa preukázalo, že sám doručovateľ zásielku napr. odcudzil. Preto je dobré skúmať, kto predáva, alebo ponúka na predaj vec, ktorá bola v zásielke, alebo kto tak urobí v budúcnosti. V každom prípade je vhodné urobiť podanie pre podozrenie z tr. činu krádeže aj na polícii v mieste svojho bydliska, ktorá prípad zdokumentuje. Filatelistický materiál je často taký špecifický, že je možné ho bezpečne stotožniť aj po určitom čase.
Registrovaný uživatel
V každom prípade však požiadajte predajcu o oficiálne začatie reklamačného konania s tým, že mu odôvodníte svoju žiadosť skutočným nedoručením zásielky. Trvajte na tom, alebo na vrátení peňazí. Následne sa ukáže aj jeho solídnosť. Počas reklamačného konania sa v zahraničí môžu zabezpečiť také dôkazy, ktoré domáca polícia v Čechách nebude schopná produkovať. Taktiež nezabudnite na fotodokumentáciu vydraženého materiálu, ktorý mal byť v zásielke.
Registrovaný uživatel
děkuji za reakce
na závěr se vsak v kontextu se všemi odpovedmi
zeptám
je tedy chyba příjemce, že nezná všechny druhy zásilek v různých zemí?
V prvé fazi tedy před mesicem jsem se nerozciloval. říkal jsem si zjistím kde je problém a pokud je moje chyba, no nedá se nic dělat.
ale jistě cítíte, že rozhodně správné by bylo , aby doručovací subjekt sdělil obratem, a znovu říkám obratem, tedy ihned, kde se stala chyba.
a já to ani po mesici a po písemně odpovedi od nejvyšší instance prostě nevím.
pokud bych na první žádost dostal jak píší obratem informací, zcela presnou, že zásilka byla do jejich oběhu přijata s takovým, makovým statutu, tak to pochopím a budu další postup uplatňovat jen proti zasilateli.
a pokud mi zasílatel vysvětlí že 10 euro bylo v podmínkách zaslání chápáno jako obyčejné.psani, pak si jen posypu popel na hlavu.

bohužel právě ten pozdní termin odpovědi znamenal nemožnost dalšího řešení sporu prostřednictvím ebay, například s nahlasenim trestního označení, protože se nakup uzavřel a nelze jej otevřít.

a na toto fórum jsem.to vlepil ne pro nejakou mstu na poštu, sám píšu, že ve většině ostatních případů, zejména rozvážky vozidly jsem spokojen.
ale jako varování, že člověk není nikdy dost opatrný.
myslím ,že čtenáři si také budou lépe hlídat co je za sumou pro zaslání zasilly.
dekuji
Registrovaný uživatel
pokiaľ je na spôsob doručenia uvedených viac možností a je iba na výhercovi aukcie, ktorý spôsob dodania si zvolí, tak je vždy jeho chybou, keď si zvolil akúkoľvek možnosť, ktorú nepoznal.

Pri doprave poštových zásielok vzniká právny vzťah iba medzi dopravcom a odosielateľom. Vaša voľba budúceho spôsobu dopravy má len odporúčací charakter. Vzťah medzi dopravcom a vami by mohol vzniknúť iba vtedy, ak by ste vy osobne oslovili nejakého prepravcu, dohodli s ním predmet prepravy, miesto naloženia, spôsob prepravy a miesto dodania. Tým sa už ale dostávame k špeditérskym službám, konosamentom, nákladným listom a podobne. Kedže pošta nie je s vami v žiadnom vzťahu, tak ani komunikovať s vami nemusí. A na druhej strane sa skúste vžiť aj do kože pracovníkov pošty - hrozí im spor, prúser a čím menej povedia, tým lepšie pre nich.


