Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Vykupminci.cz
Numisargo

Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak to je hustý, padělatelé se na dopis podepíšou a znalci padělek posvětí.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
2. Neumann - a toto ako vidíte? + tá doplatná Praha 1 príspevok #16

To jsem s panem Cernikem probiral, on rekl, ze to je zajimave, nicmene ze ta druha celistvost je filatelisticka, protoze odesilatel to poslal sam sobe, protoze adresat = razitko.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Tak najednou neni ani jedno meziarsi na dopise, to prvni bylo stazeno z 42 aukce a ted to druhe. Je ale zvlastni, ze se B odvolava na zname jen 2 kusy, kdyz ten druhy kus sami museli stahnout z aukce...
Jinak nejake pochybnosti a elaborat o Zdenkove dopise jsem kdysi davno cetl, ale zaboha si nevzpomenu, kde to bylo (filatelie, tribuna nebo neco podobneho).
Jsem zvedavy, jestli si B strhne pri vraceni nejakou cast za ohryzane okraje :)
Moderátor
V první řadě musí znalec, který atest vystavil uznat, že jde o padělané razítko, tedy, že jako celistvost jde o padělek, Může se stát, že znalec bude trvat na svém, že jde o pravé razítko a jiný znalec, který tuto celistvost dostane k posouzení bude trvat, že jde o padělané razítko.
Co potom?
Ty případy zde už byly, kdy jeden znalec tvrdil, že zkoumaný materiál je pravý a druhý znalec trval na svém názoru, že jde o padělek.
Podobné problémy by mělo řešit vedení SČF, ale ze svojí praxe víme, že je řeší pouze u někoho.
Registrovaný uživatel
neumann - Otisk razítka je originálních listů (karet), které byly uloženy v tehdejší Hospodářské ústředně pošt. Praxe byla taková, že každé razítko před jeho odesláním bylo na tyto karty (pro příslušnou poštu) otištěno, obvykle i s nastaveným datem (dnem) expedice... Tento archiv vlastním již od počátku devadesátých let minulého století.

Odstavec zaujimavy nielen co do obsahu o peciatkach.

Takze ak sa mozem opytat aspon na jeho obsah ohladom peciatok, od ktoreho roku su tam karty o peciatkach a ci su tam aj zo slovenskych post.
Registrovaný uživatel
pro "jansvi"

První republika - tj. od výměny denních razítek za československé (tj. od roku 1919 do 1939, včetně Slovenska a Podkarpatské Rusi) a protektorát (od roku 1939 do roku 1945). Digitalizaci jsem provedl ve společnosti Scanservis v devadesátých letech a to pouze u části poštovních úřadů ČSR.
Registrovaný uživatel
VEP napsal
Tak najednou neni ani jedno meziarsi na dopise, to prvni bylo stazeno z 42 aukce a ted to druhe. Je ale zvlastni, ze se B odvolava na zname jen 2 kusy, kdyz ten druhy kus sami museli stahnout z aukce...

Tady odkaz at vam usetrim minutku, odkaz neni porusenim autorskeho prava, jsou na to vyroky mnoha soudu
http://www.burda-auction.com/web_special_galerie.php?id=160137&aukcni_cislo=1917&id_aukce=33&lang=1
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
pro "jaromír"

Vedení SČF: a) není schopno něco řešit dlouhodobě, a za b) by se do znalecké činnosti nemělo vůbec míchat. Jak to chápu já, SČF neprovozuje znaleckou činnost, tudíž jsou názory SČF (pokud by nějaké byly) naprosto bezpředmětné.

Co se týká znalce. Chápu, že pokud někdo donese celistvost, která je dlouhodobě známa v literatuře (viz: Československá filatelie, heslo "Meziarší", str. 139, Praga 1988), a jsou na ní několikanásobně znalecké značky, z pozice znalce vydávajícího atest se jedná o tzv. "rychlé prachy"... (vždyť kdo by pochyboval!).
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
Co se týká znalce. Chápu, že pokud někdo donese celistvost, která je dlouhodobě známa v literatuře (viz: Československá filatelie, heslo "Meziarší", str. 139, Praga 1988), a jsou na ní několikanásobně znalecké značky, z pozice znalce vydávajícího atest se jedná o tzv. "rychlé prachy"... (vždyť kdo by pochyboval!).

No me na to upozornil jeden pan pres email, a to videl jenom fotku, co jsem zde nedavno pridaval. Bud je ten pan genius, a nebo to muselo poznat hodne lidi, ale nechali si to pro sebe. Coz ja je na druhou stranu docela chapu, co jim je do toho, riskovat zalobu atd.

Co tim chci rict - vzhledem k tomu, ze je to pozant i z fotky, atest podle me musel byt vydan bianco, bez prohlizeni, prave asi na zaklade obecne znamosti teto celistvosti.

