Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě nám chybí pár článků. Chtěl bych požádat o pomoc s dodáním:

Václav IV.
Ludvík Jegellonský
Zajímavé odkazy na články

Prosím, pokuste se každý z vás vytvořit fota mincí v popsaných formátech, ať se nám začne databáze plnit.

Díky
PEHU
Moderátor
Nemohli by jste mi někdo poslat stručný návod, jak zajistit ořezání podle okraje mince, vložení transparentního pozadí pro Corel? Mám legálně verzi 8, takže nechci instalovat Fotoshop.
Zkusil bych upravit fotky svých mincí ( jedná se o drobáčky ).
Pokud ano, tak dík, pokud ne, tak se s tím budu muset nějak poprat. :lol:
Moderátor
a nemas s tim corelem nahodou legalne nainstalovanej photopaint?

btw. pred par hodinama jsem ti odeslal sejbala :)
Registrovaný uživatel
Malý dotaz: chronologické číslo v inventárním čísle se bude případně měnit?

Stránky jsou jinak moc fajn
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 14. 1. 2008, 19:40. »
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Malý dotaz: chronologické číslo v inventárním čísle se bude případně měnit?

Stránky jsou jinak moc fajn


viz příspěvek od patasona:
No... podle mě už to nabývá vcelku obludných rozměrů... nevím, zda by nebylo fct lepší dávat je tam, jaxem říkal od začátku, bez ladu a skladu, prostě v tom pořádí, jak kdo pošle obrázek, bez náznaků jakéhokoliv řazení a každý potenciální badatel nechť si je utřídí podle svého. Odkaz při případné citaci by byl prostě jen např.: ČNS PG JL_0228... Je to podle mě ta nejjednodušší varianta a správce webu s tím bude mít minimum práce. Navíc to není tendenční a dává každému volnost v případném zpracování... A plní to tu zmiňovanou funkci zdroje studijního materiálu... Jsem pro ukončení diskuze o podobě číslování a navrhuji číslo v podobě:

kodpanovnika_prirustkovecislo

a mince aby se v rámci panovníků přidávaly tak, jak budou přicházet!

viz popis na stránkách:
http://gros.hunarovi.com/usporadani.php
Registrovaný uživatel
Taky mám ten pocit, že by bylo možná lepší mít kód panovníka a jen přírustkové číslo, které ten který konkrétní groš jednoznačně od počátku identifikuje a nebude se měnit. Jednak se bude dobře vyhledávat a pak je to číslo konkrétní mince, ne typu či varianty, který by bylo nutné řadit do chronologie.

Jde o to, aby si někdo podle čísla našel obrázek a nepomůže mu, když bude mít kód, který se třeba už změnil, byť by mohl z konečného trojčíslí vydedukovat změnu. Jednoznačná trvalá identifikace je podle mne lepší.
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Taky mám ten pocit, že by bylo možná lepší mít kód panovníka a jen přírustkové číslo, které ten který konkrétní groš jednoznačně od počátku identifikuje a nebude se měnit. Jednak se bude dobře vyhledávat a pak je to číslo konkrétní mince, ne typu či varianty, který by bylo nutné řadit do chronologie.

Jde o to, aby si někdo podle čísla našel obrázek a nepomůže mu, když bude mít kód, který se třeba už změnil, byť by mohl z konečného trojčíslí vydedukovat změnu. Jednoznačná trvalá identifikace je podle mne lepší.


včera jsem už všechno přečísloval dle toho jak je popsáno
Registrovaný uživatel
Mrknul jsem a jsem pro.
Registrovaný uživatel
měl bych zase připomínku k takovému detailu, když se teď nic tak vážného neřeší. Podle mě by bylo dobré, aby bylo od textů odkaz na fotografie, aby se mohl člověk zorientovat a podívat se na ty groše, jak vypadají...
_______________
na té fotce nejsem já
Moderátor
OLiver : Jo, mám ho tam. Ale nějak se v něm ztrácím.
Registrovaný uživatel
NumJeník napsal
měl bych zase připomínku k takovému detailu, když se teď nic tak vážného neřeší. Podle mě by bylo dobré, aby bylo od textů odkaz na fotografie, aby se mohl člověk zorientovat a podívat se na ty groše, jak vypadají...


