Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Vykupminci.cz
Numisargo

Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U článku je podepsán Hynek Trnka. Samotný článek není špatný, doporučuje komplexní zkoumání celistvostí, nejenom ověřit pravost známek. Na několika příkladech ukazuje jak je posuzovat a popisovat. Zmíněny jsou i letecké dopisy zhotovené obchodníkem Šaškem, které neprošly poštovním provozem. A ironií osudu i onen dopis.
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
U článku je podepsán Hynek Trnka. Samotný článek není špatný, doporučuje komplexní zkoumání celistvostí, nejenom ověřit pravost známek. Na několika příkladech ukazuje jak je posuzovat a popisovat. Zmíněny jsou i letecké dopisy zhotovené obchodníkem Šaškem, které neprošly poštovním provozem. A ironií osudu i onen dopis.

Jo ted jsem ho cetl, je dobry, asi jen smula ze tam zrovna uvadel jako priklad celistvost se zfalsovanym razitkem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Ono, nejzajímavější na celé této záležitosti je, že na to, že razítka jsou padělaná nepřišli znalci Karásek, Pittermann, Vrba, ale Zdenda Kubík. Za toto Zdendovi patří uznání.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Ono, nejzajímavější na celé této záležitosti je, že na to, že razítka jsou padělaná nepřišli znalci Karásek, Pittermann, Vrba, ale Zdenda Kubík. Za toto Zdendovi patří uznání.

No ono to neni tak uplne moje zasluha, hlavni podnet prisel od anonyma emailem.

A zde mame v Aukci pana Cernika neco, co vypada na stejne razitko
http://www.pac-auction.com/pozvanka/a0786.jpg

A shodou okolnosti pismo adresy vypada, aspon pro me, podobne jako pismo na te pochybne celistvosti s tou 5h doplatni
http://sedop.cz/dobrozdani.pdf

Ale hlavne to razitko je myslim uplne jasny, navic vypada divna barva toho razitka a vubec. Zkratka vypada to, ze se nam tady rozmohl takovy nesvar :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Nešvar? To je na počuni..... ;)
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
A zde mame v Aukci pana Cernika neco, co vypada na stejne razitko
http://www.pac-auction.com/pozvanka/a0786.jpg


No, jako "pozvánka" na aukci zřejmě "nic lepšího" být nemohlo. Pokud to "pořadatel" v nejbližší době nestáhne z aukce, tak je bezpochyby sebevrah (míněno po odborné stránce)...
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Zkratka vypada to, ze se nam tady rozmohl takovy nesvar :)

Zkratka vypada to, ze se nam tady rodí nový znalec :)
Registrovaný uživatel
Mozno som to prehliadol, ale chcel by som sa opytat, ci sa daju zistit odosielatelia doporucenych listov v "Dobrozdani".
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Mozno som to prehliadol, ale chcel by som sa opytat, ci sa daju zistit odosielatelia doporucenych listov v "Dobrozdani".

Dopisy 949 a 813 vlastnim, tam odesilatel neni. Adresat na 813 je Frant. Sasek, a je to pismo, ktere se objevuje na spouste celistvosti spojenych s F. Saskem, cili da se s jistotou rict, ze odesilatel byl stejny jako prijemce.

965 (dvojce 949) nema na exponetu zadni stranu, ale rekl bych, ze odesilatel byl take prijemce (Hugo Suchanek).

