Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já bych ho dal pryč, takhle okrájený do sbírky běžný druh nepatří...
Registrovaný uživatel
..ale dráčku, vše záleží na úhlu pohledu. Má mateřská je pouze 3800,- takže si nemohu dovolit dávat do sbírky mince, které koupím za 500,- a výš. Tento mne stál dvě stovky plus poštovné, takže momentálně pro mne přijatelná cena a přijatelný grošík ;) Až jednou budu mít více prostředků na nákup pěkných mincí, ty nedoražené, okrájené a pod. půjdou pryč. Teď si ale dělám radost alespoň takovovými :oops:
Registrovaný uživatel
korunko jestlipak ale na úkor mincí neokrádáš své mimino ;) nebo mu dáváš PG na hraní? :D
Registrovaný uživatel
... náhodou mé děti (už je zvykám do školky) se mají lépe než já :mrgreen: Ale je fakt, že si raději koupím nějaký grošík do sbírky, než-li třeba nový svetr :mrgreen: No a o tom to je :mrgreen:
Jinak s těmi "zadečky" už to mám asi jako sběratelskou deformaci :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Korunka: já to plně chápu že všichni máme v různých dobách různé finanční možnosti, ale já bych osobně raději upřednostnil grošíky podobné to mu předchozímu "se surikatou", než takto okrájený zejména když to nevypadá na nějaký vzácný typ či atyp. Jinak Ti přeji každý grošík, z kterého máš sama radost(tu si mnou nenech kazit). ;)
Registrovaný uživatel
dracek- abych řekla pravdu mne okrájené ani tak nevadí. Nobo alespoň zatím. To spíše mne mrzí, když vidím že pěkné mince jsou přeleštěné. Ale neboj, tvůj názor chápu, i když paradoxně to vnímám přesně obráceně. Tu surikatu mám připravenu, že až na mince nebude, že ji asi prodám, protože se mi ten grošík moc nelíbí. Fakt je také ten, že se vůbec u jiných grošů než Václava lV. neorientuji, které jsou či nejsou vzácné, takže prostě koupím takový, který se mi líbí, alespoň tedy zatím. Asi kdybych se na tyto mince dívala více z numismatického hlediska, zajímala by mne určitě také kvalita ražby a pod. Já je spíše beru jako historický artefakt, takže konkrétně okrájenost mi vůbec nevadí. Je to důkaz dobového šizení na minci, takže mi to těžkou hlavu nedělá. Líbilo se mi na něm, že má pěkně raženou korunu a pod. Ale samozřejmě asi jako všichni- v momentě, kdy získám do sbírky minci hezčí, tak půjde pryč ;)
Ale myslím, že časem to začnu vnímat jako vy ostatní a také přijde doba, kdy už takovéto do sbírky nezařadím.
Jestli tomu ale rozumím dobře, ta šílená surikata není tak běžná mince, takže bych se jí tak rychle zbavovat neměla?
Registrovaný uživatel
I když surikata už má trochu něco za sebou, tak bych se jí moc nezbavoval. XIV není moc viděná.
Registrovaný uživatel
Asi je to tím,že jsem na tom dost podobně finančně jako Korunka (s těmi světříky jsem na tom dokonce stejně :? ),pokud mi chybí nějaký typ,který nemám,pořízuji si občas grošík také prostě v horší kvalitě,okrájeného Vladislava již také mám a radost jsem z něj měla a mám určitě.
Takže v tom Korunko určitě nejsi sama. ;)
Moderátor
ja mam sice doufam jiny chromozomy nez damy, ale v tomto sem na tom taky stejne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: ...i ty jsi bez svetříků.... :)