V každom prípade sa má za to, že objednávateľ služby sa vopred oboznámil so všetkými prepravnými podmienkami a ich prípadné zmeny si zabezpečil vopred, písomnou zmluvou. Ak nedošlo k uzavretiu špeciálnej zmluvy, tak platia dopravné podmienky prepravcov. Tu niet čo špekulovať.
Nevieme však, či spôsob prepravy, ktorý ste zvolili a ktorý predajca uplatnil je aj skutočne doporučený, teda do vlastných rúk, potvrdený podpisom preberajúceho, alebo sa iba ako doporučený nazýva a zásielka sa považuje za doručenú aj vhodením do schránky. To si musíte vyriešiť sám, a nie z vyjadrení protistrán, ale iba z oficiálne zverejnených dokumentov. Stále sa tu spomína nejaké číslo zásielky, ale podstatné je, či tá zásielka bola označená ako Registred, teda či mala aj r- nálepku. To si zistíte jednoduchým dotazom u odosielateľa a následne sa rozhodnete, či si takú službu ešte objednáte, alebo nie. Osobne predpokladám, že zásielka nebola registrovaná a niekto ju odcudzil. Kedže vaša pošta vykazuje doručenie, tak k odcudzeniu muselo dôjsť u vás. Preto je oprávnený postup nahlásenia veci na polícii.
Moderátor
kosican napsal
pokiaľ je na spôsob doručenia uvedených viac možností a je iba na výhercovi aukcie, ktorý spôsob dodania si zvolí, tak je vždy jeho chybou, keď si zvolil akúkoľvek možnosť, ktorú nepoznal.

Pri doprave poštových zásielok vzniká právny vzťah iba medzi dopravcom a odosielateľom. Vaša voľba budúceho spôsobu dopravy má len odporúčací charakter. Vzťah medzi dopravcom a vami by mohol vzniknúť iba vtedy, ak by ste vy osobne oslovili nejakého prepravcu, dohodli s ním predmet prepravy, miesto naloženia, spôsob prepravy a miesto dodania. Tým sa už ale dostávame k špeditérskym službám, konosamentom, nákladným listom a podobne. Kedže pošta nie je s vami v žiadnom vzťahu, tak ani komunikovať s vami nemusí. A na druhej strane sa skúste vžiť aj do kože pracovníkov pošty - hrozí im spor, prúser a čím menej povedia, tým lepšie pre nich.


V každom prípade sa má za to, že objednávateľ služby sa vopred oboznámil so všetkými prepravnými podmienkami a ich prípadné zmeny si zabezpečil vopred, písomnou zmluvou. Ak nedošlo k uzavretiu špeciálnej zmluvy, tak platia dopravné podmienky prepravcov. Tu niet čo špekulovať.
Nevieme však, či spôsob prepravy, ktorý ste zvolili a ktorý predajca uplatnil je aj skutočne doporučený, teda do vlastných rúk, potvrdený podpisom preberajúceho, alebo sa iba ako doporučený nazýva a zásielka sa považuje za doručenú aj vhodením do schránky. To si musíte vyriešiť sám, a nie z vyjadrení protistrán, ale iba z oficiálne zverejnených dokumentov. Stále sa tu spomína nejaké číslo zásielky, ale podstatné je, či tá zásielka bola označená ako Registred, teda či mala aj r- nálepku. To si zistíte jednoduchým dotazom u odosielateľa a následne sa rozhodnete, či si takú službu ešte objednáte, alebo nie.

Podrobne popsano, teoreticky a formalne mate pravdu.

kosican napsal
Osobne predpokladám, že zásielka nebola registrovaná a niekto ju odcudzil. Kedže vaša pošta vykazuje doručenie, tak k odcudzeniu muselo dôjsť u vás.

To je ovsem chybny zaver - zasilku mohl odcizit dorucovatel a zaznam o doruceni fingovat.
Proto jsem doporucoval (neformalne) jednat s vedoucim posty, ktery ma k temto datum pristup - a treba by to nebyl jediny prehmat konkretniho dorucovatele.
kosican napsal
Preto je oprávnený postup nahlásenia veci na polícii.

Policie bude urcite nadsena, kdyz nahlasite nedoruceni obycejneho dopisu, resp. jeho kradez.
Registrovaný uživatel
Příspěvky č. 846 a 847 kosicana jsou naprosto přesné! O tom to je!