949 budu projizdet ruzne celistvosti, zda se jeste bude nekde nachazet stejne pismo. Jedna mozna verze je, ze si tu obalku nadepsala pani Fleissigova. Dalsi mozna verze je ze ve skutecnosti byly ty obalky puvodne bez adresy a ta ze se dopisovala pozdeji (klidne o hodne pozdeji).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 2. 7. 2017, 10:54. »
Moderátor
Nechcu byt prorok Zdendo, ale troufám si tvrdit, že začneš konečně přemýšlat před tim, než za něco vyvalíš peníze. Posledníma příspěvkama si na dobré cestě. Ono do teďka sa prodejci modlili a dávali stovečky v nedělu do zvonečka, aby měli takové zákazníky, jak si ty. Nepřemýšlat nad věcí, ale jen vidět od pětimístné cifry nahoru, tak to vezmu. To mosí byt přeca epesní. No a vidíš. Nebylo. ;)
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Nechcu byt prorok Zdendo, ale troufám si tvrdit, že začneš konečně přemýšlat před tim, než za něco vyvalíš peníze. Posledníma příspěvkama si na dobré cestě. Ono do teďka sa prodejci modlili a dávali stovečky v nedělu do zvonečka, aby měli takové zákazníky, jak si ty. Nepřemýšlat nad věcí, ale jen vidět od pětimístné cifry nahoru, tak to vezmu. To mosí byt přeca epesní. No a vidíš. Nebylo. ;)

Jojo, dobra lekce, da se rict zdarma (jeste teda uvidime, co pan Cernik). Vychazel jsem totiz z chybne premisy, ze zavedeny znamy prodejce = jistota.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
pavlinka napsal
Nechcu byt prorok Zdendo, ale troufám si tvrdit, že začneš konečně přemýšlat před tim, než za něco vyvalíš peníze. Posledníma příspěvkama si na dobré cestě. Ono do teďka sa prodejci modlili a dávali stovečky v nedělu do zvonečka, aby měli takové zákazníky, jak si ty. Nepřemýšlat nad věcí, ale jen vidět od pětimístné cifry nahoru, tak to vezmu. To mosí byt přeca epesní. No a vidíš. Nebylo. ;)

Tím, že Zdenda začal nakoupené materiály zkoumat a přišel na to, co neobjevili ani renomovaní znalci, tak se stává skutečným odborníkem. Za to, že koupil padělky, které měly atesty předních znalců se stydět nemusí, protože komu jinému má sběratel věřit, než znalcům. Ale, hlavně se s tím Zdenda nespokojil a začal se těmito materiály podrobně zabývat, což znamenalo studium dostupné literatury a porovnávacích materiálů, čímž získal větší filatelistické znalosti než znalci, kteří dali na uvedenou obálku svoje značky a atest.
Moderátor
Jaromir napsal
Tím, že Zdenda začal nakoupené materiály zkoumat a přišel na to, co neobjevili ani renomovaní znalci, tak se stává skutečným odborníkem. Za to, že koupil padělky, které měly atesty předních znalců se stydět nemusí, protože komu jinému má sběratel věřit, než znalcům. Ale, hlavně se s tím Zdenda nespokojil a začal se těmito materiály podrobně zabývat, což znamenalo studium dostupné literatury a porovnávacích materiálů, čímž získal větší filatelistické znalosti než znalci, kteří dali na uvedenou obálku svoje značky a atest.


PRi všetkej úcte Jaromir je to zveličovanie a nemôžeš to myslieť vážne.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik - Dopisy 949 a 813 vlastnim, tam odesilatel neni – mozno potom tieto listy oznacovat ako „doporucené“?

Alebo to bolo v tej dobe povolene a bezne, aby doporuceny list nemal napisanu adresu odosielatela?
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik - Adresat na 813 je Frant. Sasek, a je to pismo, ktere se objevuje na spouste celistvosti spojenych s F. Saskem, cili da se s jistotou rict, ze odesilatel byl stejny jako prijemce – taketo vyjadrenia ja osobne povazujem len za domnienku, ktora nema ziadnu oporu v tom, aby sa podla toho dalo dokazat to, co nie je na dolozitelne. V tomto pripade zase adresa odosielatela. Teda zase otazka ci je to vobec R - list.

965 (dvojce 949) nema na exponetu zadni stranu, ale rekl bych, ze odesilatel byl take prijemce (Hugo Suchanek) - aj toto vyjadrenie ja osobne povazujem len za domnienku, ktora nema ziadnu oporu v tom, aby sa podla toho dalo dokazat to, co nie je na dolozitelne.

Exponet je sice vystavisko exponatov, ale neviem ci by mnohe veci tu vystavene, obstali ako oficialne exponaty.

