Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Citovat
Někde jsem četla myšlenku, že v zemích, kde bylo stříbra málo, bylo zpočátku ceněno téměř jako zlato, ale tohle je opět jen jedna z nepodložených teorií....


Domnievam sa ,tieto teorie sú podložené výskumom .
Musíme si uvedomiť ,že denný presun bol vtom veku hodne pomalí.
Vid príklad rozmiestnenie rímskych vojenských pochodových táborov pritom to bola ríša ktorá mala zavedené pravidlá ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nejaká mincička ako doklad obchodných vťahov medzi JZ Slovenskom a Bavorskom.... Snáď sa bude páčiť ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Super kousek!
Moderátor
grofik: denni presun rimskych vojsk byl cca 80 km za den, pokud slo po silnici a nepouzil se zrychleny pochod, to mi neprijde zrovna malo na pesi vojsko tahnouci na sobe a sebou dost tezkych veci.
Registrovaný uživatel
hmm,Vindelický statér.Dobrý kus.
Registrovaný uživatel
to tenzor ; bežné vojenské presuny o hodne menej.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jiste, to bylo maximum, co v pripade potreby byli schopni zvladnout. A je jasne, ze ve spatnem terenu to byly zlomky teto vzdalenosti.
Registrovaný uživatel
A keď sme už debatovali o keltských minciach a materiáloch z ktorých boli vyrobené, padla len malá poznámka, že svoje mince vyrábali aj z iných materiálov ako je Ag a Au, myslím teraz meď či bronz či iné. O týchto minciach vieme niečo? má niekto? ja som našiel na webe len poznámky že existujú- teraz mám na mysli mince z nášho -Česko-Slovenského- územia a nie tie zahraničné, i Kolníková ich spomína. Aké sú vôbec vzácne?
Registrovaný uživatel
Nachádzajú sa na našom uzemí sa nachádzajú bronzové mince typu Kapošvár
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tu je niečo zo zliatiny medi, váha 2g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no to není tak úplně měděný nominál. Spíš je to původně postříbřený suberát s měděným jádrem. To tyhle Simmeringy bývají docela často. Občas ty suberáty bývají i s bronzovým jádrem
Registrovaný uživatel
to Derrik ; pán býva na južnom slovenku? :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Áno,bývam na juhozápade,mám odtial aj mincu,ktorá by aj možmo bola keltská a zo zliatiny medi,ale je vo velmi zlom stave,nepodarilo sa mi ju vôbec určiť,tak ju dávam sem,možno ju niekto spozná. Ide o mincu pod tým malým koníkom. Váha je 4,6g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince pekné, zas som o niečo múdrejší, avšak ten pravý medený bude asi vzácny, no tie pôdne podmienky, umelé hnojivá urobili asi "dobrú prácu", to vidno aj na rímskych minciach rovnakého zloženia.
Registrovaný uživatel
Derrick- zkus mi poslat tu mincičku vyfocenou ve velkém rozlišení a různých náklonech na mail: sberatelka.l@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Mincička - pošlem,ale dnes to už nestihnem...
Registrovaný uživatel
Derrick - co je toto za mincu, mas ju identifikovanu? vyzera to ako nejaky filipovsky obol. Kolko vazi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím měl bych dotaz na tuto keltskou minci,byl to nález a chtěl bych jí identifikovat.nechci prodávat cena mě nezajímá.Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtělo by to lepší foto strany s koníkem.Měla by to být ražba norického typu podle Paulsena č.652.
Máš dost odvahy prezentovat keltskou minci na webu s tím že pochází z nálezu to zavání průserem.Před rokem dost lidí co prodávalo na aukru Roselldorfy mělo popotahování z úřadama ;)
Registrovaný uživatel
Není moje je známýho jen mě zajímalo co je zač kelta vidím poprvé na vlastní oči.
Registrovaný uživatel
listopad napsal
Není moje je známýho jen mě zajímalo co je zač kelta vidím poprvé na vlastní oči.

Jo jak se jedná o průser tak je to hned známýho :lol:
Registrovaný uživatel
to není o průseru já bych s takovou mincí nikam nelezl,mám v tomhle čistější svědomí než křištál
Moderátor
Ctu si tady jeden clanek od Castelina v Numismatickych listech o keltskych mincich a zaujalo mne:
"Stribro obsahuje casto jiz znacne procento prisad medi, cinu nebo zinku, takze jde nekdy vlastne jen o billon nebo bily bronz".
Vzhledem k tomu, ze je to psane v souvislosti s upadkem pozdniho keltskeho mincovnictvi a zinek se v te dobe (a vlastne az do 19. stoleti) vyrabel znacne ztratovou a tim padem drahou cestou taveni zinkovych rud, tak me zarazi, ze by ho pouzivali (resp. orichalcum misto medi) do redukovanych stribrnych minci. Pouzit med nebo bronz by bylo levnejsi. Nebo snad slo spis jen o velmi male mnozstvi zinku v techto mincich?
Nevi nekdo?
Moderátor
Jinak k tem keltskym mincim.. kazda byla nalez, nebo si nekdo mysli, ze vydrzela nejaka keltska mince ve sbirkach od vyrazeni az do soucasnosti? :lol:
Registrovaný uživatel
Já sem teda ještě žádnou keltskou minci z bílého bronzu neviděl.Bronzové(zelené barvy) sem viděl jenom se Slovenska to jsou hlavně Didrachmy velkobystereckého typu a pak se ještě vzácně objevují Drachmy varianta Spiš.U nás se vyskytují suberáty(plátované mince zlatem vzácněji stříbrem) s bronzovým nebo měděným jádrem.Velmy vzácně se ještě vyskytují u zlatých nominálů s olověným a stříbrným jádrem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1