"Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci
Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.
Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »
Autor | Příspěvek |
#176 8. 7. 2017, 22:27
Registrovaný uživatel |
Použití nouzového rekomandačního razítka R No na poště Praha 12 jiného dne než 19.12.1918, je možno vidět na doporučeném dopise v 53. aukci FOS, položka 563. (https://livebid.cz/auction/fos_53/detail/563). Odesilatelem je obchodník F. Šašek, příjemcem filatelista v Plumlově. V popisce je datum odeslání 7.8.1919, ale podle vyfrankování dopisu jde spíše o 7.2.1919. Dopis vykazuje znaky opotřebení vzniklé poštovní přepravou a číslicí 14 v modrém čtverci na příchozí poště (?).
#177 8. 7. 2017, 23:58
Registrovaný uživatel |
Nádherná "prasárna", i dosažená cena 440,00 CZK je vzhledem k charakteru dopisu cenou spíše astronomickou. Pár poznámek k tomuto "dílu" přidám někdy během dnešního dne.
Jinak "stefanos532" díky za info. "Použití nouzového rekomandačního razítka" - tedy i po dalších několika měsících od prosince 1918 měli na poště "Praha 12" nouzi o rekomandační nálepky... |
#178 9. 7. 2017, 5:52
Registrovaný uživatel |
Spis opotrebeni vznikle sberatelskym provozem  _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#179 9. 7. 2017, 5:55
Registrovaný uživatel |
Koukam stihli to razitko do unora znarodnit
_______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#180 9. 7. 2017, 6:31
Registrovaný uživatel |
Kdyby denní razítka na přelomu let 1918-1919 neznárodňovali, a následně od cca poloviny roku 1919 nezačali nahrazovat novými (Č.S.P.), asi bychom se nestačili divit, kolik by bylo antidatovaných celistvostí z druhé poloviny prosince 1918...
#181 9. 7. 2017, 7:04
Registrovaný uživatel |
Ty znarodneny razitka pak nejak oficialne likvidovali? _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#182 9. 7. 2017, 7:36
Registrovaný uživatel |
Od poloviny roku 1919 byla zahájena výroba nových denních razítek čs. provenience - doplněná o písmena Č.S.P. (Česko-Slovenská Pošta). Po jejich vyrytí (podílela se na tom i řada soukromých firem) byly předány tehdejší Hospodářské ústředně pošt, kde byly provedeny kontrolní otisky. Následně byla razítka odeslána na příslušnou poštu. Zde byla rozdělena na jednotlivé přepážky, od kterých byla používaná původní razítka stažena. Vedoucí pošty tato razítka odeslal do Hospodářské ústředny (obvykle cca do jednoho týdne po dodání nových), kde byla tato razítka zlikvidována. (Několik jich skončilo jako exponáty nově založeného Poštovního muzea v Praze.)
#183 9. 7. 2017, 10:55
Registrovaný uživatel |
Alebo v nepovolanych rukach.
#184 9. 7. 2017, 11:50
Registrovaný uživatel |
Další pěknou ukázku použití nouzového razítka R nr, ze dne 22.1.1919 na poště Karlín, v rohu je asi zkušební značka od Kvasničky (?), (https://livebid.cz/auction/fos_45/detail/840) trochu kazí doporučený dopis ze stejné pošty, ale s datem 17.3.1920 (http://www.filatelie-stosek.cz/index.php?da=187059). Aspoň má sběratel možnost přemýšlet a vybrat si z několika variant, zda jde o lidskou hamižnost podavatele zásilky, či lenost úředníka něco vylepovat nebo opravdu o chybějící rekomandační nálepky pro doporučen dopisy.
#185 12. 7. 2017, 13:15
Registrovaný uživatel |
Nie som si isty ci uz tento lin tu nebol vozeny. Dalsia Praha 12 s R No 965 a pod nim Praha 11. Obydva odoslane v druh den vydania znamok.
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=523&lng=CZ# |
#186 12. 7. 2017, 18:01
Registrovaný uživatel |
Ten 965 je dokonce zobrazen v tom dobrozdani http://sedop.cz/dobrozdani.pdf _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#187 14. 7. 2017, 11:35
Registrovaný uživatel |
Nechcel som zakladat dalsiu temu, tak som link vlozil sem, tematicky to ma spolocny suvis, falza celistvosti.
http://aukro.cz/csr-i-dopis-fr-zn-hradcany-pc-1919-i6884080437.html Je az neuveritelne ako predajcovia hazarduju so svojim menom. Toto vlozit na A je odvaha a do oci bijuce a predsa sa najdu ludia co na to bidnu z neznalosti. Popis uvadza, velmi dobra kvalita - vice viz scen - vice na www...... Takuto vec da na trh osoba ktora je vo filatelistickom biznise nejaky piatok a pravidelne usporiadava aukcie. Tak ze sa nejedna o neznalost zo strany predavajuceho, ale o umyselne poskodenie buduceho majitela tejto celistvosti radovo o par stoviek korun. Nepisem len o vystavenom skene, ale aj o tom, ako je formulovany samotny popis od predajcu. Cisto rydzo alibisticky popis. Ked nieco praskne obohrata argumentacia od predajcu ,,v pripade akychkolvek nejasnosti a otazok sme zadali adresu na ktoru ste nas mali upozornit ze sa jedna o pochybnu polozku, ktoru by sme stiahli z predaja,,. Je vseobecne zname ze na A je ponukanych nespocetne mnozstvo pochybnych poloziek. Tuto som vybral z dovodu, ze ju ponuka jeden zo znamych hracov vo filatelistickom biznise. |
#188 15. 7. 2017, 8:44
Registrovaný uživatel |
Este okrajovo k tejto celistvosti,ulica Zelena sa nachadza v Olomouci v casti Neredin, ktori bol pripojeny k Olomouci az v aprili 1919 kedy stratil statut samostatnej obce. Po uzemnej zastavbe, ktora prebiehala v 50-80 rokoch vznikla aj ulica Zelena.