Pre vystavovatelov na fore otazka: moze byt do oficialneho exponatu zaradena doporucena celistvost, ktorej chyba zadna strana?
Moderátor
jansvi napsal
Exponet je sice vystavisko exponatov, ale neviem ci by mnohe veci tu vystavene, obstali ako oficialne exponaty.


Myslím si, že Exponet bol vytvorený nie len pre súťažné exponáty.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Zdenda-Kubik - Adresat na 813 je Frant. Sasek, a je to pismo, ktere se objevuje na spouste celistvosti spojenych s F. Saskem, cili da se s jistotou rict, ze odesilatel byl stejny jako prijemce – taketo vyjadrenia ja osobne povazujem len za domnienku, ktora nema ziadnu oporu v tom, aby sa podla toho dalo dokazat to, co nie je na dolozitelne. V tomto pripade zase adresa odosielatela. Teda zase otazka ci je to vobec R - list.

Tak to je jasny ze je to domnenka, ale ja sam mam par celistvosti a videl jsem jich jeste vic, ktere byly stejnym pismem (aspon na prvni pohled) a byly spojeny a Fr. Saskem. Ten je znamy vyrobce celistvosti. A ty celistvosti, aspon co jsem slysel, si nechal orazit a pak je jeho pani prevezla do cilove destinace a tam je nechala orazitkovat prichozim razitkem.

jansvi napsal
965 (dvojce 949) nema na exponetu zadni stranu, ale rekl bych, ze odesilatel byl take prijemce (Hugo Suchanek) - aj toto vyjadrenie ja osobne povazujem len za domnienku, ktora nema ziadnu oporu v tom, aby sa podla toho dalo dokazat to, co nie je na dolozitelne.

Tak to je jasny, ze kdyz rikam "rekl bych, ze" tak je to domnenka. Kdo ma razitko prijemce? Asi prijemce, zejo.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 2. 7. 2017, 17:46. »
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Zdenda-Kubik - Dopisy 949 a 813 vlastnim, tam odesilatel neni – mozno potom tieto listy oznacovat ako „doporucené“?

Alebo to bolo v tej dobe povolene a bezne, aby doporuceny list nemal napisanu adresu odosielatela?

To bude vedet pan Neumann, nicmene z toho rozboru uz tak stejne vyplyva, ze to byly prukazne dopisy orazitkovane z ochoty a nebyly prijate jako doporucene k odesalni a ta doplatni je levarna na druhou. A pan Cernik to vesele popisoval jako nefilatelistickou vzacnost.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 2. 7. 2017, 17:53. »
Registrovaný uživatel
zdenda - Tak to je jasny ze je to domnenka, ale ja sam mam par celistvosti a videl jsem jich jeste vic, ktere byly stejnym pismem (aspon na prvni pohled) a byly spojeny a Fr. Saskem. Ten je znamy vyrobce celistvosti. A ty celistvosti, aspon co jsem slysel, si nechal orazit a pak je jeho pani prevezla do cilove destinace a tam je nechala orazitkovat prichozim razitkem.

Tak tymto vyznanim, pre mna tato zalezitost skoncila, pretoze je az prilis veci na tychto "raritkach" zalozenych na domnienkach a na takom tom ceskom rceni "JPP".

Ale proti chuti ziaden disputat, kazdy zbiera alebo kupuje to co sa mu paci a za to, co je ochotny za to dat.

este k tomuto: Kdo ma razitko prijemce? Asi prijemce, zejo. - neviem aku peciatku by mal prijemca.

Kedze neviem ake platili postove predpisy v tej dobe o tom, komu mohla byt vydana R zasielka, nemozem spekulovat o tom ako putovali postou tieto R - zasileky.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
zdenda - Tak to je jasny ze je to domnenka, ale ja sam mam par celistvosti a videl jsem jich jeste vic, ktere byly stejnym pismem (aspon na prvni pohled) a byly spojeny a Fr. Saskem. Ten je znamy vyrobce celistvosti. A ty celistvosti, aspon co jsem slysel, si nechal orazit a pak je jeho pani prevezla do cilove destinace a tam je nechala orazitkovat prichozim razitkem.

