Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No, není ten Ferda 1527 kus, co byl u fy. Aurea ? - jestli je volán rozumně a ne 160, jako tam, tak je to určitě lákadlo. A jinak doufám, že bude zajímavá i nabídka Habsburků - mohli by ale už zveřejnit katalog ... :-P
Moderátor
Nevzpominam si ze bych ho tam nekdy videl, kdy to melo byt? Jedine snad na 1.aukci kterou jsem prosvihl. Ted bude startovat na 90.
Registrovaný uživatel
Byl v 15. aukci .
Registrovaný uživatel
...Tak nějak jsem přihazovala na tento grošík. Mizerný, uznávám, ale chybělo písmenko ve vnitřním lícním opisu jen špatnou ražbou, nebo opravdu nebylo ani na razidle???

http://sk.aukro.cz/item761987915_vladislav_ii_jagellonsky_prazsky_gros.html
Registrovaný uživatel
jo tak to je škoda, žes tento kousek nezískala, ten by se mi líbil, koukám, že budu muset koukat i na slovenské áčko .... to U chybí už na razidle, občas se to stane, že se na nějaké písmenko zapomene :D asi důsledek velkého požití teplého piva :D
Moderátor
vassilij napsal
No, není ten Ferda 1527 kus, co byl u fy. Aurea ?


Ten nynejsi je mincm.Gebhart.
Registrovaný uživatel
Na web pobočky jsem umístil nový přírůstek - VJ_10. V komentáři je popsáno i určení groše. Vypadá to, že se jedná o variantu lva, kterou Hásková nezná.

http://www.cnspg.cz/index.php?section=46
« Poslední úpravu provedl(a) PEHU_ v 17. 10. 2009, 20:24. »
Moderátor
Je myslen asi chybejici mesicek v horni rade, ale pripada mi ze je ho tam kousek trosku videt i kdyz je jinak skoro cely prerazeny hlavou lva - rezaci razidla to trochu "nevyslo".
Registrovaný uživatel
To mi napadlo také, ale myslím, že tam jsou opravdu jenom 2 měsíčky. Jestli to tak je, je možné posoudit z této foto. Jsme zvědavej, jaké budou názory.

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) PEHU_ v 17. 10. 2009, 21:22. »
Registrovaný uživatel
No, řekl bych, že třetí měsíček je stoprocentně přeražen puncem hlavy - viz obr.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
já bych řekl, že tam není. Pod hlavou by určitě byl vidět zbytek obloučku. Jinak by musel být otočen oproti ostatním asi o -45°. A to je nějaké divné. A ještě přeražený hlavou. Pokud bych měl být rytcem želez, tak hlava bude to první, čím bych ze lva začal. Pal tlapy , měsíčky a nakonec ocas. Ale je to jen můj názor.
Pěkný grošík. Zajímavy ja i tvar tlapy.
« Poslední úpravu provedl(a) llibor v 17. 10. 2009, 21:35. »
Moderátor
Přijde mi, že tam jsou opravdu jen 2 měsíčky
to co schováno jakoby pod hlavou, podle mne neodpovídá nejenom pootočením, ale i tvarem - to co tam je podle mne neodpovídá puncu pro ten vnitřní malý měsíček
Moderátor
Ten paprsek kolem mesicku je tam krasne videt jak ho zduraznil vassilij. Vlastni mesicek uz ne, dle mne je prerazen uchem lva.
llibor: podivejte se na stejny typ na predchozi strance ktery jsem sem nedavno daval a je tam videt castecne prerazeny paprsek mesicku puncem hlavy takze hlavou asi opravdu koncili.
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že to, v čem někteří vidí pod hlavou lva třetí pootočený lemovaný měsíček horní řady je regulérní, i když trochu nedoražené, ucho a že jsou v horní řadě opravdu pouze dva měsíčky. Ale je to věc názoru, pohledu a řekněmež "chtění vidět"... Někdy ta numismatika opravdu trochu připomíná věštění z kávové sedliny... :-)
Registrovaný uživatel
Tak představuji Vám jeden ze svých dnešních přírůstků do mé sbírky :) (2. je JL). Myslím že to není úplně běžný typ Vladislava II.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
úplně běžný sice není, čas od času se ale objeví, sám tuším tento typ mám ...
Moderátor
hezký
Hásková XXIII. - řekl bych XXIII.d/2
opravdu mezi groši Vladislava II vzácnější typ
Registrovaný uživatel
jj, je to Hás. XXIII. d/2...i když všechny tečky na levé straně nahoře nejdou vidět
Registrovaný uživatel
dobrý, tak ten můj kus je XXIV.
Registrovaný uživatel
...mimochodem jak se tak dívám na časy vkládání příspěvků tak tady na Sběrateli platí ještě letní čas :)
Registrovaný uživatel
.. k doplnění rozmanitosti PG Vladislava dávám jeden grošík s dosud nepopsaným rozdělovacím znaménkem na hlavou lva. Nejvíce se blíží typu
Hás XXIV f/1 , s tím rozdílem, že je tečka i nad kroužkem. Půvabné je, jak se u levého kroužku řezači kolku ty tečky nevešli nad a pod, tak je "fláknul" vedle. :mrgreen:

http://sklad.obrazku.cz/stranka/219319_VladislavPG33av.jpg.html
http://sklad.obrazku.cz/stranka/219320_VladislavPG33rev.jpg.html
Moderátor
kekule - opravdu moc hezkej groš
k tvému komentáři není asi co dodat
..jen snad .... ale raději snad nic ;)
Registrovaný uživatel
Darmo mluvit....
Ty si je snad razíš!!!!
Registrovaný uživatel
jo tento typ jsem snad ani takto na fotce neviděl natož ho držel v ruce :D navrhuji vzít kekuleho tvrz útokem a vyplenit :D
Registrovaný uživatel
... jestli se jen na 100 metrů přiblížíš se svým kalichem k tvrzičce kacuro, dobře mířená střela Ti rozpůlí lebku.... muhehehe :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1