Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Vykupminci.cz
Numisargo

"Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak tady doporucuji k precteni rozbor teto celistvosti.
Takhle by mel vypadat popis celistvosti! :)
http://sedop.cz/dobrozdani.pdf

Takze z meho pohledu nema vyssi cenu nez jine celistvosti takto vyrobene, prodavaji se za 10-20 tisic. Pro leckoho by mohla mit i cenu nulovou. Kdybych tohle vedel predtim, tak bych to urcite nekoupil ani za vyvolavacku.

Kazdopadne je to myslim velmi poucne cteni pro kazdeho na tomto foru.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Veľmi výstižne napísaný posudok. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zaver je nej:
Citovat
Tvrzení v popisu aukce o „nefilatelistické zásilce“ se nezakládá na pravdě a poukazuje na zásadní neznalost pořadatele aukce...

:)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 20. 6. 2017, 16:06. »
Registrovaný uživatel
Mne spíše zarazilo, že zmíněná razítka z Prahy 1 jsou barvou (světlá) a provedením otisku razítka hodně podobná odlišnému razítku (posunutý háček atd.) na celistvosti s drahým meziarším Hradčan.
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Mne spíše zarazilo, že zmíněná razítka z Prahy 1 jsou barvou (světlá) a provedením otisku razítka hodně podobná odlišnému razítku (posunutý háček atd.) na celistvosti s drahým meziarším Hradčan.

To je jiny razitko Praha 1, tohle je starsi, dvojjazycny, bez CSP
Neprijde mi na prvni poheld podezrele, ale neporovnaval jsem, tady scan ve vetsim rozliseni
http://sedop.cz/dopisR949.jpg
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
A jeste mne to pripada, jakoby ta adresa byla dopsana az pres razitko, tady scan jen toho mista
http://sedop.cz/raz.jpg
Ale to muze zkresolvat, nevim jestli by to slo poznat treba pod mikroskopem.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Na Exponetu jsem se podíval na razítka z prosince 1918 a Prahy 1. Našel jsem například razítko 4f. Ale všechny byly barvy tmavě černé a otisky byly více či méně odfláknuté. Proto jsem použil srovnání s tím odlišným razítkem, i když jde o jiné razítko. Bohužel nemám originální razítka ani patřičné zkušenosti, abych se pouštěl do nějakého většího znaleckého zkoumání.
Registrovaný uživatel
Razítko "4f" (dodáno 18.06.1907, "znárodněno" 1919) bylo jako ostatní této řady - "4" - používáno na poštovním úřadě "Praha 1 - Prag 1" v oddělení pro podávání listovní pošty (Briefaufgabeabteilung), tedy standardně u přepážek v prostoru hlavní haly pošty.
Moderátor
Nazdar Zdenda. Dovolím si Ťa citovať:

" Kdybych tohle vedel predtim, tak bych to urcite nekoupil ani za vyvolavacku. "

Ja som ťa pred kúpou varoval, ale nevadí. Nič nie je tak zle, aby to nebolo na niečo dobré. Prínosom je samotný odborný posudok pána Neumanna, pre ktoprým "smekám klobouk".
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Zaver je nej:
Citovat
Tvrzení v popisu aukce o „nefilatelistické zásilce“ se nezakládá na pravdě a poukazuje na zásadní neznalost pořadatele aukce...

:)


V tomto ja osobne nesúhlasím s p.Neumannom. Pán Černík si myslím veľmi dobre rozumie celistvostiam prvej republiky. Skôr si myslím, že je to obchodný ťah na práve takých neznalých ako si zatiaľ ty Zdenda.
Fundovaný zberateľ to nekúpi, práve preto čo napísal p. Neumann. Ale začiatočník na to skočí s tým, že môže "relatívne lacno" kúpiť celistvosť z druhého dňa vydania.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Zberateľ to vo veľkej väčšine prípadov nekúpi z prozaického dôvodu. Buď na to nemá, prípadne radšej zainvestuje do väčšej kolekcie, z ktorej má oveľa viac radosti, alebo je opatrný a bez patričných znalostí sa do podobných nákupov nepúšťa. V cenových reláciách, v ktorých sa pohybujú podobné "špeky" to už vo väčšine prípadov je skôr investovanie než filatelia, česť výnimkám...
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ale začiatočník na to skočí s tým, že môže "relatívne lacno" kúpiť celistvosť z druhého dňa vydania.