A nebo je porad neco, co nevim a co mi bude objasneno a bude z toho jasne, proc je ta celistvost precijenom s pravym razitkem. Coz bych byl samozrejme mnohem radeji.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 6. 6. 2017, 8:29. »
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
Co se týká znalce. Chápu, že pokud někdo donese celistvost, která je dlouhodobě známa v literatuře (viz: Československá filatelie, heslo "Meziarší", str. 139, Praga 1988), a jsou na ní několikanásobně znalecké značky, z pozice znalce vydávajícího atest se jedná o tzv. "rychlé prachy"... (vždyť kdo by pochyboval!).

Zdenda-Kubik napsal
Co tim chci rict - vzhledem k tomu, ze je to pozant i z fotky, atest podle me musel byt vydan bianco, bez prohlizeni, prave asi na zaklade obecne znamosti teto celistvosti.

Na druhú stranu to vypadá tak, že "nemá problém" vydať aj negatívne stanovisko.
Moderátor
Brett napsal
Neumann napsal
Co se týká znalce. Chápu, že pokud někdo donese celistvost, která je dlouhodobě známa v literatuře (viz: Československá filatelie, heslo "Meziarší", str. 139, Praga 1988), a jsou na ní několikanásobně znalecké značky, z pozice znalce vydávajícího atest se jedná o tzv. "rychlé prachy"... (vždyť kdo by pochyboval!).

Zdenda-Kubik napsal
Co tim chci rict - vzhledem k tomu, ze je to pozant i z fotky, atest podle me musel byt vydan bianco, bez prohlizeni, prave asi na zaklade obecne znamosti teto celistvosti.

Na druhú stranu to vypadá tak, že "nemá problém" vydať aj negatívne stanovisko.

Znalec, jak je vidět nemá problém vydat negativní stanovisko k materiálům, na kterých jsou jména Karásek, Pittermann či Pytlíček.
Třeba obhájí i razítko za Zdendově dopisu (možná najde zdůvodnění, že se používala dvě razítka, z nichž jedno dosud nebylo objevené), aby až nastane vhodná doba sám nenásledoval osudů Karáska, Pittermanna či Pytlíčka...
Moderátor
Neumann napsal
pro "jaromír"

Vedení SČF: a) není schopno něco řešit dlouhodobě, a za b) by se do znalecké činnosti nemělo vůbec míchat. Jak to chápu já, SČF neprovozuje znaleckou činnost, tudíž jsou názory SČF (pokud by nějaké byly) naprosto bezpředmětné.

Co se týká znalce. Chápu, že pokud někdo donese celistvost, která je dlouhodobě známa v literatuře (viz: Československá filatelie, heslo "Meziarší", str. 139, Praga 1988), a jsou na ní několikanásobně znalecké značky, z pozice znalce vydávajícího atest se jedná o tzv. "rychlé prachy"... (vždyť kdo by pochyboval!).

Cituji ze stanov SČF: "§ 5
Ochraňovat sběratele před padělateli poštovních známek a dalšího filatelistického materiálu a spolupracovat s příslušnými orgány při odhalování padělatelů. Za tím účelem zabezpečovat výchovu svazových znalců. Ochraňovat sběratele před všemi vlivy, které jsou v rozporu s etickým kodexem filatelie přijatým SČF, UPU, FIP a IFSDA."
Zajímavé, že když šlo o padělky za 10 milionů, tak celé vedení SČF v čele s předsedou Mullerem odmítlo toto záležitost jakkoliv řešit (od předsedy Svazu jsme to dostali písemně a žádný jiný člen VV nám neodpověděl), ale když šlo o padělek za necelý 1 milion, tak se předseda a vedení Svazu okamžitě zasadili, aby byl Ludvík Pytlíček vyloučený ze SČF ( a to měl Ludvík Pytlíček na dotyčnou známku atesty pravosti vystavené 4 znalci!).
Takže §5 řeší vedení Svazu podle potřeby...
Registrovaný uživatel
Pokud někdo dá do aukce položku, která se dodatečně ukáže jako padělaná, je mu vrácena a on se jí snaží s vědomím, že se jedná o padělek, prodat v další (zahraniční) aukci, nelze se divit reakcí a to nejenom z řad oficiálního vedení.
Nikdo nemáme patent na rozum, ale toto chování je již za hranou a nezaslouží si jakoukoli omluvu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
:( ... Ach, Pane, Ochráň ten spolok čiernych duší :/
/: tú bandu psov čo každá, každá doba má ...
:(
Moderátor
Evropa1 napsal
Pokud někdo dá do aukce položku, která se dodatečně ukáže jako padělaná, je mu vrácena a on se jí snaží s vědomím, že se jedná o padělek, prodat v další (zahraniční) aukci, nelze se divit reakcí a to nejenom z řad oficiálního vedení.
Nikdo nemáme patent na rozum, ale toto chování je již za hranou a nezaslouží si jakoukoli omluvu.

