Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jasně že to bude jen pro přihlášené. Já myslel jako na zkoušku. Netušil jsem, že to přihlášení už funguje.
Registrovaný uživatel
Ještě k tomu řazení.
Myslím si, že je třeba zachovat tři podmínky:
1) ID mince je v budoucnu neměnné
2) Nechceme používat žádné stávající řazení
3) Chceme, aby zobrazení mincí šlo chronologicky za sebou

Napadá mi toto řešení:
kód je rozdělen na prefix, tělo sufix
prefix = panovník
tělo = odbobí
sufix = pořadové číslo
Doposud nic nového.

Co kdyby tělo vypadalo například takto:

01000 - rok 1471 - 1476
01100 - rok 1777 - 1478
01200 - rok 1479 - 1494
01300 - rok 1495 - 1496
.
.
.

no a pokud by bylo v budoucnu třeba založit nové období, vždy by udělalo metodou půlení intervalu

01000 - rok 1471 - 1476
01100 - rok 1477 - 1478
01200 - rok 1479 - 1493
01250 - rok 1493 - 1494
01300 - rok 1495 - 1496

Kódy přiřazené v minulosti zůstanou, číselná řada půjde za sebou.
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Jasně že to bude jen pro přihlášené. Já myslel jako na zkoušku. Netušil jsem, že to přihlášení už funguje.


Máš přístup? Myslím, že jsi byl jedním z těch, kterým jsem ho posílal.
Registrovaný uživatel
PEHU: a ono už to přihlášení funguje? jak se tam mám zaregistrovat?
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
PEHU: a ono už to přihlášení funguje? jak se tam mám zaregistrovat?


máš to v mailu
Registrovaný uživatel
Pehu: A když budou 4 mince z roku 1471, u kterých bude zřejmá nějaká vývojová řada, takže by se daly seřadit za sebou... nebo se třeba právě v tom jednom roce bude lámat jeden typ na jiný a od každého budou k dispozici třeba tři různé varianty???
Registrovaný uživatel
patason napsal
Pehu: A když budou 4 mince z roku 1471, u kterých bude zřejmá nějaká vývojová řada, takže by se daly seřadit za sebou... nebo se třeba právě v tom jednom roce bude lámat jeden typ na jiný a od každého budou k dispozici třeba tři různé varianty???


No pak by to bylo takto:

01000 - rok 1471 - 1476
01100 - rok 1477 - 1478
01200 - rok 1479 - 1493

01250 - rok 1493 - 01.01.1494

01255 - 02.01.1494 - 15.03.1494
01260 - 16.03.1494 - 15.10.1494
01270 - 16.10.1494 - 31.12.1494

01300 - rok 1495 - 1496
Registrovaný uživatel
No... podle mě už to nabývá vcelku obludných rozměrů... nevím, zda by nebylo fct lepší dávat je tam, jaxem říkal od začátku, bez ladu a skladu, prostě v tom pořádí, jak kdo pošle obrázek, bez náznaků jakéhokoliv řazení a každý potenciální badatel nechť si je utřídí podle svého. Odkaz při případné citaci by byl prostě jen např.: ČNS PG JL_0228... Je to podle mě ta nejjednodušší varianta a správce webu s tím bude mít minimum práce. Navíc to není tendenční a dává každému volnost v případném zpracování... A plní to tu zmiňovanou funkci zdroje studijního materiálu... Jsem pro ukončení diskuze o podobě číslování a navrhuji číslo v podobě:

kodpanovnika_prirustkovecislo

a mince aby se v rámci panovníků přidávaly tak, jak budou přicházet!
Registrovaný uživatel
Jsem pro - schváleno :P
Čím jednodušší tím lepší.
Registrovaný uživatel
jinak kacuro mi ukecal a změnil jsem zobrazování obrázků. Pochlub se kacuro.
Registrovaný uživatel
no ale je to pořád na houby, už jsem Ti to psal v mailu :D
Registrovaný uživatel
návrh:
no ale ještě to není ono, pro nepřihlášeného ten náhled vůbec nemá být odkazem. jen pro již přihlášené