138 tisic neni "relativne lacino". Je to dost drahe. Jediny duvod, proc jsem byl ochoten dat tolik byl, ze jsem veril tomu, ze se jedna o skutecnou vzacnost, presne podle popisu. A ze ta doplatni je, jak me rikal pan Cernik osobne, skutecne doplatne. Jinak podobnou celistvost bez doplatni znamky mam asi za 20 tisic, a je spravne vyfrankovana. Tohle je takovej frankenstein.

Bud to, co vi pan Neumann, pan Cernik nevedel, nebo me zamerne lhal. Jina moznost neni.

Je fakt, ze principielne stejna celistvost na Exponetu uz mi byla podezrela. Ale porad jsem, jako amater, veril, ze to je koser. Na tu celistvost na Exponetu me (ex-post) pan Cernik odpovedel, ze to si posilal filatelista, proto adresat je razitko. Zatimco tohle je normalni zasilka. Aale mam dojem, ze tu nekdo nasel tu pani Fleissigovou, ze to byla filatelistka...

Taky je zajimave, ze teoreticky jsme museli byt dva, kdo byl ochoten dat tak vysokou castku. To tedy plati v pripade, ze ten prihoz pode mnou nebyl fiktivni.

No budu si kazdopadne davat v budoucnu vetsi pozor. Lidi, co mi rikali, ze se clovek musi spolehnout hlavne sam na sebe, meli dost pravdu. U celistvosti to plati dvojnasob.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 20. 6. 2017, 18:51. »
Registrovaný uživatel
Zdenda – dúfam, že sa neurazíš ...

Niekde som čítal (si sa vyjadril), že si zarobil na ľudskej hlúposti ...?
Tu na fóre si v inej téme písal, že na karmu a podobné "hlúposti" neveríš ...?
:(
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Niekde som čítal (si sa vyjadril), že si zarobil na ľudskej hlúposti ...?


Jj, www.youtube.com/watch?v=Li_cH4nJrFQ
Registrovaný uživatel
Ale neboj Zdenda - ona tá pani karma funguje aj v pozitívnom zmysle a snáď si v budúcnosti niekedy spomenie aj na "čínskeho Schindlera" ... 8)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Niekde som čítal (si sa vyjadril), že si zarobil na ľudskej hlúposti ...?

1.
To sice nekde byl titulek, ale ja jsem nic takovyho nerek. A nikdy bych nic takovyho nerek. Protoze jednak to neni pravda (respektive to zni, jako bych nekoho okradl, coz neni pravda) a jednak muj koncept videni sveta to ani nedovoluje (svet, zjednodusene receno, vidim jako multidimenzionalni serial, kde nikdo za nic nemuze v neurologicko/fyzikalnim smyslu).

Brett napsal
Tu na fóre si v inej téme písal, že na karmu a podobné "hlúposti" neveríš ...?

2.
Karma je fakt nesmyslna hypoteza - jednak je netestovatelna a jednak co utrpeni prave narozenych deti? Co ty udelaly?
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 21. 6. 2017, 5:18. »
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Jj, www.youtube.com/watch?v=Li_cH4nJrFQ

Jednou musim natocit film o tom, jak vznikal tenhle film, protoze tam je takovejch nesmyslu, ale ja se v ty dobe pohyboval v kruhu deprese/chlast/manie, takze jsem nemel vuli do toho vyrazne zasahovat.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Uz mi neslo upravit (pridat):
Ta "hloupost" spociva v tom, ze nekdo se uklepne a dostane naservirovanou stranku plnou reklam, nevsimne si toho a pak tu vec nebo sluzbu koupi jinde. A videl jsem hodne chytryho cloveka, jak se uklep (chtel mi neco ukazovat), dostal Domainsponsor stranku a vubec mu to nedoslo a furt otviral dalsi a dalsi reklamy.

