Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
my kališníci jdeme s dobou, stačí jedna ShKH 152mm postavená 20km od tvrze a pár dálkových tříštivých granátů a všechny mince rád vydáš dobrovolně ;)
Moderátor
jesli se decka hned nesklidnite, poslu na vas na vsechny VX a ty vase kvery si pak sesbiram a povesim na zed...
Registrovaný uživatel
Kacuro: nemusíš ke Kekulemu, stačí na ebay a zaplatit 115€ jako Kekule... :mrgreen:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110440980797&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Registrovaný uživatel
ale musím, ona má i spoustu jiných pěkných mincí, tak bych to vzal všechno při jednom :D
Registrovaný uživatel
Tak posílám svoje poslední úlovky - hodnoťte, nepřehánějte ;-) :-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hezoučké... ten první je krasavec... a na tom druhém se mi líbí ten neskutečně vytlemenej lev :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Přesně moje slova - první mě zaujal hřívou, kde horní řada jsou jen 3 malé tečky a pak 4+4 (ovšem nevím, jestli je to běžné nebo ne) a druhý, ač s nedoraženými opisy, se přeci už jen pro toho lva nedá prodat ;-) :-D
Registrovaný uživatel
tak ten vytlemený lev je boží! :twisted: asi bude korespondovat s momentální náladou chlapíka, který řezal kolky a zjevně u toho popíjel nějakou medovinu :twisted:
Registrovaný uživatel
nebál bych se napsat, že se jedná o variantu lva, rytou na počest příjezdu krále do Hory Kutné.... vzácnost RRRR ... Smolík nezná, Hásková netuší...
Registrovaný uživatel
..vytlemený lev. Tak to je dobrý. To jsem ještě v numismatickém popisu neslyšela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pujde určit?
Opět jsem neodolala a přihodila na tento grošík. Trošku jsem sázela na to, že je špatně vyfocený a že je trošku lepší, než vypadal. No, stav je opravdu mizerný, ale co bych za 300,- i s poštovným chtěla :D Prosím tedy o určení, pokud to vzhledem ke stavu a dvojrázu vůbec půjde ;)
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mě se na tom grošíku nejvíc líbí, že ten lev není lev, ale evidentně surikata... :mrgreen: :mrgreen: a stav zas tak mizerný není...
Registrovaný uživatel
..tak to jsou v poslední době u těch Vladislavů zajímavé popisky. Jeden lev je vytlemený, druhý jako surikata :lol: :lol: :lol: Jinak děkuji za uklidnění. Trošku jsem se bála dát ho sem, protože to žádný krasavec není, ale když myslíš, že není nejhorší, tak děkuji :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No Kekule má pravdu není nejhorší, ale nejlepší také není...
za těch 300Kč dejme tomu ujde, ale musíš ho dát surikatou nahoru... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nojo, ale jako typ "surikata" si ho fakt zařadit nemohu :D :D :D
Registrovaný uživatel
ale zase pokud ho tak popíšeš, každého ihned zaujme, i přes ten stav... :D
Registrovaný uživatel
..to je fakt :lol:
Registrovaný uživatel
řekl bych, že je to XVI. ;) gratulačka, ten také ještě nemám :D
Registrovaný uživatel
Hásková zná u toho typu jen jednu variantu, u toho Tvého kusu nevidím křížek mezi jménem a sekundus, ale moc tam toho v těch opisech přečíst nejde, možná těch rozdílů bude více ...
Registrovaný uživatel
Kacuro- děkuji. Bohužel je tak vyžraný, že tam spousta věcí není vůbec vidět. Dost jsem váhala i u té koruny. Je pravda, že jsem si dosud myslela, že ty lilie v koruně nejsou volně v podobě křížku, ale že jsou přirostlé. Teď koukám, že to na fotce vypadá jinak. No, je to sežránek :mrgreen:
Registrovaný uživatel
..a mám tu další grošík :mrgreen:
Dnes mi přišel druhý Vladislav, tentokrát byl opravdu ve skutečnosti hezčí, nežli na fotografii, takže tento mne ,na rozdíl od toho předešlého, opravdu potěšil. Je sice okrájený a hlavu má nedoraženou, ale mě stačí :mrgreen:
Určila jsem ho podle koruny jako typ XXlll.a ??? Takže prosím o kontrolu a případně bližší identifikaci ;)

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... no.. vzhledem k tomu, že se evidentně jedná o pětinohého lva, doporučuji založit úplně nový typ.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
..jak pětinohý??? kekule, copak upíjíš? :mrgreen: Lev je v pořádku, až na to že nemá hlavu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spíš by mne zajímalo, jestli půjde určit i na podvariantu, protože z těch rozdělovacích znamének nejsem moc moudrá :shock:
Registrovaný uživatel
..ale pro korektnost dodávám, že nemá pět nohou, ale šest :mrgreen:
..je tam patrné pootočení, to je fakt, ale abych řekla pravdu, na minci při normálním osvětlení to tak patrné není, jen na té fotce. Zajímavé, jak si světlo hraje. Takže kekule- omluva, sekl jsi se jen o jednu nohu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
nebál bych se napsat přímo XXIII. a/1. koukám, že jsi opravdu ulítlá na zvířecí prdelky :D (viz naše debata na jiném fóru)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1