Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Vykupminci.cz
Numisargo

"Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jen se omlouvám, že jsem špatně natáhl citovaný text a můj příspěvek je uprostřed citace, kdy jsem měl před očima celistvost s meziaršími Hradčan, kde bylo zcela jasné i pro laika, že jde o filatelistickou celistvost.
V případě, který popsal pan Neumann už je třeba mít slušné filatelistické znalosti ohledně Hradčan.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
A samozrejme mam ted i pochyby, zda skutecne prisel prihoz v teto korespondencni aukci, ktery me dostal nekam blizko k maximu. Urcite se uz korespondencnich aukci ucastnit nebudu. Ja bych se ji neucastnil, ale veril jsem v poctivost pana Cernika. Ale - bud rozumi celistvostem, nebo je poctivy, nelze proste v tomto pripade byt oboji.

Pri korešpondenčných aukciách (a niekedy sa to týka aj sálových) vždy hrozí riziko umelého navyšovania ceny, či už zo strany poriadateľa aukcie, alebo zo strany majiteľa draženého predmetu (pokiaľ ním nie je poriadateľ aukcie). To je ale ten "lepší" prípad ...
Horšie je to samozrejme v prípade korešpondenčných (písomných) aukcií.
Osobne som sa desiatky krát zúčastnil korešpondenčných aukcií u viacerých aukčných domov a pre mňa osobne bolo veľmi zaujímavé zistenie, že u jednej aukčnej spoločnosti mi z dlhodobého hľadiska vychádza, že získavam predmety napríklad za cca 50-60% mojich limitov a u inej mi to vychádza z dlhodobého hľadiska cenovo na cca 90% mojich limitov ... U niektorých je "zázrak" získať niečo pod limit ...
Záver: Ja by som všetky korešpondenčné aukcie "nehádzal do jedného vreca". O niečom pokecáme a napíšeme svoje skúsenosti napríklad aj tu na fóre, o niečom sa človek dozvie pri osobných stretnutiach s inými zberateľmi. Človek si to postupne vysleduje (prípadne vyselektuje) a zariadi sa ...
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Reklamační lhůta je jen 7 dní.


Pri aukciách bývajú štandartne 2 reklamačné lehoty:

1.) pokiaľ nezodpovedá popis draženého predmetu (deklarovaný stav, zjavné chyby v popise) reálnemu stavu - krátka lehota obvykle 7/14 dní. Dá sa zhodnotiť jednoducho pri otvorení zásielky a jej rýchlom preskúmaní. Platí pre dražiteľov cez internet a limitentov.

2.) záruka pravosti (autenticity) draženého materiálu. Aukčná spoločnosť si berie nemalú aukčnú prirážku práve za svoje odborné znalosti a schopnosť zhodnotenia draženého materiálu, na ktorý dáva záruku pravosti. Pokiaľ sa ukáže, že vydražený materiál je falzum (dobové či súčasné), tak je povinná kupujúcemu vrátiť zaplatenú čiastku. Je to zlyhanie dražobnej spoločnosti a nie kupujúceho. Lehota v tomto prípade býva často doživotná.

V tvojom prípade by som aplikoval práve bod 2.), keďže sa odborným posudkom ukázalo, že vzácna "nefilatelistická" celistvosť je vlastne úplne bežná "filatelistická" čo je vlastne na úrovni "dobového falza". ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
V tvojom prípade by som aplikoval práve bod 2.), keďže sa odborným posudkom ukázalo, že vzácna "nefilatelistická" celistvosť je vlastne úplne bežná "filatelistická" čo je vlastne na úrovni "dobového falza". ;)

Tohle je imho jeste o stupinek nebo o dva niz nez filatelisticky motivovana celistvost - jednak to neproslo postovnim provozem, jednak je to spatne vyfrankovane a jednak je tam nesmyslne dofrankovano doplatni znamkou. Diky cemuz je jasne, ze ten dopis byl prepraven akorat tak tramvaji :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Lenže nejedná sa o falzum. Známky - pravé. Pečiatka - pravá. Časový úsek - zodpovedá.
Takže nie je čo reklamovať. Jedine ten popis v aukcii môže byť diskutabilný.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Lenže nejedná sa o falzum. Známky - pravé. Pečiatka - pravá. Časový úsek - zodpovedá.
Takže nie je čo reklamovať. Jedine ten popis v aukcii môže byť diskutabilný.

To máš ako dobové falzum dukátu. Váha sedí, kov je pravé zlato, bol ručne razený, časový úsek zodpovedá, ale napriek tomu je to stále len falzum... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 21. 6. 2017, 14:56. »
Registrovaný uživatel
smith napsal
Lenže nejedná sa o falzum. Známky - pravé. Pečiatka - pravá. Časový úsek - zodpovedá.
Takže nie je čo reklamovať. Jedine ten popis v aukcii môže byť diskutabilný.

Razitko na doporuceny dopis co se nepouziva od roku 1886? Nesmyslne nalepena doplatni znamka, orazitkovana o tri dny pozdeji, ktera mne byla vysvetlena pohadkou, ktera nemuze byt pravda? A tak dale..