Chápu to správně, že na konci testu by měla být věta:

Mince popisovaného období je možné shlédnout zde
Moderátor
pavelgregor napsal
OLiver : Jo, mám ho tam. Ale nějak se v něm ztrácím.


no ja v nem normalne vubec nedelam..., ale zkusim ti poslat nakej navod jednoduchej, ale neslibuju, ze to bude koser, delam v paintshopu, kerej osobne povazuju za nejlepsi program pro bezne uzivatele (sebe v to pocitaje)
Moderátor
Tak, uprimne v tom PhotoPaintu me to moc dobre neslo, uz sem z tech softwaru zblblej... udelal jsem vam navod na PhotoFiltre, coz je malickej, nenarocnej, jednoduchej, ale za to mocnej programek, kterej je 1000x lepsi jak malovani ve voknech a pritom neni vubec tak slozitej jako ty ruzny predrazeny PhotoShopy a PhotoPainty a vim ja co jeste. Dulezite je, ze je to freeware, tudiz ho muzete legalne pouzivat zadarmo. Stahnout ho muzete tady:

http://www.slunecnice.cz/sw/photofiltre/

a tady si pak muzete stahnout navod, kterej sem vam udelal.
Registrovaný uživatel
to Oliver: To jsi udělal moc pěkně. Můžu to dát na web? Tam to bude pro každého, kdo tam v budoucnu zabloudí a bude chtít poslat nějaká fota na web.
Registrovaný uživatel
ide ten navod sejvnut kazdemu? otvorit mi to ide ale ulozit uz nie.... :?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
PEHU_ napsal
Můžu to dát na web?


jasne, stahni si to ale ve flashi, je to mensi a muzes to dat primo do prohlizece
dej to k sobe na web, ja to casem smaznu...

SWF verze

jinak to zas jako nak moc nevystavuj, kdovi, kolik je tam jen pravopisnejch chyb a o odborne terminologii ani nemluve (to by mohl zrecenzovat -eles-).

jinac je to fakt jako hodne primitivne... grafici by me za to asi nechali vykastrovat

jano, asi mas ve voknech nejakou ochranu a nemuzes ukladat EXE soubor
Registrovaný uživatel
uz som to sprovoznil...vypol som fajrwol a stiahol znova... predtym sa mi na plochu dala len ikonka fles player a nic tam nebolo ;) .inak tento program pouzivam tiez.zadarmo urobi dost muziky :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
myslis PhotoFilter? Je vyborny. V podstate je srovnatelny s PaintShopem a to je program, ktery bych doporucil 85% lidi, kteri se chvastaji tim, ze umeji upravovat fotky v nejruznejsich PhotoShopech a nevim v cem jeste a pak jediny, co umej je upravit jas a kontrast a kdyz jsou hodne dobri, tak gamma korekce... o histogramu beztak ani neslyseli... jak se rika "kanonem na vrabce"
Registrovaný uživatel
oliver napsal
jinak to zas jako nak moc nevystavuj, kdovi, kolik je tam jen pravopisnejch chyb a o odborne terminologii ani nemluve (to by mohl zrecenzovat -eles-).

jinac je to fakt jako hodne primitivne... grafici by me za to asi nechali vykastrovat


:lol: :lol: :lol:
Moderátor
hele co ty se smejes... mas tu ikonku nakou posratou ne? nemela vypadat spis nejak takhle nez jak ji mas?

Obrázek vložený uživatelem a ne ten tvuj hnus fialovej: Obrázek vložený uživatelem :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Ty Olivere,jakej hnus fialovej? A jaká posratá ikonka, že tě po cestě do KH někde vysadim! :twisted: ;)
Registrovaný uživatel
Nechci se jinak vymlouvát,ale manžel mi zrušil moje foto studio a pak to takto vypadá, ale moje ikonka není důležitá. ;)
Moderátor
uz mlcim ! :twisted:
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
NumJeník napsal
měl bych zase připomínku k takovému detailu, když se teď nic tak vážného neřeší. Podle mě by bylo dobré, aby bylo od textů odkaz na fotografie, aby se mohl člověk zorientovat a podívat se na ty groše, jak vypadají...


Chápu to správně, že na konci testu by měla být věta:

Mince popisovaného období je možné shlédnout zde


to klidně stačí ;)
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
to numjenik: máš to tam

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1