A pro inzerenty konvertuje tenhle traffic lip, nez vysledky vyhledavani Google (sam jsem inzerent na nejake produkty). Treba i preklepy konkurence, co jsem si kdysi presmerovaval na svoje firmy, tak i ty vedly k neuveritelnym konverzim.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
K rozboru celistvosti od Neumanna - klobouk dolů.
Co je ale zajímavé- cituji: "Předmětná celistvost (obálka) byla nabízena v rámci aukce ing. Milana Černíka
(v rámci Aukce celin a poštovní historie, jejímž je ing. Černík organizátorem, jaký obchodní subjekt ji však pořádá mi není známo a ve veřejných zdrojích tuto informaci nelze dohledat),"
Toto je zajímavé.
Když se u soudu projednávalo, kdo pořádal legendární aukci Praga-Profil 1998, kde se vydražily naše největší "rarity" za vůbec nejvyšší hodnoty, jaké kdy byly na našich aukcích dosažené (uvedené obálky jsou proti nim pouhé drobné...), tak byl v aukčním katalogu jako pořadatel označený PROFIL, Klimentská 6, Praha1. V obchodním rejstříku však tehdy žádná taková firma neexistovala.
U soudu tvrdil pan Vladimír Dražan, že tuto aukci pořádal pouze on sám a nikdo mu s ní nepomáhal. Kromě svého tvrzení nepředložil jediný důkaz, že by pořadatelem této aukce byl on. Dokonce ani nepoznal podpis na pokladním dokladu, o kterém potvrdil, že byl vystavený na jeho aukci, kterou pořádal pouze on sám. Zajímavé bylo, že přechozí aukce pořádal na svoje jméno a IČO. Najednou byl pořadatelem aukce anonym...
Ale to nevadilo, protože soudce uznal tvrzení pana Dražana za pravdivé...
Osobně souhlasím se Smithem, že pan Černík velmi dobře zná celistvosti první republiky. To, že je to filatelistická celistvost bije přímo do očí i pro méně zkušené filatelisty.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 21. 6. 2017, 9:52. »
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Osobně souhlasím se Smithem, že pan Černík velmi dobře zná celistvosti první republiky. To, že je to filatelistická celistvost bije přímo do očí i pro méně zkušené filatelisty.

V tom pripade nejenom ze uvedl kazdeho v omyl popisem u aukce (kde bylo napsano, ze se nejedna o filatelistickou celistvost), ale mne lhal do oci ohledne te doplatni znamky. A ohledne toho, ze ta zasilka byla podana skutecne doporucene. A ze skutecne prosla postovnim provozem.

A samozrejme mam ted i pochyby, zda skutecne prisel prihoz v teto korespondencni aukci, ktery me dostal nekam blizko k maximu. Urcite se uz korespondencnich aukci ucastnit nebudu. Ja bych se ji neucastnil, ale veril jsem v poctivost pana Cernika. Ale - bud rozumi celistvostem, nebo je poctivy, nelze proste v tomto pripade byt oboji.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Jo ted koukam, nebylo to 138 ale "jenom" 115
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
No a už si ho kontaktoval ? Tak mu to vrat´.
Registrovaný uživatel
Stan napsal
No a už si ho kontaktoval ? Tak mu to vrat´.

Reklamační lhůta je jen 7 dní.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Jaromir napsal
Osobně souhlasím se Smithem, že pan Černík velmi dobře zná celistvosti první republiky. To, že je to filatelistická celistvost bije přímo do očí i pro méně zkušené filatelisty.

V tom pripade nejenom ze uvedl kazdeho v omyl popisem u aukce (kde bylo napsano, ze se nejedna o filatelistickou celistvost), ale mne lhal do oci ohledne te doplatni znamky. A ohledne toho, ze ta zasilka byla podana skutecne doporucene. A ze skutecne prosla postovnim provozem.
Musím trochu opravit svůj diskusní příspěvek, kde jsem psal, že filatelisticky motivovaná celistvost přímo bije do očí. Myslel jsem tím celistvost s meziaršími Hradčan, protože jsem ji měl pořád nějak před očima a ne celistvost, kterou popsal pan Neumann.
V jejím případě už není tak jednoznačné prohlásit, zda jde opravdu o filatelisticky motivovanou celistvost, protože na to už potřebuje filatelistické znalosti o Hradčanech pana Neumanna či Smitha.

A samozrejme mam ted i pochyby, zda skutecne prisel prihoz v teto korespondencni aukci, ktery me dostal nekam blizko k maximu. Urcite se uz korespondencnich aukci ucastnit nebudu. Ja bych se ji neucastnil, ale veril jsem v poctivost pana Cernika. Ale - bud rozumi celistvostem, nebo je poctivy, nelze proste v tomto pripade byt oboji.
Registrovaný uživatel
Nemyslím si , že tady jde jen o nějakých 7 dní reklamace. Myslím , že jde i o pověst firmy která je v ČR známá svými aukcemi a jde i o to zda kupující záměrně neuvedla v omyl. Nehledě na to jak to bylo s dalšími příhozy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1