#189 7. 8. 2017, 7:28
Registrovaný uživatel |
Tak polozka 1917 ze 42. aukce B., ktera byla stazena, tak nekdo to meziarsi sloupnul a je samotne ted k mani u Majera
http://aukce.czechstamp.com/Katalog/ Imho je to meziarsi znehodnocene a prakticky bezcenne, radeji bych mel polite kafem a ohorele nez tohle. Obrázky:   _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#190 7. 8. 2017, 8:12
Moderátor |
Můžeš vysvětlit důvod proč by protisměrné meziarší hodnoty 30h mělo být bezcenné? Já bych měl raději tohle než polité kafem nebo ohořelé.
#191 7. 8. 2017, 20:46
Registrovaný uživatel |
Protoze je orazitkovane nejakym razitkem dodatecne. Co je to za razitko nevim, ale urcite to neni koser. Takze je to proste znicene nejakym razitkem. _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. « Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 7. 8. 2017, 20:48. » |
#192 7. 8. 2017, 21:26
Registrovaný uživatel |
Dnes vaříme (zatím s neznámým výrobcem) "celistvost pro Hradčanáře". Tedy:
1. Vem přeložené protisměrné meziarší 30h (možná i s poškozeným lepem), 2. Najdi obálku - dobře vypadající, nejlépe s nějakým firemním textem (minerálka z Teplic je téměř jistota!), 3. Dopiš adresu (špatně!!!), použij již stávající adresu z obálky (tedy teplická minerálka píše do Teplic!) , 4. Meziarší nalep tak, aby zakrylo případné nedostatky na obálce, 5. Dokaž své filatelistické znalosti! Dolep nějakou další známku - ale aby to odpovídalo tarifu a aby známka samotná také upoutala!, 6. Tarif 1,85 Kč (tedy dopis 60 h, příplatek za R 1,25 Kč) platil v období od 01.08.1920 do 31.12.1921, známka 30 h platila v období od 17.01.1919 do 30.04.1921, známka 125 h platila od 23.09.1920 do 14.02.1923 - tedy v této kombinaci mohlo být vše použito v období od 23.09.1920 do 30.04.1921. Zde nezbývá než zatleskat, ingredience jsou namíchány perfektně!!! 7. A v poslední fázi to (zatím neznámý výrobče) vše naprosto zkurvíš použitím razítka, které bylo používáno na sušickém nádraží (tedy tzv. razítkem nádražní schránky), na detašovaném pracovišti pošty "Sušice" v letech 1932-1939! 8. Na Michelinskou hvězdu to tedy rozhodně není, vyrobil jsi blaf!!! |
#193 7. 8. 2017, 21:57
Moderátor
Katastrofické pošty se ti zachtělo, jo? |
#194 8. 8. 2017, 6:57
Registrovaný uživatel |
Jo na pana Neumanna si nekdo jen tak neprijde  _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#195 8. 8. 2017, 10:57
Registrovaný uživatel |
Mně přijde, že použil pro svůj umělecký výtvor skutečnou obálku i s adresou. Část oslovení je přelepena. Ale přesně ve které době používali tuto firemní obálku nevím. Anton Fassl st. zemřel v roce 1916 a Anton Fassl ml. v roce 1922.
#196 8. 8. 2017, 17:40
Moderátor |
Spousta drahých známek je orazítkovaná nečitelnými a neidentifikovatelnými razítky. Kdyby bylo to meziarší orazítkováno pěkně umístěným a čitelným razítkem, podle Tebe to bude zase orazítkované dodatečně z ochoty, protože pošťáci přece tak pěkně nerazítkovali. I takový názor tady od někoho zazněl. Ještě k příspěvku Stefanos: Ono je obvyklé dokonce i dnes, že napřed se napíše adresa a pak teprve vylepují známky. Takže je část oslovení přelepena meziarším je úplně normální, při jeho velikosti. « Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 8. 8. 2017, 18:42. » |
#197 8. 8. 2017, 19:59
Registrovaný uživatel |
A zase len take obycajna otazka: kto ten list podaval, ma adresu odosielatela?
#198 9. 8. 2017, 6:54
Registrovaný uživatel |
Ale tohle je slepene z celistvosti, ktera byla stazena z aukce jako falzum, to razitko je razitko ktere se pouzivalo az v 30. letech. Takze si to muzu orazitkovat razitkem letosnim nebo treba razitkem ROH, vyjde to skoro nastejno. Ale tak se neshodneme - ja bych radeji polite kafem nerazitkovane a ty bys radeji s razitkem co neodpovida dobe a neni ani teoreticky mozne a je dane dodatecne. To je zalezitost osobni preference. To je ciste subjektivni. _______________ Nejsem sberatel. Jsem SYSEL. |
#199 9. 8. 2017, 7:07
Registrovaný uživatel |
V tomto s Tebou souhlasím. To není subjektivní pohled, ale z povahy věci naprosto objektivní záležitost, kde je padělatelská činnost zcela zjevně prokázaná. Pak si nedovedu představit, jak může někdo s pocítem vlastníka padělku žít. _______________ Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz « Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 9. 8. 2017, 7:09. » |
#200 9. 8. 2017, 7:53
Registrovaný uživatel |
Seznam uživatelů · Seznam správců · Statistiky · RSS kanál
Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky | UseBB 1