Mimochodem:
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Tady pro uplnost, jaky byl u te aukce popis:
Citovat
Hradčany 1918 - druhý den s doplatným: R-obálka vypl. 2x 5h + 3x 10h Hradčany, PRAHA 12 - 19.12.1918, kovové R-razítko, nefil. zásilka po Praze. Zatíženo 5H Portomarke (chybou úředníka při podání chybělo 5h, proto zřejmě není zatíženo trestným portem, ale vybrána jen chybějící částka), PRAHA 1 - 21.12.1918. Unikátní celistvost, nejstarší známá Hradčanská obálka s doplatným; nefilatelistická zásilka
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Nemá cenu tady dál bědovat. Poslat rozbor celistvosti p. Neumanna panu Černíkovi s otázkou ,, Tak co s tím uděláme p. Černíku,,. To, že Vás nikdo nenutil přihazovat není k závažnosti případu relevantní.Nejde o Tebe Zdendo ale i o další sběratele kteří ve víře že nabízené věci jsou v pořádku se zúčastňují aukcí.
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Nemá cenu tady dál bědovat. Poslat rozbor celistvosti p. Neumanna panu Černíkovi s otázkou ,, Tak co s tím uděláme p. Černíku,,. To, že Vás nikdo nenutil přihazovat není k závažnosti případu relevantní.Nejde o Tebe Zdendo ale i o další sběratele kteří ve víře že nabízené věci jsou v pořádku se zúčastňují aukcí.

No vzdyt jo, a ja nebeduju, jen me bavi tohle diskutovat.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Smith napsal
Citovat
V tomto ja osobne nesúhlasím s p.Neumannom. Pán Černík si myslím veľmi dobre rozumie celistvostiam prvej republiky. Skôr si myslím, že je to obchodný ťah na práve takých neznalých ako si zatiaľ ty Zdenda.
Fundovaný zberateľ to nekúpi, práve preto čo napísal p. Neumann. Ale začiatočník na to skočí s tým, že môže "relatívne lacno" kúpiť celistvosť z druhého dňa vydania.


Obchodný tah ??? :( Tak to by byl spíš podvod. Začátečník nebo odborník to je jedno. Když si půjdeš koupit Mercedesa za 2 mega tak tomu musíš rozumět ?
Moderátor
Stále je to len filatelistické maché a nie falzum.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Stan napsal
Obchodný tah ??? :( Tak to by byl spíš podvod. Začátečník nebo odborník to je jedno. Když si půjdeš koupit Mercedesa za 2 mega tak tomu musíš rozumět ?


No auto a zberateľský predmet sú veci, ktoré sa nedajú porovnávať.
Auto je vec denného používania, kým táto celistvosť je "investícia", ktorému by sa patrilo trošku aj rozumieť, inak dopadneš ako Zdenda.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já se k dobrozdání pana Neumanna nebudu vyjadřovat, myslím si že popsal uvedenou celistvost jasně a zcela přesně. Jen bych si dovolil polemizovat s tím, že poštovní úředníci si archy Hradčan stříhali na svislé pásy. Kdo se emisí Hradčany zaobírá, ví že výskyt svislých dvoj- a více pásek je mnohem menší a vzácnější než výskyt vodorovných. Stejně tak na celistvostech je použití vodorovných pásek více běžné než svislých, které úředníci spíše používali na poukázky (na mnohých lze vidět zbytek modré barvy z orámování poukázky). Takže použití pásek s počítadly nebo s horním okrajem archu na celistvosti mne naopak nezaráží.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 21. 6. 2017, 19:07. »
Registrovaný uživatel

Jednou musim natocit film o tom, jak vznikal tenhle film, protoze tam je takovejch nesmyslu, ale ja se v ty dobe pohyboval v kruhu deprese/chlast/manie, takze jsem nemel vuli do toho vyrazne zasahovat.

Za mě film Czech Made Man je hodně dobrej a pro úplnost Zdendovo další film jsou Hranaři. Drobet kultury do filatelie neškodí.
Registrovaný uživatel
"Napálit, skasírovat a dostat se v pohodě domu. S poctivostí leda pojdeš." kde som to už len počul... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Oprava, špatně jsem citoval.

Zdenda-Kubik napsal
OskarOto napsal
Jj, www.youtube.com/watch?v=Li_cH4nJrFQ

Jednou musim natocit film o tom, jak vznikal tenhle film, protoze tam je takovejch nesmyslu, ale ja se v ty dobe pohyboval v kruhu deprese/chlast/manie, takze jsem nemel vuli do toho vyrazne zasahovat.


Za mě film Czech Made Man je hodně dobrej a pro úplnost Zdendovo další film jsou Hranaři. Drobet kultury do filatelie neškodí.
Registrovaný uživatel
Smith napsal
Citovat
Stále je to len filatelistické maché a nie falzum.


To je pravda , souhlas.

