Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajímavé,taky jsem na tu aukci koukal,dokonce jsem i přihodil a i když jsem to na monitoru zvětšoval,jak to šlo,tak zrovna tenhle peníz vůbec nešel rozeznat,ted si říkám,že jsem mohl taky přitlačit.Jen ta cena v tom nějak nevychází....
Moderátor
A kterej z těch dvou jsi byl? Ať si příště nelezeme do zelí. :lol:

Abych pravdu řek. Klika byla, že tam nedal kvalitní fotku. O kvalitnější jsem mu i psal, protože jediný, co bylo poznat, že se jedná o čtyřráz a ten ocas je trošku jinde. Fotku lepší neposlal. Tak jsem zariskoval. Čuměl jsem na monitoru na to snad půl hoďky, abych zjistil, jestli to nemá graficky upravený a obraz u penízku otočenej. A naštěstí to vyšlo.


Nezkoušels tu druhou nabídku? I když to měl blbě nafocený, tak mince jsou v celkem dobrý zachovalosti. Čili tam mohlo taky něco bejt.
Registrovaný uživatel
Ne,přihazoval jsem jen na těch 15 ks,tam jsem chtěl ty arnošty,na ty nějak nemám štěstí a samozřejmě jsem koukal na ten peníz,ale předpokládal jsem,že to bude běžný Václav IV a ten jsem koupil týden před tím,takže žádný stres.Měl jsem určitý limit na kus + ještě jsem plánoval nějakou rezervu,ale v tom prvnim nicku jsem tušil že to budeš ty,tak jsem toho nechal,přeci jenom tyhle mince jsou celkem časté.Já skončil v té aukci až poslední.
Registrovaný uživatel
Další příspěvek do Brněnské galerie.Váha 0,42g.Je to Sejbal 197? Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za kolik se cca prodava takovy cerny penizek Vladislava?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych tak 500.-
Moderátor
Dřív za ně člověk dostal bez problému 400. Teď spíš někde mezi 200-400.

Jen tak pro představu tento typ jsem kupoval v roce 2010 za 430 ( v jen nepatrně horším stavu). V roce 2012 již za pouhých 240.

Ale ten tvůj vypadá, že je pěkně vyraženej. Líbí se mi především ta krásně vyrytá koruna. Takže pokud se o něj porve víc lidí, tak i ta Malinova cena není nereálná. Pokud sis ho koupil do sbírky, tak gratuluju. Ostudu neudělá. :P

Jinak tento typ mám podchycen ve dvou variantách jedna má rovné okraje koruny, druhá ( a to je ten tvůj ) má lístky koruny prohnuté. Statisticky je méně četnější a ve sbírce ho ještě nemám ( čekám na přibližně Tvoji zachovalost a lepší ) :oops: .

Provedení písmena W jsem u tohoto typu zatím podchytil asi ve třech drobných odlišnostech, ale neberu to, jako varianty. Prostě rytci ujela ruka na jiném místě a nechtěl to už ručně dorejvat.
Registrovaný uživatel
Priznam se jak jsem k nemu prisel, dnes jsem ho nasel na poli, a radost mam neskutecnou, neprodal bych ho ani za 1000, chtel jsem jen orientacne vedet jeho hodnotu, na internetu v aukcich jsem ho nenasel. Je to muj prvni drobny nominal grosoveho obdobi :) Jo a pavlovi moc dekuju za vycerpavajici odpoved.
« Poslední úpravu provedl(a) kauto_star v 21. 2. 2013, 22:28. »
Registrovaný uživatel
Pěknej fifník, já třeba skromně doufám, že se mi podaří časem nahradit tento nějakým hezčím :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak to gratuluju. Určení najdeš třeba u Smolíka č.46, nebo podle Castelina ( Grossus Pragensis) č.3

Takže šup s ním do sbírky a s láskou o něj pečovat. :lol:
Moderátor
Hurley: Tam je šance celkem velká. Tenhle ( předpokládám, že to je větší varianta ) je celkem běžnej, a prodává se relativně pravidelně. Sleduj konvoluty. Dost často se v nich vyskytuje.
Registrovaný uživatel
Tady davam na ukazku jeste jeden co se tam nasel, mozna je to ta druha varianta ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je stejnej typ, jako Hurley. Tedy Castelin č.4 ( místo kroužků tečky)
Registrovaný uživatel
Gratuluji k moderátorování ;)
Registrovaný uživatel
Konečně se mi podařilo sehnat černý peníz Vladislava II., je to opravdu tak řídká věc? Jak si ho mám blíže popsat ve sbírce? V ruce vypadá lépe než na scanu. Díky P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Samozřejmě má na mysli oboustrannou verzi tohoto nominálu
Moderátor
potiz je v tom, ze tohle je razba mesta vratislav. ale plakat nemusis, tehdy patrila do ceske koruny - ostatne jak doklada lev...

aby to byl oboustranny bily peniz vladislava, tak to musi to W byt s korunkou

zas tak ridke to neni (opet tu budou lide, co budou tvrdit, ze to stoji 300-600 Kc), ja mam ctyri (a nijak zvlast jsem je neshanel a v cenovych relacich vzdy v pohode do 200, 2x i mene v nejakem malickem konvolutku s jednou dvema mincemi a take dohromady cele za 200)

pravda je, ze se vyskytuji mene casteji, nez jednostranne bile penize.
Registrovaný uživatel
Takže tedy oboustranný černý peníz Wratislav?
Moderátor
zde je jeste k tem dvoustrannym bp Vladislava II. Jagellonskeho strucne info (svoje foto zde bohuzel nemam, mozna je nekde v diskusi pred, ani nevim).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
u te Vratislavi je to rekneme mestsky haler, zde mas info z Kopickeho:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky za určení P
Moderátor
Kterej syčák??? :lol:

Jinak, když už jsme u toho Slezska, tak ilustrační obrázek rozdílu mezi zhořeleckým penízem a haléřem. I když vlastně i ten peníz se lvem je vlastně také haléř.

Peníz je vlevo ten se lvem. Haléř vpravo s korunkou. Rozdíl je samozřejmě i v ceně. Zatímco haléře se daj v běžné pořídit kolem 50,-Kč, tak za penízek to je několik stovek. Zde vyobrazenej jsem koupil za 650 ( i když je pravda, že tam byly ještě další mince, ale tu částku bych za něj dal, i kdyby byl samostatně ).

Samozřejmě s ohledem na to, že haléře bývají málokdy kompletně vyražený z obou stran, tak za velice pěkně doraženej by se dalo i pár stovek pustit. Ale pro běžně se vyskytující zachovalosti platí výše uvedené.

Jinak drobný detail. Zde se nejedná o Českého lva, ale Zhořeleckého. Celkem pěkný článeček o nich si můžete přečíst např. v NL.1990 č.5 v článku O.Šafáře zhořelecké haléře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kdo je sycak?

jinak pekne mincicky... ale ty to ani jinak nemusis, tebe je zbytecny chvalit...

jen ty fotky zase :lol:
Moderátor
Ten, co ze mně udělal moderátora. :twisted: :lol:

Neboj. Tohle jsou jen ilustrační fotky. Na zlepšení se neustále pracuje.
Moderátor
patri ti to po zasluze, ale ja jsem v tom nevinne...

a ty fotky - to rad slysim :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1