Tak tymto vyznanim, pre mna tato zalezitost skoncila, pretoze je az prilis veci na tychto "raritkach" zalozenych na domnienkach a na takom tom ceskom rceni "JPP".

Ale proti chuti ziaden disputat, kazdy zbiera alebo kupuje to co sa mu paci a za to, co je ochotny za to dat.

este k tomuto: Kdo ma razitko prijemce? Asi prijemce, zejo. - neviem aku peciatku by mal prijemca.

Kedze neviem ake platili postove predpisy v tej dobe o tom, komu mohla byt vydana R zasielka, nemozem spekulovat o tom ako putovali postou tieto R - zasileky.

Mam trochu problem pochopit, co vlastne sdelujes...

Jen k tomu prijemci (adresatovi): pokud mel nekdo razitko adresata, tak bud mu neco posilal tak casto, ze mel jeho razitko, dalsi moznost je, ze si to orazitkoval adresat sam a nechal poslat pripadne si to adresat i sam sobe poslal.

Ano, jsou to domnenky. Muzes pridat jeste nejakou svoji domnenku: proc ma dopis adresu prijemce ne napsanou rukou nebo strojem ale proste razitko. Zajimaji me dalsi teorie. A pokud tebe domnenky nezajimaji, tak proste to muzes necist ne?
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Kdo ma razitko prijemce? Asi prijemce, zejo.
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
S tym adresatom - prijemcom nemam problem. Ci to uz niekto napise, alebo da peciatku.

Mna zaujimali odosielatelia na tych raritkach a to tam chyba. Lebo len tak si mozem predstavit, ze to boli R - zasielky.

Ale ozaj, mozes si tymi raritkami robit co chces, su tvoje, mozes ich skumat ako chces, domnievat sa co a ako, coby keby, ale vzdy to budu len JPP, pokial to nedolozis faktami.
« Poslední úpravu provedl(a) jansvi v 2. 7. 2017, 19:03. »
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
S tym adresatom - prijemcom nemam problem. Ci to uz niekto napise, alebo da peciatku.

Mna zaujimali odosielatelia na tych raritkach a to tam chyba. Lebo len tak si mozem predstavit, ze to boli R - zasielky.

Ale ozaj, mozes si tymi raritkami robit co chces, su tvoje, mozes ich skumat ako chces, domnievat sa co a ako, coby keby, ale vzdy to budu len JPP, pokial to nedolozis faktami.

Cely tohle povidani je o tom, ze to jsou sracky (ze to nejsou skutecne R-dopisy a proc) a pak prijdes ty a rikas "Rikej si co chces, ale u me to jsou sracky, protoze nemaji odesilatele" (volne prekladam, jak tuto dada komunikaci chapu).

Pokud neco dokazuju tak ale jen prikladam dalsi dukazy (domnenky) o tom, ze to jsou vyrobky a mozna i falza. Tak me trosku mate, co tady sdelujes, kdyz nejsme vubec v rozporu.

Trosku se nam tady preleva to vlakno s tou celistvosti z aukce p. Cernika, to je pravda, tohle bylo puvodne o tom falesnem razitku na tom 30h meziarsi, ktere uz je vracene a ja mam penize zpet. To vlakno, co nam sem prosakuje, je toto https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/nefilatelisticka-celistvost-u-p-cernika-v-aukci_post_-457776#post457776
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 2. 7. 2017, 19:08. »
Registrovaný uživatel
jansvi napsal

Citovat
este k tomuto: Kdo ma razitko prijemce? Asi prijemce, zejo. - neviem aku peciatku by mal prijemca.


Já myslím , že si nepochopil co chtěl tím Zdenda říct a to , že když si budeš posílat sám sobě dopis tak můžeš mít Svoje adresní razítko ale asi těžko budeš mít Moje adresní razítko pokud by si chtěl poslat dopis mě.
Registrovaný uživatel
Vsetko sa da vysvetlit, tak alebo tak, len mne tu chybali mena tich, co tie listy ODOSIELALI..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1