Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..také jsem ho sledovala. Na to, že je to mince s dvojrázem mne překvapilo, že šel tak moc vysoko. Nebo je to vzácný typ?? :shock:
Registrovaný uživatel
Definice vzácného typu je vždy složitá, ale řekl bych, že toto je Há XXI a ta se na trhu objevuje. Já bych za tuto minci tolik nedal
Moderátor
unika me neco?

http://www.aukro.cz/item827653214_vladislav_kutna_hora_prazsky_gros_luxusni.html
Registrovaný uživatel
oliver napsal
unika me neco?

http://www.aukro.cz/item827653214_vladislav_kutna_hora_prazsky_gros_luxusni.html


Běžná okrájená mince - vyvolávací cena u tohoto prodejce mi ale nepřekvapuje.
Registrovaný uživatel
mám tu na zkouknutí zajímavý grošík typu XXIII, kde jsou rozdělovací znaménka ve všech opisech na líci pouze z jednoho puncu trojlístku. zajímavé je, že totožný punc byl použit i na lilie koruny a také na rubu nad hlavou lva.. váhám zda jej přiřadit jako Hás XXIII/b nebo Hás XXIII/d... ?? pořípadě jako nový podtyp ??

http://sklad.obrazku.cz/stranka/238560_VladislavPG40av.jpg.html
http://sklad.obrazku.cz/stranka/238576_VladislavPG40rev.jpg.html
Registrovaný uživatel
Já bych ho zařadil jako další nepopsanou XXIII b
Registrovaný uživatel
Koupila jsem tento grošík. Říkala jsem si, že to bude určitě lepší náhrada, za tu "surikatu", i když je z jedné strany okrojený. Jenže on není jen okrojený! Když mi dnes přišel, připadá mi, že je dokonce z rubní strany dodělávaný???? Posuďte sami, co si o tom myslíte. Ten grošík jsem koupila i proto, že mne zaujalo rozdělovací znaménko na lícní straně. Asi to nebude nic výjimečného. Prosím tedy o přesné určení, určení, co napsal prodejce je dle mého názoru chybné. Myslím si, že je to typ XVl. Co vy na to? A co si myslíte o tom "dodělaném" kousku na rubní straně?
http://sk.aukro.cz/item819309077_vladislav_ii_prazsky_gros.html
Registrovaný uživatel
..a zde jsou k němu mé fotky...
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kdo by se s tím u takovéto mince dělal? jestli spíš nebyl ten kraj ohnutý a někdo ho nesrovnával ...
Registrovaný uživatel
jinak bych se také přikláněl k typu XVI., nepopsaná varianta bez + mezi jménem a titulem panovníka. před jménem panovníka náznak setřelého + vidím ...
Registrovaný uživatel
..to "dodělávané" mi připadá proto, že to není ve stejné rovině ale pod úrovní horní části mince. Jestli to nevysvětluji špatně, v tom místě je mince velmi ztenčená... :shock:
Registrovaný uživatel
určitě by to chtělo držet tu minci v ruce, takhle těžko soudit. trochu mi to i přijde, jako by ten kousek mince byl nějakým způsobem zmáčknutý ....
Registrovaný uživatel
..no, když se koukneš na líc, tak ta mince je v pořádku, úplně rovná, bez známek ohybu, ale právě na rubu je v tom místě propadlá, to je to správné slovo, propadlá. Tak nevím.
Registrovaný uživatel
tak to může být defekt vzniklý při ražbě, to už asi nezjistíš ...
Registrovaný uživatel
To je fakt. Alespoň se mohu radovat, že mám surikatu v lepším stavu a tamta půjde... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
..ještě dodatek- to rozdělovací znaménko před slovem DEI ve tvaru křížku se nevyskytuje tak často, nebo ano? U Háskové jsem je neviděla, ale to už se tu probíralo, že by chtěla zaktualizovat tabulka...
Registrovaný uživatel
To já bych se spíš zastavil ještě u toho lva. Podle mě se jedná o to typ, který Hásková určuje jako XIV, ale s tím, že Hásková u tohoto lva popisuje jako jedno z poznávacích znamení: Za zády lva se objevuje tečka a u kořene jeho ocasu jsou tři kuličky. Co je za zády lva neumím z fota posoudit, ale že má jenom dvě kuličky u ocasu (prostřední v ocasu není) je viditelné. Máme další doplnění popisu k typu XIV.
Registrovaný uživatel
Pehu- no, za zády lva je tečka, krom toho je velká cca stejně jako ty dvě kolem ocasu. To má Hásková u typu XVl. Tedy myslím?!?
Registrovaný uživatel
Koukla jsem se ještě na minci, tady na fotce to možná není moc dobře vidět, protože se leskne, ale jestli tě zmátly měsíčky na krku, na fotce vypadá, že jsou jen tři, ale je jich tam pět ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, s dovolením bych tu zkusil vznést dotaz na tento můj groš, na který jsem nedávno narazil ve sbírce a zkusil si ho cvičně identifikovat (téhle oblasti se moc nevěnuju). Nějak se mi nezdají ty dva křížky za slovem BOEMIE. K dispozici mám bohužel jen Smolíkovy "pražské groše a jejich díly", kde tento typ není (pokud jsem se dobře díval) a ani na internetu jsem podobný nenašel. Takže bych rád poprosil zdejší odborníky, pro které to bude jistě hračka, a zeptal se zda jde skutečně o něco zajímavějšího, nebo ho můžu s klidem hodit zpět do šuplíku k ostatním. Případně kdyby byl někdo tak laskav a určil o jaký typ se jedná (lze-li). děkuji předem za snahu. M.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tezcatlipoca: ty křížky se u pár variant vyskytují, ale úplně běžné jistě nejsou. i přes špatné vyražení tohoto kousku bych řekl, že se jedná o typ V. a/6
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Koukla jsem se ještě na minci, tady na fotce to možná není moc dobře vidět, protože se leskne, ale jestli tě zmátly měsíčky na krku, na fotce vypadá, že jsou jen tři, ale je jich tam pět ;)


Tak to tedy jo, pak to odpivídá XVI
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tezcatlipoca: ty křížky se u pár variant vyskytují, ale úplně běžné jistě nejsou. i přes špatné vyražení tohoto kousku bych řekl, že se jedná o typ V. a/6


Díky moc za odpověď. Ještě bych se zeptal na toto, když je to teda typ V. a/6, dá se na základě toho nějak zpřesnit datace, nebo se tenhle typ razil v celém časovém rozsahu? A druhá věc, nevím jestli sem to dobře pochopil, ale každý groš typu V. a/6 má ty křížky za BOEMIE, nebo je to něco navíc? Dík za ochotu:)
Registrovaný uživatel
dle Háskové je to typ z počátku Vladislavovy vlády - 1471-77. V. a/6 se právě vyznačuje těmi křížky, jiné varianty tohoto typu mají jiné značky nebo nemají žádné
Moderátor
XIII. e/2 jako je urceno zde?

btw. vidite na rubu ve ctvrtym kvadrantu to prehnuti okraje smerem do strizku?

a dalsi dotaz - orientace ramen hvezd vuci krizi na rubu - hraje to nejakou roli?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1