Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych požádal sběratele PG VJ, jestli by se mohli podívat na své mince typu Hásková XIII.e, zda mají opisovou variantu s dvojtečkou (XIII.e/3), nebo tečkou (XIII.e/4) na začátku vnitřního lícního opisu.

Domnívám se totiž, že takové opisové varianty neexistují, neboť nebyly podchyceny v depotech z Kosiček (33 ks), Tábora (559 ks), Plchůvek (27 ks) a jak teď zjišťuji, ani z Českých Budějovic (cca 180 ks). Nemám takový ani ve své databázi, kde mám fotky dalších cca 300 ks.

Myslím, že Hásková chybně určila groše, na nichž byl kosý křížek, který se zde standardně nachází, nedoražený a dva okraje šikmých dříků křížků považovala za dvojtečku, jeden okraj pak za tečku. Na všech mnou zkoumaných exemplářích, kde podobný jev lze pozorovat, je patrné, že se jedná o nedoražený křížek. Ani na jediném exempláři není bez nejmenších pochybností viditelná dvojtečka nebo tečka.

Děkuji všem kolegům, kteří si mé tvrzení ověří ve svých sbírkách a dají mi sem vědět, že var. e/4 a e/5 nemají.

Přeji pohodový den
Registrovaný uživatel
Pokud by někdo některý z poptávaných opisových variant ve sbírce měl, prosím o zaslání jeho fotografie z obou stran. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Mám jenom pár kusů XIII/ e, žádná z nich varianta 3,4.
Registrovaný uživatel
OK, díky. Můžeš prozradit, kolik jich máš, abych měl přehled. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Jenom 3 kusy, snad se ozve víc lidí, aby potvrdili tvoji domněnku. Bylo by fajn odebrat z Háskové pár variant, i když těch nových je mnoho a stále budou přibývat.
Registrovaný uživatel
Mám XIII.e/2.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur: OK díky

cooler: díky. Nových variant a dokonce obrazových typů je opravdu hodně. Každý druhý PG VJ, který mám, je nepopsaný typ nebo opisová varianta. Zpracovávám je v nové revizi typologie. V Háskové je právě i hodně chyb a také dost tiskových chyb.
Registrovaný uživatel
Variantu XIII.e s tečkou ani s dvojtečkou nevlastním a ani jsem ji nikdy neviděl - všechny měly ten ondřejský křížek.
Registrovaný uživatel
Děkuji za info.
Registrovaný uživatel
Tak já taky hlásím dva kusy XIII/e s křížkem na začátku,bez teček.
Registrovaný uživatel
Také vlastním jeden kus XIII/e s křížkem. Poslední 3 roky co to sleduji jsou XIII/e s křížkem v aukcích (včetně Aukra) dost často, ale s opisovými variantami s tečkou a dvojtečkou jsem se určitě nesetkal.
Registrovaný uživatel
Ehm pardon, napsal jsem jeden kus XIII/e s křížkem, ale mám 2 :).
Registrovaný uživatel
Prima, díky za info.
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Můj první Vladislav

Mohl bych poprosit o pomoc s určením
Co jsem byl schopen najít měl by to být Starší typ?

Děkuji moc za jakékoliv rady popř. Odkazy na stránky či literaturu

Děkuji a pěkné svátky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hásková X.c/4.
Registrovaný uživatel
Děkuji vám moc za radu respektive určení
Moderátor
Sháním fotku pěkně zachovalého haléře Vladislava Jagellonského typ Cast 1. I když jich mám dost, žádnej není kompletně doraženej. :'(

Dále pokud někdo máte Cast 5. To je jak ten na druhý fotce, ale měl by být bez teček.

Fotky bych použil v článečku o Jagellonských haléřích a v krátkém přehledu typů na stánkách pobočky.

Pokud chcete, pošlete mi nějaký na adresu maj.greggy zavináč tiscali.cz

Předem děkuju za případné fotky. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je cerstva napsal
Děkuji vám moc za radu respektive určení


Vladislavovy PG se určují dle této typologie: Hásková, J. 1971: Pražské groše z let 1471–1526. Vladislav II. – Ludvík I. Hradec Králové.
Registrovaný uživatel
gregy ...musím se podívat do sbírky, jaké tam mám a když tak zítra také pošlu fotku...
... ale mám obavu, že na tom budu podobně...
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, Vladislavy určovat neumím, mohli by jste se mi na ně (dva) podívat? Tady je první.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to jeden z nejběžnějších typů Hásková X.c/2.
Registrovaný uživatel
To je fofr díky moc! Druhý se teprve fotí (u kamaráda)
Registrovaný uživatel
A tady je druhý adept..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrozné fotky. Pokud je před WLADISLAVS křížek, tak je to Hásk. XI.a/7.
Registrovaný uživatel
Mám aj ja pár grošíkov, možno ti kacuro v bádaní tie fotky k niečo mu pomôžu. Mám ešte asi 4 horšie dorazené kusy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1