PEHU: no tak to koncipované není a ani to tak nebude. To znamená buď řešení z minula nebo toto.
Registrovaný uživatel
přeci to musí jít udělat: nepřihlášený bude mít jen náhledy ... kdo se přihlásí, ten bude mít náhledy jako odkazy, a když se na ně klikne, tak se udělá to velké okno.
Registrovaný uživatel
takhle mi to přijde jak 100 let za opicema ... nic proti Vaší snaze lidi, kdybych to uměl tak pomůžu, ale neumím ....
Registrovaný uživatel
Ano jde vše, ale tyto stránky tak napsány nejsou. Pokud se nám v budoucnu dostane do rukou projekt, který tak bude naprogramován a bude možné ho převzít, tyto stránky jednoduše zahodíme a budeme používat nové. V současné době je tento systém přihlašování maximum, které si mohu časově dovolit. Jak jsem již psal. Nejsem vývojář a PHP jsem nikdy před tím nepoužíval. Bohužel mám mnoho jiných aktivit, které se musím učit a které mě také živý.
Registrovaný uživatel
tak nevím, jestli by se neměla z prvních příspěvků najmout firma, která by nám to udělal přímo na míru, přeci jen to bude i naše vizitka ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tak nevím, jestli by se neměla z prvních příspěvků najmout firma, která by nám to udělal přímo na míru, přeci jen to bude i naše vizitka ...


Takový web bude stát mnoho desítek tisíc korun ne-li víc. To jsou ceny, které jsou v Praze. Nevím jaké ceny jsou mimo Prahu a Brno. Jen pro zajímavost, prodejní cena vývojáře se pohybuje od 1300 Kč do 2000 Kč za člověkohodinu. (cena je bez DPH).
Registrovaný uživatel
Nechat dělat profi stránky, když je vše ještě v plenkách podle mě nemá smysl. Ano, bude to naše vizitka, ale současně nejsme komerční firma, která by se někomu musela podbízet líbivou přebujelou profi grafikou. Nejdůležitější je podle mě v tomto okamžiku funkčnost a zjistit, zda má projekt naději na úspěch. Pokud se systém, byť s "amatérskou" grafikou, resp. programováním ukáže žádaný a využitelný, můžeme se časem třeba pokusit o získání grantu, ze kterého by se vývoj profi prostředí zaplatil. Důležitým argumentem by v tom případě byly ohlasy na provoz "prozatímních" stránek...
Registrovaný uživatel
PEHUovi patří veliký dík (a můj osobní veliký obdiv) za to, s jakou vervou se do stránek pustil! Mě se ty stránky líbí. Až vypilujeme obsah, bude to super!
Registrovaný uživatel
Přesně takto k tomu přistupuji. Já si vůbec nedělám žádné iluze, že to co je napsáno, je zázrak techniky a graficky úžasná záležitost. Ale prozatím to stačí.
Registrovaný uživatel
Vždyťna těchto stránkách ani nejde tolik o kvalitu sttránky z pohlledu proogramování, ale dee o kvalitu obsahu. cíl těchto strránek není pookochat se jak je tto nádherné, ale informovat ostatní zájemce o PG (alespoň tak jsem to pochoopil). 8)
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
ano samozřejmě, ale hlavním rysem webu by podle mě měla být přehlednost, jednoduchost a snadná orientace. nevím jaky vy, ale já když něco hledám, otevřu nějaké neznámé stránky, tak jak se na nich do řekněme 10sekund nezorientuji, tak okno s nimi zavírám! protože když se mi ve vyhledávači na můj dotaz objeví 10tis. odkazů, tak to ani jinak nejde.
samozřejmě Pehu má i můj obdiv, kdysi dávno jsem pár webů v html a css dělal a tak vím, jaká je to šílená práce, i když dnes se dají např. v PHP apod. dělat kouzla. nicméně zrovna ta otázka dělení a zobrazování webu pro přihlášené a nepřihlášené mi přijde dost významná.
Registrovaný uživatel
Samozřejmně, že nějaká úprava by byla vhod, ale myslím si, že jak je to v této podobě, tak to stačí na takový web. A myslím si, že tyto stránky zatím jsou přehledné ;)
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
Jinak jsem četl už nové texty a myslím si, že by pod každým textem měl být napsán autor, protože to jsou texty celkem výstižné a kvalitní.
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
K tomu nechť se vyjádří autoři článků

vím, že někteří uvedení být nechtějí



NumJeník napsal
Jinak jsem četl už nové texty a myslím si, že by pod každým textem měl být napsán autor, protože to jsou texty celkem výstižné a kvalitní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1