Citovat
No auto a zberateľský predmet sú veci, ktoré sa nedajú porovnávať.
Auto je vec denného používania, kým táto celistvosť je "investícia", ktorému by sa patrilo trošku aj rozumieť, inak dopadneš ako Zdenda.


No já vím , že tady na foru Zdenda provokoval a že jste mu dávali za uši. Zase si u něj cením , že ty věci na který mi nemáme dává k posouzení atd . a neschová je na 20 let do albumu, že je schopný i o Svojí chybě diskutovat. Mě to jeho chlubení teda žíly netrhá. Na druhou stranu auto je možná blbý příklad ale vážně si myslíš , že Ti co kupují třeba mauricie nebo další věci sběratelské obrazy Piccasa , Daliho tomu rozumí ? Myslím , že každý se spoléhá na odbornost aukčních síní a na to , že si skutečně kupují to co je v popisu u té které aukce.
Moderátor
Stan napsal
... ale vážně si myslíš , že Ti co kupují třeba mauricie nebo další věci sběratelské obrazy Piccasa , Daliho tomu rozumí ? Myslím , že každý se spoléhá na odbornost aukčních síní a na to , že si skutečně kupují to co je v popisu u té které aukce.


Kdo kupuje modrého Mauricia, alebo Picassa tak tam:

ad 1. má väčšiu istotu ako u Hradčan
ad 2. väčšina týchto investorov má okolo seba odborníka, a nejde kupovať len tak hala-bala ako sme videli u Zdenda. Predsa nejde o fazulky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ale jo, já se s tebou nehádám. Zdenda asi bude pořád hala-bala. Ale Ty odborníky musí mít především Ty aukční síně (p. Černík)
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Ale Ty odborníky musí mít především Ty aukční síně

Tak.

Ale treba u obrazu starych mistru se i v Christie's a Sotheby's prodalo par falz za desitky milionu dolaru.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Ak sa niekto chce niečomu seriózne venovať, mal by danú problematiku študovať a priebežne sa vzdelávať. Ja sa osobne pri kúpe spolieham vo veľkej väčšine na vlastný úsudok. Je pre mňa druhoradé čo predajca v popise danej položky uvádza. Pre mňa sa môže ktorýkoľvek predajca dušovať o správnosti popisu koľko len chce, ak mám pochybnosti, má smolu. Ak pochybujem, mám kolegov a kamarátov, ktorí sú odborne zdatní a s ktorými to konzultujem.
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Ak sa niekto chce niečomu seriózne venovať, mal by danú problematiku študovať a priebežne sa vzdelávať. Ja sa osobne pri kúpe spolieham vo veľkej väčšine na vlastný úsudok. Je pre mňa druhoradé čo predajca v popise danej položky uvádza. Pre mňa sa môže ktorýkoľvek predajca dušovať o správnosti popisu koľko len chce, ak mám pochybnosti, má smolu. Ak pochybujem, mám kolegov a kamarátov, ktorí sú odborne zdatní a s ktorými to konzultujem.

To ted urcite budu delat taky. Vychazel jsem z chybne premisy, ze velci zavedeni prodejci/aukcni domy tyhle veci nemuzou delat.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Seriózní aukční síň by neměla něco takového dát do oběhu a pokud už ano, tak by měla plně zodpovídat za to co a jak nabízí. Zvláště u položek za desetitisícové/statisícové/milionové sumy. Čím cenější položka tím větší proveření/ověření. Zdenda má peníze a chce je do něčeho vrazit co mu nesežere inflace, proč ne do filatel.vzácností, které hodnotu neztrácejí.... O to horší je potom, když se náhodou "nefilatelista" na koupenou položku zaměří, něco nastuduje a postupem času zjišťuje, že to co koupil je jen něčí vyčůranost z minulosti...Nejvíce se vydělává na neznalosti kupujícího, stačí mrknout na Aukro. Provařit pár set korun je něco jiného než třeba 150.000 Kč. To už by mne nasr.. i kdybych měl na účtu třeba x milionů... Odborník...Jak je vidět, tak se i odborníci zmýlí... Tenkrát vznikala pochybná vydání přetisku 1919 a samozřejmě nezůstalo jen u toho...Kombinace některých známek na "vzácných" celistvostech je do očí bijící a pravděpodobnost, že to tam vylepil např. "dělník ze Žižkova" se rovná téměř nule. Zdenda jako vlastenec chtěl mít něco cenného i z náší země...Bohužel je v tom mnoho nejistých... Kdyby si koupil nějakou vzácnost např. z britských kolonií tak možná paradoxně udělal lépe.
Registrovaný uživatel
Vzácné celistvosti co Zdenda kupuje, jsou profesionálům známé mnoho let a takové přešlapy jsou asi neomluvitelné. Prostě, nedělají svojí práci dobře. Znalostí jako mají diskutující na fóru asi nikdy nedosáhnu a nákup dražší položky v aukčních domech dopředu diskutovat nechci, spoléhám na poctivost a znalosti obchodníků včetně atestů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » "Nefilatelisticka" celistvost u p. Cernika v aukci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1