Jedná se o jinou záležitost. Případ, který popisujete se projednával u soudu a Ludvík Pytlíček byl prohlášený za nevinného. Inkriminovanou položku si vzal zpět a vrátil peníze ještě daleko před tím než došlo k soudu.
Vysvětlete mi, proč ale Svaz odmítl jakkoliv řešit problém s padělky za 10 milionů? Tedy, bývalý předseda Lumír Brendl tuto záležitost jako jediný z vedení chtěl řešit, ale okamžitě byl donucený k rezignaci.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Vysvětlete mi, proč ale Svaz odmítl jakkoliv řešit problém s padělky za 10 milionů? Tedy, bývalý předseda Lumír Brendl tuto záležitost jako jediný z vedení chtěl řešit, ale okamžitě byl donucený k rezignaci.


Právě z důvodu fungování svazu a chování některých lidí na filatelistickém trhu, jsem s filatelií před více než deseti lety skončil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
Vysvětlete mi, proč ale Svaz odmítl jakkoliv řešit problém s padělky za 10 milionů? Tedy, bývalý předseda Lumír Brendl tuto záležitost jako jediný z vedení chtěl řešit, ale okamžitě byl donucený k rezignaci.


Právě z důvodu fungování svazu a chování některých lidí na filatelistickém trhu, jsem s filatelií před více než deseti lety skončil.

Jak se dívám, tak s filatelií jste snad neskončil. Ale zřejmě jste skončil se Svazem.
Registrovaný uživatel
Přidal jsem několik obrázků celistvostí do rubriky "Pokec o známkách / Frankujete filatelisticky". Jsou sice "jen" z osmdesátých let minulého století, ale když už se zde rozebíralo "filatelistické frankování"...
Registrovaný uživatel
pre neumann - hm interasantny odkaz.

Len tak zo zvedavosti, lebo sa tak s tym trochu bavim. Su tam aj vlakove posty na Slovensku?
Registrovaný uživatel
pro jansvi

ano
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Jak se dívám, tak s filatelií jste snad neskončil. Ale zřejmě jste skončil se Svazem.


Jestli máte zájem si popovídat o mých důvodech, napište mi na e mail.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
V případě, že se "kdosi" dostane k razítku, dobovému papíru, barvě, známkám atd., dá se udělat excelentní vzácnost a máme "půdní nález" a ve vhodnou dobu se s tím vytasit či nabídnout v seriozní aukci. Vše třeba podchyceno s atestem pravosti. Vůbec bych se nedivil, kdyby "vzácnosti" vznikaly až v novověku... Běžný sběratel přijde někdy o pár stovek či tisíc (nemyslím naivky z Aukra :-) ), ale finančně bohatší může přijít o desetitisíce korun. Nemluvě o lidech, kteří prostě kupují jen vzácnosti a mají v tom uloženy peníze a samozřejmě se spoléhají na atest jako 100 % punc kvality...Je to průser a kriminální čin, ale těžko se to prokáže. Nezávislých odborníků bez vazeb je minimum, dovolím si poznamenat, že zřejmě žádný. Podobné kauzy nepřispívají filatelii ničím dobrým. Nedokáži si představit, že se něčím bude zabývat soud a možná paradoxně by jim odborný výklad poskytl třeba pan "Katalog" a pan "Odhadce", kteří v tom mohou být oklikou zainteresoiváni také. Na jisté pány a jejich obchody uže jsem byl kdysi upozorňován jedním sběratelem z jihu Čech, když jsem sbíral známky v devadesátých letech...
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, ze je to poznat i z fotky, atest podle mě musel byt vydán bianco, bez prohlíženi....
Takhle se vydávají i lékařské posudky, nebo píší vědecké práce.
Jak se říká papír unese všechno.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Vzhledem k tomu, ze je to poznat i z fotky, atest podle mě musel byt vydán bianco, bez prohlíženi....
Takhle se vydávají i lékařské posudky, nebo píší vědecké práce.
Jak se říká papír unese všechno.


Jo jo, "Pepo, vždyť se známe, nejezdi sem s tím, vystavím Ti to a zítra to tam máš."Dík". "Není zač, když můžu, pomůžu" :P
Registrovaný uživatel
Tady me pan Naprstek upozornil na clanek "Padelky leteckych dopisu I. emise" v casopise Filatelie 1988/658.

Naskenoval jsem ty celistvosti z toho clanku:
http://sedop.cz/Filatelie1988-658.jpg

Neni to razitko moc dobre videt, ale u te prvni celistvosti to "a" ve "4a" vypada podobne divne.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1