Ještě si dovolím doplnit:
Dle mého názoru a zkušeností Policie ČR se nebude zabývat krádeží obyčejné mezinárodní zásilky, její podání, přepravní cesta a dodání nelze průkazně (rozuměj v právním významu před soudem) doložit a bude to odloženo. Ale její případné jednání s poštou může být podkladem, vodítkem pro další monitorování stavu u konkrétní pobočky, zda nejde o častý a opakovaný jev v návaznosti na případné stížnosti adresátů, na dané pobočce, konkrétní lokalitě, konkrétního doručovatele...

pro férovéhoobchodníka - oznámení o uložení obyčejné listovní zásilky v domovní schránce je naprosto běžný postup, pokud je zásilka např. větších rozměrů (takže ji doručovatel "do vozíku, brašny apod." nepobral nebo se nevlezla bez možného poškození obalu i obsahu do Vaší domovní schránky, nebo je poškozená, taková se nedoručuje a musí se vyzvednout s protokolárním předáním na pobočce. Tam je uložena na vaše jméno, vyhledá se ve skladu a předá se vám... buď do ruky a bez podpisu první uvedené důvody nebo při poškození tedy následně protokolárně (s případnou reklamací)...

Tak až se dozvíte důvod (psal jste že si odchytit doručovatelku a dát s ní řeč ), napište sem co bylo důvodem... ;)
Registrovaný uživatel
koolabs napsal
děkuji za reakce
na závěr se vsak v kontextu se všemi odpovedmi
zeptám
je tedy chyba příjemce, že nezná všechny druhy zásilek v různých zemí?
V prvé fazi tedy před mesicem jsem se nerozciloval. říkal jsem si zjistím kde je problém a pokud je moje chyba, no nedá se nic dělat.
ale jistě cítíte, že rozhodně správné by bylo , aby doručovací subjekt sdělil obratem, a znovu říkám obratem, tedy ihned, kde se stala chyba.
a já to ani po mesici a po písemně odpovedi od nejvyšší instance prostě nevím.
pokud bych na první žádost dostal jak píší obratem informací, zcela presnou, že zásilka byla do jejich oběhu přijata s takovým, makovým statutu, tak to pochopím a budu další postup uplatňovat jen proti zasilateli.
a pokud mi zasílatel vysvětlí že 10 euro bylo v podmínkách zaslání chápáno jako obyčejné.psani, pak si jen posypu popel na hlavu.

bohužel právě ten pozdní termin odpovědi znamenal nemožnost dalšího řešení sporu prostřednictvím ebay, například s nahlasenim trestního označení, protože se nakup uzavřel a nelze jej otevřít.

a na toto fórum jsem.to vlepil ne pro nejakou mstu na poštu, sám píšu, že ve většině ostatních případů, zejména rozvážky vozidly jsem spokojen.
ale jako varování, že člověk není nikdy dost opatrný.
myslím ,že čtenáři si také budou lépe hlídat co je za sumou pro zaslání zasilly.
dekuji



Možná se budu opakovat, snad vysvětlím:

- právo reklamovat ( a tedy s tím spojené nějaké zákonné lhůty apod.) vadu služby, tedy uplatnit reklamaci má odesílatel zásilky, který uzavřel s národním poštovním operátorem poštovní smlouvu. Způsob jaký jste zvolil Vy, byl evidován jako stížnost. A v žádném zákoně nenajdete stanovém lhůty na vyřízení stížnosti. Po rozpravách s právníky vím, že na jakoukoliv stížnost se ve svém důsledku nemusí povinně vlastně ani odpovídat a žádný postih z toho neplyne...
Bohužel, utrácel jste čas s jednáním s Českou poštou, která tedy využila na vyřízování stížností tu běžně akceptovatelnou (ale zákonem nikde nenařizenou) lhůtu 30 dní, jednat a být především důsledný, jste měl hned s odesílatelem zásilky, jehož jste platícím zákazníkem. Z Vašeho příspěvku čtu "ale jistě cítíte, že rozhodně správné by bylo , aby doručovací subjekt sdělil obratem, a znovu říkám obratem, tedy ihned, kde se stala chyba." .... Proč? A proč obratem? (viz výše) On vám napsal, že zásilka byla doručena. Tedy rozumějme - žádný předpis nebyl porušen, uvedený druh zásilka lze doručit i vložením do domovní schránky bez podpisu. A já dodávám, že Vaše sdělení, že jste zásilku nedostal je v obecné důkazní rovině tvrzení proti tvrzení...

Dovedu si i představit, že zásilka byla řádně vložena do Vaší domovní schránky a někdo Vám ji z ní vytáhnul... dokažme, že to tak nebylo...

kolabs - nic ve zlém, jen je nutné si to vysvětlit a objasnit...aby příště člověk věděl co má dělat, aby to bylo účinné... a ne hned "nadávat na poštu" ;)
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 13. 5. 2024, 10:41. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1