Snad to Korunku potěší,že v tom není sama. ;)
Moderátor
ja sem taky bez svetriku, to sedi... nenosim je vubec, tak me ani netrapi, ze je nemam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ale pokud je korunka v tom, tak ja teda neeee 8)
Registrovaný uživatel
...co k tomu dodat 8)
Registrovaný uživatel
Je to trochu jak se psi. Někdo má hnusnýho vořecha, ale má ho rád. Někdo drahýho načančanýho papíráka. Já jsem taky v kategorii voříšků pokud jde o groše. Ale myslím, že zůstáváme u vořechů taky proto, že ceny "těch lepších" jsou jakoby až uměle vyšroubovány rádoby sběrateli, kteří za ně jsou ochotni dát až neskutečný a neodpovídající peníze. A je jen logické, že prodávající chce vydělat co nejvíce. Jinak by byl vůl.
Já svetry nesnáším, ale jiný hadry, knihy a mince ze svých mandatorních výdajů poděluji zhruba stejnou sumou...
Registrovaný uživatel
..děkuji všem za podporu, věděla jsem, že je nás v tom více (v těch finančních problémech, samozřejmě) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Těžko říci mohu-li hovořit o finančních problémech. Soudobá platidla sice skoro nevlastním, ale taky je nesbírám :mrgreen:
Ale zase můžeme platit stříbrem :mrgreen:
Registrovaný uživatel
.... dostal se mi do ruky (a už jsem ho nepustil :mrgreen: :mrgreen: ) grošík, který jistě všichni znáte, alespoň ve variantě bez letopočtu.. ale tento datovaný mě jen tak přinutil k otázce... je toto nejstarší datovaná česká mince ? ... myslím, že ano... ale odpověď jsem nikde nenašel..

http://sklad.obrazku.cz/stranka/232611_Vratislav1505av.jpg.html
http://sklad.obrazku.cz/stranka/232617_Vratislav1505rev.jpg.html
Registrovaný uživatel
Asi by se tak dalo říci... ;)
Registrovaný uživatel
Grošík super, gratulace! K tej nejstarší datovanej minci - řekl bych, že Vratislav leží ve Slezsku, nikoliv v Čechách. Možná by tak byla přesnější formulace nejstarší datovaná mince z teritoria zemí Koruny české. Ale ani pak si nejsem jistý, jestli v tom Slezsku někde nedatovali ještě dřív... To ověř v Kopickém nebo Friedensburgovi... Nejstarší datovanou českou mincí je dukát Vladislava Jag. 1511 ;-)
Registrovaný uživatel
patason napsal
Grošík super, gratulace! K tej nejstarší datovanej minci - řekl bych, že Vratislav leží ve Slezsku, nikoliv v Čechách. Možná by tak byla přesnější formulace nejstarší datovaná mince z teritoria zemí Koruny české. Ale ani pak si nejsem jistý, jestli v tom Slezsku někde nedatovali ještě dřív... To ověř v Kopickém nebo Friedensburgovi... Nejstarší datovanou českou mincí je dukát Vladislava Jag. 1511 ;-)

Slezsko to v stredovieku teritoria zemí Koruny české. Ano. Tu datovali ještě dřív... O rok:
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Non est similis tui in diis, Domine; et non est secundum opera tua.
[Ps 86(85),8 Ps 85,8]
Registrovaný uživatel
..... to co vypadá jako obrácená gotická 4 je ve skutečnosti šestka... tenhle groš se razil s letopočtem 1506 ... takže naopak je o rok starši...
Registrovaný uživatel
.... mladší.... samozřejmě... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kekule napsal
..... to co vypadá jako obrácená gotická 4 je ve skutečnosti šestka... tenhle groš se razil s letopočtem 1506 ... takže naopak je o rok starši...


Zrovna tato varianta,s chyboražbou v letopočtu je hodně vzácná.Je známo jen pár kusů....
Registrovaný uživatel
http://www.medievalcoinage.com/
_______________
Non est similis tui in diis, Domine; et non est secundum opera tua.
[Ps 86(85),8 Ps 85,8]
Moderátor
Co si myslite o tomto grosi:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=813787277
- dvojraz s velkym pootocenim?
Registrovaný uživatel
yes...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1